Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Podporujete nominaci Michala Horáka na lídra do kraje?

Pro
13
43%
Proti
12
40%
Zdržuji se
5
17%
 
Celkem hlasujících: 30 - Celkem hlasů: 30

Uživatelský avatar
Jan.Hosek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 453
Registrován: 18 lis 2016, 21:05
Profese: programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Příspěvek od Jan.Hosek »

Na podnět Martina Brože zakládám nominační vlákno.
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Příspěvek od Michal.Horak »

Protože jsem systémem nominačních vláken taky poněkud zmatený, tak nevím kam mám svůj souhlas s kandidaturou napsat, ale asi tady je to správné místo.
Takže kandidaturu na post lídra kandidátky do krajských voleb přijímám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
Martin.Cryo.Broz
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Příspěvek od Michal.Horak »

Kandidátská řeč:
jsem ve straně šest let, což mě sice neřadí mezi otce zakladatele, ale na druhé straně jsem už s Pirátama leccos zažil.
Dovolil bych si několik postřehů, první postřeh je, že na lídra kromě mě neaspiruje nikdo z těch, se kterými jsem byl na kandidátce před čtyřma lety, když jsme to do kraje zkoušeli posledně. O čem to svědčí? Že by služebně starší byli unaveni, vyhořelí nebo je uspokojuje práce v komunálu a nemají krajské ambice?
Postřeh druhý je o tom, že je mi jasné, že po mém vystoupení na KF v Písku to budu mít s podporou u řady členů těžké, ale já jsem podobné názory měl vždycky a vždycky se to o mně vědělo a přesto jsem pár let byl místopředsedou PKS a před čtyřmi lety lídrem kandidátky, Jenže to jsme byli asi opravdu ještě liberální stranou kde, pokud se nejednalo vyloženě o stěžejní volební pirátská témata, tak vládla tolerance k různorodým názorům. Nicméně já si dál stojím za tím, že pilíři pirátského programu má být legalizace, svoboda internetu a likvidace OSA a né se motat do revize výsledků druhé světové války a ještě přitom naskočit na vlnu primitivní až dětské rusofobie, kterou nám podstrčily jiné politické strany, aby odvedly pozornost od vlastní neschopnosti najít si důležitější témata.
Samozřejmě můžeme jít do voleb s černobílým viděním světa a tvrdě vyhraněnými názory na všechno a na všechny kolem nás s hlásáním jediné správné pravdy, ale pak počítejme s tradičními 11% max, protože větší část elektorátu takhle vyhraněná není.
Já vám nabízím zpět pluralitu názorů, toleranci k různorodosti vidění světa u každého jednotlivce, ale to vše samozřejmě při setrvání na základních principech strany.

Ještě odpověď na @Zbynek.Konvicka otázku, samozřejmě, že ano, pokud někdo aspiruje na lídra kandidátky musí být připraven převzít zodpovědnost v případě úspěchu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Zbynek.Konvicka
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Příspěvek od Josef.Spak »

Zajímalo by mě, jaký je tvůj pohled na přeshraniční spolupráci kraje s Německem a Rakouskem, a jak do tvé vize liberální strany zapadá nedávný členský podnět: viewtopic.php?f=822&t=47504
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Příspěvek od Michal.Horak »

@Josef.Spak Já dokonce v rámci jihočeského svazu házené tuto spolupráci již dávno v oblasti sportu realizuji a vůbec s tím nemám problém.

Co se týče Tvého odkazu na můj podnět , tak jsi trošku nepochopil co jsem chtěl , mně jde o pluralitu uvnitř strany, jako ten podnět nebyl podán proto, že bych upíral kolegovi Lipavskému právo fandit sudeťákům, ale proto, že tento svůj názor presentoval jménem strany v médiích a to bylo v tu chvíli špatně, protože pokud to chtěl takto presentovat , tak když už by to nestihlo projít schvalovacím kolečkem celého CF tak alespoň předsednictvem a já bych si řekl OK jsem asi v menšině se svým pohledem a respektoval bych rozhodnutí stranického orgánu, ale nemůže jménem strany svévolně presentovat tak zásadní věc. Můj podnět ukázal, že opravdu můj názor je menšinový, ale to mělo proběhnout před zveřejněním a bylo by to OK.
Dovolil jsem si já presentovat svůj krajně negativní postoj vůči tomu, že pražská organizace šla do koalice z takovou zprofanovanou stranou jako je TOP09 jenom proto, aby měli primátora? Nikdy bych si to nedovolil bez schválení členskou základnou a když jsem byl místopředseda PKS , určitě bych v nějakých médiích prostor dostal, ale takhle se to přeci dělat nedá.
Mně v mém projevu šlo o pluralitu vnitrostranickou, když má někdo v nějaké jednotlivé záležitosti jiný názor než většinový proud ve straně, aby nebyl okamžitě dehonestován en bloc , myslím, že Honza Novák o tom už taky ví své.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 2):
Josef.Spak, Ivo.Vlasaty
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Příspěvek od Josef.Spak »

Děkuju za rychlé a srozumitelné vysvětlení :)
Uživatelský avatar
Petr.Sousek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 107
Registrován: 23 zář 2014, 08:22
Profese: Manažer logistiky a nákupu
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 58 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování

Re: Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Příspěvek od Petr.Sousek »

Ahoj Michale, ač spolu občas sedíme u piva, tak se přesto zeptám tady. Jaké jsou podle tebe tři nejpalčivější problémy v JčK, které by mělo nové zastupitelstvo řešit, proč a jak bys dané problémy řešil ty, díky.

=Realita je jen iluze vytvořená nedostatkem alkoholu v krvi=

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Příspěvek od Ludek.Blaha »

V nominačním vlákně Lukáše Mareše jsem se ptal Petra Souška, jestli se ve stejném duchu zeptá i kandidáta na lídra krajské kandidátky Michala Horáka.
Zůstalo bez odezvy. Jakkoli nechci být netrpělivý nad přiměřenou mez, zeptám se tedy téměř stejnými slovy sám:

"...rád bych se Michala zeptal, kterou funkci by po svém případném zvolení upřednostnil, zda funkci krajského zastupitele, nebo zastupitele PI?
Jaký je v tomhle případě jeho pohled na kumulaci funkcí a zda by byl schopen v případě zvolení zvládat obě funkce najednou + zaměstnání, nebo by se jedné zvolené funkce vzdal.
"

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Příspěvek od Michal.Horak »

Tak konečně jsem se odhodlal k odpovědi.
Takže jasnou prioritou a jednoznačnou prioritou na kraji jsou dotace a přerozdělování peněz z nich a to už je jedno jakým způsobem. IROP nebo nějaké krajské účelovky , spoluúčasti na Erasmu atd.atd.atd. , prostě čím více programů , tím menší přehlednost a tím větší prostor na manipulaci, takže to je u mě na prvním místě. Koneckonců o peníze vždycky jde až v první řadě :lol:
No a samozřejmě neverending story komunikace všeho druhu II.třídy,I.třídy, D3,D4 atd.atd.
Uznávám, že je to poněkud stručné, ale když si představíte, co všechno se za tím skrývá, tak je toho vlastně dost.

Tak a teď ta Luďkovo starost, ano samozřejmě kdybych se stal krajským zastupitelem, tak okamžitě opouštím městské zastupitelstvo a Petr se na to neptal, protože je první náhradník, takže do toho zastupitelstva by šel místo mě on, takže by od něj ten dotaz zaváněl trapnou ůčelovostí, což on nemá zapotřebí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
Josef.Spak
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Michal.Horak píše: 03 pro 2019, 15:47 a teď ta Luďkovo starost
A hnedle jsem klidnější... i proto, že tvůj první náhradník tou trapnou účelovostí nezavanul.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“