Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Anketa končí za 20 pro 2019, 20:41

Ano
96
74%
ne
15
12%
zdržuji se
19
15%
 
Celkem hlasujících: 130 - Celkem hlasů: 130

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Jan.Novak píše: 10 lis 2019, 20:52 Honzo, pokud by si byl zvolen, byl by si schopný se účastnit fyzicky zasedání RP alespoň v 80% (pokud se nemýlím každé pondělí v běžné pracovní době) případů?
dobry dotaz. protoze otevira problematiku plnohodnotneho clenstvi v RP (a nekterych dalsich organech strany) mimoprazskych clenu. co tak provadet zasedani RP pokazde jinde, stejne jako to je u RV? nebo toho prazaci a poslanci uz nejsou schopni aspon v 50% pripadu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 4):
Dan.Lestina, Blanka.Lednicka, Vit.Fux, Filip.Mezera

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Martin.Rejman píše: 10 lis 2019, 20:43 RP je prostě nejdůležitější orgán, protože získáš váhu i v médiích - členů RV je mnoho, v RP jen pár. Členem RP je třeba být i včetně odpovědnosti a rozvážnosti. Myslím si, že všechny potřebné kvalifikace máš.
Díky. Mediální exponovanost členů RP si uvědomuji. Jako předseda KS OlK jsem měl tuto úlohu v reprezentaci KS. A ať už se jednalo o komunikaci s novináři ohledně humorných kauz, jako Kolaja VS Poník, tak i co se týče náročných kauz, jako odvolání komunální kandidátky v Hranicích. Kdykoliv jsem ale potřeboval, obrátil jsem se na náš dobrý tým v MO, který mi pomohl. Tak se nebojím, že bych tuhle úlohu nezvládl i v RP. Pokud se jedná o reprezentaci strany, nemám problém s tím držet stranou svoje ego a svůj osobní pohled, a před novináři a veřejností hájit a reprezentovat Pirátské zájmy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Martin.Rejman, Lucie.Spacilova, Lenka.Kozlova

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Jan.Novak píše: 10 lis 2019, 20:52 Honzo, pokud by si byl zvolen, byl by si schopný se účastnit fyzicky zasedání RP alespoň v 80% (pokud se nemýlím každé pondělí v běžné pracovní době) případů?
Jsem pracovně flexibilní a mám fajn nadřízené, se kterými se dá domluvit spousta věcí. A když si udělám svoje úkoly jindy, tak by neměl být problém, abych byl během standardní pracovní doby mimo. Víc jak tři roky jsem jezdil každé pondělí do Valašského Meziříčí a vlak je pro mě pojízdná kancelář. Vlakové spojení Olomouc Praha je dobré, tak věřím, že bych Prahu zvládal. Spíše řeším otázku, jaká bude časová náročnost a potřeba být fyzicky v Praze, nebo někde jinde, i mimo pravidelná zasedání RP.

A je taky otázka, jak by to fungovalo, když by bylo více členů RP mimopražských.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Jan.Novak, Vaclav.Zidek, Lucie.Spacilova

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Příspěvek od Dan.Lestina »

Jan.Novak píše: 10 lis 2019, 20:52 Honzo, pokud by si byl zvolen, byl by si schopný se účastnit fyzicky zasedání RP alespoň v 80% (pokud se nemýlím každé pondělí v běžné pracovní době) případů?
Je to pondělí v 11 dopo v Praze. A doufám, že nové RP bude natolik diverzifikované, že toto nastaví nějak úplně jinak.

Mám související otázku: chtěl by jsi se stát uvolněným členem RP? Jaký máš na tento nápad názor?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 6):
Jan.Hrebicek, Vaclav.Zidek, Vit.Fux, Martin.Rejman, Martin.Valasek, Tomas.Svoboda

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Příspěvek od Jan.Bednarik »

(FYI požádal jsem moderátora o přesun obecné diskuse k fungování RP, ať tu jsou pokud možno jen relevantní příspěvky k mé nominaci. Děkuji za pochopení.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Martin.Stanek

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Ahoj,

moc tě neznám, tak bych se chtěl optat, co bys vlastně rád :-)

1) Chceš se věnovat politice a práci směrem ven (místopředseda strany třeba šel ze své pozice na setkání s prezidentem v Lánech) nebo spíš politice a práci směrem dovnitř ("zahlubování" příkopů mezi názorovými proudy, řešení personálního a strukturálního deficitu, řešení stagnace přírůstku členů, fundraising,..)? Není to samozřejmě exkluzivní, můžeš určitě dělat obojí, ale nevím, v čem jsi dobrej a chceš se tomu věnovat.

2) Co dělá současné RP suboptimálně a co bys tam svým příchodem změnil a zlepšil? A co naopak dělá dobře a nic bys s tím nedělal?-)

3) Časová dispozice. Ústava už jednou říká, že hlavní město je Praha a máme zde dle stanov sídlo. Určitě není potřeba být všude fyzicky, ale osobní setkání je zkrátka stále nejefektivnější způsob komunikace v mnoha věcech. Máš možnosti se v Praze na jednáních RP fyzicky objevit v rámci svých dalších politických a pracovních závazků? Jaký časový prostor k nim budeš mít, aby ses mohl RP činnosti věnovat? OFFTOPICNeber to prosím jako výtku, naopak bych byl rád, kdybychom měli částečně uvolněné předsednictvo k tomu, aby se o rozvoj strany staralo.

4) Jak bys rozhoupal Piráty k tomu, abychom za dva roky uspěli ve volbách a sestavovali vládu? Případně co jiného vnímáš jako cíl nadcházejících dvou let předsednictva?

Možná jen předbíhám a všechno to budeš mít v nominační řeči. Na každý pád hodně štěstí a cením, že jsi navázal na mou dobrou čtvrteční tradici nezakládat si sám nominační vlákno :-D

Díky za odpovědi-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvek:
Dan.Lestina
Uživatelský avatar
Martin.Valasek
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2017, 08:35
Profese: hudební dramaturg v kulturní agentuře
Bydliště: Valašská Bystřice
Dal poděkování: 640 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Příspěvek od Martin.Valasek »

Citace: Ústava už jednou říká, že hlavní město je Praha a máme zde dle stanov sídlo.

A to je nějaký metahumor s tou ústavou nebo jak to chápat? 😁
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Valasek za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Martin.Stanek, Petr.Lysek, Rostislav.Reha, Milos.Zmeskal
602 676 988
https://www.facebook.com/martin.malarie
lidstvo to posralo, ale ještě není pozdě na změnu
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jiri.Hoskovec píše: 11 lis 2019, 15:10 Ústava už jednou říká, že hlavní město je Praha a máme zde dle stanov sídlo. Určitě není potřeba být všude fyzicky, ale osobní setkání je zkrátka stále nejefektivnější způsob komunikace v mnoha věcech.
OFFTOPICNení tedy volba RP na CF v Ostravě protiústavní? ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 8):
Dalibor.Zahora, Martin.Stanek, Hana.Ancincova, Andrej.Ramaseuski, Petr.Vileta, Petr.Lysek, Rostislav.Reha, Milos.Zmeskal

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Vaclav.Zidek píše: 11 lis 2019, 18:12
Jiri.Hoskovec píše: 11 lis 2019, 15:10 Ústava už jednou říká, že hlavní město je Praha a máme zde dle stanov sídlo. Určitě není potřeba být všude fyzicky, ale osobní setkání je zkrátka stále nejefektivnější způsob komunikace v mnoha věcech.
OFFTOPICNení tedy volba RP na CF v Ostravě protiústavní? ;-)
Ne. Jen říkám, že sídlo strany je dle stanov i praxe v Praze a také se zde fyzicky schází RP. Vedla se tu i nyní oddělená debata o tom, kde že by se vlastně mělo to RP scházet a ptal jsem se, jak se dokáže Honze se svými dalšími úvazky a povinnostmi jednání účastnit či zda se bude připojovat vzdáleně. Ale chápu, že získat na fóru pár palečků je taky motivace pro psaní-)
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Nominace Honzy Bednaříka na funkci místopředsedy strany

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jiri.Hoskovec píše: 11 lis 2019, 21:23
Vaclav.Zidek píše: 11 lis 2019, 18:12
Jiri.Hoskovec píše: 11 lis 2019, 15:10 Ústava už jednou říká, že hlavní město je Praha a máme zde dle stanov sídlo. Určitě není potřeba být všude fyzicky, ale osobní setkání je zkrátka stále nejefektivnější způsob komunikace v mnoha věcech.
OFFTOPICNení tedy volba RP na CF v Ostravě protiústavní? ;-)
Ne. Jen říkám, že sídlo strany je dle stanov i praxe v Praze a také se zde fyzicky schází RP. Vedla se tu i nyní oddělená debata o tom, kde že by se vlastně mělo to RP scházet a ptal jsem se, jak se dokáže Honze se svými dalšími úvazky a povinnostmi jednání účastnit či zda se bude připojovat vzdáleně. Ale chápu, že získat na fóru pár palečků je taky motivace pro psaní-)
Tak Honza napsal už dříve (před tvým dotazem), že je to v pohodě. Mně jen zajímá, kde se bere ta nutnost, aby se RP scházelo v Praze. Čistě teoreticky, budou 4 členové z Moravy, budou tedy jezdit za jedním do Prahy a tím mrhat zbytečně prostředky strany na cesty nebo se mají scházet jinde? Ze stanov teda neplyne nutnost scházet se v sídle, pokud ano (a já ji tam nenašel), očekávám, že se výhradně budou scházet v PiCe ;-). Ještě nikdo nevíme, jaká bude sestava RP, tak mi přijde předčasné řešit, kde se sejdou :-) Tak a to je vše přátelé ;-)

OFFTOPICA ano, vše dělám pro palečky, protože to jsou moji miláškové, nikomu je nedám ... čekal jsem, že se známe lépe, moje chyba.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“