Jan Bartoníček - zájemce o členství MS Ústí nad Labem

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Bartonicek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 252
Registrován: 29 kvě 2019, 16:47
Profese: projektový manažer
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 288 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Jan Bartoníček - zájemce o členství MS Ústí nad Labem

Příspěvek od Jan.Bartonicek »

Zdravím Piráty,
tímto bych se rád ucházel o členství v MS Ústí nad Labem. Nejprve bych se rád představil. Pocházím z Ústí nad Labem a po gymnáziu v Ústí jsem vystudoval vysokou školu v Praze. Poté jsem se vrátil zpět do Ústí a shodou okolností začal pracovat v neziskovém sektoru, kde působím dodnes. Vyzkoušel jsem si přímou práci s uživateli, tak i pozice manažerské a finanční. Nějaké zkušenosti mám i s realizací projektů EU a menších mezinárodních projektů.
Mojí hlavní motivací stát se členem Piratské strany je výrazná nespokojenost až frustrace se současnou politickou realitou ve městě Ústí nad Labem i Ústeckém kraji. Zároveň mám nyní poměrně dostatek volného času a motivaci směřovat úsílí právě tímto směrem.
Rovnu přidám odpovědi na obligátní otázky pro uchazeče: ;)

1. Četl(a) jsi stanovy?
Ano, k přesné znalosti jejich znění je budu průběžně studovat dále.
2. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli do nějaké politické strany vstoupit a jedinou alternativou k Pirátům pro mě bylo Pro Ústí, což je ale spíše hnutí a struktura politické strany mě vyhovuje z řady důvodů výrazně více. O jiných stranách jsem nikdy neuvažoval.
3. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano, ano, ano.
4. Jaká témata nebo část programu tě u Pirátů zajímá?
Specificky mě zajímá sociální oblast na krajské i republikové úrovni. Jinak mě zajímají všechny oblasti, které se přímo dotýkají Ústí nad Labem nebo Ústeckého kraje jako celku.
5. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?
V programu Pirátů jsem nenašel část, kterou by odporovala mým hodnotám a přesvědčení.
6. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Nemám obecně špatný názor na dotace, pokud jsou využívány ke správnému účelu a hospodárně. V oblasti průmyslu o podnikání by měly být směřovány do malých a středních podniků, znevýhodněných regionů a rozvoj odvětví s vysokou přidanou hodnotou a inovacemi.
7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Nejsem příliš odborník na tuto oblast, ale považuji současný stav za nevyhovující. Příliš nerozumím konceptu platit poplatky za prázdná média a taktéž prostředníkům fungujícím mezi spotřebiteli a tvůrci. Celý systém by potřeboval nějakou formu výrazné evoluce...
8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Dle mého názoru nás nejvíce pálí velice nízký standard etických a moralních hodnot a principů, které jsou společností vyžadovány/dodržovány. Nelze tedy pouze považovat většinu politiků za špatné a zkorumpované, poněvadž jsou pouze reálným odrazem stavu české společnosti dnešních dnů.

Případné doplňující dotazy rád zodpovím a těším se na osobní setkání ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartonicek za příspěvek:
Karel.Karika
Jan Bartoníček
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Jan Bartoníček - zájemce o členství MS Ústí nad Labem

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj, děkuji za vstup o procesu i za pomoc s otázkami. Teď už asi jen chybí zajít na krajskou schůzi 3. 11. v Supici a bude možné hlasovat :-).
Krásný den

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Jan.Bartonicek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 252
Registrován: 29 kvě 2019, 16:47
Profese: projektový manažer
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 288 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Jan Bartoníček - zájemce o členství MS Ústí nad Labem

Příspěvek od Jan.Bartonicek »

Ano, mám již zaškrtnuto v kalendáři. Taktéž moje přihláška by se tam již měla někde vyskytovat...
Zdravím
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartonicek za příspěvek:
Vaclav.Zidek
Jan Bartoníček
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ústecký kraj“