Nominace Petry Smutné do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

V otázce nominace Petry Smutné do RV hlasuji

PRO
96
73%
PROTI
18
14%
ZDŽUJI SE (= proti)
17
13%

Celkem hlasujících: 131 - Celkem hlasů: 131

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování

Re: členský podnět - nominace do RV

Příspěvek od Daniela.Weissova » 04 lis 2019, 11:54

Taky podporuji :)
Daniela Weissová
3.místopředsedkyně PKS
Liberecký kraj
členka RV

Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 768 poděkování
Dostal poděkování: 1018 poděkování

nominace Petry Smutné do RV

Příspěvek od Petra.Smutna » 05 lis 2019, 18:43

Děkuji vám za podporu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Daniela.Weissova

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1620 poděkování
Dostal poděkování: 2570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 05 lis 2019, 23:26

Sice na poslednim zasedani uz jsem skoro plakal a chtel obvinit Petru z bossingu, ale nebylo to smerovano primo na mne, takze jsem pokrytecky sedel tise, a nic se mi nestalo. Jinak Petra je vyborny predsedajici, a takovy detsky parlament jako jsme my urcite si zaslouzi prisnou pani ucitelku :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Petr.Vileta, Daniela.Weissova, Vojtech.Pikal
0x8DE5F4739D2A2F0B | Cēterum cēnseō Facebook esse dēlendam

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova » 06 lis 2019, 00:05

Aaaaachhiihihihihi Andreji Peckááá.. Děkuji

Petru znám asi tři roky. A řekla jsem jí, že "kdyby " mi dopadl Senát (2018), tak bych ji chtěla za asistentku. Já jsem nápad a ona je realizace. Já jsem ohňostroj a ona je síla. A pak je chvíli ticho. A už je tu, takže co budeme dělat dál :) Moc mě baví, ta holka šikovná. Myslím si, že bych ji radši viděla v RP, ale teď jí rozhodně dávám podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Petr.Tkadlec, Petra.Smutna, Robert.Magni
Daniela Weissová
3.místopředsedkyně PKS
Liberecký kraj
členka RV

Petra.Smutna
Místní předsednictvo

Příspěvek od Petra.Smutna » 06 lis 2019, 21:01

Andrej.Ramaseuski píše:
05 lis 2019, 23:26
Sice na poslednim zasedani uz jsem skoro plakal a chtel obvinit Petru z bossingu, ale nebylo to smerovano primo na mne, takze jsem pokrytecky sedel tise, a nic se mi nestalo. Jinak Petra je vyborny predsedajici, a takovy detsky parlament jako jsme my urcite si zaslouzi prisnou pani ucitelku :)
Ze ty sis mě spletl, Andrej? Haló, tady Petra - etericka vila 🧚‍♀️

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1620 poděkování
Dostal poděkování: 2570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 06 lis 2019, 21:24

Petra.Smutna píše:
06 lis 2019, 21:01
Andrej.Ramaseuski píše:
stejne se bojim :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Petr.Vileta
0x8DE5F4739D2A2F0B | Cēterum cēnseō Facebook esse dēlendam

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23892 poděkování
Dostal poděkování: 20069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 07 lis 2019, 01:30

Andrej.Ramaseuski píše:
06 lis 2019, 21:24
Petra.Smutna píše:
06 lis 2019, 21:01
Andrej.Ramaseuski píše:
stejne se bojim :)
OFFTOPICNení na světě hroznější šelma, než nasraná ženská.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 604 poděkování
Dostal poděkování: 735 poděkování

Re: Nominace Petry Smutné do RV

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 10:42

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

Petra.Smutna
Místní předsednictvo

Příspěvek od Petra.Smutna » 11 lis 2019, 21:48

Ahoj Mateji,
Diky za dotazy. Některé z nich nevnímám jako relevantní k pozici člena RV, protože RV neurčuje politiku strany obecně, takže na tyto odpovídam sama za sebe jako soukromá osoba, nikoli jako adeptka na členství v RV.

1. Jedním z mých jednoznačných reálných přínosu RV je ochota otevřene diskutovat i nepříjemná téma a tlak na celé RV k jejich řešení.
Dále jsem jedním z členů, kteří se v "hrabání se v předpisech", tedy v té právnické části naší práce vyžívají a baví je to. Diskutuji téma, dohledavam souvislosti v jednotlivých předpisech a necítím se tím být znudena či zavalena.
To, že vnímám věci v souvislostech, již o mně napsali jini.

2. Obecně jsem pro minimalizaci a zjednodušovani - což je ideální cíl, ke kterému bychom měli nejen v RV, ale i v oblasti legislativních norem závazných pro ČR směřovat. Nicméně, realizovat toto v praxi je asi to nejtěžší na celé praci, pokud nechceme demokraticky system prelit do anarchie. Takže za mě - přiměřenost a netlačit za každou cenu na pilu je cesta.

3. Už Mikimu jsem výrazně nediplomaticky do diskuze napsala, že danou anketu vnímám jako manipulativni, čímž však neimplikuji zlý úmysl. Myslím si, že to Miki nešťastne podal.
Vedoucí odboru má být CF volený (podle mě na delší časove období) a CF případně i odvolatelny manažer přidělené oblasti. Tedy ano, primárně úředník s vhledem do dané problematiky, ten, který v extrémním případě je schopen krátkodobe v daném odboru pracovat sám a nepo.rat to, a zároveň má tolik pracovních zkušenosti s kombinací vhodné osobnosti k tomu být schopen vybrat si k sobě vhodné lidi, dokázat je zapracovat a umět delegovat práci a adekvátně odmenit/motivovat. Přičemž je striktně oddělen od politické reprezentace strany v rámci své pracovní pozice.

4. Otázka na garanty programových bodů. Irelevantní dotaz na uchazeče o členství v RV.
Čisté soukrome, jsem pro mírnou restrukturalizaci EU a následne pro přijetí eura ČR i s vedomim, že nám to v některých obdobích bude způsobovat problémy s inflaci a některé další problémy. Nic nema značku ideal, vzdy je něco za něco, a já v tomto případě stojím i na straně našich firem a volím euro, nikoli však za každou cenu teď hned tady bez předcházejících změn jak ve fungování EU, tak na naši straně.
Přičemž v rámci dobrovolne měnové unie vidím stopku integrace, politickou unii si u nás nepřeji, protože nejsem zastankyni stíráni rozdílu mezi jednotlivými státy a centrálního politického řízení.

5. Opět zcela irelevantní dotaz na kandidátku do RV. Takže můj soukromý laicky názor je, že my, ČR, jako členský stát EU bychom si nejprve měli vyjasnit svůj vztah (a tedy i financování) k Frontexu a dalším subsystemum zajišťujícím vnější bezpečnost EU, a až vyřešíme tyto elementární otázky, můžeme rozvíjet teorie o rušení NATO a zakládání evropské armády. Jsem realistka toužící opravovat a rozvíjet to, co je, ne nicitelka stávajícího pro vidinu ideálu.

6. Další otázka mimo, opět nevím, do jaké míry je v tomto směru přínosem laicky pohled členky Piratu, která do dané problematiky nevidí.
Definuj zelenou taranii. Já si pod tím představuji příliš agresivní kampaň veganu za upusteni od pojídání masa a využívání živočišných produktu (čímž neříkám, že samotná myšlenka je mi, jako historický dlouholeté vegetariance cizí - jen ctim každého vlastní volbu, vlastní rychlost zrání a vlastní příklad oproti nuceni a vydírání).
Otázka na tebe: stojí ekologie na automobilovém průmyslu? Když nyní vyměním všechna vozidla se spalovacími motory za elektromobily, jak moc pomohu přírodě, klimatu,... - udržitelnosti, a jaké jiné problémy mi to vygeneruje na druhé straně (např. drancovani neobnovitelnych zdroju některých surovin, nároky na výrobu elektřiny - z čeho..., atp.)?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Matej.Sandor

Petra.Smutna
Místní předsednictvo

Příspěvek od Petra.Smutna » 11 lis 2019, 22:26

Jan.Bednarik píše:
08 lis 2019, 23:43
Mám dotazník na všechny kandidáty. Myslím, že se pro přehled hodí spíše sem než do nominačních vláken kandidátů. Tak prosím pěkně všechny kandidáty o odpovědi. A rovnou uvádím své.

post politický (poslanec, zastupitel, ...)? ne
post v komisích (komunální, krajské, ...)? ne
post odborný (asistent poslance, resortní tým, ...)? ne
post v Pirátech na celostátní úrovni (RV, RP, odbory, komise, ...)? člen TO
post v Pirátech na úrovni kraje? ne (jsem předseda KS, ale v pondělí mi končí mandát)
post v Pirátech na úrovni MS? ne

v průběhu mandátu RV, hodláš kandidovat?:

do krajských voleb? pod čelem
do senátních voleb? ne
do parlamentních voleb? možná
do krajského předsednictva? ne
do předsednictva MS? ne
do RP, KK, RK? možná
do vedení odboru? ne
Ne
Ne
Ne
Ano
Ne
Ano

Ano
Ne
Nevím
Ne
Ano
Ne
Ne
Naposledy upravil(a) Petra.Smutna dne 12 lis 2019, 18:10, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Jan.Bednarik

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“