KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Ustecky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Katerina.Stojanova
Předseda místního sdružení
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 346 poděkování
Dostal poděkování: 971 poděkování

KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Vzhledem ke skutečnosti, že členský podnět @Frantisek.Navrkal získal dostatečnou podporu pro svolání jednání o dovolbě PKS, z pověření předsedkyně KS vyhlašuji dovolbu.

Přihlašování (vč. nominací) kandidátů probíhá do 5. 11. 2019.

Následně bude 6. 11. 2019 ve 21:00 zahájeno první kolo dovolby, které potrvá do 9. 11. 2019, 21:00. V případě, že se do této doby nikdo nepřihlásí, nebo nepřijme nominaci, bude tato doba prodloužena.

Případné druhé kolo bude spuštěno neprodleně bez zbytečného odkladu, a to od 10. 11. 2019, 21:00 - 13. 11. 2019, 21:00.

Přihlášené kandidáty budu registrovat zde:
František Navrkal - přihlášení, kandidátská řeč
Michaela Schwarzová - nominace , přijetí nominace, kandidátská řeč
Jan Kotas -přihlášení, kandidátská řeč
Lukáš Ryšavý - přihlášení, kandidátská řeč
Martin Strnad - nominace, přijetí nominace
Adam Komenda - přihlášení, kandidátská řeč
Jindřich Pávek - nominace, přijetí nominace, kandidátská řeč
Karel Karika - přihlášení, kandidátská řeč
Kateřina Stojanová
-
Místopředsedkyně krajského sdružení Ústeckého kraje
Předsedkyně místního sdružení Litoměřicko

Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9248 poděkování
Dostal poděkování: 5282 poděkování

Re: KF ÚsK 17/2019 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Hlásím se jako kandidát.

Kandidátská řeč

Toto je kandidátská řeč z volby místopředsedů mírně aktualizovaná dle reakcí v rozpravě.

Způsobilost

Životopis si můžete přečíst na wiki, případně strukturovaně na LinkedIn. Nejdůležitějsí asi je, že mám bohaté znalosti a zkušenosti spojené s činností ve straně: zažil jsem už mnoho předvolebních kampaní a vyjednávání kolem voleb, sestavoval jsem už mnoho rozpočtů a hospodařil s nimi, podílel jsem se aktivně na tvorbě řady vnitrostranických předpisů a programových dokumentů a předsedal jsem už mnoha jednáním stranických orgánů. Zejména jsem poslední 2 funkční období zastával funkci předsedy krajského sdružení.

Kromě toho mám nyní i zkušenosti s prosazováním programu strany ve veřejné funkci poslance Parlamentu ČR. Nabral jsem větší znalost české legislativy, státní správy a přineslo mi to i zkušenosti s mediální komunikací a politickým vyjednáváním.

Výkon funkce

Uvědomuji si, že nesu díl odpovědnosti za současný stav. Toto je popis některých problémů se současným stavem a nápadů na zlepšení.

Agenda přijímání členů

Po přijetí pravidel pro přijímání členů nyní většina zodpovědnosti přešla jednoznačně na místní předsednictva, ale myslím, že je dobře, aby dále měli všichni členové krajského sdružení možnost se se zájemcem před přijetím potkat a klást mu dotazy, stejně tak by mělo mít šanci uplatnit své výhrady také krajské předsednictvo. V rozpravě k volbě předsedy si Míla vcelku oprávněně stěžovala, že o této agendě mají členové krajského sdružení pouze kusé informace.

Za řešení považuji tvorbu pravidelných reportů o této agendě sestavovaných v kooperaci krajského předsednictva, předsednictev místních a koordinátora krajského sdružení. Případně toto můžeme někde přehledně vést průběžně. Myslím, že by tohle šlo pokrýt nějakou sdílenou tabulkou na stranickém Nextcloud. V kooperaci s personálním odborem a příslušnými orgány v kraji tento nový postup rád uvedu v život.

Vnitřní komunikace v kraji

Uvědomuji si, že poslední předsednictvo, které jsem vedl, neinformovalo dostatečně krajské fórum o své činnosti. Toto navrhuji napravit pravidelným reportem předsednictva (třeba na měsiční bázi, jak nyní reportuji svoji činnost v Parlamentu).

Je potřeba si také uvědomit, že problém s komunikací nebyl ovšem jen ze strany krajského předsednictva: problém také byl, když tu někteří (ať už úmyslně, nebo neúmyslně - nikomu do hlavy nevidím) šířili různé neověřené fámy o činnosti předsednictva a jeho členů, aniž by měli členové předsednictva možnost věc uvést na pravou míru. Jestli do budoucna bude mít člen krajského fóra jakékoli dotazy či připomínky k činnosti předsednictva, měl by se předsednictva (či konkrétního jeho člena) přímo zeptat, a to ideálně někde, kde to uvidí všichni členové krajského sdružení a kde se k tomu může vést otevřená debata, nejlépe tedy asi zde na fóru. Analogicky bychom měli přistupovat k připomínkování a dotazům k činnosti zastupitelů, místních předsednictev atd.

Toto je ovšem projev širšího problému, který je nutné řešit i na individuální úrovni každého z nás: je třeba dohledávat původní zdroje informací, ověřovat informace z více zdrojů a přijatá sdělení kriticky posuzovat. Někdy je těžké, zejména když ve vás nějaké sdělení vyvolá silnou emocionální reakci, zachovat si kritické myšlení a v klidu přijatou informaci posoudit. Nicméně je to nutné, pokud chceme jako organizace fungovat efektivně a neztrácet čas zbytečnými vnitřními konflikty, jež nejsou založeny na nějakém věcném nebo ideovém sporu, ale vychází z čistě osobních sporů či pouhých nedorozumění. Jedině kritické přijímání informací a otevřená komunikace každého z nás může předcházet těmto nedorouměním a zabraňovat i možným úmyslným manipulacím, tedy pokusům nedorozumění cíleně vyvolat.

Také je dobré si v tomto kontextu uvědomit, že různé komunikační problémy se dějí i v jiných krajských sdruženích, a to nejde o nějaké strukturálně postižené regiony jako ten náš, ale třeba o Prahu - opravdu doporučuji zejména ostatním kandidátům (ale zároveň opravdu všem) odkazované vlákno pročíst, je to velmi poučné; doporčuji začít tímto příspěvkem. Tyto problémy se také do určité míry cyklicky opakují v čase, tedy nejde ani o nic nového.

Součástí řešení, a již to tu zmiňovali opakovaně jiní kandidáti, je vytvořit platformu pro pravidelná setkávání krajského předsednictva s předsednictvy místními a ideálně i našimi komunálními a do budoucna krajskými zastupiteli. Rád se budu na tvorbě této platformy podílet. Stejně tak by měli naši veřejní funkcionáři prezentovat pravidelně svoji práci na zasedáních krajského fóra.

Stejně jako navrhuje Katka Stojanová, bych byl rád, abychom minimálně drtivou většinu naší online komunikace přesunuli zde na fórum a na Zulip. Rád bych zde upozornil, že na moji žádost vzniklo uzavřené podfórum pro naše interní diskuze a jednání krajského fóra, které doporučuji využívat.

Mediální prezentace

Za řešení největší slabiny našeho kraje, tj. nedostatečné mediální prezentace, považuji najmutí člověka čistě pro náš kraj (aspoň na poloviční úvazek), který bude aktivně hledat témata, prezentovat naší práci a celkově budovat mediální obraz strany v kraji. Říkejme mu třeba krajský mediální manažer.

Tato osoba by zároveň část příštího roku působila jako volební manažer. Myslím, že se tak v kampani získané zkušenosti a kompetence udrží v okruhu dlouhodobých spolupracovníků strany, z čehož budeme těžit i v dalších letech (třeba v kampani pro volby do Poslanecké sněmovny 2021, která také bude spadat do funkčního období nyní voleného předsednictva).

Za dobrý nápad také považuji pořádání tiskových konferencí, jak to navrhuje Adam Komenda.

Nota bene své úspěchy naši komunální zastupitelé málo šíří i třeba jen v rámci krajského sdružení. Myslím si, že nastavení nějakých pravidelných reportů zastupitelů by bylo přínosné jak pro vnitřní informovanost a předávání zkušeností, tak pro prezentaci navenek. Za rok by měli samozřejmě dělat reporty i naši zastupitelé krajští.

Příprava na volby

Naše krajské sdružení čekají za necelý rok další krajské volby. Ještě před primárními volbami bychom měli připravit dokumenty jako kodex zastupitele (ten asi stačí převzít z usnesení projednávaného RV), nároky na krajské zastupitele a dokument upravující fungování zastupitelského klubu (zde se lze inspirovat návrhem předsednictva KS PlK).

Přestože republikový výbor ještě nepřijal společný volební program, což celou věc asi protáhne, je potřeba, abychom už začali pracovat na jednotlivých tématech, jež chceme reflektovat v našem vlastním krajském programu.

Kromě toho bychom měli co nejdříve přijmout strategii a harmonogram pro krajské volby (zde se lze inspirovat návrhem předsednictva KS JčK).

Jako člověk zkušený s tvorbou takovýchto dokumentů bych se na jejich návrhu rád podílel.

Budování kompetencí a shánění talentů

Myslím, že i poslední volba předsedy opět prokázala, že tu máme málo lidí schopných a ochotných zastávat stranické funkce (byť jsem nyní pozitivně překvapen zájmem o posty místopředsedů). A nyní nepůjde jenom o ty, ale budeme muset obsadit i funkce v orgánech našeho kraje (zastupitelstvo, komise, výbory, rada) a do budoucna snad budeme nějak promlouvat i do složení řídících a dozorčích orgánů společností krajem ovládaných.

Podle priorit, které si určíme, bychom měli začít vyhledávat talenty a podporovat členy a příznivce v rozvoji jejich komepetencí, abychom pak personálně nezkolabovali. Je dobře mít na své stranické i veřejné funkcionáře vysoké nároky, ale aby tyto nároky mohly být naplněny, bude nutné na tom pracovat. Toto je opět věc, která bude vyžadovat velkou individuální iniciativu ze strany všech členů a příznivců krajského sdružení, neboť zde může předsednictvo jedině přispět organizačně a finančně, ale odpracovat si to nakonec musí jednotliví lidé, kteří se do budoucna budou chtít podílet na správě našeho kraje.

Snad v tomto volebním období, když máme krajskou předsedkyni personalistku, zaznamenáme v tomto směru nějaký zásadní posun.

Bežný chod krajského sdružení

Je nutné nadále zajišťovat běžný chod krajského sdružení, tedy hospodaření s krajským rozpočtem (také je nutné rozpočet sestavit), dělat administrativu kolem voleb, jednat právně za stranu navenek a předsedat jednání krajských orgánů. Sice teď máme v předsednictvu Katku Stojanovou, která to bez problémů zvládá, ale myslím, že v tomto je na místě aspoň nějaká zastupitelnost.

Sám se tedy nabízím, že tuto agendu budu případně dle dohody ve zvoleném předsednictvu dále obstarávat.

Závěr

Je pravda, že nemalou část záměrů, které zde uvádím, lze relativně efektivně realizovat i z pozice nečlena krajského předsednictva, ale to stejné by šlo konstatovat o kandidátských řečích všech kandidátů do předsednictva z proběhlé volby předsedy a místopředsedů.

Existuje ovšem i agenda, kde se jedná zpravidla reaktivně a v krátké době, třeba agenda přijímání členů nebo schvalování záměrů, koneckonců tyto 2 agendy produkují velkou většinu hlasování krajského předsednictva. Dále bych rád jako jeden z krajských místopředsedů zajišťoval předsedání orgánů krajského sdružení.

Chci také obecně ponechat krajskému fóru možnost, aby zvolilo do předsednictva jednoho z jeho bývalých členů. Myslím, že díky mým zkušenostem a znalostem bude moci nové krajské předsednictvo předejít mnoha problémům, kde by jinak třeba jinak předsednictvo třeba neúmyslně konalo v rozporu s vnitřními předpisy apod. Rád případně požádám za několik měsíců o převolení, pokud uvidím, že jsou moje obavy liché a předsednictvo řádně funguje.

V ideálním světě bych nemusel kandidovat, ale po odstoupení Míši Schwarzové jsem jediný člen posledního předsednictva, který chce pokračovat i v tom následujícím a myslím, že je dobré, aby byla aspoň nějaká kontinuita a mohl jsem účinně předávat za poslední 2 funkční období nabyté znalosti a zkušenosti.

Na závěr bych také rád apeloval na krajské fórum, aby zvolilo předsednictvo spíše rozmanité něžli monolitické, tak aby se vyvažovaly různé osobnostní typy a bylo zastoupeno široké spektrum názorů, znalostí a dovedností.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil

Katerina.Stojanova

Registruji přihlášení ke kandidatuře Františka Navrkala.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 3):
Miloslava.Karfilatova, Vladimir.Vlach, Frantisek.Navrkal
Kateřina Stojanová
-

Ludmila.Beutelova
Místní předsednictvo
Profese: Operátor O2
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 77 poděkování

Příspěvek od Ludmila.Beutelova »

Nominuji Michaelu Schwarzovou
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludmila.Beutelova za příspěvky (celkem 6):
Miloslava.Karfilatova, Vladimir.Vlach, Frantisek.Navrkal, Lukas.Rysavy, Michaela.Schwarzova, Petr.Rysler

Katerina.Stojanova

Registruji nominaci Míši Schwarzové.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 4):
Vladimir.Vlach, Frantisek.Navrkal, Miloslava.Karfilatova, Adam.Komenda
Kateřina Stojanová
-

Jan.Kotas
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Logistika, Plánování výroby, inovace
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Příspěvek od Jan.Kotas »

Hlásím se jako kandidát.

KANDIDÁTSKÁ ŘEČ:

Dobrý den, ahoj.
Také se hlásím do dalšího kola o volbu místopředsedy 3. a 4 pozice.

Jelikož jsem byl momentálně rok indisponován ze zdravotních důvodů, snažil jsem se po celou dobu být informován a aktivní z dálky, proto jsem chyběl na krajských schůzích a nemohli jsme se vidět. Přesto jsem pomáhal s grafikou, takže pokud jste viděli větší část plagátů z kampaní byla od mne. Vše dělám zdarma s láskou k pirátům a hodlám v tom i pokračovat.

Co se týče čím bych měl nejvíc přispět z pozice místopředsedy, tak je to především loajálnost se zápalem řešit a navrhovat, hledat řešení.
Rád pracuji vnitrostranicky. Jsem založen myslím dost Pirátsky a rád vše zaznamenávám, analyzuji, sbírám data a chci vždy všemu dát nějaký centralizovaný řád.
Myslím si, že v tomhle máme co dost na práci a proto se hlásím na místopředsedu, který by měl takové věci zastřešovat.

Moje představa vedení PKS je o tom, že si jednotlivý místopředsedové mezi sebou rozdělí role tak, aby fungovalo vše vnitrostranicky a zároveň měl předseda skvělé podmínky pro prezentaci strany na venek.
Mojí roli vidím právě v těch přípravách a stanovení prostředí pro hladkou práci předsedy.
Zároveň chci burcovat a hledat řešení pro program Supice a samozřejmě aktivnější MSka nábory nových členů. Vše v komunikaci napříč KS naším Kodem a mediální spojkou. A v neposlední řadě úspěšně provést kampaň a vyhrát volby:)

Pro nováčky, kteří mě neznají, se rád představím.
Jsem pirátem 10tým rokem a byl jsem mezi prvními co zakládali Piráty v kraji. Jedno období, jsem byl i místopředseda, ale v té době de fakto neexistovala žádná agenda.
Za Piráty jsem kandidoval ve všech typech voleb, takže mám myslím velmi bohaté zkušenosti s pořádáním akce demonstrace, samotné kampaňování v jednotlivých městech našeho kraje.
Za nejlepší výsledek zatím považuji poslední komunální volby, kde jsem z páté pozice skočil na čtvrtou a chybělo málo a mohl sem přeskočit i naší lídrni. Přesto to nebylo cílem. S Lili jsem zažil krásnou kampaň a jsem rád za takovou společnici v obvodu, proto jsme měli možná takový úspěch:) Nejhorší výsledek byl právě za kraj, jelikož jsem byl na posledních příčkách a nakonec i na druhém listu.:)
Zažil jsem možné i nemožné a tak vím, jak náš kraj funguje od založení, kde jsme dobří, kde stále válčíme. Byl jsem jeden z hlavních aktérů, kteří zajistili výběr prostoru a chod SUPICE. Uspořádal sem již několik málo akcí v SUPICI mimo jiné i Ninu Špitálníkovou o KLDR před Vánoci minulý rok, či konferency s Olgou Rychterovou o sociálnu.

Z profesního pohledu se celý pracovní život věnuji logistice, plánování výroby a dalším oborem je komunikační technologie, providering internetu.
Pracoval jsem v různých odvětví od strojního po automobilový, nebo chemický průmysl. Zastával jsem různé pozice od plánovače výroby po vedoucí nákupu, logistiky a velmi bohatou zkušenost jsem získal z roční spolupráci s interním auditem a externí auditorskou společností PWC, kdy jsme spolu s kolegy znova nastartovali chod výroby v Autokabel Krupka.

Za koníčky mám rád hry, ale v posledních třech letech se věnuji simulaci dopravních letadel a pracuji na simulátoru B737 pro veřejnost:) Takže dost času trávím simulací letů :) Rád lítám a zatím jsem každý rok letěl větroněm, bohužel tento rok ze zdrav důvodu jsem vynechal.
Nemám děti, manželku ani momentálně nejsem zadaný :P

No to je asi tak vše, jo a sem Ústečák :)

Díky za pozornost.

Katerina.Stojanova

Registruji přihlášení Jana Kotase.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Miloslava.Karfilatova
Kateřina Stojanová
-

Lukas.Rysavy
Krajské předsednictvo
Profese: Student územního plánování
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 134 poděkování

Příspěvek od Lukas.Rysavy »

Hlásím se jako kandidát.

Rovněž rovnou přikládám řeč z minulé volby PKS:

Pocházím z Mostu, kde jsem žil a trávil většinu svého času (s jednou roční pauzou, kdy jsem v sextě odjel ze studijních důvodů do Iowy) až do roku 2018, kdy jsem dokončil osmileté studium na Podkrušnohorském gymnáziu. V současné době jsem studentem druhého ročníku na Fakultě životního prostředí ČZU, kde studuji územní plánování. Z pobytu v Americe jsem si mimo jiné přivezl zděšení z tamních suburbanizovaných sídel, což mě motivovalo ke studiu v tomto oboru, abych mohl být v budoucnu oborově nápomocen právě v tomto poli. Velmi obdivuji poválečnou architekturu, která v poslední době dostává jednu fackou za druhou, a rád bych docílil větší památkové ochrany a zapracování na větším společenském povědomí o těchto betonových kráskách. Považuji za důležité vystupovat na obranu toho, co se nedokáže hájit samo.

Zájem o politiku jsem si vypěstoval přes tu komunální, která je spolu s krajskou pro mě tou prioritní. Po studiích se plánuji vrátit z Prahy do Mostu, přičemž tento (doufám že budoucí) trend propaguji i mezi svými vrstevníky. Náš kraj má mnoho kvalit, které je ovšem důležité vykomunikovat s veřejností, která se již mnohdy ze zoufalství stáhla do svých osobních bublin a přejala poněkud pasivní postoje. Myslím si, že zájem a péče o naše společné prostředí je jednou z hlavních priorit, na kterých je potřeba zapracovat. Přece jen, když už někde hodláme strávit zbytky našich životů, tak ať to místo stojí za to.

První velkou výzvou pro nové PKS jistě bude dosažení volebního úspěchu v nadcházejících krajských volbách. V těchto volbách plánuji kandidovat (dostanu-li vaši důvěru) a jsem připraven věnovat kampani svůj veškerý volný čas.

I přes možnosti moderních technologií v komunikaci na dálku preferuji lidský kontakt, alespoň v té prvotní fázi poznávání. Mnohem lépe se mi spolupracuje (a rovněž komunikuje na soc. sítích apod.) s lidmi, se kterými jsem měl tu možnost se potkat osobně a seznámit. Většina konfliktů a krizí vzniká dle mého názoru z nedorozuměních při komunikaci, kterým by bylo možno předcházet, kdyby se jedinci lépe poznali. Je snadné zaměnit ironický úšklebek či nešťastně formulovaný výrok s provokací, neznáte-li danou osobu. Dle mého názoru pak zbytečně mnoho času trávíme řešením vnitrostranických konfliktů, které jsou mnohdy malicherné. Měli bychom více energie věnovat vně strany a nikoliv ji utápět v našich malých bojůvkách. Jako člen předsednictva budu usilovat o vytvoření konstruktivního prostředí pro naší práci a i proto bych rád v budoucnu navštívil všechna MS. Jsem si jist, že jsem se všemi ještě neměl tu čest. Chápu, že ne každý má tu možnost se dostavit na všechny krajské schůze, na kterých jsem také již několikrát chyběl, ale na tomto nešvaru bych v budoucnu rád zapracoval.

Všem, kteří dočetli až sem, děkuji za váš čas a maté-li nějaké otázky, rád je zodpovím.
Lukáš Ryšavý
3. místopředseda krajského sdružení Ústeckého kraje
-
"Židle je architektura. Sofa je buržoazie."

Katerina.Stojanova

Registruji přihlášení Lukáše Ryšavého.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 3):
Vladimir.Vlach, Lukas.Rysavy, Miloslava.Karfilatova
Kateřina Stojanová
-

Michaela.Schwarzova
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 877 poděkování
Dostal poděkování: 504 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Schwarzova »

Zdravím vás krajané,

v první řadě děkuji @Ludmila.Beutelova za nominaci a nakonec přijímám.

Předešlou kandidaturu jsem stáhla, ale už po týdnu mi to začalo chybět :D
Takže bych se ráda ucházela o post místopředsedkyně našeho kraje.

Kdo jsem?
Nejsem žádný specialista ani odborník. Můj skromný životopis si můžete přečíst zde

Stala jsem se členkou v roce 2012, kdy nás byla v kraji opravdu jen hrstka a já se po půl roce ve straně stala krajskou místopředsedkyní a měla možnost se podílet na své první kampani do krajských voleb.
Všichni rádi vzpomínáme na dřívější "punk", nostalgie je sice hezká věc, ale po roce 2017 se strana posunula mnohem dál a punk je jinde. Jsem moc vděčná, že jsem mohla ten vývoj sledovat a být u toho.

Neznám statistiky, ale asi patřím k nejdéle sloužícím místopředsedům ve straně. Ustála jsem různé bouře a kromě 3 měsíců, kdy jsem rezignovala z rodinných důvodů, jsem byla v PKS skoro 7 let.

Těší mě, že se náš kraj rozrůstá a že máme tolik různorodých lidí, kteří mají co nabídnout. Že se nám profilují specialisti na různé obory, ať je to doprava, životní prostředí nebo zdravotnictví.
Už je s čím pracovat :)

Co chci?
  • Chci, stejně jako většina lidí v kraji, abychom nebyli tolik roztříštění a více spolupracovali. Věřím, že většina má chuť na tom pracovat. Asi úplně nebude stačit pár teambuildingových akcí.
    Musíme si sáhnout do svědomí všichni, zda opravdu děláme vše tak, jak někdy tvrdíme.
  • Chci pomoci zodpovědně sestavit kandidátku do krajských voleb a vše s tím spojené - můžu nabídnout své zkušenosti z minulých voleb, které sbírám od krajských v roce 2012.
    Hlavně co se týče povinné byrokracie ;)
  • Už to tu bylo několikrát, ale chci, aby všichni v KS věděli, na koho se mají z PKS obrátit s konkrétní záležitostí.

A nebo jinak. Všichni kandidáti z této dovolby, nebo předešlé volby, kandidovali s řečmi, které nejde hanit. Všichni chceme jen to nejlepší. Nemá smysl se opakovat. Můžu jedině nabídnout své dosavadní zkušenosti.
Snažím se být empatická, ale hlavně spolehlivá a nápomocná. Nebojím se uznat chybu, když je oprávněná. Jsem kamarádka s technickými systémy strany a zvládnu dobře jednání na fóru.

Nesnáším psaní kandidátních řečí, protože se nerada chválím. Ale ráda zodpovím jakékoli otázky, které přijdou. Takže tady jen jasně a stručně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Schwarzova za příspěvky (celkem 7):
Kamil.Pikal, Vladimir.Vlach, Frantisek.Navrkal, Lukas.Rysavy, Petr.Rysler, Sarka.Rousova, Adam.Komenda

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“