CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2224 poděkování
Dostal poděkování: 1962 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Dan.Lestina »

Štěpáne, budu dle Hanlonovy břitvy předpokládat, že se tak soustředíš na vlastní trollení, že pořádně nečteš, tak ti to telegraficky vysvětlím:
OFFTOPICDíry a nepravdy ohledně Jakubova chování samozřejmě řekni.
Kdybys četl Mikulášovy a další příspěvky, věděl bys, že to není žádné tajemství, proč je sem dali tak záhy po sobě.
Jsem samozřejmě ten poslední, kdo by tu chtěl cenzurovat, jen apeluji na držení se tématu.

A jestli se tu rozjede zase diskuse o tom, co sem patří a co ne, tak se omlouvám, že jsem jí způsobil, nebudu na to již reagovat a budu všechny příspěvky včetně tohoto nahlašovat jako off-topic, protože už nevím, co jinak dělat pro to, abychom řešili, co máme. Předem děkuji moderátorům za spolupráci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 8):
Pavel.Moravec, Michaela.Skokanova, Petr.Vileta, Frantisek.Navrkal, Blanka.Lednicka, Ondrej.Moravcik, Dalibor.Zahora, Josef.Spak
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Frantisek.Pudil
Člen KS Praha
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Já tedy z mého pohledu nemám dostatek informací na to, abych uměl posoudit celou věc. To co jsem se dočetl mi nepřijde jako předkládání důkazů z obou (Možná i ze tří nebo i čtyř stran???) Je to spíš předkládání pouhých pocitů a dojmů. Já jen tiše doufám, že nebude nikdo odvolán na základě pocitů. Když k tomu připočítám perfektni načasování, začíná to vypadat jako předem naplánováná akce. Vzhledem k tomu, že se včera dostala ven (čti do médií) zpověď Ingrid o tom jak trpěla před asi deseti lety pod JM a kdo že byly ty jediné dalši dvě ženy ve vedeni PS mám pocit, že to je možná dílem i jen kouřová clona, která měla odvést pozornost od jiné kauzy ve které je i JK zapojená. Nebo to je nějaká obdoba " Me too?". Tedy bych na základě zatím předložených dojmů nikoho neodvolával a nebo bych dočasné než se to opravdu vyšetří suspendoval všechny tři Tedy MK, JK a JM. A když už v tom budeme tak snad i MP?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Pudil za příspěvky (celkem 3):
Maria.Vasickova, Daniel.Kus, Eva.Ticha

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22678 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Frantisek.Pudil píše:
26 říj 2019, 23:33
To co jsem se dočetl mi nepřijde jako předkládání důkazů z obou (Možná i ze tří nebo i čtyř stran???) Je to spíš předkládání pouhých pocitů a dojmů.
Četl sis i ten členský podnět a diskusi v něm?
Mohu vědět, jak by podle tvých představ měly vypadat důkazy (když se ze zasedání RP nepořizují videozáznamy)?
Připustíš tu zveřejněnou pracovní mailovou komunikaci mezi mnou a Jakubem jako důkaz jeho vyhrožování, když jsem trval na dodržování našich principů, nebo to vyhodnotíš jako "standardní manažerské chování"?
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2224 poděkování
Dostal poděkování: 1962 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina »

A také moc prosím všechny, kteří nám sem přišli říct, že nemají dost informací, aby si je buď doplnili, nebo aby nehlasovali, není nic jednoduššího.
Jako forma obhajoby to ale není moc fér.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24750 poděkování
Dostal poděkování: 20834 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Kucera píše:
26 říj 2019, 23:52
(když se ze zasedání RP nepořizují videozáznamy)
A to není blbý nápad. ;) Pořídit, zašifrovat několika klíči (RP, AO, KK) a uložit do archivu. V případě podobných sporů vytáhnout, odšifrovat a zveřejnit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Roman.Sedlacek, Vojtech.Tatra, Milan.Dadourek
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Pavel.Bosak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: grafik
Dal poděkování: 73 poděkování
Dostal poděkování: 295 poděkování

Příspěvek od Pavel.Bosak »

Jan.Podhajsky píše:
26 říj 2019, 16:59
...tohle jednani je taky o tom, ze korporatni zmrdoviny ve strane nechceme.
Toto je zásadní vyjádření, které možná jde k jádru našeho interního názorového rozkolu. Chci se tedy zeptat:
1) kdo je to implikované "my", za které autor hovoří?
2) co si mám představit pod pojmem "korporátní zmrdoviny"? Znamená to obecně manažerské postupy užívané v obchodních společnostech, nebo jen některé jejich aspekty? Jaké např.?
3) kde je takovýto cíl odražen v programu strany?
4) je tohle jednání CF skutečně o "tom"?

Nemohu se ubránit dojmu, že JM se tu pro mnoho lidí stal personifikací nějakého archetypálního "bose", do nějž si mnozí promítají své malé nenávisti a frustrace s korporátním systémem obecně. Pocit, že s takovým člověkem můžu konečně "zatočit" je možná pro některé zadostiučiněním. Nevím, ale chápal bych to. Je mi ale líto, jestli to JM odnese za celý systém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Sramek, Daniel.Kus, Libor.Adamek, Zdenek.Hrib, Eva.Ticha, Frantisek.Pudil

Pavel.Bosak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: grafik
Dal poděkování: 73 poděkování
Dostal poděkování: 295 poděkování

Příspěvek od Pavel.Bosak »

Dan.Lestina píše:
27 říj 2019, 00:01
A také moc prosím všechny, kteří nám sem přišli říct, že nemají dost informací, aby si je buď doplnili, nebo aby nehlasovali, není nic jednoduššího.
Jelikož se nejedná o "formu obhajoby" není třeba hodnotit, zda je to fér nebo ne. Ta veledůležitá informace, zda je JM vinen z šikany, či nikoli, zjevná z dostupných zdrojů není. Ergo hlasuji proti, protože návrh tím pro mě postrádá podstatu odůvodnění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvky (celkem 6):
Martin.Morong, Jitka.Vondrouskova, Daniel.Kus, Jiri.Hoskovec, Eva.Ticha, Frantisek.Pudil

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1030 poděkování
Dostal poděkování: 1250 poděkování

Příspěvek od Antonino »

Dan.Lestina píše:
To už ses poněkud pasoval do role samosoudce, který rozhoduje o právech jiných lidí. Ve skutečností hlasovatelnost toho návrhu je jedna z mála věcí, o které lze kvalifikovaně hlasovat, protože vše ostatní stojí na neověřitelných sděleních. CF má posuzovat pravdivost výroku A nebo B aniž má možnost jejich přímého ověření a svědkové jsou čím dál méně věrohodní.

Nechápu, jak je možné, že ve straně, kde je tak významný pilíř demokratické minimum, je tolik lidí, kteří mají jasno a odsuzují bez prokázaných a ověřených informací. Tu jistotu jim závidím.

Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Profese: sociolog, process hacker
Dal poděkování: 579 poděkování
Dostal poděkování: 1040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

Antonino píše:
27 říj 2019, 07:11
Dan.Lestina píše:
To už ses poněkud pasoval do role samosoudce, který rozhoduje o právech jiných lidí. Ve skutečností hlasovatelnost toho návrhu je jedna z mála věcí, o které lze kvalifikovaně hlasovat, protože vše ostatní stojí na neověřitelných sděleních. CF má posuzovat pravdivost výroku A nebo B aniž má možnost jejich přímého ověření a svědkové jsou čím dál méně věrohodní.

Nechápu, jak je možné, že ve straně, kde je tak významný pilíř demokratické minimum, je tolik lidí, kteří mají jasno a odsuzují bez prokázaných a ověřených informací. Tu jistotu jim závidím.
CF neni soud. CF nesoudi, ale rozhoduje, a klidne podle emoci. Mas popleteny organy. Nepredvidej vysledek hlasovani. Nepropadej panice.
Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22678 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

@Antonino Stejné otázky jako v viewtopic.php?p=647433#p647433
Voláš-li po prokázaných a ověřených informacích, ptej se, ptej se, ptej se. Ale v tomto případě to zkrátka většinou pořád budou jen slova (protože žádné videozáznamy oněch situací neexistují) a každý člen se bude muset sám rozhodnout, kterým věřit. (Ale všimni si např., že ani nikdo ze zbylých tří členů RP nepopřel popis toho posledního incidentu, při němž Jana málem zkolabovala - budeš ho tedy brát za prokázaný, nebo co dalšího bys k jeho prokázání ještě chtěl?)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Skokanova, Vojtech.Tatra, Jan.Podhajsky, Dan.Lestina, Vladimir.Dubovy, Ludek.Blaha
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“