Nominace Jana Lipavského do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji nominaci Jana Lipavského do RV

Ano
33
32%
Ne
62
60%
Zdržuji se
8
8%

Celkem hlasujících: 103 - Celkem hlasů: 103

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24846 poděkování
Dostal poděkování: 11791 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Jana Lipavského do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 lis 2019, 14:20

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Martin.Rejman
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 604 poděkování
Dostal poděkování: 735 poděkování

Re: Nominace Jana Lipavského do RV

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 10:41

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23892 poděkování
Dostal poděkování: 20069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 09 lis 2019, 23:22

OFFTOPICTady by mohly být odpovědi Honzy Lipavského.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Adam.Jaros, Vladimira.Sykorova, Roman.Pasek, Lukas.Hejduk, Filip.Smoljak
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Barbora.Hruzova
Zástupce vedoucího odboru
Profese: knihovnice, spisovatelka
Dal poděkování: 1455 poděkování
Dostal poděkování: 622 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Barbora.Hruzova » 09 lis 2019, 23:26

Po negativních zkušenostech z předchozího období jsem přesvěčena, že poslanci by neměli být v RV natožpak v RP. Mají dost práce ve své funkci poslanců a nemají dostatek času a někdy ani vůle řešit zodpovědně i problémy vyplývající z těchto stranických funkcí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvky (celkem 8):
Adam.Jaros, Dalibor.Zahora, Filip.Smoljak, Milan.Dadourek, Giuseppe.Maiello, Zbynek.Janoska, Ivan.Mikolas, sery.pavel

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27832 poděkování
Dostal poděkování: 21122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 10 lis 2019, 09:21

Honzu Lipavského do výboru podporuji. Zvládá se přiměřeně účastnit stranického života, ví co se děje a přináší potřený pohled ze skutečné politiky.
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 10 lis 2019, 09:33

Je fakt, že má čas tu i trollit. Takže v čase bych hlavní problém neviděl :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Filip.Smoljak
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 390 poděkování
Dostal poděkování: 601 poděkování

Příspěvek od Viktor.Derka » 10 lis 2019, 22:55

No vzhledem bk tomu, že jde o Lipavského, tak to napsat musím:

Zde možná bude moje otázka na kandidáta. :)
Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Zastupitel MČ Praha 4
viktor.derka@pirati.cz
Profil na lide.pirati.cz

Jan.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1836 poděkování
Dostal poděkování: 2492 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 14 lis 2019, 21:41

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca
.
kandidát do RVkandidát do RP

člen CF • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 16 lis 2019, 10:01

Bude se radší ptát zde, než přehlcovat jednání CF.
Tedy otázka:
Jan.Lipavsky píše:
15 lis 2019, 17:01
Ahoj,

děkuji za CF za nominaci a zde je má kandidátská řeč.

Republikový výbor plní v rámci strany několik klíčových rolí a v současné zjitřené atmosféře by měl sloužit jako místo, kde se najde kompromis a umožní věci vydiskutovat. RV připravuje a schvaluje programové dokumenty, určuje strategické směřování strany a rozhoduje o finančních tocích.

S výše uvedenými oblastmi mám zkušenost nejen z RV a práce pro Piráty, ale také ze svých předchozích pracovních zkušeností v privátní sféře.
1) Můžeš prosím více rozvést ty "pracovní zkušenosti v privátní sféře." Děkuji
Ve straně jsem byl členem volebního výboru pro kampaň do sněmovny v roce 2017 a aktivně jsem se podílel na jejím vedení. Již 2 roky jsem ve vedení poslaneckého klubu, kde se věnujeme agendě rozpočtů, náborů a koncepčních materiálů.

U Pirátů se věnuji zahraniční a bezpečnostní politice. V rámci republikového výboru se plánuji věnovat otázkám spojeným s kvalitním fungováním strany. Konkrétně:
  • Dodržování pirátských postupů a know-how (transparence, kvalita výběrek, zveřejňování informací, kumulace funkcí).
  • Vzdělávání členů a příznivců, tak, aby se mohli vzdělávat v oblastech, které jej baví a které jsou například pro jeho práci na radnici důležité.
  • Prohlubování možnosti zapojení do práce strany, podpora expertním teamům a sdílení znalostí a zkušeností.
  • Posilování vzájemné důvěry a zlepšování komunikace mezi členskou základnou.
Po praktické stránce je RV koncipováno jako večerní, víkendová a virtuální aktivita. Plnohodnotným členem RV jsem byl v době, kdy jsem měl normální občanské zaměstnanání, stejně i potom, kdy jsem zastával politickou funkci. Tedy v letech 2016-2018.

Zájem o práci v RV mám z toho důvodu, že je to je klíčový orgán k nastavování strategického fungování strany.

Děkuji za podporu.
2) Zajímají mě především ty čtyři body:
  • Dodržování pirátských postupů a know-how (transparence, kvalita výběrek, zveřejňování informací, kumulace funkcí).
  • Vzdělávání členů a příznivců, tak, aby se mohli vzdělávat v oblastech, které jej baví a které jsou například pro jeho práci na radnici důležité.
  • Prohlubování možnosti zapojení do práce strany, podpora expertním teamům a sdílení znalostí a zkušeností.
  • Posilování vzájemné důvěry a zlepšování komunikace mezi členskou základnou.
Můžeš prosím uvést, co jsi v oblasti těchto bodů za poslední rok konkrétního učinil? Díky

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1116 poděkování
Dostal poděkování: 1589 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 19 lis 2019, 23:50

1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?
Ve zkušenostech a určitém nadhledu, který si dokáži na věci vytvořit.

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?
Mě osobně předpisy nijak momentálně neomezují. Vnímám je jako nástroj. Pokud potřebuji s něčím poradit, tak se obracím na zkušenější členy, kteří k předpisům mají blížeji a často jsou jejich spolutvůrci.

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

Myslím si, že by vedoucí odborů měli být převedeni na profesionální pozice v rámci sekretariátu. Souhlasím s Ondrou Profantem, který navhoval, aby výlučné pravomoce (klíčky k IT systémům, evidence členů apod.) přešly na nějaké další volené osoby, ale pouzy tyto, aby je RP nemohlo potencionálně zneužít, ale nic více. RP má stranu vést a k tomu potřebuje nástroje.

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč
EU - rozhodně nevystupovat. Velkou výzvou je další spolupráci na úrovni zahraniční a obrané politky, kde Evropa prostě stále není hráč a draze na to doplácí, viz Ukrajina, Sýrie, Libye..
EURO - dlouhodobě ano, ale myslím, že minimálně dalších 10 let euro nebude na pořadu dne. Myslím si, že nám v době ekonomické krize (2008) český koruna prospěla.

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.
NATO - jednoznačně zůstat členem. Za posledních 100 let je Česko v geopoliticky nejbezpečnější situaci, právě díky EU a NATO.
Evropská armáda - dokud nebude skutečná evropská vláda, tak je armáda čistá utopie a nemá smysl se o tom více bavit. Velice ale podporuji zapojení české armády do různých obraných projektů, které nyní na úrovní EU vznikají (PESCO, EDF, EDA a její CARD, investice do vojenské mobility), to znamená společně budovat silnější armády.
USA a Rusko - Evropa by se měla snažit maximálně prosazovat svůj zájem, aby nebyla tolik závislá na vůli ostatních hráčů.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?
Ty jo, nejsem expert na životní prostředí, abych se vyjadřoval k jednotlivým otázkám. Myslím, že všichni bychom si měli uvědomit, že planetu máme jednom jednu a podle toho se k ní chovat.

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
V příloze, myslím, že v českých podmínkách jsem více pravicový a více svobodomyslný.

Tady by mohly být odpovědi Honzy Lipavského.
A jsou :)

Po negativních zkušenostech z předchozího období jsem přesvěčena, že poslanci by neměli být v RV natožpak v RP. Mají dost práce ve své funkci poslanců a nemají dostatek času a někdy ani vůle řešit zodpovědně i problémy vyplývající z těchto stranických funkcí.
Já jsem jako poslanec na jednání RV poctivě jezdil a účastnil se jich. Když jsem to osobních důvodů přestal dávat, tak jsem rezignoval. Myslím, že čestnější postup jsem zvolit nemohl. Nyní jsem zase v situaci, že vím, že se práci v RV/RP dokáži věnovat a proto kandiduji.

Je fakt, že má čas tu i trollit.
To mě jde samo, tedy časově nenáročné.

Zde možná bude moje otázka na kandidáta.
Polož!

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
Volební systém je nastaven tak, že v prvním kole volby postupují všechny možnosti, které mají NADPOLOVIČNÍ většinu hlasů. Autoři volebního systému tak chtěli vytvořit podmínky, ve kterých vyberou varianty, které vyhovují NADPOLOVIČNÍ většině hlasujících a těch se následní vybírá. Realita však ukazuje, že při většina hlasování většina hlasujících volí svoji preferovanou variantu již v prvním kole a důsledek je takový, že do druhého kola prochází jen ty nejpopulárnější varianty.
Nabádal bych proto, aby hlasující měli více otevřenou mysl při hlasování v prvním kole a dali šanci i variantám, které nejsou jejich nejpreferovanější. Tak se také snažím volit.

1) Můžeš prosím více rozvést ty "pracovní zkušenosti v privátní sféře." Děkuji
Viz můj životopis: https://www.pirati.cz/lide/jan-lipavsky/

2) Zajímají mě především ty čtyři body:
1. Dodržování pirátských postupů a know-how (transparence, kvalita výběrek, zveřejňování informací, kumulace funkcí).
2. Vzdělávání členů a příznivců, tak, aby se mohli vzdělávat v oblastech, které jej baví a které jsou například pro jeho práci na radnici důležité.
3. Prohlubování možnosti zapojení do práce strany, podpora expertním teamům a sdílení znalostí a zkušeností.
4. Posilování vzájemné důvěry a zlepšování komunikace mezi členskou základnou.
Můžeš prosím uvést, co jsi v oblasti těchto bodů za poslední rok konkrétního učinil? Díky

1 - Konkrétní věci se asi váží k mé činnosti v poslaneckém klubu, kde jsem je mohl realizovat při jeho vedení.
2 - Na úrodni klubu jsem například incioval, ale realizovali to jiní, vznik e-learning kurzu. Nicméně je to teprve v počátcích.
3 - Viz práce EZO teamu.
4 - Například se pravidelně se účastním krajských schůzí v Praze.
Přílohy
chart.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Matej.Sandor, Jan.Hora

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“