KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj

Uživatelský avatar
Lukas.Zykan
Místní předsednictvo
Příspěvky: 123
Registrován: 29 srp 2017, 09:41
Profese: OSVČ, facility/property manager
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 77 poděkování

Re: KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Lukas.Zykan »

Ahoj.
Děkuji Lucce za nominaci a s pokorou přijímám.
Ucházím se tedy o 2.-5.místo, v případě neúspěchu následně o místo 6.-9.

A teď něco o mně..

Je mi 37 let a narodil jsem se v Sokolově, kde bez přestávky žiji celý život. K Sokolovu mám tedy velice blízko, koupil jsem zde dům, kde s manželkou (Pirátskou zastupitelkou) vychováváme dva malé syny. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Lokti, obor Technická zařízení budov, kterou jsem zakončil maturitní zkouškou. Následovali dva pokusy a přijímačky na školu vysokou technických směrů. Bohužel neúspěšné (ach ta fyzika :) )

Bez otálení jsem se tedy vrhnul do pracovního procesu. Po několika kratších zaměstnáních se mi naskytla příležitost pracovat u společnosti Skanska jako technik objektů, tedy v oboru, který jsem vystudoval. V této společnosti jsem strávil následujících 11 let a získal jsem zde většinu zkušeností, ze kterých stále čerpám. Po několika dalších zaměstnaneckých poměrech se mi naskytla příležitost vrátit se do starých známých kolejí, kterou je správa nemovitostí. Již téměř 3 roky působím jako OSVČ ve funkcni facility/property managera na objektech v karlovarském a plzeňském kraji.

Působím ve dvou kapelách, kde zpívám a hraji na basovou kytaru. Miluji zimní sporty a rybaření.

K Pirátské straně jsem se dostal přes manželku Terezu, která byla dlouholetým příznivcem a voličem a s přáteli Lucií a Tomášem jsme na sklonku léta 2017 založili místní sdružení a stali jsme se členy strany. Po komunálních volbách 2018, kde jsme vytvořili společnou kandidátku s příznivci STANu (a budoucím senátorem Mírou Balatkou), jsme získali přes 14% a obsadili 4 místa v zastupitelstvu s jednou Pirátkou. Zdejší politická koaliční mašinérie v čele s ANO byla ale neprůstřelná, tak nám nezbývá než dělat snad dobrou opoziční práci. Pořizujeme, zveřejňujeme a archivujeme videozáznamy z jednání zastupitelstev.
Já osobně jsem členem kulturní komise a komise pro posuzování veřejných zakázek (otevírání obálek), zároveň působím v krajském předsednictvu Pirátské strany.

Budu vděčný za Vaši podporu.

Lukáš
Lukáš Zykán
místopředseda MS Sokolov
Zastupitel Karlovarského kraje
Uživatelský avatar
Tereza.Zykanova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 51
Registrován: 28 srp 2017, 22:45
Profese: Dluhový poradce
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 56 poděkování

Re: KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Tereza.Zykanova »

ahoj, já nominuji na pozici 6-9 Lucii Trčkovou. Věřím, že pokud budou pro nás volby úspěšné a ona se dostane do krajského zastupitelstva, tak bude přínosným hlasem. Lucka umí vyjednávat, je asertivní a má všeobecné znalosti. Byla bych ráda, kdyby nás mohla zastupovat.
Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Simon.Barczi »

Rád bych nominoval @Karel.Nykles na čelní pozice tedy 2-5. místo naší kandidátky v kraji. Jsem přesvědčen, že bude správným člověkem na správném místě a jedním z tahounů naší kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvek:
Zdenek.Tresnak
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Tomas.Trcka
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 184
Registrován: 29 srp 2017, 15:01
Profese: tiskař/grafik
Bydliště: Sokolov
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování

Re: KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Tomas.Trcka »

Ahoj, rád bych nominoval na pozici lídra @Josef.Janu.
Pepík o kraji a jeho fungování ví zdaleka nejvíc a jeho skoro už čtyřleté angažmá v roli koaličního radního ho předurčuje k tomu, být tím nejlepším lídrem.
Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Trcka za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Bila, Vojtech.Franta, Marketa.Monsportova
Tomáš Trčka
Piráti Sokolov
606 433 887
Uživatelský avatar
Tomas.Trcka
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 184
Registrován: 29 srp 2017, 15:01
Profese: tiskař/grafik
Bydliště: Sokolov
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování

Re: KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Tomas.Trcka »

Na pozice 2-9, tedy čelo, tímto nominuji @Petr.Tresnak, @Radek.Namestek, @Vitezslav.Adamec, @Petr.Adamec, @Ondrej.Topinka, @Josef.Pavlovic, @Barbora.Erbenova.
Ať se to tu trochu pohne :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Trcka za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Franta, Petr.Tresnak, Lukas.Zykan, Josef.Pavlovic
Tomáš Trčka
Piráti Sokolov
606 433 887
Uživatelský avatar
Vojtech.Franta
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 37
Registrován: 24 srp 2014, 15:21
Profese: architekt
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Re: KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Vojtech.Franta »

Simon.Barczi píše: 29 říj 2019, 14:00
Vojtech.Franta píše: 25 říj 2019, 00:05

Tedy Tvou nominaci na lídra přijímám a děkuju za důvěru (pokud budeme mít dobrý program a v případě neúspěšné kandidatury na lídra, akceptuji sestupné další pozice). Pro ty, co mě neznají - www.linkedin.com/in/vojtechfranta - vystudoval jsem architekturu na ČVUT a stážoval jsem v Lisabonu, po návratu jsem se vrátil do rodných Mariánských Lázní a skrze založení a rozjetí šviháka http://www.svihak.net/ a PechaKucha Night Mariánské Lázně, jsem se dostal do povědomí místních a pirátům pomohl vyhrát komunální volby 2014. Krátké angažmá v roli „prvního pirátského starosty“ vystřídalo místostarostování po zbytek mandátu a volby do krajů 2016 mě dostaly do současné pozice - uvolněný zastupitel pro oblast lázeňství, cestovní ruch a UNESCO. Myslím, že krajské angažmá mi sedlo líp, než městské. Možná je to taky tím, že už nejsem devětadvacetiletý cucák.

Pokud se staneš lídrem, staneš se i členem strany?
ano
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Franta za příspěvky (celkem 3):
Simon.Barczi, Karel.Nykles, YjM

Vojtěch Franta
náměstek hejtmana Karlovarského kraje
Email: vojtech.franta@pirati.cz
Telefon: +420 607 012 476

Uživatelský avatar
Jindrich.Cermak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 254
Registrován: 22 kvě 2015, 13:53
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování

Re: KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Jindrich.Cermak »

@Vojtech.Franta

Nedá mi to a otázku otočím - pokud nebudeš lídrem a budeš třeba na 2. pozici, znamená to, že se nestaneš členem strany?

Otázka druhá -
Když bude ale ve finálé stát za starou bačkoru, tak se mnou nepočítejte ;)
Pokud nebudeš spokojený s finální verzí programu, který bude později, než proběhne volba lídra/čela, znamená to, že klidně odstoupíš z kandidátky?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Cermak za příspěvky (celkem 2):
Daniela.Bila, YjM

Jindřich Čermák

radní pro školství a sport Karlovarského kraje
zastupitel města Karlovy Vary
předseda MS Karlovy Vary

Uživatelský avatar
Vojtech.Franta
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 37
Registrován: 24 srp 2014, 15:21
Profese: architekt
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Re: KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Vojtech.Franta »

Jindrich.Cermak píše: 31 říj 2019, 12:17 @Vojtech.Franta

Nedá mi to a otázku otočím - pokud nebudeš lídrem a budeš třeba na 2. pozici, znamená to, že se nestaneš členem strany?

Otázka druhá -
Když bude ale ve finálé stát za starou bačkoru, tak se mnou nepočítejte ;)
Pokud nebudeš spokojený s finální verzí programu, který bude později, než proběhne volba lídra/čela, znamená to, že klidně odstoupíš z kandidátky?
Na krajské schůzi jsem řekl, že když bude solidní program, tak jej rád budu hájit v barvách strany. Pořadí na kandidátce pro mě nebylo tak podstatné. Pochopil jsem, že když budu ten program tvořit, prosazovat a následně bude schválen, tak by mělo smysl jej tlačit i z pozice čela, případně lídra. Proto jsem souhlasil s nominací a akceptoval případná další místa. Logicky vyvstala i potřeba mít lídra jako partajníka.
Takže:
1) Nelpím na místě v kandidátce.
2) Se špatným programem bych obecně kandidovat nechtěl, tedy bych odstoupil.
3) Podal jsem si přihlášku, vy nenechavci ; -)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Franta za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Trcka, Lukas.Zykan, YjM, Mikulas.Ferjencik

Vojtěch Franta
náměstek hejtmana Karlovarského kraje
Email: vojtech.franta@pirati.cz
Telefon: +420 607 012 476

Uživatelský avatar
Jindrich.Cermak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 254
Registrován: 22 kvě 2015, 13:53
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování

Re: KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Jindrich.Cermak »

3) Podal jsem si přihlášku, vy nenechavci ; -)
No to jsme přesně chtěli slyšet ;) . Teď už beru, že to myslíš vážně :) .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Cermak za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tresnak, Vojtech.Franta

Jindřich Čermák

radní pro školství a sport Karlovarského kraje
zastupitel města Karlovy Vary
předseda MS Karlovy Vary

Uživatelský avatar
Petr.Tresnak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 914
Registrován: 01 srp 2009, 20:48
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 979 poděkování
Dostal poděkování: 1037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Petr.Tresnak »

Tomas.Trcka píše: 30 říj 2019, 18:45 Na pozice 2-9, tedy čelo, tímto nominuji @Petr.Tresnak, @Radek.Namestek, @Vitezslav.Adamec, @Petr.Adamec, @Ondrej.Topinka, @Josef.Pavlovic, @Barbora.Erbenova.
Ať se to tu trochu pohne :)
Díky to za nominaci Tome, ale musím ji odmítnout. Pokud bych na kandidátce měl být, tak jedině někde v bloku 21 - 50. Takže bych tu diskuzi odložil na únor :)
Jinak souhlasím s dalšími jmény, které jsi navrhl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tresnak za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Trcka, YjM
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Karlovarský kraj“