KS SčK 23/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 30 - Kladno

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1727
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2728 poděkování

KS SčK 23/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 30 - Kladno

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Vážené krajské fórum,

Vyhlašuji rozpravu k primárním volbám v senátní obvodu č. 30 - Kladno. Lhůta pro přihlašování a navrhování kandidátů potrvá do 8.11 23:59. 20.11 23:59 Poté následuje doba na rozmyšlenou 48 hodin, po které bude ukončena rozprava a zahájeno hlasování, jež potrvá minimálně 72 hodin. Pro zařazení do hlasování musí kandidát získat podporu 7 členů KF (tj. navrhovatel + dalších 6 členů krajského fóra).

Primární volby jsou otevřené. Kandidovat za Českou pirátskou stranu může člen, nebo registrovaný příznivec, který splní podmínky kandidatury. Kandidát, který nesplní podmínky kandidatury nemusí být připuštěn k primárním volbám, nebo může být z kandidátní listiny odvolán. Nezpůsobilému kandidátovi se splněním podmínek kandidatury může pomoci organizátor voleb, kterým je předsednictvo krajského sdružení. Kandidát musí být také starší 40 let.

Kandidát ve své kandidátské řeči uvede, jak chce funkci vykonávat, jaké pro ní má předpoklady a shrnout hlavní věci, kterým by se chtěl na půdě senátu věnovat. Dále se kandidát osobně představí na krajské schůzi 3.11 na Mělníku (podrobnosti o schůzi budou avizovány v dostatečném předstihu), kde zároveň proběhne jeho grilování.

Některá zásadní doporučení navržená Volebním výborem České pirátské strany a schválená Republikovým předsednictvem České pirátské strany:
1. Pirátská strategie (schválená Republikovým výborem dne 9. ledna 2019) ve vztahu k senátním
volbám uvádí následující:
● Piráti podporují ve volbách do Senátu osobnosti, které prosazují průhledné hospodaření
státu a liberální politiku a pirátské dvanáctero,
● Piráti spolupracují se senátorským klubem SEN 21,
● pro senátory podporované Piráty budou podstatná a prioritní témata zaměřená na
oblasti transparentnosti a omezování korupčního prostředí stejně tak jako práva
spojená s ochranou jedince a důrazem na rozvoj právního státu. Na základě svých
odborných znalostí a zkušeností budou senátoři podporovaní Piráty pomáhat
prosazování výše uvedených aktivit v průběhu celého volebního období,

3. Základní principy pro výběr kandidáta Pirátů:
● kandidát musí být důvěryhodnou osobností, která bude schopna oslovit většinovou část
místní společnosti v daném volebním obvodu,
● kandidatura osoby, která nemá s největší pravděpodobnosti šanci uspět, je nesmyslná,
a to především z důvodu neefektivního výdaje energie, lidských zdrojů i finančních
prostředků,
● je nutné být otevřený případné spolupráci s jinými stranami, která je možná v různých
variantách,
● je vhodné vnímat senátní volby jako příležitost do budoucna k navázání spolupráce s
významnými osobnostmi z hlediska: a) příštích (nejen senátních) voleb, b) spolupráce
na pirátských tématech (jako příklad může sloužit bývalý senátor Libor Michálek nebo
senátor Lukáš Wagenknecht, který se po úspěšných volbách stal jednou z mediálně
známých tváří ve vztahu k protikorupčním tématům a transparentnosti),
● cestou k nalezení osobností je headhunting - aktivní vyjednávání a
oslovování osobností prostřednictvím vybraných lidi z čela Pirátské strany a
jednotlivých krajských předsednictev,
● je rovněž vhodné zvážit finanční možnosti ze strany kandidáta jako příspěvek na
volební kampaň,

Přihlášení kandidátní s podporou 7 a více členů KF:
Adéla Šípová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Marek.Rebicek, Michal.Hazlinsky, Jezek_Hamersky

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Jezek_Hamersky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 15 pro 2012, 23:33
Profese: právník, publicista
Dal poděkování: 4 poděkování

Re: KS SčK 23/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 30 - Kladno

Příspěvek od Jezek_Hamersky »

Vážené krajské fórum,
chci Vás informovat, že jsem se rozhodl kandidovat do Senátu jako občanský kandidát na podpisy (1000). Vzhledem k tomu, že jsou mi Piráti programově blízko (dle kalkulačky v volbám do EP přes 70%) nebráním se podpoře od Pirátů, nechci však být kandidátem jedné strany. Usiluji o širší podporu demokratických a opozičních stran viz výše "Základní principy pro výběr kandidáta Pirátů".
Vnitřním procesům Pirátů nerozumín a nebudu do nich vstupovat.

Představení programu plánuji 30.10. na Kladně a 31.10. v Praze, pozvánku dám na FB.
Základní teze -Spravedlnost-Služba-Soucit
Kdo je Milan Hamerský je snadno dohledatelné na webu, včetně osobní podpory od L.Michálka.
-20 let aktivně vystupuje ve veřejném prostoru, stovky článků v médiích, spoluautor několika návrhů zákona
-pracoval 8 let v senátu jako asistent, 4 roky ve sněmovně jako asistent, 2 roky jako tajemník komise pro Ústavu
-pravník a politolog
-na Kladně aktivní a viditelný přes 10 let
-vedl úspěšné senátní kampaně J.Zlatušky v Brně (2002) a J.Dienstbiera staršího na Kladensku (2008), dále krajské (JMK, StČ), komunální (Brno, Kladno) i další
-od roku 2007 je hlavním obhájcem práva umírajích na možnost zvolit důstojnou smrt (uzákonění eutanázie)
-uznávaný v protikorupční agendě (podpora aktivit Transparency international, Rekonstrukce státu, Vraťte nám stát, Lepší Kladno)
-prosazuje transparentnost a přístup veřejnosti k informacím
Adela.Sipova
Senátor
Příspěvky: 45
Registrován: 15 kvě 2018, 18:09
Profese: Pŕavnička
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování

Re: KS SčK 23/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 30 - Kladno

Příspěvek od Adela.Sipova »

Milí piráti,
po zralé úvaze jsem rozhodla zúročit své znalosti a zkušenosti a vstoupit do politiky. Předkládám tedy svou kandidaturu do primárek pro senátní obvod č. 30 - Kladno.
Jmenuji se Adéla Šípová, je mi 39 let, bydlím v obci Doksy v okrese Kladno, jsem vdaná a mám pět dětí. Vystudovala jsem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Po studiích jsem vstoupila do advokacie, kde působím dosud. Advokátní praxi před advokátními zkouškami jsem vykonávala v malé advokátní kanceláři v Kladně. Tam jsem získala generální zkušenost v širokém spektru právních oborů, zejména z občanského práva, obchodního práva, soudního řízení civilního i trestního. Dlouhou dobu jsem rovněž vykonávala obhajobu ex-offo. Mám tedy dobrou představu o potřebách běžných občanů, malých a středních firem na Kladensku. Současně znám problematiku sociálně znevýhodněných skupin v regionu. Od roku 2016 pracuji v Praze ve větší advokátní kanceláři. Od té doby jsem se začala specializovat na právo veřejného zadávání a korporátní právo, čímž jsem obohatila své zkušenosti o poznání prostředí velkých obchodních společností a současně prostředí veřejné správy.
V současné době jsem registrovanou příznivkyní Pirátů. Spolupracuji zejména s MS v Kladně. Věřím tomu, že hospodaření moderního státu by mělo být maximálně transparentní a efektivní. V této oblasti mám určité zkušenosti. Proto jsem se zapojila do expertního teamu na veřejné zakázky.
Vzhledem k tomu, že se celoživotně zajímám o dění kolem sebe, tedy zejména o občanskou společnost a politiku, rozhodla jsem se konečně vstoupit do veřejného prostoru a nabídnout své zkušenosti, znalosti a svůj pohled na věc. Mou motivaci mimo jiné podepírá určité rozčílení nad slabou účastí žen v politice ( a nejen tam ). O to víc, že v senátních volbách na Kladně pravděpodobně dojde k souboji dvou celostátně významných osobností ( Jiří Dienstbier a Michal Horáček ) a jednoho lokálního a současně mediálně silného politika ( Milan Volf ). Láká mě být u toho a nabídnout občanům totální alternativu. Domnívám se, že občanům můžu dát jistotu, že důvěrně znám aktuální dění v tomto regionu ( byť výkon funkce senátora neoplývá kompetencemi měnit lokální politiku). Toto může být má výhoda oproti dvěma výše zmiňovaným kandidátům. Současně mám i praktické zkušenosti a právní znalosti, které jsou pro výkon funkce senátora velkou výhodou.
Současně kandiduji na kandidátce do zastupitelstva Středočeského kraje. Pro vstup na tuto kandidátku jsem se rozhodla ve chvíli, kdy se na Kladně rýsoval jiný možný zájemce o kandidaturu do Senátu. Z toho však nakonec sešlo, přičemž mezitím proběhlo hlasování o sestavení kandidátky do kraje. Svůj záměr kandidovat do Senátu jsem osobně představila na zasedání krajského fóra, které se konalo minulou neděli 3. listopadu 2019 na Mělníce. Při této příležitosti jsem podstoupila první „grilování“ senátního kandidáta. Domnívám se, že si v kampani obě tyto kandidatury mohou vzájemně pomoct. Pokud bych hypoteticky byla zvolena do zastupitelstva kraje a současně do Senátu, funkce zastupitele kraje bych se vzdala.
V případě mého zvolení do Senátu bych se obecně ráda věnovala problematice rovnoprávnosti, zejména rovnoprávnosti žen, protože se mě tato problematika velice dotýká a považuji ji za důležitou. Mrzí mě, že 30 let po revoluci se situace nemění. Ač je rovnoprávnost zakotvena v ústavním pořádku, praxe je bohužel jiná a já se s tím potýkám denně, a to i v prostředí vysokoškolsky vzdělaných lidí. Myslím, že není čas ztrácet čas a mrhat lidským potenciálem. Ostatně bojuji i za budoucnost svých čtyř dcer.
8. listopadu 2019, Adéla Šípová
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1727
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2728 poděkování

Re: KS SčK 23/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 30 - Kladno

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Děkuji Adéle za přihlášení se do rozpravy a zároveň konstatuji, že získala dostatečnou podporu pro zařazení do hlasování.

Tímto prodlužuji rozpravu do 20.11 23:59, aby případní zájemci o diskuzi zde měli dostatek prostoru pro položení svých dotazů na kandidátku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivan.Sedek

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS SčK 23/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 30 - Kladno

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tak ať to trochu rozproudíme. Jaké bude tvoje další politické směřování, pokud nebudeš zvolena senátorkou?

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Adela.Sipova
Senátor
Příspěvky: 45
Registrován: 15 kvě 2018, 18:09
Profese: Pŕavnička
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování

Re: KS SčK 23/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 30 - Kladno

Příspěvek od Adela.Sipova »

Dalibor.Zahora píše: 12 lis 2019, 19:17 Tak ať to trochu rozproudíme. Jaké bude tvoje další politické směřování, pokud nebudeš zvolena senátorkou?
Svou současnou kandidaturu vnímám jako vstup do světa politiky. Pokud bych neuspěla, pravděpodobně budu chtít využít zkušenosti z kampaně a příště to zkusím znovu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adela.Sipova za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Radek.Cernohous
Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: KS SčK 23/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 30 - Kladno

Příspěvek od Martin.Polak »

Jaký je tvůj vztah ke sportu?
Když se podívám na čestné občany města Kladna, tak tam vidím mnoho sportovců a rudou Marii Majerovou.
Proto se mi zdá, že tohle město hodně žije sportem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS SčK 23/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 30 - Kladno

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Sice offtopic, ale neodpustím si :) čím žije Kolín?

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 664
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1288 poděkování

Re: KS SčK 23/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 30 - Kladno

Příspěvek od Marek.Rebicek »

:D Mě spíš přijde, že si Martin dělá nad ránem srandu ne? Vždyť Adéla se v pice prezentovala jako závislá na cyklistice. A někde jsem viděl, že na kole jezdí i na demonstrace..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Adela.Sipova
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1799
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4181 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS SčK 23/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 30 - Kladno

Příspěvek od Jan.Korbel »

To je zajímavá informace a doufám, že to Adéla rozvede sama ;-)
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“