KF OlK 15/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 (nominace lídr)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici

Na lídra primárních voleb do krajských voleb 2020 nominuji:

Anketa končí za 09 říj 2019, 00:15

Zdržuji se
1
1%
Odmítnuto 4
12
11%
Odmítnuto 4
3
3%
Odmítnuto 7
17
15%
Odmítnuto 7
4
4%
PRO Petr Kapounek
23
21%
PROTI Petr Kapounek
4
4%
Odmítnuto 1
2
2%
Odmítnuto 1
0
Žádná hlasování
Odmítnuto 5
8
7%
Odmítnuto 5
1
1%
Odmítnuto 2
3
3%
Odmítnuto 2
2
2%
Odmítnuto 3
8
7%
Odmítnuto 3
0
Žádná hlasování
Odmítnuto 6
14
13%
Odmítnuto 6
1
1%
Odmítnuto 8
8
7%
Odmítnuto 8
1
1%
---
0
Žádná hlasování
---
0
Žádná hlasování
---
0
Žádná hlasování
---
0
Žádná hlasování
---
0
Žádná hlasování
---
0
Žádná hlasování
---
0
Žádná hlasování
---
0
Žádná hlasování
---
0
Žádná hlasování
---
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 31 - Celkem hlasů: 112

Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OlK 15/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 (nominace lídr)

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Sršeň nám chybí, no
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
David.Hosek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 100
Registrován: 09 led 2018, 17:38
Profese: Plánovač výroby
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 121 poděkování

Re: KF OlK 15/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 (nominace lídr)

Příspěvek od David.Hosek »

Vitezslav.Repka píše: 02 lis 2019, 11:34 A nyní narážíme na problém, kterej mi byl jasnej, když jsme si odhlasovali samostatnou kandidátku do kraje. Je sice hezký, že se hrdinsky vrháme do neznámých vod, ale když nevíme, jak hluboko je dno, tak je to harakiri. Teď se ukazuje, že těch osobností tolik nemáme. Chceme do zastupitelstev, chceme do kraje.... ale s čím? Nechci být negativní, ale nemyslím si, že děláme správnou věc. Byla by škoda zahodit úspěch ve volbách kvůli vlastní pýše. Snad to nějak dáme dohromady, ale už teď vidím to, čeho jsem se bál a před čím mnozí varovali.
Nevidím důvod se tu takhle veřejně vzdávat. Lídra budeme mít podle mě solidního. Chápu, že nevypadá dobře když většina odstoupí z volby, ale to je úplně jiný problém a nemá to nic společného s nevydařenou koalicí. A navíc máme hodně silných kandidátů do čela.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Hosek za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Jan.Bednarik, Jaromir.Horky, Martin.Svadlenka, Milos.Zmeskal

Zastupitel Olk

Uživatelský avatar
Antonin.Stepan
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 290
Registrován: 06 úno 2018, 23:33
Profese: muzikant,pedagog
Dal poděkování: 313 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: KF OlK 15/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 (nominace lídr)

Příspěvek od Antonin.Stepan »

Vitezslav.Repka píše: 02 lis 2019, 11:34 A nyní narážíme na problém, kterej mi byl jasnej, když jsme si odhlasovali samostatnou kandidátku do kraje. Je sice hezký, že se hrdinsky vrháme do neznámých vod, ale když nevíme, jak hluboko je dno, tak je to harakiri.
Netuším kde jsi na tohle přišel? Třeba máš lepší info než já ale z průzkumu to tak nevypadá.
Vitezslav.Repka píše: 02 lis 2019, 11:34Teď se ukazuje, že těch osobností tolik nemáme. Chceme do zastupitelstev, chceme do kraje.... ale s čím? Nechci být negativní, ale nemyslím si, že děláme správnou věc.
Ano taky mě trošku mrzí, že nám tam na lídra "zbyl" (a myslím, že ten nej)jeden kandidát ale to neznamená, že ti lidi nejsou. Do čela se hlásí dle mě úplně dream team. A to s čím....? Nevím jestli jsi to zanamenal ale na KETech se hodně maká. Pak se tomu říká program + bonus kodex, povolební strategie.

Mrzí mě u tebe ten pesimismus protože si fakt nemyslím, že by tam nebyli kvalitní lidi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Stepan za příspěvky (celkem 3):
Jan.Bednarik, Jaromir.Horky, Jakub.Nepejchal
OFFTOPICTel : 733147625
Uživatelský avatar
Vitezslav.Repka
Příspěvky: 77
Registrován: 30 říj 2017, 18:55
Profese: učitel
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 93 poděkování

Re: KF OlK 15/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 (nominace lídr)

Příspěvek od Vitezslav.Repka »

To "s čím" jsem myslel na lidi, kteří by táhli jmény kandidátku. Já nezpochybňuji, že je Petr nejlepší kandidát a určitě zde máme kvalitní a schopné lidi, ale trošičku vnímám deficit ososbností, které by mohly táhnout voliče na průřez celým krajem. Navíc, když přijdeme o Petra v Prostějově, tak kdo jej nahradí? Bohužel nejsem snílek a vnímám věci reálně, takže jsem sám zvědav, jaký bude výsledek.
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OlK 15/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 (nominace lídr)

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Nevidím důvod k pesimismu. Varianta se STAN byla dle mého nejlepší možná, ale vždy jsem říkal i to, že samostanou kandidaturu zvládeme. Pouze je to složitější a pracnější cesta. Osobnosti na čelo kandidátky máme. KETy začínají fungovat. Kampaň bude určitě dost jiná, než v případě koalice. Jak technicky, tak obsahově. Zkusme to brát jako příležitost, než jako nějaké zklamání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvky (celkem 7):
Jaromir.Horky, Martin.Elias, Martin.Svadlenka, Jana.Skopalikova, Jan.Bednarik, Vojtech.Pikal, Zdenek.Zak

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: KF OlK 15/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 (nominace lídr)

Příspěvek od Nela.Melicharova »

Já jsem upřímně také zklamaná z toho, že nekandidujeme v koalici, alespoň se STAN. Kór když se spolupráci na komunální úrovni osvědčila. Nicméně je to Vaše rozhodnutí a já jsem jen velice zvědavá na to jak to celé dopadne.

Nic proti Tobě, Peťo! Myslím, že jsi kvalitní kandidát, ale to tříštění sil a nedostatek kvalitních, v kraji aktivních osobností, je dost výrazný deficit řekněme.

Každopádně samozřejmě se do kampaně zapojím, co mi budou síly stačit.
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OlK 15/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 (nominace lídr)

Příspěvek od Martin.Smida »

bych na tomto místě jenom rád zopáknul mou výzvu z kandidátsko-rezignační řeči .-)
Martin.Smida píše: 15 říj 2019, 11:34 ...

Závěrem bych rád vyzval další kandidáty, aby se do volby přihlásili, a to především ty, kteří horovali a hlasovali pro samostatnou kandidátku! (já jsem hlasoval stejně jak Vojta ;-) )
A zcela všechny bych vyzval k práci v KETech, protože bez nich to taky nedáme.

a samozřejmě nemám žádná data, ale mám pocit, že příznivci samostatné kandidátky nejsou ti úplně nejochotnější přijmout za tu kandidátku zodpovědnost, a tedy kandidovat v čele a "odpracovat" si to. ale klidně mě vyveďte z omylu.

a je to paradox, člověk by skoro čekal, že to bude obráceně. že příznivci koalice, zklamaní z toho, že neprošla jejich představa kandidatury, přenechávají místa těm, jejichž představa zvítězila. :-)

naštěstí vím, že u Pirátů je spousta věcí jinak, než by člověk čekal :-) a je to dobře.

... a protože máme pořád dostatek srdcařů, co jsou odhodlaní bojovat za "správnou věc", ať už jsou podmínky jakékoli, tak věřím, že to zmáknem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Milos.Zmeskal
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OlK 15/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 (nominace lídr)

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Prosím, neofftopicujme tu tím co by, kdyby. Kostky jsou vrženy. Nebudu mít za zlé nikomu, kdo měl jinou představu, že se stáhne do ústraní, případně vynechá kampaň. To je ok. Je ale zbytečné demotivovat tu ty ostatní, kteří se s tím hodlají nějak porvat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Milos.Zmeskal
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OlK 15/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 (nominace lídr)

Příspěvek od Martin.Elias »

Ještě jeden offtopic si dovolím. Předem přijímám případné napomenutí moderátora.
Vitezslav.Repka píše: 02 lis 2019, 11:34 A nyní narážíme na problém, kterej mi byl jasnej, když jsme si odhlasovali samostatnou kandidátku do kraje. (...)
Víťo, já myslím, že ti naprosto rozumím. Také jsem byl velkým příznivcem koaliční kandidátky, z důvodů, které tady píšeš, a bojoval jsem za ni. Větší část spolustraníků jsme ale nepřesvědčili. Možná také proto, že nejsou z Olomouce a s lidmi ze STAN mají jiné zkušenosti.

Nechtěl jsem se k výsledku hlasování vyjadřovat bezprostředně po něm. Byli bychom zbytečně emocionální, na výsledku by se nic nezměnilo. Bylo by to dětinské. A teď už jsme jinde.

Uvažoval jsem, jak se k výsledku postavit a dospěl k názoru, že se vlastně nic nezměnilo. Do Kraje chceme, abychom dělali krajskou politiku čistě a lépe než současná "reprezentace". Musíme si uvědomovat, že to neděláme pro sebe a proto ať už koaličně či samostatně, bychom se měli snažit, abychom to udělali co nejkvalitněji a s co nejlepším volebním výsledkem. Samozřejmě, že situace klade mnohem vyšší nároky na každého z nás a proto bychom se měli chovat profesionálně a dokázat i sami sobě, že to svedeme.

I ve světle posledních celostátních událostí je potřeba, abychom teď byli jednotní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Elias za příspěvky (celkem 4):
Jan.Bednarik, David.Novak, Zdenek.Zak, Petr.Kapounek

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: KF OlK 15/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 (nominace lídr)

Příspěvek od Nela.Melicharova »

Martin.Smida píše: 03 lis 2019, 13:55 bych na tomto místě jenom rád zopáknul mou výzvu z kandidátsko-rezignační řeči .-)
Martin.Smida píše: 15 říj 2019, 11:34 ...

Závěrem bych rád vyzval další kandidáty, aby se do volby přihlásili, a to především ty, kteří horovali a hlasovali pro samostatnou kandidátku! (já jsem hlasoval stejně jak Vojta ;-) )
A zcela všechny bych vyzval k práci v KETech, protože bez nich to taky nedáme.

a samozřejmě nemám žádná data, ale mám pocit, že příznivci samostatné kandidátky nejsou ti úplně nejochotnější přijmout za tu kandidátku zodpovědnost, a tedy kandidovat v čele a "odpracovat" si to. ale klidně mě vyveďte z omylu.

a je to paradox, člověk by skoro čekal, že to bude obráceně. že příznivci koalice, zklamaní z toho, že neprošla jejich představa kandidatury, přenechávají místa těm, jejichž představa zvítězila. :-)

naštěstí vím, že u Pirátů je spousta věcí jinak, než by člověk čekal :-) a je to dobře.

... a protože máme pořád dostatek srdcařů, co jsou odhodlaní bojovat za "správnou věc", ať už jsou podmínky jakékoli, tak věřím, že to zmáknem.

Martine, kdybych byla členem a měla trvalé bydliště v Ol.kraji, tak milérada budu kandidovat třeba na hejtmanku. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nela.Melicharova za příspěvky (celkem 4):
Martin.Smida, Jan.Bednarik, Vlastimil.Bednarik, Martin.Svadlenka
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“