KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Petr.Tkadlec píše: 07 lis 2019, 15:08
Ano, právě tam jsem odkazoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vcelica za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Martina.Urbankova
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vaclav.Vcelica píše: 07 lis 2019, 15:15
Petr.Tkadlec píše: 07 lis 2019, 15:08
Ano, právě tam jsem odkazoval.
Aha, já nevěděl jestli se ptáš na tamto nominační vlákno nebo na Kučeru. Kučera vůbec nesouvisí s tímto jednáním, tam jde o úplně jiné jednání o mé podpoře do volby RV skrz CF, kde podporu už mám viewtopic.php?f=350&t=49425 Samotná diskuze s Kučerou je právě odtržena z mého nominačního vlákna na mou žádost.

A když už tady off-topicujeme, tak jsem založil nominační vlákno i pro Hanu, která se vyjádří až po krajských volbách. viewtopic.php?f=350&t=49549

@Vaclav.Vcelica jinak nemám vždycky pravdu. V našich předpisech poslední dobou nacházím různé krpy, tak dávám dohromady sběr informací, aby to pak mohl naráz změnit. Třeba označení referendum viewtopic.php?f=637&t=49474 Na RV jsme podle mě schválili zbytečnost (já byl proti) https://redmine.pirati.cz/issues/23850 Proto, když vidím nějaké nejasnosti, tak se ptám a diskutuji.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od anonym80555 »

Vážené krajské fórum, po dlouhém zvažování jsem se rozhodla požádat vás o podporu v kandidatuře do krajského předsednictva.

Během své profesní kariéry jsem mimo jiné z velké části vybudovala a několik let vedla tým cca 50 lidí záznického servisu pro CZ a SK v jednom internetovém aukčním portálu. Mohu tak nabídnout prokazatelné zkušenosti s budováním týmů, adaptací nových členů, rozdělování opovědností, motivací, zpětným vazbám, nastavováním reálných cílů, plánů a jejich zaváděním do praxe atd. atd. atd.. Možná někdy déle přemýšlím, je to ale z toho důvodu, že zvažuji možnosti a následně se nebojím obájit si například změnu struktury oddělení o 5O lidech a změnu zavést do praxe, pokud se potřeby postupěm času vyvýjí a aktuální stav přestává potřebám odpovídat.

Zároveň s touto zkušeností, kterou vnímám jako svůj hlavní přínos pro PKS, v případě že bych získala podporu, si jsem vědoma, že u Pirátů nejsme v korporátu a práce většiny z nás je dobrovolnická a nedá se vynucovat (jak mám někdy pocit z toho vzbuzování pocitů viny v druhých, že se trochu má tendence u nás dít), protože potom se ten prvek dobrovolnictví ztrácí a může to motivaci zapojovat se v druhých naopak ubírat.

V PKS bych se chtěla zaměřit na procesy (v tuto chvíli na ně nejsem u Pirátů odborník, ale jako nejlepší školu vnímám praxi), protože v nich se může ztrácet (nebo naopak získávat) hodně enegrie. Tj. například oblast pirátské administrativy, předávání informací, na práci s novými lidmi a oblast PO - libí se mi například, jak v některých krajích začínají pracovat s daty z nového nalodění - např. proč jim příznivci v některých krocích odpadají apod.. V toto směru jsem se zapojilo do centrální PO týmu a účastnila se schůzky koordinátorů a dobrovolníků PO, která proběhla v září v Praze.

Pokud Vás zajímá cokoliv dalšího, ptejte se.

Tady odpovědi na Vráťovy otázky:
post politický ( Poslanec, zastupitel atd.)? - ne
post v komisích? - Fond pro rodinných aktivit, Komise pro výchovu a vzdělávání
v jakém KETU jsi? - prozatím v žádném
post v pirátech na úrovni republiky? (RV atd.) - ne
post v pirátech na úrovni kraje? - ne
post v pirátech na úrovni MS? - ne
hodláš kandidovat?:
v krajských volbách? - ne, zvažuji jen případně doplnění kandidátky
do předsednictva některého MS? - v tuto chvíli o tom neuvažuji
do poslaneckých voleb? - ne, jen na případné doplnění kandidátky
do senátních voleb? - ne (i když věkem už bych se vešla ;) )
do RV, RP, KK, RK? - ne
Naposledy upravil(a) anonym80555 dne 07 lis 2019, 15:56, celkem upraveno 1 x.
BenjaminPierce
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 16 říj 2016, 00:37
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od BenjaminPierce »

Marro jsem teď ve vlaku a přestože jsem využil krátkého letu a knížky co jsem si den předtím koupil a nové i starší myšlenky si ihned na tři stránky napsal už před 3 týdny + pár procesních postřehů i směrem k RV si přidal i z přednášek na HKU na které jsem se v době volna dostal. Z důvodu, že to píšu na telefonu, bych to nechal až na větší monitor a klávesnici.

Pokud stihnu tak dnes, popř. zítra z fakulty, nebo až o víkendu.

Můj osobní názor by neměl mít zásadní vliv na volbu.Kdokoli kdo bude zvolen ho může, nebo taky nemusí použít jako pozitivní/negativní inspiraci, podrobit vlastní (tiché i hlasité) konstruktivní kritice, následně rozvinout a nejlépe vylepšit.

Zatím jsem už zaznamenal, že se diskuze snad i díky upozornění na tvé vize a sebereflexi naštěstí vrátila k tématu a další tě napodobili. A tak těm s volebním právem zjednodušit a zkvalitnit možnost výběru.

Což je jen dobře a mělo to smysl.
R.
Tito uživatelé poděkovali autorovi BenjaminPierce za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Irena.Drofova, Linda.Matuskova, Jaroslav.Takac

,,To nejde" je jen rychlá a jednoduchá výmluva, v devíti z deseti případů to zpravidla jde.

Irena.Drofova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 143
Registrován: 25 říj 2017, 22:05
Dal poděkování: 314 poděkování
Dostal poděkování: 135 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Irena.Drofova »

BenjaminPierce píše: 07 lis 2019, 15:52 Marro jsem teď ve vlaku a přestože jsem využil krátkého letu a knížky co jsem si den předtím koupil a nové i starší myšlenky si ihned na tři stránky napsal už před 3 týdny + pár procesních postřehů i směrem k RV si přidal i z přednášek na HKU na které jsem se v době volna dostal. Z důvodu, že to píšu na telefonu, bych to nechal až na větší monitor a klávesnici.

Pokud stihnu tak dnes, popř. zítra z fakulty, nebo až o víkendu.

Můj osobní názor by neměl mít zásadní vliv na volbu.Kdokoli kdo bude zvolen ho může, nebo taky nemusí použít jako pozitivní/negativní inspiraci, podrobit vlastní (tiché i hlasité) konstruktivní kritice, následně rozvinout a nejlépe vylepšit.

Zatím jsem už zaznamenal, že se diskuze snad i díky upozornění na tvé vize a sebereflexi naštěstí vrátila k tématu a další tě napodobili. A tak těm s volebním právem zjednodušit a zkvalitnit možnost výběru.

Což je jen dobře a mělo to smysl.
R.
Já ti za to děkuji, protože to bylo fakt nepěkné čtení. Napadlo mě, že jakožto náš nezávislý dlouhodobí podporovatel a připomínkovač, by ses skvěle hodil na mediaci našich sporů, které se už roky nedaří konstruktivně řešit a leckde k tomu není ani vůle, ani ochota komunikovat a často se spíše problémy uměle vytváří. Nenapadá mne nikdo jiný, kdo těmito vlastnostmi u nás disponuje. Jen takový nápad/myšlenka/podnět. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Irena.Drofova za příspěvky (celkem 3):
Linda.Matuskova, Michal.Stepanik, Filip.Matuska
Uživatelský avatar
Linda.Matuskova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 295
Registrován: 04 úno 2018, 10:49
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 432 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Linda.Matuskova »

Ahoj všem Pirátům Zlínského kraje.

Už je nejvyšší čas, abych i já nasadila svou kandidátskou řeč - spíš nějakou vizi, jak by to mělo fungovat. Představovat se asi nemusím, pokud byste potřebovali nějaké zevrubnější info o mě, doporučuji např. svůj web www.lindamatuska.cz nebo něco málo je i v mém profilu na lidech.
Nebudu tady obecně hovořit o týmové práci a dobrých vztazích v kolektivu, protože to tak nějak začíná vypadat, že "papír snese všechno", až mě to udivuje. Místo toho tedy konkrétně.

Situace poslední doby nás přesvědčila o tom, že neznalost základních pirátských procesů je výraznou slabinou nejen řádových členů (těm se asi nelze divit), ale i nás, kteří aktuálně kandidujeme do různých stranických funkcí. I já jsem začala své obecné povědomí prohlubovat obzvláště v posledních měsících, kdy bylo třeba předpisy trochu oprášit a připomenout v našem MSku. Od té doby, co jsem členem Rozhodčí komise, nedělám už asi nic jiného :) A taky mě, stejně jako ostatní, docela štve, že @Petr.Tkadlec má vždycky pravdu. Jen já to beru pozitivně, že je neústupný a trvá principiálně na dodržování předpisů. Má to smysl a díky ti za to, Petře! Mrzí mě tvá rezignace na AO, protože jsi byl takovým hlídačem.

Co už jsem zmiňovala začátkem roku na krajské schůzi ve Zlíně, kde jsem se vám představovala jako EU kandidát, jako nedostatečné vnímám propojení jednotlivých MS v kraji navzájem. Vždyť máme projekty, které můžeme táhnout napříč celým krajem (např. já jsem nabídla své workshopy, časem budeme doufám všechna MSka spolupracovat na projektu #MěstoNeplastuje, který tvořím). Pojďme se lépe poznat, pojďme si sdílet, co kde dobře funguje nebo naopak nefunguje. Nejednejme jako samostatné jednotky, ale sdílejme dobrou praxi a nápady. Tady v tom musíme začít konat všichni na členské úrovni, nejen naše skvělá @Yveta.Martinkova nebo mediální spojka @Jaromir.Horky .

Snad se nám to podaří i v rámci KETů, které nám musí začít co nejdříve fungovat. Začala jsem je plnit jednotlivými podněty k diskusi. Ale toho času bylo v poslední době poměrně málo. Nicméně těch přispěvatelů je tam zatím poskrovnu. A je třeba si uvědomit, že nemůžeme donekonečna přenášet odpovědnost na Prahu a čekat, co nám „naservíruje“ k volbám, budeme muset tvořit a pracovat hlavně my sami.

Za nutné považuji vtáhnutí a navázání spolupráce s odborníky (pro KETy), veřejností a dobrovolníky i mimo Piráty. Naše akce, které pořádáme, jsou vesměs nejvíce obsazovány obecenstvem pirátským, je tedy třeba začít přemýšlet o nových formách, které nám umožní více proniknout mezi občany, kteří s Piráty nesympatizují tolik, aby akce navštěvovali. Znáte to o tom Mohamedovi a hoře? Osvědčily se debaty pro veřejnost, nevyzkoušeli jsme zatím (pokud se nepletu) zorganizovat třeba nějakou soutěž, zápas, uspořádat cílené workshopy. To vše, aby probíhalo úspěšně, však vyžaduje analýzu potřeb a zájmu obyvatel – také to není nereálné, jen se do toho musíme pustit a udělat to správně. Skvělý nápad vznik z našeho brainstormingu s @Kamila.Galikova , že bychom mohli čas od času udělat i nějaký charitativně směřovaný projekt. Myslím, že např. krok @Denis.Rychtar , který podpořil místní útulek, byl velmi pozitivně přijat. Stejně jako já mám zkušenost, že lidé velmi pozitivně reagují na podporu charitativnímu projektu, který jsem nedávno zveřejnila na svém fb. Ukazujeme tak veřejnosti, že nám na věcech záleží.

Jako potřebné vnímám informovanost a vzdělávání členů. Nesouhlasím s @Marek.Houser , který tady kdesi ve vlákně psal, že o školení není zájem. Naopak. Když jsem k Pirátům nastoupila a spadla na mě tíha mediální oblasti v našem MS, sama jsem různá školení absolvovala a dokonce iniciovala (např. zrovna Marrovo školení k fb propagaci). Jen si musím postesknout nad tím (a není to jen problém u Pirátů, to se mi běžně dělo i v mém zaměstnání) ne vždy jsou ta školení efektivní. A to pak člověk odjíždí spíš naštvaný, že ztratil den něčím, co se dalo poslat mailem. Takže za mě určitě pracovat na vzdělávání členů, ale promyšleně a informačně kvalitně.

Těch konkrétních podnětů by byla spousta. Ale dlouhé texty prý moc lidi nečtou. I když já jsem v tomto optimista a když se lidi naučili číst Jarošovy texty, třeba přelouskaj i ty moje ;)

Mějte se fajn!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Matuskova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Filip.Matuska, Yveta.Martinkova
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, www.go-ed.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Doručuji nominaci mou a Lindy Matuškové do volby o předsedu/předsedkyni, místopředsedu/místopředsedkyni.
nomPKS.JPG
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tady máte trošku ze svého krajského CV v působení v kraji. (Možná se seknu o rok sem tam, ale ne schválně)
2013 Jsem vstoupil do strany založením MS Vsetín, kdy krajské sdružení mělo asi 4 členy, kteří snad během roku/dva vyprchali a v kraji jsme sbili my 3 + Stacke.

2014 Jsem po rozpadu kraje chtěl aktivizovat členy z MS, tak jsem jim přenechal funkci předsedy, ten rok jsem i kandidoval za Piráty jako dvojka koaliční kandidátky se Zelenýma a dostali jsme 11% (boom nové strany).

2015 Předseda kraje za rok prakticky udělal jen jednu schůzi ale nic na ní ani neřešil. Tak jsem si řekl dost, zavolal jsem Denisovi, jestli nechce ten kraj zvednout a on souhlasil. Tím neschopným jsem řekl, aby rezignovali a oni tak učinili.

2015 Ještě s bývalým předsedou jsme upřednostnili koordinátorku ze Zlína (doporučení od Míši Krausové), protože byl mrtvý, než abychom tuto placenou pozici dali někomu ze Vsetína. Zlín začal růst.

2016 To už byl v předsednictvu i Mára (možná byl od začátku 2015, teď si nejsem jistý), ke konci roku se koordinátorka přestěhovala, tak jsem udělal focus na úřad práce Kroměříž a dal jsem tam pracovní poptávku, na kterou se pak ozvala Yveta. Možná to zní trošku absurdně, ale vznik Kroměříže závisel zejména na tomto okamžiku a následně pak na Yvetině dřině. Uspořádal jsem první Vyosení (které bylo hodně katastrofální, ale dalo nám hodně zkušeností) Ke konci roku do hry ještě vstupuje Giuseppe, který taky aktivně pomohl k růstu.

2017 Za mého předsednictví jsme úspěšně dostali do parlamentu Františka Elfmarka, kde jsme měli původně v průzkumech 4%, ale dostali jsme se přes 8% a poprvé jsme nebyli jako kraj nejhorší v republice. Byla to samozřejmě hlavně zásluha celorepublikové kampaně a pak nás, co jsme si nejvíc mákly - Já, Mára, Denis, Giuseppe, Yveta, Strouhal (mě akorát tak sral) a samozřejmě všichni ostatní, co se objevili v kampani.

2018 Rezignuji na 1. místopředsedu PKS, protože jsem nechtěl kumulovat funkce a chtěl jsem se hlavně věnovat Republikovému výboru, kde jsem teď vedoucí jednatel (jednatel jsem tam jinak celé tři roky)
Za mého předsednictví 2016-2017 v PKS těmi strategickými kroky, které jsem udělal jsme z 5 členů navýšili počet členů téměř na 50, protože jsem se na to zaměřil. A to jsme byli v období, kdy preference Pirátů se pohybovali kolem 3%.
Od té doby, jsem se pak přestal věnovat kraji, tak vidím spíš stagnaci a proto jsem apeloval na upgrade a jsem rád, že to třeba Lucia a Mára pochopili. (Teda alespoň já to chápu z jejich řečí, že to chápou.)
Znovu tady připojím svůj plán, který by třeba Mára dělal některé věci trošku jinak a některé už začal dělat, některé doplnil.
Můj plán na dva roky v PKS:
Vytvoření SWAT analýzy a vypracování strategického plánu - první 3 měsíce (v případě nezvolení v tomto klidně pomůžu komukoliv a budu rád když to bude)
Rozjezd KETů - prvních 6 měsíců
Pravidelné schůze PKS, RVxPKSxMS - minimálně 1x měsíčně a pak dle potřeb
Pravidelné schůze krajského sdružení - 4x ročně malá, 1x ročně celodenní víkendová konference
Dohled nad MS, aby zveřejňovali věci, které zveřejňovat mají - průběžně
Pomoc MS v zapojování členů, pomoc s náborovou kampaní - průběžně
Dosíťování zbývajících větších měst v kraji - Otrokovice, Holešov, Uh. Brod... - 2 roky
Autentické fungování krajských odborů - 1 rok
Správné úkolování krajské koordinátorky - průběžně

PKS by se pak dále mělo zaměřit na vzdělávání samo sebe, PMS, zastupitelů, členů.
Krajské MO jede skvěle, takže k tomu nic nemám.
Závěrem jen říkám, že mi o práci fakt nejde, to mám na republikové úrovni dost, ale jde mi o tento kraj, do kterého jsem vložil spoustu energie, tak doufám, že všichni ti kandidáti své sliby budou naplňovat a hlavně doufám, že se tady do kraje vrátí lepší vnitro nálada a nebude to pouze boj o korýtka.
Při hlasování přeji všem šťastnou ruku. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Filip.Matuska, Yveta.Martinkova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Petr.Stoklasa
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 139
Registrován: 28 zář 2017, 17:10
Profese: Obchodník
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 212 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Stoklasa »

Petr.Tkadlec píše: 07 lis 2019, 22:25 Doručuji nominaci mou a Lindy Matuškové do volby o předsedu/předsedkyni, místopředsedu/místopředsedkyni.
nomPKS.JPG
Dle mého @Petr.Tkadlec a @Linda.Matuskova nezískali odhlasovanou a schválenou podporu 7-mi hlasů, kterou požadujeme po všech kandidátech získaným poděkováním na fóru. Otevřením anonymní ankety, kde není zřejmé, jestli v ní hlasují ti oprávnění (členové KS ZLK), nebo i tím, že si lze dát hlas sám sobě. Co na to @Martin.Kucera ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Stoklasa za příspěvek:
Martin.Latal
Zastupitel města Kroměříž, člen Kontrolního výboru, člen sportovní komise
Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 560
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 738 poděkování
Dostal poděkování: 1134 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Předem se omlouvám za OT, ale ty procesní pravidla jsou fakt děs běs. Myslím, že bychom měli jet nějakou jednotnou jasně danou linii. Viz třeba nominační vlákno mimo toto jednání. V Olomouckém kraji jsem například viděla, že takove vlákno například mají a přidávají tam všechny nominanty. Já se pak ani nedivím, že se do AO nikdo nezene, kdyz to jednání vypadá tak jak vypadá.
A Petře T. nezlob se, ale toto je přesně to, co už tady padlo někde přede mnou, pokud si budeš pravidla ohýbat dle sebe, jak se to zrovna hodí a využívat pravidla ve svůj prospěch, tak se sám v očích členů vyřazujes z pravděpodobných kandidátů na funkce.
I když už nebudu v PKS, dala jsem si osobní závazek se v AO doskolit. Momentalne mi ta pravidla a jednání někdy připadají, že vaří pejsek s kočičkou.
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“