Nominace Dalibora Záhory do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji nominaci Dalibora Záhory do Republikového výboru

Ano
81
50%
Ne
71
44%
Zdržuji se
11
7%
 
Celkem hlasujících: 163 - Celkem hlasů: 163

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Zdravím.
Sice některé popisované věci nejsou v Pirátech doménou pouze Dalibora Záhory, ale Dalibor Záhora zde žádá o nominaci. S Daliborem se znám od počátku Pirátů (vlastně si myslím, že jsme přátelé a ve velkém množství nepolitických věcí se shodneme) a ačkoliv je často velmi aktivní v různých rolích, za což děkuji, "politickou" práci jsme od něj za 10 let fakticky neviděl.

Osobně podporuji aktivistickou linku v Pirátech a většina mých kroků nejen v kampani se o principy práce v komunitě opírá, přesto je třeba na platformě politické strany přijímat i zodpovědnost politickou. Té se Dalibor úspěšně 10 let vyhýbá omlouvaje je svou "nezávislosti" (členem není příliš dlouho), často se prezentující jako nějaké „svědomí pirátské strany“, čímž bohužel ve svém subjektivním výkladu většinou spíše není.

V této politické rovině "aktivista" Dalibor Záhora opakovaně selhává zejména svým partyzánským způsobem, kterým se snaží čas od času (ono se totiž mezi tím nic neděje) své vize a výklady prosazovat. Bez diskuse, přímou akcí, medializací a bohužel i manipulací. Jeho poslední majstrštyk, kdy zaměstnal desítky lidí svým vyfabulovaným podnětem na odvoláním Mikuláše Ferjenčíka, aniž by se třeba ozval, aniž by měl do věci vhled, nebo zcela lživou intepretací jednání Olgy při jednání Republikového výboru v otázkách edit: .TO (původně jsem se přepsal a bylo to PO)
Já tohle považuju za srabácké jednání.

Dalibor je fajn člověk, ale pokud by měl členskou nominaci od RV dostat, očekával bych v jeho jednání férovost.
Ta je bohužel vždy selektivní a odpovídá aktuálním zájmům a cílům Dalibora, ačkoliv tyto mohou být ve své podstatě ušlechtilé.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ivan.Bartos píše: 05 lis 2019, 18:42nebo zcela lživou intepretací jednání Olgy při jednání Republikového výboru v otázkách PO.
Tohle mi uniklo, kdy to bylo, případně v jakém zápisu se to dá najít?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
wittgenstein

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

wittgenstein
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 133
Registrován: 21 led 2019, 23:28
Profese: existuje
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od wittgenstein »

Antonino píše: 05 lis 2019, 18:33 1) Růst organizace, ke kterému u Pirátů objektivně dochází, vyžaduje i strukturní změny. To je přirozenost každého živého organismu, který roste.
2) Jiné co? Model? Přichází s konstruktivními řešeními, pokud se ptáš na to.
3) To jsi nějak pozoruhodně přetočil. Pokrytecké je to, když něco odmítám, ale užívám toho výhodOFFTOPIC (dokonce si nemyslím, že je to cela nepřijatelné, jen je to pokrytecké, resp. je pokrytecké to nepřiznat; nicméně toto se netýká DZ - on na úspěchu nijak neparazituje a ostatně ho ke štěstí asi ani nepotřebuje). Kategorie lepší/horší jsem neužil. Strašák.
1+2) Ne nutně je to podmíněno růstem a spíš jde o to konkrétně jaké ty změny jsou. To, že je něco podle někoho konstruktivní ještě neznamená, že to tak je.
3) Souhlasím, že "užívání" si výhod je svým způsobem pokrytecké, ale ne nutně vždy. Mohou nastat okolnosti, kdy je to pro danou osobu nevyhnutelné.
wittgenstein
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 133
Registrován: 21 led 2019, 23:28
Profese: existuje
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od wittgenstein »

Ivan.Bartos píše: 05 lis 2019, 18:42 Jeho poslední majstrštyk, kdy zaměstnal desítky lidí svým vyfabulovaným podnětem na odvoláním Mikuláše Ferjenčíka, aniž by se třeba ozval, aniž by měl do věci vhled
Tohle by se zase dalo říct v podstatě o skoro každém podnětu k odvolání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi wittgenstein za příspěvek:
Marek.Necada
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Martin.Kucera píše: 05 lis 2019, 18:48
Ivan.Bartos píše: 05 lis 2019, 18:42nebo zcela lživou intepretací jednání Olgy při jednání Republikového výboru v otázkách PO.
Tohle mi uniklo, kdy to bylo, případně v jakém zápisu se to dá najít?
Já si tedy myslím, že si Ivan spletl PO s TO, tak uvidíme, protože s PO mi nic nenaskakuje.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1132
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1990 poděkování
Dostal poděkování: 1902 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Dalibor.Zahora píše: 05 lis 2019, 17:45
Jiri.Belsan píše: 05 lis 2019, 17:24 A proč jsi tyto zdroje nezmínil v tebou vytvořeném vlákně?
A proč si to třeba neudělal ty, místo napadaní toho, kdo na kauzu upozornil? Já o dalších zdrojích věděl, každý si to mohl hbitě ověřit za několik minut, že to není jen kauza z MFD. Ale vy místo toho radši reagujete jaksi hystericky...
Tak si to vlákno pročti. Nesdíleli jsme ti tam články z médií. Proc bychom to jako meli delat? Jasně jsme ti tam dali odkazy na zápis ze schůze na fóru a odkaz na webové stránky našeho MS, kde byla kauza vysvětlena. Napiš mi prosím co konkrétně shledáváš na našich komentářích hysterickeho. Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Ke sváru korporátních a komunitních myšlenek v naší straně si dovolím podat vlastní názor - ničeho takového jsem si zde dosud nevšimla. Zaznamenala jsem však, že mezi námi existují lidé, kteří mají tendence termíny, instituce a metody, kterým nerozumí, nálepkovat přídomkem "korporátní praktika, která v demokratickém uskupení nemá co dělat". Východiskem může být edukace členů, např. tematicky zaměřeným Pirateconem, Pirátskou univerzitou, moderovanými diskuzemi odborníků, apod.
Čeho jsem si v tomto smyslu všimla - pokud u nás vůbec lze hovořit o jakési polarizaci (nemyslím si, nevnímám to tak silně), spíše se někteří z nás nepotkávají v tom, zda mame být vedeni zdola nebo shora, a ne všichni rozumí tomu, co znamená to "vedení zdola", tedy uplatňování prvků přímé demokracie na nás samých.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 6):
Antonino.Milicia, Petr.Vileta, Jiri.Hoskovec, Matej.Sandor, Milan.Krch, Martin.Jiranek
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Díky za kritický pohled. Lehce opřipomínkuji:
Ivan.Bartos píše: 05 lis 2019, 18:42 Zdravím.
Sice některé popisované věci nejsou v Pirátech doménou pouze Dalibora Záhory, ale Dalibor Záhora zde žádá o nominaci. S Daliborem se znám od počátku Pirátů (vlastně si myslím, že jsme přátelé a ve velkém množství nepolitických věcí se shodneme) a ačkoliv je často velmi aktivní v různých rolích, za což děkuji, "politickou" práci jsme od něj za 10 let fakticky neviděl.
Pokud myslíš politickou prací nějakou funkci, tak rozumím. Ovšem tento můj přístup byl zcela programový a to především proto, že těžiště mých tehdejší aktivit leželo jinde. Další věc, která k tomu přispěla byla skutečnost, že po vnitrostranické roztržce v roce 2012 - která byla nepřekvapivě mj. i kvůli autoritářským sklonům a manipulacím Jakuba Michálka - nebylo moc důvodů se přímo zapojovat, když hlavní vinící té krize (ty, Jakub, Miki) zůstali ve vedení strany.
Jinak svoji politickou práci jiného druhu jsem si v té době odvedl v Pirátských novinách, které jsme táhli především my dva s Broochem.
Osobně podporuji aktivistickou linku v Pirátech a většina mých kroků nejen v kampani se o principy práce v komunitě opírá, přesto je třeba na platformě politické strany přijímat i zodpovědnost politickou. Té se Dalibor úspěšně 10 let vyhýbá omlouvaje je svou "nezávislosti" (členem není příliš dlouho), často se prezentující jako nějaké „svědomí pirátské strany“, čímž bohužel ve svém subjektivním výkladu většinou spíše není.
To, že jsem neměl funkci, ani po žádné netoužil mi poskytovalo jednu výhodu - říkat si a psát celkem otevřeně co chci, bez ohledu na to, co si o tom pomyslí členové-voliči. Já totiž o žádnou funkci nikdy příliš nestál - říkám to opakovaně, pokud chceš něco dělat pro Piráty, funkci k tomu nepotřebuješ. Svědomím bych to nenazýval, to zní moc vznosně. Spíš ignorance předcházení si spolučlenů, aby mě jednou někam zvolili. Díky nechci, a nechci to ani teď - když nebudu v RV mám dost jiných možností, jak něco dělat a nijak mi to zásadně nevadí.
V této politické rovině "aktivista" Dalibor Záhora opakovaně selhává zejména svým partyzánským způsobem, kterým se snaží čas od času (ono se totiž mezi tím nic neděje) své vize a výklady prosazovat. Bez diskuse, přímou akcí, medializací a bohužel i manipulací. Jeho poslední majstrštyk, kdy zaměstnal desítky lidí svým vyfabulovaným podnětem na odvoláním Mikuláše Ferjenčíka, aniž by se třeba ozval, aniž by měl do věci vhled, nebo zcela lživou intepretací jednání Olgy při jednání Republikového výboru v otázkách PO.
Já tohle považuju za srabácké jednání.
Tak Ivane, vážně mi tu budeš vyprávět o manipulacích? Za ty léta co jich ve straně bylo, a připadají na vrub zcela jiných lidí, než je moje maličkost. Ano, jsem do značné miry nevyzpytatelný a je to dobře, protože vy - a je to pochopitelné - chcete mít všeochno pod kontrolou. Každého nějak navázaného, aby vám nedělal někde zbytečnou rotyku - a je to do značné míry v pořádku, bez toho by strana fungovat nemohla. Ovšem současně je na místě, aby vám tam občas někdo někde tu partyzánskou akci udělal, protože jinak byste postupem času měli čím dál menší zábrany svou moc posilovat.

Za odvoláním Ferjenčíka si stojím, Miky má na kauze svůj díl odpovědnosti a místo toho, aby zyptoval svědomí, rozjíždí si manipulativní ankety s cílem destabilizovat volenou strukturu vedoucích odborů za pomoci Hoskovce s Lipavským. Jestlipak sis je taky zkusil postavit do latě?
S tou Olgou to nechápu, asi sis popletl PO s TO. Tak to upřesni, pak se k tomu vyjádřím.
O srábáctví bysme si mohli povídat, ale to necháme radši na jindy.
Dalibor je fajn člověk, ale pokud by měl členskou nominaci od RV dostat, očekával bych v jeho jednání férovost.
Ta je bohužel vždy selektivní a odpovídá aktuálním zájmům a cílům Dalibora, ačkoliv tyto mohou být ve své podstatě ušlechtilé.
Já se dokážu chovat odpovědně, ale za předpokladu, že se tak chovají i ostatní, pokud ne, nemám problém s nimi jednat bez rukaviček. Aby bylo v tomhle jasno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova, Filip.Smoljak

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4845 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Jan.Hora »

Dalibor.Zahora píše: 05 lis 2019, 17:45
Jiri.Belsan píše: 05 lis 2019, 17:24 A proč jsi tyto zdroje nezmínil v tebou vytvořeném vlákně?
A proč si to třeba neudělal ty, místo napadaní toho, kdo na kauzu upozornil? Já o dalších zdrojích věděl, každý si to mohl hbitě ověřit za několik minut, že to není jen kauza z MFD. Ale vy místo toho radši reagujete jaksi hystericky...
Já ti tu nominaci původně dal, ale po tomhle ji musím stáhnout. Nehrajme si na nějaké "každý si to může ověřit" - ten kdo chce diskutovat téma a má k němu informace, má je sdílet všechny. Když záměrně vybereš jen nějaké a vzbudíš klamný dojem, tak je mi celkem jedno, čím to obhajuješ. Jestliže jsi o dalších zdrojích věděl a prostě si je vypustil, pak jsi se snažil manipulovat míněním pirátů, co tvou anketu četli, nebo jsi se snažil záměrným zkreslením tématu testovat, kdo tvůj klam odhalí a kdo se nechá ovlivnit - ani jedno by neměl dělat nikdo, kdo chce být součástí RV.

Teď by neškodila nějaká ta forma sebereflexe, když už to slovo poslední dobou tak mohutně skloňujeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 3):
Lenka.Kozlova, Jiri.Belsan, Milan.Krch

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od David.Wagner »

Dalibor je sympaticky nahecovanej, ale myslím, že to v rámci zápalu pálí často hodně od boku a rozhodně by jeho zvolení vedlo k dost významný polarizaci RV - nebo rovnou dalším pokusům o marginalizaci RV jako orgánu. Vlastně myslím, že se self stylizací "svědomí strany" a "firestarter" by možná bylo lepší, aby dál kopal do věcí z pozice řadového člena. Spousta těch kopání je i pro mě úplně nepochopitelná, ale je to nějak přínosný pro celek si myslím a rozjíždí to věci: byť třeba rozjetí "problému Jany Komrskové" fakt mohlo mít mnohem lepší podklad a nemuselo začínat "jo a nemá se stát zastupitelkou".

Vidím pak dvě cesty - buď se Dalibor vyklidní, přestane být Daliborem a bude dělat něco v RV. Pak jsou ale myslím vlastně vhodný jiný kandidáti.
Nebo se nevyklidní a pak přes váhu "člen RV" bude dělat dál divočiny a vzhledem k tomu jak moc střílí od boku si fakt myslím, že RV není kladivo který by měl mít v ruce.

Nemůžeme zavést funkci dvorního Dalibora, který říká lidem nepříjemné věci, dost často se netrefí, někdy jo a žongluje u toho? Protože já ty jeho výkřiky fakt beru jako cenný, ale...

Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“