Úvod a představení členů - Životní prostředí a zemědělství

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Krajske expertni tymy - vedouci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtech.Nezval
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 173
Registrován: 13 pro 2017, 14:01
Profese: Servisní technik, grafik
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování

Úvod a představení členů - Životní prostředí a zemědělství

Příspěvek od Vojtech.Nezval »

Zdravím!
Jmenuji se Vojtěch Nezval a rád se podílím na ochraně a péči o životní prostředí. Aktuálně je velké téma hospodaření s vodou. V mém aktuálním zaměstnání, se pohybuji na čistírnách odpadních vod, a to jak v malých obcích, tak až po např. Ústřední čistírnu odpadních vod v Praze. Takže bych mohl nabídnout své technické znalosti v této činosti. Dále mě zajímá nakládní s odpady ve městech a obcích a podporuji vznik projektů typu : MESOH (motivačně ekonomický systém odpadového hospodářství). V oblasti zemědělství se sice příliš neorientuji, ale zvládl bych např. opravit traktor a to se taky může hodit. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Nezval za příspěvky (celkem 4):
Jaromir.Horky, Vojtech.Pikal, Martin.Smida, Josef.Kadlecek

Zastupitel města Přerova
Emeritní Předseda MS Přerov
Zdravý selský rozum často není rozum, jen klacek na protivníka a způsob obhajoby vlastních předsudků.
OFFTOPICO mně

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4042
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2916 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod a představení členů - Životní prostředí a zemědělství

Příspěvek od Martin.Smida »

Zdravím,
jmenuju se Martin Šmída a tímto se hlásím do KET životní prostředí. Ostatně jsem již zapojen do sněmovních expertních týmů u Dany Balcarové a Františka Elfmarka a do programového týmu pod vedením Honzy Nezhyby.

Pracuji jako vedoucí kompostárny a materiálová recyklace (především bio-odpadů a stavebních odpadů) je moje hlavní téma. :-)
Krom svého zaměstnání v současnosti vyvíjím aktivity k založení kompostářské asociace a věnuji se kontinuálně šíření osvěty, především v nakládání s bio-odpady (viz přednáška ve sněmovně, v PiCOlo, na zero waste akcích, v obcích, festivalech a v nejbližší době na plánovaném kroměřížském klimatikonu).

Za zcela nejlepší systém považuji prevenci vzniku odpadů (ekodesign, opravitelnost výrobků, zerowaste přístupy) a oběhové hospodářství, tedy materiálová recyklace.
Té však musí předcházet důsledné třídění odpadů, jež je spojenou především s motivací a informovaností občanů a samozřejmě fyzickou existencí takového systému, který je pro občany jednoduchý a pohodlný.

Po využití všech možností, jak recyklovat materiálově, je možno využít eneregeticky (bioplynky, spalovny). O skládkování už se ani nebavím, tam se snad skládkařské lobby nepodaří již prosadit další prodloužení termínu ukončení skládkování.

V kraji mě především zajímá, dříve spolek, nyní navíc i akciovka, Odpady Olomouckého kraje, s jejíž existencí a souvisejícími tlaky se potýkáme i jako obec Majetín.
viz https://hlidacipes.org/olomoucky-kraj-s ... y-dopredu/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Nezval, Josef.Kadlecek
Uživatelský avatar
Zdenek.Zak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 441
Registrován: 10 bře 2018, 17:48
Profese: firemní bankéř v ČS
Dal poděkování: 1112 poděkování
Dostal poděkování: 600 poděkování

Re: Úvod a představení členů - Životní prostředí a zemědělství

Příspěvek od Zdenek.Zak »

Ahoj, rád bych se přidal do tohoto KETU.

II. místopředseda MS a zastupitel v Olomouci,
člen krajské a městské dopravní komise,
zdenek.zak@pirati.cz, telefon: 777 080 459

Uživatelský avatar
Vojtech.Nezval
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 173
Registrován: 13 pro 2017, 14:01
Profese: Servisní technik, grafik
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování

Re: Úvod a představení členů - Životní prostředí a zemědělství

Příspěvek od Vojtech.Nezval »

Ahoj pánové, chtěl bych se zeptat, jestli budeme organizovat setkání ?

Zastupitel města Přerova
Emeritní Předseda MS Přerov
Zdravý selský rozum často není rozum, jen klacek na protivníka a způsob obhajoby vlastních předsudků.
OFFTOPICO mně

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4042
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2916 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod a představení členů - Životní prostředí a zemědělství

Příspěvek od Martin.Smida »

meli bysme.
Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Úvod a představení členů - Životní prostředí a zemědělství

Příspěvek od Nela.Melicharova »

Rovněž i já bych se pravděpodobně do tohoto KETu měla přihlásit, jakožto člen komise pro ŽP města Olomouce. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nela.Melicharova za příspěvek:
Martin.Smida
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4042
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2916 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod a představení členů - Životní prostředí a zemědělství

Příspěvek od Martin.Smida »

Vojtech.Nezval píše: 03 lis 2019, 19:54 Ahoj pánové, chtěl bych se zeptat, jestli budeme organizovat setkání ?
viewtopic.php?f=1198&t=49447&p=653841#p653841
Stepan.Tracik
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 55
Registrován: 03 pro 2017, 15:07
Profese: KÚ MSK, OŽP
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod a představení členů - Životní prostředí a zemědělství

Příspěvek od Stepan.Tracik »

Ahoj,

také bych se rád připojil do KET - Životní prostředí.

Zkušenosti: cca 8 let práce v ochraně přírody (AOPK ČR, ČIŽP - oddělení ochrany přírody, od letoška oddělení odpadového hospodářství).

Více klidně osobně.

PS: dorazím na dnešní schůzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Tracik za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Martin.Smida
"Já věřím ve vše, ale zároveň o všem pochybuji. Když něčemu nerozumím tak věřím."
<<"Tak já vám teda věřím.">>
"A ono je to úplně opačně. "

(P. Dostál + P. Čtvrtníček - Česká soda)
David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod a představení členů - Životní prostředí a zemědělství

Příspěvek od David.Novak »

Ahoj, zatím se do tohoto KETu nehlásím, ale chtěl bych nadhodit některá témata. Nemám odpovědi, jen otázky :) tak mě nekamenujte prosím. ŽP je dost obsáhlý pojem - vzduch, voda, půda. Povodně, těžba, zemědělství, emise, odpady, ochrana přírody, zásoby pitné vody.

Co by mě potěšilo, kdyby k tomu bylo nějaké stanovisko:
1) Chráněná území - jak s nimi nakládat, jak využít jejich potenciál, jak k nim přistupovat do budoucna. V OLK máme dvě CHKO, chceme i NP? Zároveň máme přírodní bohatství v podobě jeskyň, lázní a nejhlubší zatopené propasti :)

2) Dobývací území a jejich rozšiřování - v OLK zejména štěrkopísky, jejichž povrchová těžba mění ráz krajiny. Potom jsou tu zásoby vápence, kamenolomy. V poslední době je slyšet o kaolinu u Vidnavy a jeho těžbě polskou firmou a vyvážení za hranice. Jsou tu aspekty socioekonomické stojící proti aspektům ekologickým.
Můžete si udělat přehled o surovinách zde https://mapy.geology.cz/suris/

3) Návrat k zemědělské kulturní krajině předsocializační. Z mého pohledu asi nejdůležitější bod současnosti. Většina odborníků vám řekne, že intenzivní zemědělská produkce monokultur na velkých lánech obdělávaných především chemicky je neudržitelná. Příští generaci předáme zhuntovanou půdu a jako kobylky se pak můžeme přesunout jinam. Co s tím? Zaměřit dotační programy na malé zemědělce - zpřísnit kontrolu toho, kam peníze skutečně plynou?
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvky (celkem 3):
Martin.Smida, Stepan.Tracik, Nela.Melicharova

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Petr.Porizka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2019, 12:46
Profese: Řidič ve stavebnictví
Bydliště: Buková 9
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Úvod a představení členů - Životní prostředí a zemědělství

Příspěvek od Petr.Porizka »

Dobrý den.
Rád bych se stal členem vaší expertní skupiny zaměřené na životní prostředí a zemědělství.
Jmenuji se Petr Pořízka.
Dlouhodobě se zabývám otázkou proč všeobecně přestali lidé využívat zdravého rozumu a funkčních smyslů.
Především se ale zabývám zkoumáním aktuální i historické podoby určitých druhů krajinného rázu, s ohledem na geologickou skladbu podloží a hydrologické vlastnosti dané oblasti, spojené s funkčností vodní bilance, především malého vodního cyklu.
Mám bohatou praxi zejména v oboru pozemního stavebnictví. Mám smysl a cit pro modelování terénu. Ovládám těžké pracovní stroje a výkopovou techniku. Problematice strojového obdělávání půdy pro zemědělské účely jsem čelil již od útlého dětství kdy jsem asi v 5 letech bojoval se spojkou při hluboké orbě ve starém Zetoru bez předního náhonu nápravy. :D
Jsem zastupitelem v obci Buková na Prostějovsku. V okolí této obce mám rozpracovaných několik projektů (Zadržování vody v krajině, hospodaření s vodou za pomoci obnovitelných zdrojů, a jiné...)
Jsem autorem FB stránky https://www.facebook.com/PorizkaPetr/ .
Děkuji za pozornost a přeji hezký den.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Porizka za příspěvek:
Martin.Smida
Odpovědět

Zpět na „Životní prostředí a zemědělství“