Nominace Dalibora Záhory do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji nominaci Dalibora Záhory do Republikového výboru

Ano
81
50%
Ne
71
44%
Zdržuji se
11
7%
 
Celkem hlasujících: 163 - Celkem hlasů: 163

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2328
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2216 poděkování
Dostal poděkování: 3181 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Jakub.Backa »

Viktor.Derka píše: 08 lis 2019, 22:43
Yossi píše: 07 lis 2019, 16:28
Dalibor.Zahora píše: 07 lis 2019, 13:04
Já myslím, že jsi mnohem lepší než já - tohle je třeba velmi excelentní kousek. :)
Hromadná nominace 12 lidí, bez možnosti dát hlas proti - to by šlo zařadit do zlatého fondu manipulací v Pirátské straně. Gratulujeme 8-)


Vydrž, nejsme dnes moc na netu, večer napíšu.
Dočkám se i já odpovědi, co s tím tvým dlouholetým porušováním zákona a nezveřejňováním účetních závěrek v tvých firmách? Kdy budou doplněny?
Nechceš kandidovat do RV? Třeba by Ti odpověděl na zasedání RV. :D
Nesranduj, nebo z toho sepíše Dalibor s Cimbálem další článek pro PL. :idea: Vypadá to, že čekání bude marné. Ptá se rád, ale na odpovědi ho moc není. Jeho pirátské jméno zní Zvědavý Jack Tajnůstkář.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Matej.Sandor »

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

8. A speciálně pro tebe, co ty 3 společnosti u nichž jsi uveden v OR a porušování povinností zveřejňování účetních závěrek, na které byly dotazy už výše a zatím bez odpovědi?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Backa, Milan.Krch
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2328
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2216 poděkování
Dostal poděkování: 3181 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Jakub.Backa »

Matej.Sandor píše: 09 lis 2019, 10:34 Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

8. A speciálně pro tebe, co ty 3 společnosti u nichž jsi uveden v OR a porušování povinností zveřejňování účetních závěrek, na které byly dotazy už výše a zatím bez odpovědi?
K bodu 8. bych měl dodatečný dotaz, zajímalo by mě blíže fungování společnosti DELTA ZETA s.r.o. V OR jsou transakce, které nedávají ekonomický smysl. Společnost byla vlastněná 60letou paní z Německa, nabyla nemovitosti za deset milionů Kč, a pak byla zdarma převedena na jakéhosi Davida Záhoru. Od té doby nevykonává prakticky žádnou ekonomickou činnost, nemá zaměstnance, jen sedí na nemovitém majetku za deset milionů. V roce 2019 doložila zpětně účetní dokumenty za posledních 12 let. Trošku to zavání touto kauzou https://www.aktuality.sk/clanok/733044/ ... -na-synov/ Ale snad to tu Dalibor transparentně vysvětlí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 3):
Viktor.Derka, Matej.Sandor, Jiri.Hoskovec
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Milý Yossi,
jak jistě dobře víš, jsou věci o kterých dost dobře nemůžeš zcela otevřeně informovat, třeba proto, že netýkají pouze tebe. Nebo protože existují nějaké další regule, což ty jako právník musíš moc dobře vědět. Konečně argumentoval si tím, když jsem se já tebe tázal na některé věci při tvém pokusu o nominaci do Rozhodčí komise.

Nicméně máš pravdu v tom, že to co tu uvádíš nemusí působit dobře, i když na tom nemám přímý osobní podíl. Plus vzhledem k tomu, že se týká mé rodiny, která není nijak politicky aktivní a nechci ji do věcí tohoto druhu pochopitelně zatahovat (navíc při vnitrostranické volbě sic) zvolím nejpřijatelnější řešení v tento okamžik a svoji kandidaturu stáhnu. Bude to tak lepší z více důvodů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Hoskovec, Pavel.Tauer

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Michal.Ketner píše: 07 lis 2019, 11:10 Reknes mi Dalibore vic o tvym sporu s policii a CZECHTEKem?
Ve stručnosti jsem se k tomu připletl náhodou. Na CZTK 2005 jsem přijel později, shodou okolnosti právě v době, kdy probíhal první zásah - hledal jsem tam kámoše, kteří tam byli už od pátku. Dostal jsem do jedné z x konfrontací a těžkooděnci mě semleli - rozbitá hlava, zlomená žebro a pohmožděná ruka, ale vlastně naštěstí nic vážného. Byli horší případy - např. holka s probodnutou plící https://www.reflex.cz/clanek/stary-refl ... mente.html.

Pak nějaký ty demošky před vnitrem (za posprejování MV mě kupodivu nesebrali, holt byli ještě v šoku, nebo se jim to nehodilo do krámu). Potom jsem si dal chvíli pauzu a až následně to začal řešit právně, ale z těch žalob nakonec nic z různých důvodů nebylo. Akorát pár měsíců po té, jednoho policistu z mého případu potrestali za falešné číslo https://neviditelnypes.lidovky.cz/spole ... t_wag/tisk).

Prvotní zájem o nějaké vyšetřování postupně na všech frontách opadal, iniciativa Policejní stát v podstatě přestala fungovat už někdy na konci roku 2005, a dál to už pak táhlo jen několik jednotlivců nezávisle na něm. Jedním z nich byl třeba Standa Penc (byl mj. zapojen do Pirateleaks). Ale ten souboj se státním aparátem byl prohranej, i když utrpěl taky těžký šrámy.

Jezdil jsem i na některé soudy, např. s Rudolfem Sedláčkem https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kroni ... _krimi_cen. Některé soudy probíhaly až do roku 2009, viz případ Tomáše Pavlackého, který se soudil za trvalé poškození oka policejní výbuškou https://www.novinky.cz/krimi/clanek/uca ... i-40230959. Možná ještě déle, nakonec snad nedostal nic.

Nebo v únoru jsme s Jukim dělali rozhovor s tehdejším ombudsmane Motejlem, Juki mě k tom vzal, protože v té době, jsem za tu dobu shromážděno hodně materiálů a poznatku ke kauze, což se hodilo po vydání ombudsmanovi zprávy https://legacy.blisty.cz/art/27171.html.

Prostě dobrý trénink, abys názorně poznal jak (tento) stát (ne)funguje. A pak se nediv, že máš chuť spoluzakládat Pirátskou stranu. :)
Kdyby ti tohle nestačilo, ptej se.
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 12 lis 2019, 06:04, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Michal.Ketner, Roman.Pasek

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Díky všem kdo hlasovali, za podporu i nepodporu - o tom je ta politika, kterou chceme.
Stahuji svou kandidátku, nechci volbu komplikovat některými věcmi z minulosti, které s tím sice přímo nesouvisí, ale mohli by mít nějaký vliv. Kandiduje dost skvělých kandidátů, takže je z čeho vybírat, držím jim palce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Marek.Rebicek

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Mares
Zahraniční odbor
Příspěvky: 679
Registrován: 14 srp 2017, 19:48
Profese: Spisovatel slevových letáků
Dal poděkování: 237 poděkování
Dostal poděkování: 1542 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Jan.Mares »

Radši deset Záhorů než jedna Tichá
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Martin.Polak
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Já už jsem to psal jinde, ale znovu to zopakuji. Eva mě taky často překvapuje, ale vážně si nemyslím, že by byla takovým nebezpečím a skutečně jsem spíše toho názoru, že by ji právě provoz RV mohl ukázat, že věci jsou často složitější než se na první pohled zdá. Plus počítej s jejím nasazením, které ji nemůžeš upřít a v RV je také spousta nevděčné práce a lidí ochotných máknout není nikdo dost. Takže se ji chci z tohoto pohledu zastat a myslím, že by měla dostat šanci.
Větší nebezpečí vidím fakt jinde a od jiných lidí, kteří nasazují rafinovanější metody než je nekritická podpora. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Pavel.Tauer

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Martin.Polak »

Yossi píše: 09 lis 2019, 07:06
Osobní zkušenost ještě nedokazuje účetní zlodějnu.
Je dobré posuzovat to, o čem se jedná bez osobních emocí.
Mně osobně trvalo drahnou chvíli Dalibora pochopit, protože je sofistikovanější a chytřejší než já, ale to není jeho chyba.
Možná je víc chyba moje, že nejsem na stejné intelektuální úrovni jako on. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvek:
Dan.Lestina
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“