CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Praha
Příspěvky: 226
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: monitor klinických hodnocení
Dal poděkování: 341 poděkování
Dostal poděkování: 386 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Dan.Lestina píše:
28 říj 2019, 23:33
Tereza.Vovesova píše:
28 říj 2019, 22:21
Jani, až toho jednou budeš dělat tolik, co Jakub, tak se ti taky občas stane, že něco pose*eš. ;)
A já si myslel, že to tady neni o bobříkách za aktivitu...
Nevím nic o tom, že by byly nějací bobříci za aktivitu, jsou případy, kdy je dobré ctít heslo, kdo nic nedělá, nic nezkazí. :)

Příspěvek poukazoval především na to, že velké množství odvedené práce s sebou přináší také větší množství věcí, které se ne úplně povedou.
O nezdravosti přetížení se tady toho už napsalo spousta, takže k tomu se už se asi nemá smysl vracet.
Tereza Vovesová

Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Mediální odbor
Příspěvky: 341
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Forenzní specialista
Dal poděkování: 477 poděkování
Dostal poděkování: 810 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Martin.Rejman píše:
29 říj 2019, 19:02
Jiri.Hoskovec píše:
29 říj 2019, 17:53
In dubio pro reo. Jediné svědectví o systematickém útlaku na půdě RP přednesl Mikulas Peksa v tomto vlákně v sobotu večer a byl obratem znevěrohodněn svědectvím dalších dvou členů RP Olgou a Radkem stejně jako zápisy z těchto jednání.
... Pro neznalé uvedu, že zápisy zapisuje asistentka RP, tento polotovar pak ověřuje a mnohdy upravuje pověřený člen RP. Nelze tedy očekávat, že se do zápisu dostanou nepohodlné věci, obzvláště poté, co jsme viděli v DVTV. :-/
Ale no tak, Martine. Sám jistě víš, že zápisy ověřuje náhodně vybrány ověřovatel, třeba Mikulas, a v případě nesouhlasu může dojít k doplnění zápisu. Neuváděj členy v omyl.

Pokud ovšem nechceš tvrdit, že v tom jedou úplně vsichni. Dějí se tam hrozné věci a celé RP to kryje. Včetně Mikuláše Peksy. A Šárky. A Aleše. A všech hostů ke všem možným bodům. Třeba tebe :-) a Jany. A mě. A Mikuláše. A členů volebního výboru. A stratéga. A Věrky. A Káji. A Martina Kučery. A třeba Dalibora Záhory. Prostě všichni.-)

Pic unrelated:
49228F28-A160-4DA3-A4AD-01007E792347.gif
49228F28-A160-4DA3-A4AD-01007E792347.gif (2.58 MiB) Zobrazeno 652 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 4):
Jan.Lipavsky, Stepan.Strebl, Jan.Hora, Zdenek.Hrib
Zástupce vedoucího a hospodář mediálního odboru, zastupitel MČ Praha 6, jiri.hoskovec@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 601
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Ludek.Blaha píše:
29 říj 2019, 14:30
Jakub.Michalek píše:
29 říj 2019, 13:38
Naše politická konkurence se raduje, že Piráti se vyvražďují navzájem.
To je přímo vyjádření té konkurence, a nebo Tvůj závěr z rozboru jejích komentářů?
No poněvadž mi několik poslanců ANO tvrdilo (tímto je zdravím až to budou opět číst), jak se baví čtením tohoto vlákna ve Sněmovně, tak je to jejich konstatování. Sám si myslím, že je veřejná komunikace správně, jen je těžké některým voličům vysvětlit, že ostatní strany mají do takovéto unikátní transparentní komunikace daleko, nic detailního voličům neřeknou a sami řeší spory za zavřenými dveřmi, často s nesmyslný výsledkem typu: sám rezignuje pro nemoc a podobně.
Naposledy upravil(a) Tomas.Martinek dne 29 říj 2019, 21:10, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 8):
Petr.Tkadlec, Pavel.Moravec, Martin.Morong, Ladislav.Kos, Vaclav.Zidek, Vaclav.Hrdlicka, Martin.Jiranek, Vojtech.Pikal
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen rozpočtového výboru PSP ČR

Uživatelský avatar
Martin.Jiranek
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 211
Registrován: 03 čer 2010, 09:53
Profese: analytik, marketingový specialista
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 329 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Martin.Jiranek »

Proč nemám rád fórum a "nelidskou" komunikaci přes něj, e-maily či všechny možné chaty... a proč se mi nejen kvůli tomu nelíbí toto hlasování.

Jako první chci všechny ubezpečit, i když si to podle některých komentářů dost lidí nemyslí, že my prostě budeme hlasovat o tom, zda místopředseda strany šikanuje a bossuje lidi. To není žádné hlasování o tom, zda je nebo není někomu sympatické jeho fungování v RP. To prostě nebudeme schopni vykomunikovat, ani kdybychom vlastnili TV Nova a Mafru najednou. Úplně všechna média, konkurenční strany, naši voliči i nevoliči budou mít jediné info - Jakub šikanuje lidi nebo Jana si to vymyslela. Více o tom dole.

Co se mi nelíbí na komunikaci na fóru

1. Komunikace na fóru je bez vizuálních a zvukových částí. Tudíž postrádá podstatné doplňující informace pro předání sdělení a jeho správné pochopení (tón hlasu, mimika obličeje, řeč těla). Proto dochází k výraznému zkreslování obsahu mezi tím, jak to myslel pisatel a jak to přijal čitatel. Tento nedostatek psaného textu se ještě zvýrazňuje v případě obsahu, který je emoční (o programovém bodu na téma stavba dálnic se lze bavit bez vizuálu a zvuku výrazně efektivněji než na téma šikana na pracovišti).

2. Každý z nás je jako osobnost jiný. Vědci a psychologové se v posledních desítkách let snaží pomocí alespoň základního rozdělení na několik skupin lidi rozdělit, abychom se pokusili víc se chápat. Máme zde kupříkladu tyto dva testy MBTI a Talentovou dynamiku R. Hamiltona.
talenty.png
Například lidé silně analytičtí, LORDI, chápou věty, informace, emoce podstatně jinak než lidé silně společenští, PODPOROVATELÉ. LORDOVI se informace nejlépe předávají, když jsou hodně podrobné, jdou do detailu a on je schopen si vše dobře zanalyzovat a textu plně porozumět. PODPOROVATELÉ jsou nejraději, když je předání informace pozitivní, přátelské, uvádí se například best practise, ale jednoznačně nechtějí moc detailu a zprávu bez sociálního aspektu. Jsme všichni schopni psát příspěvky tak, aby je obě dvě tyto osobnosti plně pochopily? Aby se ti lidé pochopili navzájem? Vždyť si stačí přečíst toto vlákno a naleznete mnoho příkladů, kdy se diskuze točí v kruhu, každý si píše o něčem, každý má svým způsobem prezentovanou pravdu, názor, ale k vzájemnému pochopení či uznání argumentace moc nedochází. Kdyby si ti lidé sedli spolu na kafe, viděli a slyšeli se navzájem, mohli by se daleko snadněji pochopit a možná by si to vše i více vysvětlili a uznali argumenty, pocity protistrany. Jenže to tu nejde.

3, Další ohromná nevýhoda fóra je, že je veřejné. Jakmile pisatel napíše svůj argument, ví, že si ho přečtou, přečetly stovky lidí a dokonce dostane i nějaké palce. Proto za svůj názor, argument bude bojovat mnohem víc, bude se hádat, protože by on (jeho ego) ztratil tvář, byl by společensky ponížen, kdyby přiznal chybu. A když si pak uvědomí, že takto veřejně prohrál, je často vnitřně naštvaný a podvědomě si často rovnou utvrzuje negativní vztah k vítězi argumentačního sporu. Naopak u vítěze sporu, který svého "soka veřejně zašlapal do země" vybublají endorfin, serotonin a další pozitivně pocitové hormony a už se těší na další souboj. (Samozřejmě velká čest výjimkám, které mají dostatečný nadhled). Všichni to známe nejen z fóra, ale i z Facebooku a dalších sociálních sítí.

A opět lze jednoznačně říci, že kdyby si lidé daný problém rozebrali ve dvou u kafe, ani jednomu z nich by nepřišlo jako problém uznat "prohru - No jo vole, máš pravdu", prostě proto, že by u něj nedošlo k veřejnému ponížení. Navíc kvůli veřejnosti fóra skoro nikdo nemluví úplně otevřeně, mnoho lidí dělá politiku a své osobní PR, takže se informace zase zkreslují a čitatel se vlastně ty nejhlubší základní argumenty a motivy za nimi stejně nedozví.

4. Dost mě děsí ten častý apel na demokratické minimum. Přečti si příspěvky a můžeš se dostatečně kvalifikovaně rozhodnout. Jeden z aktérů prezentuje ve své hlavní zprávě nejdůležitější argument, že k šikaně docházelo dlouhodobě, že se rozbrečely dvě ženy. Následně mu to navíc potvrdilo ve svých komentářích několik dalších lidí včetně poslankyně. To by mě, jako člověka, který si přečte hlavní sdělení, aby se tedy mohl správně demokraticky minimálně rozhodnout, mohlo hodně ovlivnit směrem k potvrzení názoru, že to šikana byla. Když se však zeptáte dané ženy, jak to opravdu bylo, tak tvrzení o šikaně jednoznačně odmítne a vysvětlí, že brečela, kvůli něčemu jinému. A hlavně ji neskutečně deprimuje, že se tu její osoba, její citlivá situace bez jejího svolení používá k politickému boji.

Dostane se však toto její vyjasnění situace ke všem čtenářům, kteří již mají demokraticky minimálně přečteno a jsou rozhodnuti? Je správné, když se dovoláváme demokratického minima u čtenáře pro rozhodnutí a přitom se tu vlastně totálně rozpadlo hlavní obvinění z dlouhodobé šikany? Protože z těch dvou brečících kvůli Jakubovi je najednou jen jedna… Pokud tu mohou jednotliví aktéři omylem či záměrně manipulovat svým sdělením čtenáře (a beru samozřejmě za relevantní i argumenty odpůrců Jakuba k nejasnosti, nepravdivosti informací v jeho příspěvcích), tak kde je vlastně pravda? Jak se mají čtenáři rozhodnout správně, když nikdo nezávisle neprošetřil a neprezentoval jasné závěry, co je a co není pravda? Na výběrka v Praze jsem tu také četl dost protichůdná vyjádření. Sám o nich nic nevím, nebyl jsem u nich. Mám si jako nezaujatý čtenář dělat demokraticky minimální názor podle toho, co je mi sympatičtější? Nebo podle počtu palců? Nebo bych správně neměl brát žádný z těch příspěvků vážně a počkat, až někdo provede pořádný rozbor dané věci a pak mi to sem zveřejní?

Takže můžeme zde na fóru bez provedení řádného prověření argumentů jednotlivých stran chtít po lidech, aby se demokraticky minimálně rozhodovali a hlasovali v tak závažné věci, jako je obvinění místopředsedy strany ze šikany? A zároveň můžeme akceptovat to, že se tu bez svolení daných osob, začnou citlivé informace o nich vytahovat na veřejnost? Ti lidé mají rodiny a přátele. Chceme je takto veřejně dehonestovat? Jak by se to líbilo vám? (asociálové nemusí odpovídat) Chceme tímto způsobem využívat fórum? Chceme se takto, jak je převáděno v tomto případě, rozhodovat?

5. Jsme strana (aktuálně podle průzkumů druhá nejsilnější v ČR), která se netají vládními ambicemi. Jak konkurenční strany, tak média a samozřejmě i velké nepřátelské vlivové skupiny toto fórum projíždí a hledají, jak nás oslabit. To, jak silnou mediální ozvěnu může mít členský podnět mířený vrcholovými členy strany na dalšího vrcholového člena strany, vidíme nyní všichni. I to, jak lze na několika slovech (šikana) stavět veřejné mínění napříč všemi médii. A vidí to nejen členové a pár tisíc nejbližších příznivců, kterým bychom "veřejné praní špinavého prádla" asi dokázali apelem na transparentnost vysvětlit. Vidí to také odhadem 800 tisíc voličů, kteří nám nyní podle preferencí dávají své hlasy a zároveň všichni ostatní, o jejichž hlasy usilujeme. A těm to tou pirátskou transparentností vysvětlit prostě nedokážeme, protože vidí svět jinak a praní špinavého prádla na veřejnosti je pro ně totálně nepochopitelné.

Někteří se tu můžou bít v prsa a říkat, že takto jsme to my Piráti, a obviňovat zde všechny, kteří nechtějí transparentně řešit na fóru úplně všechno, že nejsou ti praví Piráti, ale to je lidem úplně u zadku. Ti chtějí silnou, spojenou, spolupracující skupinu důvěryhodných lidí, která dokáže vést zemi k lepším zítřkům, zvládnout rozpočet o 1,5 bilionu korun, vést ministerstva, odolat tlakům všech možných miliardářů či lobbistických skupin a hlavně se nerozpadnout hned po odhlasování důvěry vládě. To však nyní ven nevysíláme. Bohužel.

Shrnutí:

A. Fórum podle mě není vhodné pro řešení citlivých, emočních věcí. Ve straně by měla fungovat nějaká entita (bohužel nyní není), která bude mít dostatečnou sílu, čas, dovednosti, kapacity a respekt velké většiny k tomu, aby mohla pracovat s emočními případy. Vše by se mělo řešit uvnitř strany a prezentace na fóru by měla být až ten nejkrajnější prostředek, kdy už selže vše ostatní. Osobně doufám, že se nám podaří nastavit takový systém a důvěru v něj, že zvládneme vše vyřešit uvnitř a že se na fóru už nikdy nic takového, jako řešíme nyní, neobjeví.

B. Je jednoznačně potřeba, abychom začali víc řešit vztahy. Ale to nemůže být jen o tom, že Ivan, Olga nebo nějaký jiný místopředseda/kyně budou řešit ve dne v noci problémy v každém MSku. Potřebujeme se pokud možno skoro všichni (jsem realista, tak nepíšu všichni) naučit chápat odlišnost lidí (viz bod 2) a potřebu jasné, otevřené komunikace. Komunikace, kterou budeme brát ne jako útok na svá ega a výzvu k souboji, ale jako věcný názor. Zároveň si musíme daleko více vysvětlovat svá očekávání ať už při diskuzi nad programem nebo třeba u výběrových řízení. Abychom si prostě věci mnohem víc vysvětlovali osobně, naslouchali si, vnímali hlas i mimiku, a třeba i dokázali říci, že nerozumíme a poprosit o ujasnění. Tím ušetříme mnoho práce té entitě z bodu A, která by pak řešila jen ty zásadní věci, kde už základní kvalitní porozumění nezabere.

C. Ubrat, ubrat, ubrat. Na tuto práci do strany potřebujeme mít čas a energii, takže ubrat na straně výkonu a přidat na straně vztahů. Na jednu stranu nám náš výkon jako jediné straně pomohl v průzkumech vyrůst. Ale na druhé straně nám nedostatek času na vztahy může všechna výkonová procenta růstu zase rychle smáznout. Potřebujeme poměr mezi výkonem a vztahy vyvážit a mít na oboje dost času.

D. Proč se mi nelíbí toto hlasování? Za prvé, protože to všechno, co jsem napsal. Psané slovo na předání informací funguje nedostatečně. Fórum, navíc veřejné, tomu vůbec nepřidává. Požadavek na demokratické minimum pro rozhodnutí ve chvíli, kdy jsou tu zjevně nepravdivé informace, které nikdo oficiálně nepotvrdil/nevyvrátil, také nedává racionální smysl.

A za druhé, jak jsem psal na začátku, my opravdu nerozhodujeme, jak zde někteří píšou, jen o pozici Jakuba v RP. My zcela jednoznačně (tak to bude podáno médii, vnímáno našimi voliči i veřejností, a používáno politickými protivníky) budeme hlasovat o tom, zda Jakub někoho šikanuje. Či případně, že si to Jana vymyslela, pokud pro odvolání nebude dost hlasů. To, jak tady někteří uvádí, že to bude hlasování o dlouhodobé nespokojenosti části členů s Jakubem, by nedokázal veřejnosti vysvětlit ani Mára Prchal. Prostě to je a bude o šikaně.

Toto se zcela jednoznačně s Jakubem jako politikem i člověkem potáhne dost možná celý život. Stejně jako si to bude ještě dlouho vyžírat Jana, ať už to vlastně dopadne jakkoli. Zároveň odvoláním Jakuba de facto obviníme celé RP, že s tím roky nic nedělalo. Stejně tak vyšleme signál veřejnosti, že Jakub sice šikanuje ve straně a to nechceme, ale jsme v pohodě, když může šikanovat v poslaneckém týmu ve Sněmovně (kde pracuje plus mínus 60 lidí). A jelikož tu všichni chválíme jeho politickou práci, tak budeme v pohodě i s tím, že by mohl po volbách šikanovat na ministerstvu spravedlnosti? Rád bych, abychom si toto všichni uvědomili.

I když jsem jako místopředseda poslaneckého klubu hodně blízko, tak ani tak vám nedokážu říci, jestli vztah mezi JM a JK byl šikanou, vybulbáním dlouhodobé vzájemné nevraživosti nebo něčím jiným. Pro to, abych svým hlasem řekl veřejnosti, zda to bylo to prvé, to druhé nebo něco třetího prostě ani po přečtení všech vláken nemám dost informací. A proto vůbec nemám odvahu a už vůbec ne chuť, říkat nyní o Janě, že to přehnala a pravda je na straně Jakuba... nebo o Jakubovi, že šikanuje a pravda je na straně Jany.

Sám za sebe cítím na sebe ohromný tlak se v této tak citlivé věci pod časovým tlakem vůbec rozhodovat, natož mít jistotu, že správně. Celý víkend jsem sevřený a bolí mě břicho (a to nejsem přímý účastník). A vůbec nemám radost, že bych měl hlasováním označit jednoho člověka doživotně šikanátorem a nebo druhého… nevím jak si to vezou některá bulvární média, “zneuctěná hysterka”? Znám je oba a ani jednoho tak označit nechci. A toto svým hlasováním způsobíme. Už nyní na obou ulpí dost negativní značka a já ji fakt nechci ještě násobit tím, že budeme dotlačeni k rozhodnutí jeden nebo druhý.

Vůbec nejraději bych, kdyby se oba nějak pokusili pochopit se a našlo se nějaké smírné řešení. Dohodu, mediaci, uklidnění emocí, vyjasnění si postojů. Jsem si dost jistý, že Jana si určitě nedokázala představit, co se rozpoutá, že se bude objevovat v televizi, že to spustí desítky článků a příspěvků v médiích a na sociálních sítích. Jsem si jistý, že na zdraví a duševní pohodě jí to vůbec neprospívá. Nevím, zda je něco takového procesně možné (nejsem expert na stranické procesy), ale stažení podnětu k odvolání, mediace a určitá forma usmíření by za mě bylo nejlepší řešení. Já, ani většina ostatních členů by podle neúplných, občas nepravdivých, občas špatně pochopených vyjádření nemusela jednoho z nich odsoudit k silnému veřejnému ponížení a mediálnímu propírání.

Jsem si navíc jistý, že vedení strany i podstatná část členů si již dostatečně uvědomuje nutnost přenastavit procesy ve straně směrem k práci na vztazích a jednoznačné nutnosti určení postupu a zodpovědných osob pro podobné či jiné emočně citlivé případy. Takže to určitě zahrabáno pod koberec nebude. Věřím, doufám, že by to usmířilo i velkou část členů (asi ne všechny), kteří už jsou nyní postaveni na jedné či druhé straně barikády. Mohli bychom z toho vyjít sice s pachutí, ale bez dlouhodobé zášti jako skupina lidí či chcete-li jako strana dospělejší, vyzrálejší a lépe připravená na budoucí výzvy.
Zastupitel Trutnov
Zastupitel Královéhradecký kraj
Poslanec za Piráty

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 14381
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22730 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin.Jiranek píše:
29 říj 2019, 21:04
Vůbec nejraději bych, kdyby se oba nějak pokusili pochopit se a našlo se nějaké smírné řešení. Dohodu, mediaci, uklidnění emocí, vyjasnění si postojů. Jsem si dost jistý, že Jana si určitě nedokázala představit, co se rozpoutá, že se bude objevovat v televizi, že to spustí desítky článků a příspěvků v médiích a na sociálních sítích. Jsem si jistý, že na zdraví a duševní pohodě jí to vůbec neprospívá. Nevím, zda je něco takového procesně možné (nejsem expert na stranické procesy), ale stažení podnětu k odvolání, mediace a určitá forma usmíření by za mě bylo nejlepší řešení. Já, ani většina ostatních členů by podle neúplných, občas nepravdivých, občas špatně pochopených vyjádření nemusela jednoho z nich odsoudit k silnému veřejnému ponížení a mediálnímu propírání.
Procesně to bohužel možné není, neboť žádost o svolání jednání byla podána skupinou členů (a to navíc fakt hodně velkou).
Tak, jak to stavíš, by výsledky hlasování mohly znamenat (resp. být interpretovány) následovně:
- Pokud bude hodně velká skupina pro odvolání Jakuba (a bude tedy odvolán), odsoudí to k silnému veřejnému ponížení Jakuba.
- Pokud bude hodně velká skupina pro ukončení jednání (tedy proti odvolání), odsoudí to k silnému veřejnému ponížení Janu.
- Pokud se hodně velká skupina zdrží (prázdný lístek), tak sice Jakub odvolán nebude, ale bude to signál "nemáme dost informací na přiklonění se k některé ze stran", čili to by mohla být jedna cesta ven z téhle mizérie. (Ale bylo by fajn, kdyby Jakub takovýto výsledek následně neinterpretoval jako "členové mě podrželi".)
- Pokud bude hodně velká skupina pro odročení na jednání CF, otevře to cestu k podávání alternativních návrhů usnesení a budou dva týdny času shodnout se na nějakém, které bude dostatečně reflektovat existující problém a přitom neuvrhne nikoho z hlavních aktérů do silného veřejného ponížení.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Tomas.Gottwald
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 340
Registrován: 21 pro 2017, 09:25
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 191 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Tomas.Gottwald »

pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Republikový výbor
Příspěvky: 1291
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 1968 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Dan.Lestina »

Martin.Jiranek píše:
29 říj 2019, 21:04
Martine, tvůj příspěvek mě hrozně zklamal. Chytristika na téma psaný text, nonverbální komunikace, povahy, transparentnost a internetové fórum. A, skoro bych to až tak nazval, zamlžování, o čem vlastně hlasujeme...
Co mně vadí nejvíc, jsou ty úvahy ve stylu "není až tak důležité, co vlastně děláme, ale jak u toho vypadáme a jak to pochopí média".
Mediální obraz je dobrý a důležitý sluha, bez kterého se v současném systému neobejdeme, ale fakt sakra zlý pán.

A navíc, fakt těžko říct, co stranu poškodí víc: zametení podnětu, nebo přiznání nejednotnosti.

edit: Hlavně jsem tím chtěl připomenout, že o čem hlasujeme, je napsáno v prvním příspěvku a je to odvolání Jakuba z funkce místopředsedy.
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 29 říj 2019, 22:34, celkem upraveno 1 x.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 509
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 348 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Martin.Rejman »

Martin.Jiranek píše:
29 říj 2019, 21:04
A opět lze jednoznačně říci, že kdyby si lidé daný problém rozebrali ve dvou u kafe, ani jednomu z nich by nepřišlo jako problém uznat "prohru - No jo vole, máš pravdu", prostě proto, že by u něj nedošlo k veřejnému ponížení. Navíc kvůli veřejnosti fóra skoro nikdo nemluví úplně otevřeně, mnoho lidí dělá politiku a své osobní PR, takže se informace zase zkreslují a čitatel se vlastně ty nejhlubší základní argumenty a motivy za nimi stejně nedozví.
OFFTOPICJakkoliv k diskusi by bylo daleko více, reagovat budu jen na tuto jednu vybranou část - diskusnímu fóru vytýkáš, že vede k veřejnému ponížení. Zde ale k tomu došlo přímo a reálně, a naprosto neveřejně !!! O dění na RP jsme se ze zápisu rovněž moc nedozvěděli, takže shrňme: na otevřenosti/uzavřenosti vůbec nezáleží ... ty situace prostě vznikají, a je jen na aktérech (a lidech okolo), jakou ENERGII do toho dají.

Uživatelský avatar
Vladimir.Dubovy
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 13
Registrován: 24 zář 2018, 20:33
Profese: Analytik finančních trhů ( inv.důchod)
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Vladimir.Dubovy »

Ivan Sirko píše:
29 říj 2019, 18:36
Jakub.Michalek píše:
29 říj 2019, 13:38

... Nemyslím si, že je správné, že členové před hlasováním o podnětu nemají důvěryhodnou informaci o tom, co se opravdu stalo.
...................
Přesto beru tuto situaci jako příležitost, jak se někam posunout. Mám svoje slabé stránky, dělám chyby jako každý člověk, nesnažím se být dokonalý a mám sebereflexi. Našel jsem si kurz emoční inteligence, na který se zapíšu. Omluvil jsem se za jakékoliv chování, které se mohlo někoho dotknout, včetně osobní omluvy Janě. Nabídl jsem jí schůzku k osobnímu probrání situace.
..................
Jsem totiž přesvědčen, že k řešení celé situace se od každého očekává, aby přišel se svým kamínkem do mozaiky a bez toho se nám naši stranu ani zemi zlepšit nepodaří.

Mějte se fajn
Míly Jakube, je to docela nečekané že konečně jsi vyjádřil k situace. Kdyby to udělal ihned za začátku, myslím že nebylo by tolik vášnivých příspěvku. Omluva má kouzelné vlastností! Proto každý k debatě přinesl svůj kamínek za dlouhou dobu tvého působení u pirátu (nejen v souvislostí s Janou) a toto vlákno opravdu barvitá mozaika! Snad nad tím budeš přemýšlet.

Souhlasím, že tato situace je příležitost, jak se někam posunout, jenže pokud dojde k hlasovaní, veř posune to stranu špatným směrem a nezáleží na výsledku, kdo vyhraje nebo prohraje. Prohrají všichni. Jsem přesvědčen že dobře rozumíš jaka je situace (jsi dobry a schopny politik zdatný k analýze cele situace), nebudu to tu vysvětlovat, jen řeknou, že jediný krok který stranu opravdu někam posune je tvá dobrovolná rezignace.

Vyhraje celek, prohraje jen ego jednotlivce!!!

Upřimně věřím že máš silu a nadhled udělat správný krok. Přeji ti hodně úspěchu v dlouhé politické kariéře a na závěr citace od legendy českého undergroundu:
„Celek množiny je prvkem množiny, a ne jí nadřazenou instancí.“ Egon Bondy
Plně se s Tvým názorem ztotožnuji a jen podotýkám, že bych tento krok JM nevnímal jako přiznání viny, ale možnost další diskuse, odblokování a doplnění pravidel členských vztahů, bez zbytečných emocí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Dubovy za příspěvek:
Jana.Schlegelova

Uživatelský avatar
Martin.Jiranek
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 211
Registrován: 03 čer 2010, 09:53
Profese: analytik, marketingový specialista
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 329 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Martin.Jiranek »

Dan.Lestina píše:
29 říj 2019, 21:53
Martin.Jiranek píše:
29 říj 2019, 21:04
Martine, tvůj příspěvek mě hrozně zklamal. Chytristika na téma psaný text, nonverbální komunikace, povahy, transparentnost a internetové fórum. A, skoro bych to až tak nazval, zamlžování, o čem vlastně hlasujeme...
Co mně vadí nejvíc, jsou ty úvahy ve stylu "není až tak důležité, co vlastně děláme, ale jak u toho vypadáme a jak to pochopí média".
Mediální obraz je dobrý a důležitý sluha, bez kterého se v současném systému neobejdeme, ale fakt sakra zlý pán.

A navíc, fakt těžko říct, co stranu poškodí víc: zametení podnětu, nebo přiznání nejednotnosti.
Vidíš, jak si na fóru nerozumíme. A jak je současná situace emočně vyhrocená, protože jsem to "hrozně zklamal".

1. Já mám za to, že jsem co nejvíce ukázal, že komunikace zde na fóru často není pochopená, tak jak má pisatel na mysli - ty jsi to nazval chytristikou a zamlžováním. Docela by mě zajímalo, co si myslíš, že bylo mým motivem k sepsání tak dlouhého příspěvku. Rád bych nahlédl do tvého myšlení, protože já za sebe moc dobře vím, proč jsem to napsal. A ten důvod je, aby co nejvíc lidí pochopilo, že tahle situace neprospívá vůbec ničemu, někteří jí odnesou ještě víc, strana už si lekci vzala a že by bylo podle mě nejlepší se zkusit nějak usmířit. Je škoda, že tě můj apel na usmíření tak hrozně zklamal, ale asi to bude tím, že máš na motivy mého příspěvku jiný pohled. Bez toho, abys mi je odhalil však nemohu na tvé velké zklamání reagovat.

2. Nevím, o čem hlasuješ ty. Já jednoznačně cítím, že hlasuju o tom, zda Jakub šikanuje či zda si to Jana vymyslela. A píšu na mnoha řádcích, že prostě pro své rozhodnutí nemám dost relevantní informací, ale jen a pouze osobní, často nejasná, neoveřená a někdy i manipulativní vyjádření.

3. Velkou část příspěvku popisuju, co vlastně děláme, jak to cítím, jak bych si představoval budoucí nastavení ve straně a jak bych si představoval ideální pokus o smír. Takže, pokud jsi to z toho nevyčetl, tak zdurazním přesněji - jde mi primárně o to, jak tenhle problém vyřešíme, protože většina, možná všechny výsledky tohohle hlasování někoho osobně velmi poškodí, poškodí naše vztahy mezi sebou a demotivuje velkou část lidí. I lidi na klubu ti potvrdí, že řeším v týmu poslanců a celém týmu ve Sněmovně daleko víc vztahy než výkon, takže to, jak si to vyřešíme mezi sebou, je pro mě prostě priorita.

4. To vaše (několik lidí to tu stále točí), že "ohlížet se v tomto problému na média a pohled voličů je špatně", je podle mě zcela chybný pohled na situaci. A já se ve svém příspěvku snažím vysvětlit i to (vzhledem k mé 15leté praxi marketéra), že už prostě nejsme strana se dvěma procenty a že se na to dívat musíme. Chceme do vedení krajů? Chceme za dva roky do vlády? Chceme mít ministry? No tak ti říkám, že jestli budeme pokračovat stylem - pereme špinavé prádlo na veřejnosti či zveřejňujeme si soukromou komunikaci na veřejném fóru - tak se nejen můžeme s nějakou možností vyjednat koalici rozloučit (nikdo nebude chtít opakovat zoufalství Věcí veřejných a být s takovou stranou v koalici), ale můžeme i počítat s tím, že se dost možná do té doby rozpadneme sami, protože ztratíme vnitřní vzájemnou důvěru.

Potenciální koaliční partneři i voliči se prostě dívají a sledují, jak tuto situaci řešíme a jak ji vyřešíme. A jestli to vyřešení skončí tím, že jsme sice úspěšně "nezametli" podnět (i když opravdu nevím, kde v mém příspěvku vidíš, že chci něco zamést, naopak několikrát zdůrazňuji, že by se to mělo jasně řešit a žádné zameteni nedělat), ale akceptovali jsme při tom zveřejňování soukromé komunikace, dehonestování neutrálních lidí v politickém boji či hlasování o závažných problémech bez jasného vysvětlení, kde je tedy pravda, tak fajn, ale je to začátek konce. Každý možný koaliční partner bude vědět, že lidi z jeho strany na fóru klidně "ohovníme", když se to bude někomu hodit, že klidně zveřejníme jejich soukromou komunikaci, když se to bude někomu hodit, a že se před výsledným hlasováním ani nepokusíme zjistit, kde je pravda, ale budeme spoléhat na demokratické minimum i u prokazatelně nepravdivých vyjádření...

5. A pokud něco stranu opravdu poškodí, tak to není ani zametení podnětu (což nechci), ani přiznání nejednotnosti (což mi vůbec nevadí, pokud to bude mít jasnou racionalitu), ale ztráta elementární důvěry mezi námi.

edit - opravička
Oznámení moderátora:
Další diskuze o mediálním obrazu oddělena sem: viewtopic.php?f=477&t=49343
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 30 říj 2019, 23:15, celkem upraveno 2 x.
Důvod: moderace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Jiranek za příspěvky (celkem 4):
Adam.Rut, Jan.Stehlik, Eva.Ticha, Jitka.Vondrouskova
Zastupitel Trutnov
Zastupitel Královéhradecký kraj
Poslanec za Piráty

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů