Nominace Adama Jaroše do funkce místopředsedy strany

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Adama Jaroše do funkce místopředsedy strany

Ano
48
62%
ne
16
21%
zdržuji se
14
18%
 
Celkem hlasujících: 78 - Celkem hlasů: 78

Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Nominace Adama Jaroše do funkce místopředsedy strany

Příspěvek od Adam.Jaros »

Děkuji tímto @Viktor.Derka za Adamovu nominaci. Adama Jaroše znám jako velmi pracovitého a inteligentního člověka. I proto, doufám, že si dá načas s rozhodnutím, zda svoji nominaci stáhne.
Poznámka bokem: myslím, že se spíš neznáme, takže je to spíš irelevantní poznatek.
Ptám se, protože ač s tebou v mnoha směrech souhlasím...
Poznámka bokem: budu se opakovat, ale nemám tušení v čem spolu souhlasíme.
"zbytek otázky"
A proto proběhlo výběrko na vedoucího TO komplexně a posuzovala se jak technická odbornost, tak schopnost vedení týmu. Spojovat to s argumenty proti přímé volbě mi přijde mimo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik, Vladimira.Sykorova, Jakub.Nepejchal
Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 539
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1443 poděkování
Dostal poděkování: 1337 poděkování

Re: Nominace Adama Jaroše do funkce místopředsedy strany

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Zdravím všechny.
Jsem velmi rád, že se tato nominace rozběhla. Myslím si, že by Adam svoji roli v RP naplňoval spravedlností právě proto, že se mu do ní zas tak moc nechce. To je pro mě ostatně i důvod, proč tuhle nominaci podpořím.
Adam rozhodně neprahne po moci a po funkcích. Je jasné, že vedle své práce na disertaci by RP nemohl věnovat tak moc jako jiní uvolnění politici, nicméně myslím si, že pohled zvenčí by se hodil. Adam je zároveň dostatečně upřímný a zvládne pojmenovávat věci pravými jmény.

Adame, jdi do toho. Píšu to sem i s vědomím, že tvé případné zvolení bude nejspíš znamenat významnou ztrátu pro oba dva chemické vzdělávací projekty, které víceméně vedu. To, že bys utlumil svoji činnost v chemicko-vzdělávacích projektech, je však přijatelnou daní za to, že bys spolukormidloval druhou nejsilnější stranu v ČR a já buudu velmi rád řešit, jak tě nahradím.

Díky, že o tom budeš přemýšlet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 5):
Adam.Jaros, Viktor.Derka, Petr.Vileta, Dan.Lestina, Ondrej.Kalis
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace Adama Jaroše do funkce místopředsedy strany

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Adam.Jaros píše: 12 lis 2019, 12:40 2) S tím souvisí i to, že jsem podal žádost o Fulbrightovo stipendium a naplánoval půlroční výzkumný pobyt v Los Alamos, který by v případě obržení stipendia začal v prosinci 2020. Pokud to vyjde, což se dozvím až po volbě RP, nebudu fyzicky 6 měsíců, tedy 25 % volebního období v republice - a to mi nepřijde zodpovědné. Zároveň to znamená, že nejpozději do podzimu 2020 chci mít všechny prerekvizity k doktorské státní zkoušce a složit ji.
Ahoj, v jakém časovém horizontu se to dozvíš? A pokud bys stipendium získal, vykonával bys funkci místopředsedy dočasně na dálku, nebo bys rezignoval?

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Nominace Adama Jaroše do funkce místopředsedy strany

Příspěvek od Adam.Jaros »

Než si to všechno rozmyslím, alespoň navážu na Viktorovu nominaci představením.

Do strany jsem se poprvé chtěl přidat v září roku 2012, tehdy ještě v maturitním ročníku. V lednu 2013 jsem byl přijat do KS Vysočina a velice záhy se stal jeho 2. místopředsedou. Pak jsem do toho skočil po hlavě. S nominací KS Vysočina jsem kandidoval do RV a nebyl zvolen, nicméně jsem si svoje užitečné místečko našel a pod tehdejším vedoucím AO, Vojtou Pikalem, začal předsedat celostátnímu fóru (mimochodem, skvělá zkušenost, od těch dob si vážím každého předsedajícího). Tenkrát byla atmosféra taková trochu hustší, řešila se komunikace, nevraživost (co mi to jen připomíná) a já, pln ideálů, jsem to úplně neustál. A tak jsem kolem maturity rezignoval na funkce a členství a něco málo ještě dopředsedal. Tenkrát to rozproudilo docela výživnou debatu, kdo si chce počíst, může tady (v kontextu současných událostí bych vlastně komukoliv z novějších členů doporučoval zabrousit do historie strany).

Pak nastalo trapné ticho. Stranu jsem sledoval z dálky a občas jsem zabrousil na fórum, abych se podíval na nějaké jednání CF, volby a tak. S trochou hořkosti v ústech jsem Piráty samozřejmě volil (kromě jednoho případu, kdy jsem upřednostnil v komunálkách lokální sdružení v Jihlavě). V mém osobním životě se stala spousta věcí, emigroval (lol) jsem do Prahy a začínal téměř od nuly, lidsky i finančně.

V květnu 2013, na konci té diskuze, na kterou jsem odkazoval, jsem napsal "Doufám, že se jednou - a je mi jedno jestli za týden nebo rok - budu moci vrátit a říct: Fajn, tohle jsou Piráti a já mezi ně chci zpět!". Tohle přání jsem si splnil na schůzi KS Praha někdy v srpnu/září 2017, podal znovu přihlášku a jal se pomáhat s kampaní do sněmovny. Přijetí jsem se dočkal někdy na jaře/začátku léta 2018, když se dával dohromady komunál a vstoupil do právě vzniklého MS Praha 4. Uvolil jsem se tehdy k tomu, že budu kandidovat v top 10 i přesto, že o komunál nemám nějak výjimečný zájem. Dosáhli jsme úžasného výsledku a vyhráli Prahu 4, což nás nakonec vlastně dost bolelo - další cenná zkušenost: asi jsme se neměli tak tlačit. Krátce jsem se pak objevil v předsednictvu MS Praha 4.

V současnosti jsem předsedou zastupitelského klubu, který se snažím v rámci možností držet pohromadě a organizovat jeho bytí. K tomu mám na starost náš web, FB a s Věrkou Marušiakovou řeším i mediální věci. Nedávno jsem se připojil k obnovenému týmu Mladých Pirátů.

Něco už jsem zmínil v předchozím příspěvku, ale pro shrnutí nějaké hlavní pointy:
  • Preferuji kvalitu nad kvantitou - pokud chceme vykonávat politické funkce, měli bychom na ně být připraveni se vším všudy, včetně personálního zázemí.
  • Profesionalizace strany se mi líbí v tom, že vedoucí odborů dostávají zaplaceno a můžou se té dřině tady věnovat naplno. Všeho moc ale škodí a vzhledem k tomu, že mám nějakou zkušenost s korporátem, nerad bych dospěl do stavu, kdy lidé ve vedoucích pozicích nerozumí těm pod nimi (což se bohužel často stává) a jmenováním bychom tomu jen nahráli.
  • Pirátskou stranu jsem ve svém idealizovaném pojetí vnímal vždy spíše jako projekt, který má změnit politiku, otevřít ji a polidštit ji. Otázky na skleněný strop mi proto přijdou zcestné stejně jako tvorba širokého programu. Myslím si, že bychom se měli držet těch hlavních věcí, jako je otevřený a efektivní stát, který neomezuje (ergo transparentní, nepříliš byrokratický, elektronizovaný, podporující legalizaci a diverzitu názorů).
Klady:
  • Upřímnost - dokážu říct věci na rovinu
  • Analytické myšlení - miluju hádanky a snažím se řešit věci ze všech možných úhlů
  • Racionalita - mám mozek a vím jak ho použít (vzácná to věc)
  • Umím skvělý pasta peperonata
Zápory:
  • Upřímnost - umím lidi poslat rovnou tam, odkud přišli
  • Asociální nálady - a když mě echt serou, tak se raději zavřu doma a koukám do zdi
  • Sklony k nihilismu - nevěřím ve vyšší smysl života, neuznávám autority
Nevím no, asi bych to tady prozatím ukončil.
Naposledy upravil(a) Adam.Jaros dne 12 lis 2019, 23:34, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Nominace Adama Jaroše do funkce místopředsedy strany

Příspěvek od Adam.Jaros »

Jan.Bednarik píše: 12 lis 2019, 23:23 Ahoj, v jakém časovém horizontu se to dozvíš? A pokud bys stipendium získal, vykonával bys funkci místopředsedy dočasně na dálku, nebo bys rezignoval?
Pokud projdu výběrovým řízením až do třetího kola, mělo by se konat bezprostředně po CF, na přelomu ledna a února. Nedokážu posoudit, jak se dá vykonávat funkce v RP na dálku, když se ve vedlejších vláknech diskutuje o tom, že je problém, aby někdo dojížděl z Moravy. Asi bych tím pádem raději rezignoval (a nebo vůbec nekandidoval).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvek:
Jan.Bednarik
Uživatelský avatar
Vladimira.Sykorova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 160
Registrován: 04 úno 2018, 22:08
Profese: úřednice ve státní správě
Bydliště: Na Chodovci 30, Praha, 141 00
Dal poděkování: 747 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování

Re: Nominace Adama Jaroše do funkce místopředsedy strany

Příspěvek od Vladimira.Sykorova »

Adam.Jaros píše: 12 lis 2019, 18:07
Děkuji tímto @Viktor.Derka za Adamovu nominaci. Adama Jaroše znám jako velmi pracovitého a inteligentního člověka. I proto, doufám, že si dá načas s rozhodnutím, zda svoji nominaci stáhne.
Poznámka bokem: myslím, že se spíš neznáme, takže je to spíš irelevantní poznatek.
Ptám se, protože ač s tebou v mnoha směrech souhlasím...
Poznámka bokem: budu se opakovat, ale nemám tušení v čem spolu souhlasíme.
"zbytek otázky"
A proto proběhlo výběrko na vedoucího TO komplexně a posuzovala se jak technická odbornost, tak schopnost vedení týmu. Spojovat to s argumenty proti přímé volbě mi přijde mimo.
Tvoje vyhrazující se odpovědi jsem dost nestihla, nicméně si troufnu říct, že jsem členem MSka dost dlouho, a skoro rok spolu vedle sebe sedíme na zastupitelstvu, na to, abych poznala jestli jsi lempl, nebo ne, a ve věcech týkajících se klubu i MSka si nepamatuji, že bych nesouhlasila s nějakou zásadností??
Vlaďka Sýkorová
MS Praha 4

https://lide.pirati.cz/personProfile/150/#

"Važte si svých rodičů a milujte svoje děti"
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5255
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7643 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Adama Jaroše do funkce místopředsedy strany

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Receno s JFK: Neptej se, co muze tva strana udelat pro tebe... :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Viktor.Derka, Martin.Smida

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 318
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: Nominace Adama Jaroše do funkce místopředsedy strany

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Já bych chtěl Adama v tom rozhodování trochu pošoupnout, aby nominaci přijal. Neježe má krásné mužské jméno, ale taky bych byl rád, kdyby se volby členů RP účastnil už jen z důvodu, že ten nadhled a politická nezatíženost prostě bude potřeba. Místopředsedů bude více a práce v RP není ihmo na fulltime. Adam ctí fórum a věřím, že jeho komunikace zde bude stejně intezivní i tak.
Možná ten pobyt v USA bude taky přínosný. Vidět politiku Pirátů zvenčí přes média a také zároveň zevnitř bude určitě cenná zkušenost a do toho jeho nadhled perfektně sedí.

Nakonec je to CF, kdo bude mít poslední slovo. Myslím, že tvoje předpoklady kladně vyhodnotí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvky (celkem 7):
Petr.Springinsfeld, Dan.Lestina, Roman.Pasek, Viktor.Derka, Jan.Hrubes, Ondrej.Kalis, Vaclav.Fortik
Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Adama Jaroše do funkce místopředsedy strany

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Adam.Jaros píše: 12 lis 2019, 23:25 Klady:
  • Upřímnost - dokážu říct věci na rovinu
  • Analytické myšlení - miluju hádanky a snažím se řešit věci ze všech možných úhlů
  • Racionalita - mám mozek a vím jak ho použít (vzácná to věc)
  • Umím skvělý pasta peperonata
Zápory:
  • Upřímnost - umím lidi poslat rovnou tam, odkud přišli
  • Asociální nálady - a když mě echt serou, tak se raději zavřu doma a koukám do zdi
  • Sklony k nihilismu - nevěřím ve vyšší smysl života, neuznávám autority
Nevím no, asi bych to tady prozatím ukončil.
A přijdou také ty zápory? :D

Umět poslat lidi, odkud přišli, to je často potřeba a čím vyšší postavení, tím větší sklony k servilitě a ústupnosti, přijde mi z dosavadní zkušenosti u Pirátů. A autority přeci inteligentní člověk neuznává, aspoň teda mám takovou celoživotní zkušenost. ;)

A už svým prvním příspěvkem jsi mi dal několik důvodů, proč tě volit na prvního místopředsedu, tímhle jsi to potvrdil...

Teď jen doufám, že do toho půjdeš. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kalis za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Nominace Adama Jaroše do funkce místopředsedy strany

Příspěvek od Adam.Jaros »

Věnoval jsem tomu přemýšlení nějaký čas a myslím, že ze mnou výše uvedeného vyplývá, jaké jsou v současnosti moje priority.

Nominaci tímto nepřijímám.
Za podporu děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvek:
Ladislav.Dvorak
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“