KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Vojtech.Karban
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 179
Registrován: 04 zář 2013, 09:43
Profese: OSVČ - Czechseedbank.eu
Bydliště: Mánesova 36, Ústí nad Labem
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Vojtech.Karban »

Kotasi, ty si s tím lhaním a přivlastňováním cizí práce prostě nedáš pokoj, že ? Mno dobrá, tak si to kolečko zopakujeme...
Vojtech.Karban
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 179
Registrován: 04 zář 2013, 09:43
Profese: OSVČ - Czechseedbank.eu
Bydliště: Mánesova 36, Ústí nad Labem
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Vojtech.Karban »

Míšo jen dotaz, setrvas v případě zvoleni tebe i Františka i ve funkci asistentky a nebo z jedné funkce odstoupiš ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Karban za příspěvky (celkem 2):
Vladimir.Vlach, Jana.Hladova
Vojtech.Karban
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 179
Registrován: 04 zář 2013, 09:43
Profese: OSVČ - Czechseedbank.eu
Bydliště: Mánesova 36, Ústí nad Labem
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Vojtech.Karban »

Nominuji Martina Strnada
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Karban za příspěvky (celkem 4):
Hana.Vodrazkova, Jana.Hladova, Martin.Strnad, Adam.Komenda
Uživatelský avatar
Michaela.Schwarzova
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 786
Registrován: 19 úno 2012, 18:00
Bydliště: Blahuňov
Dal poděkování: 1006 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Michaela.Schwarzova »

Vojtech.Karban píše: 01 lis 2019, 06:33 Míšo jen dotaz, setrvas v případě zvoleni tebe i Františka i ve funkci asistentky a nebo z jedné funkce odstoupiš ?
Díky za dotaz, když postoupíme do druhého kola oba dva, tak jeden z nás odstoupí. Asi podle počtu hlasů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Schwarzova za příspěvky (celkem 3):
Vladimir.Vlach, Hana.Vodrazkova, Jana.Hladova
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 983
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Registruji přijetí nominace Míšou Schwarzovou a nominování Martina Strnada.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Vladimir.Vlach

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Adam.Komenda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 132
Registrován: 06 zář 2017, 15:39
Profese: Student práv
Dal poděkování: 178 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Adam.Komenda »

Ahoj všem,

hlásím se jako kandidát na místopředsedu. Níže naleznete mou kandidátskou řeč z předchozí volby.


Něco o mně - narodil jsem se v hnědouhelné pánvi na severu Čech v Mostě, kde jsem vychodil základní a střední školu. Z Mostu jsem se dostal nejdříve na Moravu, konkrétně do Olomouce, kde jsem vystudoval bakalářský obor politologie a evropská studia. Následně jsem se vrátil zpět do Čech, konkrétně do Prahy, kde jsem absolvoval magisterské studium politologie na Univerzitě Karlově. Ještě během studia politologie jsem začal studovat právo, kde jsem nyní ve třetím ročníku.

Po návratu do Mostu v roce 2017 jsem se rozhodl, že se pokusím našemu neslavně známému městu, s mnoha sociálními problémy, pomoci. Proto jsem kandidoval v podzimních komunálních volbách 2018. Díky aktivní kampani, ve které mi výrazně pomohli moji spolučlenové a kamarádi, jsem se stal mosteckým zastupitelem. Přesto, že jsme jako koalice Pirátů a Zelených skončili v opozici, tak se nám podařilo v Mostě prosadit online přenos ze zastupitelstva, donutit radnici udělat pořádek v registru smluv, podařilo se nám ukončit monopol vedení města na publikování článků v radničních listech. Pohrozili jsme žalobou a v důsledku toho začaly radniční listy poprvé od roku 1989 vydávat i články opozičních zastupitelů. Nyní bojujeme proti stěhování městské knihovny, usilujeme o to, aby knihovna zůstala v současné budově, která je pro potřeby knihovny ideální. Za tímto účelem jsme iniciovali petici a v listopadu chystáme velkou demonstraci před knihovnou.

V Pirátské straně jsem zatím rok působil jako asistent poslance Mikuláše Peksy a také jako pirátský koordinátor v Ústeckém kraji. Jako koordinátor jsem absolvoval komunální kampaň v roce 2018. Když jsem skončil ve funkci koordinátora, pomáhal jsem v rámci kampaně do Evropského parlamentu v Mostě a okolí. V rámci svého působení ve straně dlouhodobě podporuji práva LGBTQ komunity. Zorganizoval jsem celou řadu setkání našich poslanců s představiteli organizace Jsme fér, která bojuje za rovné manželství pro stejnopohlavní páry. Pravidelně se účastním Prague Pride a pomohl jsem uspořádat malý pochod za rovné manželství v Mostě.

Ve funkci místopředsedy kraje bych rád inicioval větší spolupráci mezi místními sdruženími a zastupiteli napříč celým krajem. Byl bych rád, kdybychom zavedli každoměsíční setkávání našich zastupitelů, členů komisí, kontrolních výborů a členů expertních týmů. Na těchto setkáních bychom si mohli předávat zkušeností z jednání zastupitelstev, navzájem konzultovat návrhy, které chceme ve svých městech prosazovat. Na těchto setkáních by se mohly konat i společné tiskové konference našich zastupitelů, členů komisí, výborů a občansky aktivních členů. Na tiskovkách bychom prezentovali úspěchy našich zastupitelů, naše návrhy a upozorňovali bychom na pochybení vedení jednotlivých měst.

Mohli bychom také zvát úspěšné pirátské politiky z jiných krajů, nezávislé odborníky nebo občanské aktivisty. Díky vzájemné výměně zkušeností, vzájemnému sdílení nápadů nebo již zpracovaných konkrétních návrhů bychom se mohli jako Piráti stát v kraji mnohem významnější silou, které by se mohlo podařit výrazně omezit klientelistické struktury, které mají velký vliv na řízení měst v Ústeckém kraji. Touto cestou bychom mohli prosadit celou řadu opatření nebo zlepšení, která by mohla vést k efektivnějšímu hospodaření s veřejnými prostředky a k celkově mnohem efektivnějšímu transparentnímu řízení samospráv v Ústeckém kraji.

Také bych rád využil zkušenosti, které jsem získal jako koordinátor. Ve funkci krajského koordinátora jsem zhruba za rok svého působení zažil mnoho situací, kdy pro dodržení termínů objednávek propagačních materiálů, pirátských novin, zařízení věcí v souvislosti s organizováním pirátských akcí v kraji, např. schválení finančních výdajů souvisejících s organizací akcí, byla potřeba rychlá součinnost členů předsednictva. Jako místopředseda bych proto rád spolupracoval s krajským koordinátorem, pomáhal bych mu s vyřízením souhlasů předsednictva, které potřebuje ke splnění svých úkolů.

Rovněž bych rád ve spolupráci s koordinátorem a všemi členy chtěl pořádat pravidelné akce s cílem posílit vzájemné přátelské vazby. Jednalo by se o pořádání team buildingů nejméně třikrát do roka, například ještě v tomto roce bychom mohli o víkendu vyrazit společně do hor, alespoň s jedním noclehem. Další společný pobyt by následoval na jaře a posléze v létě bychom mohli společně vyrazit na vodu. V tomto roce bychom určitě měli uspořádat také vánoční a silvestrovský večírek. Taktéž bychom měli pořádat pravidelné jednodenní výlety. Věřím, že díky pravidelnému konání takovýchto akci si společně užijeme mnoho zábavy, ale také se mnohem lépe poznáme, navážeme nové přátelské vztahy, či ty stávající posílíme.

Závěrem ještě odpovědi na dotazy z předchozí rozpravy, kde jsem byl dotazován, zdali budu funkci místopředsedy časově stíhat. V místním předsednictvu MS Most nejsem, řešení kauz v Mostě není tak časově náročné a zabere mi v průměru 7 hodin týdně, samozřejmě v týdnu před zastupitelstvem se politice v Mostě věnuji mnohem více, ale zastupitelstvo je jen jednou za dva měsíce. V současné době jsem na právnické fakultě ve třetím ročníku, státnice a diplomka mě čekají až v posledním pátém roku. Také nyní pracuji v rámci zkráceného úvazku v advokátní kanceláři. Vedle studia a práce mi zbývá docela dost volného času, který bych rád využil k práci pro náš kraj.

Budu moc rád, za vaši podporu, udělám vše proto, abych vaši důvěru nezklamal a pomohl naší krajské organizaci.
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 983
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Registruji přihlášení Adama Komendy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Miloslava.Karfilatova

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Petr.Rysler »

Dovoluji si nominovat Jindřicha Pávka, člena MS Ltoměřicko.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvky (celkem 3):
David.Wagner, Michaela.Schwarzova, Vladimir.Vlach
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 983
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Registruji nominaci Jindry Pávka.

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Jindrich.Pavek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 74
Registrován: 21 led 2017, 11:04
Profese: Lesník
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Jindrich.Pavek »

Čau, ahoj, grüß gott
Přijímám nominaci od Petra, čímž mu i děkuji.

Pár rychlých slov ke své osobě. Celý život se pohybuju v prvovýrobě se zaměřením na lesniství. Nějaký ten rok jsem seděl na MZe a měl pod palcem dotační projekty. Pak mi bylo vysvětleno, že jsou si rovni a rovnější a já byl odejit. Od té doby hromadím a spravuji lesní majetky ve Středohoří. Jelikož spousty majetků v mé správě jsou i obecní, dost často jsem účasten obecní politice na daných obcích.

Co Vám mohu slíbit je, že se mnou bude sranda, nejsem žádnej meloun a ani jeho černá napodoběnina (nepadá mě nic co je z venků černý a ze vnitř rudý). A jo taky nemám za sebou žádný provary jako něktěrej předchozí řečník předemnou.

Naše MS jsou dost rozdílný a těžko budou hledat společnou řeč, ale je třeba to zkusit a třeba tomu pomůžu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Pavek za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Schwarzova, Petr.Rysler, Katerina.Stojanova, Jana.Hladova, Miloslava.Karfilatova, Adam.Komenda
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“