KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 555
Registrován: 24 pro 2017, 14:15
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Přílepy / Holešov
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 619 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

Martin.Latal píše: 02 lis 2019, 09:49 Ahoj do PKS nominuji Jaroslava Takáče protože dle mě hoří pro piráty a obětuje jim spoustu svého volného času bez nutnosti nějakého ocenění. Byl bych rád kdyby toto Jarda přijal
@Martin.Latal Děkuji ti za nominaci. Jelikož se jedná o krajskou funkci, a v následujících letech tohoto mandátu bude každý rok volební, bude to po kandidátovi vyžadovat obrovské nasazení, píli a sebeobětování. Můj pocit je, že jsme se obecně nějak pozastavili, a to není dobře. Je potřeba se posunout dál, a trochu se do toho opřít. Mám plány i chuť na tom zapracovat, ale bude to vyžadovat silný mandát a podporu. Proto zde dopředu uvedu, že příjmu nominaci na člena PKS pouze tehdy, pokud získá podporu (like) minimálně 15-ti členů. ;)
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jaroslav.Takac píše: 02 lis 2019, 10:59
Martin.Latal píše: 02 lis 2019, 09:49 Ahoj do PKS nominuji Jaroslava Takáče protože dle mě hoří pro piráty a obětuje jim spoustu svého volného času bez nutnosti nějakého ocenění. Byl bych rád kdyby toto Jarda přijal
@Martin.Latal Děkuji ti za nominaci. Jelikož se jedná o krajskou funkci, a v následujících letech tohoto mandátu bude každý rok volební, bude to po kandidátovi vyžadovat obrovské nasazení, píli a sebeobětování. Můj pocit je, že jsme se obecně nějak pozastavili, a to není dobře. Je potřeba se posunout dál, a trochu se do toho opřít. Mám plány i chuť na tom zapracovat, ale bude to vyžadovat silný mandát a podporu. Proto zde dopředu uvedu, že příjmu nominaci na člena PKS pouze tehdy, pokud získá podporu (like) minimálně 15-ti členů. ;)
Mohl bych se zeptat na tvoje konkrétní kroky či plán, který budeš v PKS prosazovat? Nerad bych, aby to skončilo jen u činu, že dostaneš velkou podporu a místo zapojování lidí pak skončíš u toho, že máš velkou podporu a můžeš za ně rozhodovat. Neber to prosím nijak ve zlém hlavně. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Filip.Matuska, Jaroslav.Takac
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 707
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 980 poděkování
Dostal poděkování: 950 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Jaroslav.Takac píše: 02 lis 2019, 10:59
Martin.Latal píše: 02 lis 2019, 09:49 Ahoj do PKS nominuji Jaroslava Takáče protože dle mě hoří pro piráty a obětuje jim spoustu svého volného času bez nutnosti nějakého ocenění. Byl bych rád kdyby toto Jarda přijal
@Martin.Latal Děkuji ti za nominaci. Jelikož se jedná o krajskou funkci, a v následujících letech tohoto mandátu bude každý rok volební, bude to po kandidátovi vyžadovat obrovské nasazení, píli a sebeobětování. Můj pocit je, že jsme se obecně nějak pozastavili, a to není dobře. Je potřeba se posunout dál, a trochu se do toho opřít. Mám plány i chuť na tom zapracovat, ale bude to vyžadovat silný mandát a podporu. Proto zde dopředu uvedu, že příjmu nominaci na člena PKS pouze tehdy, pokud získá podporu (like) minimálně 15-ti členů. ;)
Chtěl bych vyjádřit Jardovi podporu a to nejen lajkem, protože současné PKS by mělo opravdu fungovat co nejlépe. Nechci hodnotit minulé, to není úkolem tohoto jednání, ale musíme si teď zvolit co nejlépe. Hlavně tam nemít jen nějaké kandidáty jen z toho důvodu, že jich máme málo, tu bych zvažoval snížení počtu. Potřebujeme opravdu lidi, kteří jsou kvalitní, kteří se budou starat a jsou schopni napříč celým krajem hledat i nějaké kompromisy a neútočit na každý názor, ale brát ho v potaz a pracovat s ním.

Jsem rád, že zde Jarda uvedl proč je nutná zvýšená podpora kandidátů a také doufám, že to každý chápe. Měli bychom ale považovat nutnou podporu jen tu dle jednacího řádu, to že si nastavil Jarda laťku mnohem výše (2x tolik) je jen ukázka toho, že má koule. Celkem se divím, že hned v začátku jednání ale obcházíme jednací řád a tuto podporu nepovažujeme v takto důležitém jednání jako nutnou. viz:
Řádná nominace je návrh člena KF nebo příhlášení se jako zájemce do volby. (dle jdr. by to mělo být s podporou dalších členů, zvyklost KS ZlK je, že tato podpora není třeba, platí navržení a přihlášení se).. má někdo něco proti?
Opravdu budeme obcházet Jednací řád, že nebudeme v takto důležité volbě považovat za nutné získat podporu? Jsem proti. Pokud nebudeme brát tedy, že každé MS navrhne svého kandidáta (což už podporou je - MS si přeje, aby ho zastupoval ten a ten člověk), chápu to v případě, že se třeba Petr Tkadlec, který není v žádném MS, tak považuji nutné tu podporu prostě mít. Mnohdy se tu předhazuje Jdř jako věc, která nejde obejít a najednou.. při volbě PKS ho nepotřebujeme, jednou jsme si ho schválili, tak to neobcházejme. Ani teď, ani v budoucnu.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vratislav.Krejcir píše: 02 lis 2019, 12:15
Jaroslav.Takac píše: 02 lis 2019, 10:59
Martin.Latal píše: 02 lis 2019, 09:49 Ahoj do PKS nominuji Jaroslava Takáče protože dle mě hoří pro piráty a obětuje jim spoustu svého volného času bez nutnosti nějakého ocenění. Byl bych rád kdyby toto Jarda přijal
@Martin.Latal Děkuji ti za nominaci. Jelikož se jedná o krajskou funkci, a v následujících letech tohoto mandátu bude každý rok volební, bude to po kandidátovi vyžadovat obrovské nasazení, píli a sebeobětování. Můj pocit je, že jsme se obecně nějak pozastavili, a to není dobře. Je potřeba se posunout dál, a trochu se do toho opřít. Mám plány i chuť na tom zapracovat, ale bude to vyžadovat silný mandát a podporu. Proto zde dopředu uvedu, že příjmu nominaci na člena PKS pouze tehdy, pokud získá podporu (like) minimálně 15-ti členů. ;)
Chtěl bych vyjádřit Jardovi podporu a to nejen lajkem, protože současné PKS by mělo opravdu fungovat co nejlépe. Nechci hodnotit minulé, to není úkolem tohoto jednání, ale musíme si teď zvolit co nejlépe. Hlavně tam nemít jen nějaké kandidáty jen z toho důvodu, že jich máme málo, tu bych zvažoval snížení počtu. Potřebujeme opravdu lidi, kteří jsou kvalitní, kteří se budou starat a jsou schopni napříč celým krajem hledat i nějaké kompromisy a neútočit na každý názor, ale brát ho v potaz a pracovat s ním.

Jsem rád, že zde Jarda uvedl proč je nutná zvýšená podpora kandidátů a také doufám, že to každý chápe. Měli bychom ale považovat nutnou podporu jen tu dle jednacího řádu, to že si nastavil Jarda laťku mnohem výše (2x tolik) je jen ukázka toho, že má koule. Celkem se divím, že hned v začátku jednání ale obcházíme jednací řád a tuto podporu nepovažujeme v takto důležitém jednání jako nutnou. viz:
Řádná nominace je návrh člena KF nebo příhlášení se jako zájemce do volby. (dle jdr. by to mělo být s podporou dalších členů, zvyklost KS ZlK je, že tato podpora není třeba, platí navržení a přihlášení se).. má někdo něco proti?
Opravdu budeme obcházet Jednací řád, že nebudeme v takto důležité volbě považovat za nutné získat podporu? Jsem proti. Pokud nebudeme brát tedy, že každé MS navrhne svého kandidáta (což už podporou je - MS si přeje, aby ho zastupoval ten a ten člověk), chápu to v případě, že se třeba Petr Tkadlec, který není v žádném MS, tak považuji nutné tu podporu prostě mít. Mnohdy se tu předhazuje Jdř jako věc, která nejde obejít a najednou.. při volbě PKS ho nepotřebujeme, jednou jsme si ho schválili, tak to neobcházejme. Ani teď, ani v budoucnu.
Nepotřeba podpory je tady dána z minula, protože jsme doteď nenaučili lidi chodit na fóru a vzhledem k tomu, že tady chodí zejména organizovaná skupina z Kroměříže, tak bych to tak nechal nastavené i do budoucna. Až se naučíme jednat veřejně a chodit tady všichni, tak jsem samozřejmě proto dodržovat všechny předpisy. Proti si měl být během 24 hodin, takže tento postup byl konsenzuálně schválen.

Jestli tady máš jiné návrhy postupu, jak pro podporu kandidátů, tak pro zmenšení PKS na tři členy, tak to prosím navrhni, sežeň si pro to podporu skupiny členů a bude se o tom hlasovat.

Z principu jsou tyto osobnostní volby jinak tajné o proti všem jiným, které jsou veřejné. Podpora členů by v tomto případě měla být taky tajná a musel bych potom udělat anketu.

Váš apel na nějakou veřejnou deklaraci poslušnosti je těžce proti pirátským principům. A docela mě to zaráží...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Filip.Matuska
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 707
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 980 poděkování
Dostal poděkování: 950 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Petře nechápu jaká podpora je dána z minula. To se budeš odkazovat na co?

Zrovna ty jsi člověk, který tu vyžaduje předpisy a neustále se na ně odkazuje a předhazuje to lidem, že je neznají atd. Opravdu chceš vést Kraj a přitom neuznávat pravidla, jednou se ti to hodí a podruhé ne?
A to, že vyžaduji jednat dle Jednacího řádu je opravdu proti pirátským principům? to zaráží mě...
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Kromě toho, že chci, aby tento kraj fungoval lépe, tak mým hnacím pohonem je i to, že mám pocit, že zde ztroskotala snaha zapojovat členy a rozšiřovat členskou základnu, ale směřování je zde zejména k nějakým mocenským upevnění, kde tu kraj bude autokraticky řídit jedna skupina lidí, což mě jako Piráta hodně bolí. Do této strany a zejména do našeho kraje jsem vložil hodně energie a byl bych nerad, kdyby to takto dopadlo. Snahu pro zapojování jsem viděl zejména u Hanky, která teď ale asi kandidovat nebude. :(
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vratislav.Krejcir píše: 02 lis 2019, 12:32 Petře nechápu jaká podpora je dána z minula. To se budeš odkazovat na co?

Zrovna ty jsi člověk, který tu vyžaduje předpisy a neustále se na ně odkazuje a předhazuje to lidem, že je neznají atd. Opravdu chceš vést Kraj a přitom neuznávat pravidla, jednou se ti to hodí a podruhé ne?
A to, že vyžaduji jednat dle Jednacího řádu je opravdu proti pirátským principům? to zaráží mě...
Nepotřeba podpory je tady dána z minula a proto tak byla navržena v úvodním příspěvku, tak jak se tomu děje v jiných krajích. Tento postup je zcela v souladu s našimi pravidly, které chci, aby se dodržovala. Protože jsme doteď nenaučili lidi chodit na fóru a vzhledem k tomu, že tady chodí zejména organizovaná skupina z Kroměříže, tak bych to tak nechal nastavené i do budoucna. Až se naučíme jednat veřejně a chodit tady všichni, tak jsem samozřejmě proto dodržovat všechny předpisy. Proti si měl být během 24 hodin, takže tento postup byl konsenzuálně schválen.

Jestli tady máš jiné návrhy postupu, jak pro podporu kandidátů, tak pro zmenšení PKS na tři členy, tak to prosím navrhni, sežeň si pro to podporu skupiny členů a bude se o tom hlasovat.

Z principu jsou tyto osobnostní volby jinak tajné o proti všem jiným, které jsou veřejné. Podpora členů by v tomto případě měla být taky tajná a musel bych potom udělat anketu.

Váš apel na nějakou veřejnou deklaraci poslušnosti je těžce proti pirátským principům. A docela mě to zaráží...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Filip.Matuska
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 707
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 980 poděkování
Dostal poděkování: 950 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Podávám námitku proti:
Řádná nominace je návrh člena KF nebo příhlášení se jako zájemce do volby. (dle jdr. by to mělo být s podporou dalších členů, zvyklost KS ZlK je, že tato podpora není třeba, platí navržení a přihlášení se).. má někdo něco proti?
A jsem pro, aby se jednalo řádně dle Jednacího řádu a kandidát do PKS měl nutnou podporu. tedy:
Postup při volbě
Dle Jednacího řádu, §19-26
Ve volbě budeme postupovat následovně:
Nejprve zvolíme předsedu a poté místopředsedy. Volby budou dvoukolové. V první kole podpoříte všechny, které si v té fci představit dokážete, ve druhém kole dáváte preferenční hlasy.
Každý kandidát musí mít aktuální a pravdivou osobní prezentaci na webu strany se svým úplným jménem, podobenkou a životopisem, splňovat předpoklady pro výkon funkce a získat řádnou nominaci.
Každý kandidát prosím nechť při odpovědi na nominaci, či při přihlášení se do volby dá na vědomí, do jaké pozice v rámci KP se hlásí (předseda, místopředseda, obojí).
Každý kandidát na funkci popíše v rozpravě způsob, jakým bude funkci vykonávat, a jakou má k výkonu funkce způsobilost. Právo na závěrečné slovo má každý kandidát.
Řádná nominace je návrh člena KF nebo příhlášení se jako zájemce do volby. (dle jdr. by to mělo být s podporou dalších členů, zvyklost KS ZlK je, že tato podpora není třeba, platí navržení a přihlášení se).. má někdo něco proti?
Za řádnou nomininaci je návrh člena KF a následné potvrzení nominace (přihlášení) - Pro zařazení do hlasování musí kandidát získat podporu 7 členů KF (tj. navrhovatel + dalších 6 členů krajského fóra)
Prosím o podporu tohoto návrh a poté o spuštění hlasování.
Naposledy upravil(a) Vratislav.Krejcir dne 02 lis 2019, 12:47, celkem upraveno 3 x.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Za sebe ještě upozorním, že nevedu toto jednání a ani jsem ho nenavrhoval jeho parametry. Toto jednání zahájila Yveta a překlopila to z jiného kraje, kdyby mě náhodou chtěl někdo obvinit z toho, že v tom mám prsty. @Yveta.Martinkova prosím aby toto mé tvrzení potvrdila.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Yveta.Martinkova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 707
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 980 poděkování
Dostal poděkování: 950 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Petr.Tkadlec píše: 02 lis 2019, 12:43 Za sebe ještě upozorním, že nevedu toto jednání a ani jsem ho nenavrhoval jeho parametry. Toto jednání zahájila Yveta a překlopila to z jiného kraje, kdyby mě náhodou chtěl někdo obvinit z toho, že v tom mám prsty. @Yveta.Martinkova prosím aby toto mé tvrzení potvrdila.
To ale nikdo Petře netvrdí. Ale existuje na to jedno pěkné české pořekadlo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvek:
Denis.Rychtar
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“