RV 53/2019 Práce s chybou dovnitř strany a navenek

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Předsedající RV, Jednatelé

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 53/2019 Práce s chybou dovnitř strany a navenek

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Hlasování bylo zahájeno viewtopic.php?f=578&t=49562
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 53/2019 Práce s chybou dovnitř strany a navenek

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Chtěl jsem vyjít jednomu z navrhovatelů vstříc. @Jiri.Hoskovec
2. Jednatelům RV, aby prostřednictvím emailu uvědomili členy strany o tomto usnesení spolu s faktickým shrnutím kauzy, které doplní MO.
A řekl jsem @Mikulas.Ferjencik, že k tomu teda něco udělat můžou, ale bylo mi řečeno, že MO zájem nemá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Dan.Lestina
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 53/2019 Práce s chybou dovnitř strany a navenek

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ahoj, vím, že se děje moc věcí a úplně tohle nestíhám, ale byl jsem upozorněn na některé technické nedostatky hlasovaných usnesení;
viewtopic.php?p=652565#p652565

V návrhu A, bod (2) - RV nemůže ukládat věci odborům; mohli by jsme žádat nebo ukládat přes RP.
V návrhu D, bod (2) - stejně tak jednatelé nemohou ospamovat stranu bez spolupráce s AO, pozor na to.

V případě schválení prosím tedy hned nekonat zkusíme udělat ještě nějaké technické opravy konsensem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Lydie.Bartosova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 53/2019 Práce s chybou dovnitř strany a navenek

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vojtech.Pikal píše: 10 lis 2019, 09:38 Ahoj, vím, že se děje moc věcí a úplně tohle nestíhám, ale byl jsem upozorněn na některé technické nedostatky hlasovaných usnesení;
viewtopic.php?p=652565#p652565

V návrhu A, bod (2) - RV nemůže ukládat věci odborům; mohli by jsme žádat nebo ukládat přes RP.
V návrhu D, bod (2) - stejně tak jednatelé nemohou ospamovat stranu bez spolupráce s AO, pozor na to.

V případě schválení prosím tedy hned nekonat zkusíme udělat ještě nějaké technické opravy konsensem.
S @Martin.Kucera jsem volal před tím a nemá problém nám to rozeslat, tak teď nechápu, proč řešíme problém, který neexistuje? A chápu, že jde spíš o technický problém, ale proč by jednatelé nemohli poslat 1008 mailů dle seznamu členů? Návrh A:) schválen nebyl a dle organizačního řádu je podle mě zřejmé.
Celostátní úroveň
§ 9 Republikový výbor
e) dohled nad republikovým předsednictvem – ukládání úkolů republikovému předsednictvu, projednávání úkolů vrácených republikovým předsednictvem (čl. 10 odst. 2 písm. h) stanov), projednání vyžádaných a průběžných zpráv republikového předsednictva,
§ 10 Republikové předsednictvo
b) ukládání úkolů odborům s výjimkou věcí, které patří do výlučné působnosti některého odboru,
Tak dle mě není ani explicitně nutné pokaždé psát, že to ukládáme RP, aby to uložilo některému odboru. Protože to je prostě zřejmá věc. Tak jisto beru tu spolupráci, kdyby nám AO nechtělo vyhovět, tak bychom taky požádali RP, aby tím zaúkolovali AO.

Pro příště bych jinak rád všechny poprosil, aby svoje připomínky namítali během jednání, řešilo se to tady dost dlouho.

Jestli s tím tedy má @Vojtech.Pikal nějaký problém, tak ať vyvolá revokaci usnesení. Za mě žádné nedostatky nevidím.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 53/2019 Práce s chybou dovnitř strany a navenek

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Hlasování bylo ukončeno.

Vyhrálo toto usnesení.

Liduščin poslední návrh,
Návrh D:)
Republikový výbor vyjadřuje k postupu mediálního řešení kauzy Krausová – Tenzer toto:

a) Je naprosto nepřijatelné, že strana nebyla od počátku v úplnosti informována, čímž došlo k situaci, kdy strana jako celek i mnoho jejích členů v dobré víře obhajovalo nepravdivou verzi událostí. Takový postup nás poškozuje v očích veřejnosti i vlastních lidí a snižuje naši důvěryhodnost do budoucna mnohem více, než by kdy mohl stranu poškodit jejich úplný a pravdivý popis.

b) Bylo nevhodné, aby věc komentoval za stranu partner dotyčné z pozice místopředsedy, neboť dodal váhu své výpovědi skrze své stranické funkce. Osobní vyjádření musí být doprovázena oficiální komunikací.

c) Primárně mělo proběhnout řešení ve spolupráci s MO na úrovni magistrátního zastupitelského klubu a ten také měl vydat prohlášení, tím se mohla věc uzavřít. Mediální odbor neměl připustit, aby výhradními interprety kauzy byla osoba, které se kauza týká, a její životní partner.

d) Považujeme za nepřijatelný též obsah vyjádření, kde je místo faktického shrnutí věc bagatelizována uváděním nesouvisejících informací a akcentováním politického boje, který jistě probíhá, ale měl být zmíněn výhradně pro kontext celé situace.

e) Whistleblowing je fenomén, kdy jedinec vynese na světlo důkaz o podvodu nebo veřejné hrozbě a často tak riskuje ztrátu zaměstnání nebo bezpečí a klid své rodiny. Ochrana whistleblowerů patří mezi zásadní programové body Pirátů a nelze takto citlivé a důležité téma využívat k zastírání jiného jednání, které nemá s whistleblowingem nic společného.


Na základě těchto skutečností Republikový výbor ukládá:

1. republikovému předsednictvu, aby ve spolupráci s mediálním odborem vypracovalo krátký manuál postupu pro zastupitele a členy v krizové mediální komunikaci, po kterém je třeba sáhnout vždy, když je někdo vystaven mediálnímu tlaku za skutečnou či domnělou chybu; základem nechť je otevřená, věcná a pravdivá komunikace dovnitř strany i směrem k veřejnosti;

2. jednatelům RV, aby prostřednictvím emailu uvědomili členy strany o tomto usnesení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Roman.Kucera
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 53/2019 Práce s chybou dovnitř strany a navenek

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Nedělám problém, upozorňuju na nedostatek. Myslím, že musíme držet vysokou štábní kulturu uvědomování si mantinelů, rolí a pravomocí, aby se nám nezačali rozmělňovat a neskončili jsme tak, že prezident určuje zahraniční politiku.

Máme to za úkol jako jednatelé, tak předpokládám, že to jako jednatelé kolektivně provedeme v souladu předpisy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Jiri.Hoskovec

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 53/2019 Práce s chybou dovnitř strany a navenek

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vojtech.Pikal píše: 10 lis 2019, 15:11 Nedělám problém, upozorňuju na nedostatek. Myslím, že musíme držet vysokou štábní kulturu uvědomování si mantinelů, rolí a pravomocí, aby se nám nezačali rozmělňovat a neskončili jsme tak, že prezident určuje zahraniční politiku.

Máme to za úkol jako jednatelé, tak předpokládám, že to jako jednatelé kolektivně provedeme v souladu předpisy.
Tak to já taky celou dobu předpokládám, že to provedeme v souladu s předpisy. Nepředpokládám zlou vůli a myslím si, že většině členů je jasné, že by se A:) muselo provést skrz RP, navíc mě to jasné bylo. Takže stačí to tady napsat do poznámky, že to tak musí být, ale nevidím 100% nutnost to mít napsané v tom usnesení.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: RV 53/2019 Práce s chybou dovnitř strany a navenek

Příspěvek od Martin.Kucera »

No vidíte, kdybyste to formulovali jako
"2. jednatelům RV, aby zajistili informování členů strany o tomto usnesení prostřednictvím e-mailu."
tak není co řešit.

Edit: A samozřejmě není třeba ukládat RP aby to uložilo AO, stačí se prostě domluvit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 53/2019 Práce s chybou dovnitř strany a navenek

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Martin.Kucera píše: 10 lis 2019, 15:32 No vidíte, kdybyste to formulovali jako
"2. jednatelům RV, aby zajistili informování členů strany o tomto usnesení prostřednictvím e-mailu."
tak není co řešit.
Toto samozřejmě beru, že se tak provede. Jistě by byl o problémek méně, ale i tak, jak bylo usnesení navrženo, jej beru jako hlasovatelné. A jak jsem říkal, jednalo se o tom dost dlouho, aby zde tyto připomínky padly, takže teď je beru jako pod čarou.

Pro příště je opravdu nutné, aby tyto věci padaly během jednání a ne až po skončení hlasování.

OFFTOPICVytváření maillistu o 1008 členech se mi opravdu nechce. :D
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 53/2019 Práce s chybou dovnitř strany a navenek

Příspěvek od Roman.Kucera »

Martin.Kucera píše: 10 lis 2019, 15:32 stačí se prostě domluvit.
Můžeme být jen rádi, že v orgánech existuje vůle jednat v duchu tohoto usnesení. Díky, Martine.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“