Nominace Evy Horákové do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Evy Horákové do RV

Ano
25
26%
Ne
62
64%
Zdržuji se
10
10%
 
Celkem hlasujících: 97 - Celkem hlasů: 97

Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Evy Horákové do RV

Příspěvek od Eva.Horakova »

Tomas.Guth.Jarkovsky píše: 10 lis 2019, 23:47 Jsem nějak zmaten z odpovědí, tak je ta jedna loď zastupitelský klub MHMP, nebo celá strana je loď?
Nebo celá strana je velká loď a zastupitelský klub je menší loď plující na palubě větší lodi? OFFTOPICNejsem si jistej jestli takhle úplně lodě fungujou.
Loď na které jsem já je jedna a to zastupitelský klub MHMP. Strana vlastní loď nemá. V moři, kde plujeme je již více lodí. Každé město, kde jsou v opozici či koalici piráti má svoji loď. Funkce RV je dohlížet na lodě, ukazovat jim lepší směr a kurz, v případě problémů jim nastavit nová pravidla apod....
Eva ❤️
Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Evy Horákové do RV

Příspěvek od Eva.Horakova »

Adam.Jaros píše: 10 lis 2019, 23:34 Že tady je to jasný proti asi nikomu vysvětlovat nemusím.
Mě to zajímá.
Eva ❤️
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Nominace Evy Horákové do RV

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Eva.Horakova píše: 10 lis 2019, 22:51 Proč kandiduji do RV? Jsem na jedné lodi. Ta se jmenuje zastupitelský klub MHMP. Je to nejdůležitější loď v moři. Je největší, nejsilnější, nejmodernější a má svého kapitána, což jiné lodě nemají. Je na ni kladen velký důraz a veškerá pozornost. Tato loď by měla ostatním ukazovat směr, dodávat nápady a návody a také pomáhat. Každý námořník je důležitý a všichni táhnou za jeden provaz. Tuto klidnou plavbu začaly narušovat spodní proudy.
Nevím jak tohle pochopit. Takže všichni plavme za Prahou nebo plaveme špatnou cestou?
Eva.Horakova píše: 10 lis 2019, 22:51 Dokáži prosadit svůj názor, myšlenku, aniž bych narušovala práva ostatních. Pokud považuji komunikaci za nejdůležitější, tak asertivitu považuji za nejdůležitější komunikační dovednost.
Tahle oblíbená definice asertivity nedělá z asertivyty komunikační nástroj, ale zbraň. Něco jako, "ať si každý myslí co chce, já si prosadím svou a jedeme dál". V kombinaci s první citovanou částí, mne to asi zarazilo více než jindy. V případě, že narazíš na stejně "asertivního" člověka s přesně opačným názorem, jak to vyřešíš?

Když kritizuji, tak asi dlužím definitici asertivity, jak se mi vyplatilo ji vnímat z dlouhodobého hlediska víc. Pro mne je asertvita, jít za vytýčeným cílem, ale zároveň jej umět přizpůsobit, tak aby se ostatní mohli s ním stotožnit, aniž by museli zcela opustit své vlastní názory. Protože, pokud v tom druhý neuvidí své původní postoje a cíle, alespoň z části, tak jim časem dojde, že jsou manipulováni a výsledkem bude jen narušení vztahů a to přeci v RV ani ve straně nechceme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Ivan.Sirko

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1527
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Evy Horákové do RV

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Eva.Horakova píše: 10 lis 2019, 23:58Loď na které jsem já je jedna a to zastupitelský klub MHMP. Strana vlastní loď nemá. V moři, kde plujeme je již více lodí. Každé město, kde jsou v opozici či koalici piráti má svoji loď. Funkce RV je dohlížet na lodě, ukazovat jim lepší směr a kurz, v případě problémů jim nastavit nová pravidla apod....
Metafora zajímavá, ale imho zcela mimo. Nesnižuju nějak důležitost pražského zastupitelstva, ale naprosto jednoznačně to není "nejdůležitější loď v moři". Právě naopak si myslím, že pragocentrismus je v současné době u Pirátů největší výzvou a potenciálem budoucích problémů, nemůže se stát nic horšího, než že se z toho udělá souboj Prahy se zbytkem republiky.

Takže za mě PROTI.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 6):
Sarka.Vaclavikova, Jan.Bednarik, Adam.Jaros, Lenka.Kozlova, Ladislav.Dvorak, Ivan.Sirko
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4041 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Nominace Evy Horákové do RV

Příspěvek od Jan.Novak »

Já sem pro, aby Eva byla v RV. Právě v něm by pak mohla pochopit to, že všichni jsme na jedné lodi, a i kdyby těch lodí bylo více, tak ta "pražská" není nejdůležitější.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Vladimira.Sykorova

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Nominace Evy Horákové do RV

Příspěvek od Adam.Jaros »

Eva.Horakova píše: 11 lis 2019, 00:00
Adam.Jaros píše: 10 lis 2019, 23:34 Že tady je to jasný proti asi nikomu vysvětlovat nemusím.
Mě to zajímá.
Random důvod:
Na poslední krajské schůzi jsi mimo jiné pražskému KS řekla, že nemáte čas (třeba na reportování krajskému sdružení), takže když chce někdo něco vědět, má napsat/zavolat/přijít (jasně, všichni půjdem na magoš na kafe, dává smysl).
A ten čas na RV se vezme kde?
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2783
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6102 poděkování
Dostal poděkování: 7187 poděkování

Re: Nominace Evy Horákové do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Jan.Novak píše: 11 lis 2019, 07:39 Já sem pro, aby Eva byla v RV. Právě v něm by pak mohla pochopit to, že všichni jsme na jedné lodi, a i kdyby těch lodí bylo více, tak ta "pražská" není nejdůležitější.
S tím nesouhlasím. RV není Pirátská školka. Klidně ať se tam jezdí vzdělávat, ale jako host, ne jako člen s hlasovacím právem. Do RV potřebujeme lidi, co nejen že chápou, že jsme všichni na jedné lodi, ale taky budou schopni držet směr a rozhodovat o dalším směřování.

Kdo žádá o nominaci CF, musí v RV zastupovat CF, všech víc jak tisíc členů. Jestli chce Eva v RV zastupovat MHMP, ať se klidně pokusí do RV kandidovat jako krajský zástupce za Prahu, ale ne jako zástupce CF.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2783
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6102 poděkování
Dostal poděkování: 7187 poděkování

Re: Nominace Evy Horákové do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlila dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“