CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
karabinm
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: vědec a vysokoškolský pedagog
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od karabinm »

Martin.Kucera píše:
24 říj 2019, 19:05
karabinm píše:
24 říj 2019, 18:56
Já sám se do takových situací dostávám (na straně toho kdo někomu vytýká jeho chyby, které podle mého názoru vedly nebo mohou vést k neúspěchu, ale klidně si tomu říkejte bossing, pokud máte pocit, že to popisuje danou věc přesněji) a primární emoci, kterou v této souvislosti pociťuji je obrovská frustrace.
A jednáš v takových situaci taky způsobem, který Jana popisuje? Tj. "Arogantní jednání na setkáních RP, kdy mu nevadí se nade mne postavit, opřít se o stůl, u kterého sedím, aby dal najevo převahu"
Já nechci to, co jsem napsal nějak extra doplňovat, protože to imho skončí jediným tj. bramboračkou...mínil jsem to (v dobrém, nikoliv arogantně) jako "take it or leave it"...ale dobrá...

Jednak netuším (opět) kde se bere jistota, že je ta motivace dát najevo převahu, ale i kdyby...jsem přesvědčen že s "dává najevo převahu postojem" by neměl být problém se vyrovnat a/nebo pozici dorovnat tím že vstanu také nebo jinými způsoby. BTW: já se obvykle tvářím blazeovaně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi karabinm za příspěvek:
Daniel.Mazur

Ladislav.Kos
Člen KS Praha
Profese: pražský Pirát, vystudovaný dopravák
Dal poděkování: 330 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ladislav.Kos »

Vážím si Jakuba. Úspěšnost politika by se měla měřit tím, jaký přínos má pro gesci, které se věnuje či jaký přínos má pro společnost obecně. Ne tím, jak moc se na nás usmívá, ať už upřímně nebo falešně. Někteří z nás však mají nekonfliktnost jako hlavní měřítko a když někdo naruší jejich komfortní zónu, označí ho za agresora, neslušného člověka, člověka co šikanuje ostatní. A naopak, falešnému úsměvu či vlezlému chování oponenta mnozí podlehnou a roztajou. Není to jen aktuální Jakubův případ. Zveličování svých osobních problémů a jejich pouštění na veřejnost prostřednictvím bahna bulváru považuji za ubohost a malost. Kubo a Míšo, držte se.
Ing. Ladislav Kos
zastupitel MHMP
zastupitel MČ Praha 11
https://www.facebook.com/pirat.kosak
https://twitter.com/kos_ladislav

Filip.Smoljak
Člen KS Praha
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Anna.Kratochvilova píše:
24 říj 2019, 09:24
Většina lidí ve straně musí už mít nějaký důvod být na Jakuba naštvaní. V mém případě jde třeba o Jakubovu kritiku (podle mě nevhodnou) mé kandidatury do rady městské části Praha 3 :)
Souhlasím, byl jsem tenkrát u toho, když měl Jakub velký problém se Štěpánem kvůli tomu, že protlačuje Annu jako svou přítelkyni do Rady MČ Praha 3, aby v ní měl zajištěné dva hlasy, kdyby náhodou potřeboval protlačit něco kontroverznějšího. Tenkrát to Jakub nazval konfliktem zájmů a i když si myslím, že to není přesné, udělali jsme obrovskou chybu, že jsme ho jako MS Praha 3 neposlechli (tehdy jsem tam ještě byl). Z jeho strany to bylo sice pěkné pokrytectví, že zrovna on kritizuje nepotismus, ač ho nazývá jinak, ale nikdy jsme Tebe ani Štěpána neměli pdopořit. Je to toiž Jakub a M9ša v bleděmodrém. Doba ukázala, že tam nemáte co pohladávat. Tvoje absolutní ignorance práce na Radnici přinesla Pirátům na Žižkově opět další ostudu než jsi musela rezignovat.

Přesto, že měl Jakub tehdy pravdu, když kritzoval svého věrného lokaje Štěpána (a za to mu patří čest a sláva), následně opět udělal přemet o 180 stupňů a neschopného Štěpána svou autoritou a s pomocí svého konfliktu zájmů (Míši) drží na Radnici dál. Docela mě rozesmálo, že předsednictvo MS Prahy 3 není schopno řešit problémy se Štěpánem jiným způsobem, než že si na jednání pozvou tři hosty - Magdalenu za PKS, Jakuba a Míšu z řad elitních členů Pirátů.

Další důkaz autoritativního obcházení demokratických pravidel a subsidiarity.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvek:
Martin.Svadlenka

Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3826 poděkování
Dostal poděkování: 4152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janek.Wagner »

Lukas.Lev.Cervinka píše:
24 říj 2019, 13:54
Ale vznést obvinění, které je následně označeno za neověřitelné, a na jeho základě chtít nějaké rozhodnutí... to už si CF může prostě hodit mincí.
Zřejmě jsi nepochopil, že jde o návrh na odvolání voleného člena RP na základě stanov a jednacího řádu. Nejde o neověřitelné obvinění, ale o prokázané nepřijatelné chování voleného představitele potvrzené dalšími aktéry.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Filip.Smoljak, Pavel.Moravec

Janek.Wagner
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3826 poděkování
Dostal poděkování: 4152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janek.Wagner »

Filip.Smoljak píše:
24 říj 2019, 19:49
Přesto, že měl Jakub tehdy pravdu, když kritzoval svého věrného lokaje Štěpána (a za to mu patří čest a sláva), následně opět udělal přemet o 180 stupňů a neschopného Štěpána svou autoritou a s pomocí svého konfliktu zájmů (Míši) drží na Radnici dál. Docela mě rozesmálo, že předsednictvo MS Prahy 3 není schopno řešit problémy se Štěpánem jiným způsobem, než že si na jednání pozvou tři hosty - Magdalenu za PKS, Jakuba a Míšu z řad elitních členů Pirátů.

Další důkaz autoritativního obcházení demokratických pravidel a subsidiarity.
V mafiánských strukturách funguje omerta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvek:
Filip.Smoljak

Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
Profese: textař
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 1256 poděkování

Příspěvek od Radek.Holomcik »

[OFFTOPICquote=Dalibor.Zahora post_id=646238 time=1571932592 user_id=54]
K základu proč byl podnět spuštěn
Jana mi o problémech v komunikaci s Jakubem říkala opakovaně asi jeden až dva měsíce předtím, než se to vyhrotilo. Náhodně jsem se potkali v PICE nebo na pirátských akcích. Ale tehdy mi také bohužel nedošlo, jak vážné to může být - myslím, že všichni, co Jakuba známe a zvláště ti co s ním úzce spolupracující už díky tomu mohou mít posunutou optiku vnímání. A Jana tehdy měla postoj, že to ústojí a že se nedá - ale samozřejmě tohle se těžko dopředu odhaduje. Každopádně nemám důvod jejímu poslednímu vyjádření nevěřit.

Širší problém
Tohle není jen o Jakubovi, myslím, že selhání v této věci jde za RP a za Poslaneckým klubem.
A pokud se třeba @Olga.Richterova se víceméně rozhodla problém navenek neutralizovat (viz DVTV ), tak nevím, jestli mám věřit tomu, že se bude skutečně řešit - protože ve Sněmovně pochopitelně Jakub zůstává.

Jinak na základě dlouholeté zkušenosti s Jakubem a jeho vnitrostranickým působením, jsem napsal před dvěma lety a mnozí mě za to neměli rádi (hehe :)) "Fatální je, že na rozdíl od minulosti, kdy ho okolí dokázalo nějak korigovat, v Poslanecké sněmovně schopnost korekce kolektivu nefunguje." (Deník Referendum Pirátský náraz do ústavy). Obávám se, že to bohužel stále platí, že jsme se v tomto moc neposunuli.

Takže k Jakubovi je tenhle podnět trochu nefér - neměli bychom řešit jen jeho, ale celé RP i Poslanecký klub.
Ale demokracie není často fér, ani život ne, ale volba CF se blíží a kandidátky do Sněmovny 2022, jsou taky za rohem, takže nezapomeneme, doufám.

RP versus odbory
Vyhrocení sporu má i další rozměr - a sice tlak RP na šéfy odborů, se kterými většinou nebylo spokojeno TO (již převoleno), AO i PO.
Připomínám, že šéf TO rezignoval po intenzivní kritice na RV v září v Rožnově, kde RP zastupovala Olga. A že z RP bylo otevřeně řečeno, že by bylo nejlepším mít tam placené profíky jakým už je Aleš Krupa jako šéf kanceláře.
Já to z pozice RP sice chápu, pro ně by to bylo mnohem jednodušší, ale šlo by o omezování vnitrostranické demokracie a další centralizaci především. Opět tohle není věc jen Jakuba, jakkoli k tomu má tendence a může být iniciátorem.

Z tohoto pohledu, oceňuji, že Mikuláš Peksa byl schopen bouchnout do stolu, říct dost a jít s nepříjemnými věcmi veřejně ven.
Chápu i, že možná čekal na okamžik, kdy nebude tolik závislý na Sněmovně a bude mít volnější ruce v EP. Politické pozice jsou z podstaty vratké.

Vyhraje fórum nebo média
Tohle hlasování - referendum bude mj. i testem, zda Piráti ještě dokáží fungovat jako digitální strana (organizovaná silně prostřednictvím internetu) a nebo se již definitivně přehoupla do pozice "mediální strana", kde stranická hlasování budou především ovlivňovat mediálně formulované a akcentované sdělení.
I když zájem o toto jednání je výjimečný, stále je nás tu zapojeno cca 300, tedy necelá třetina strany. Jak se zachovají další dvě třetiny, uvidíme po hlasování.
[/quote]

Výtky proti RP beru, ale tahat do této záležitosti poslanecký klub je úplně mimo. Obzvláště za stavu, kdy je všeobecně práce Jakuba jako předsedy klubu uznávaná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 6):
Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal, Jakub.Dedek, Vladimir.Dubovy, Milan.Krch, Daniel.Mazur
Radek Holomčík
místopředseda Pirátské strany
Poslanec PSP ČR
tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 29347 poděkování
Dostal poděkování: 22814 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:
Tak, vážení,

Děkuji za úvodní slova a za většinou věcnou a konstruktivní diskuzi.

Provedl jsem nějakou moderaci a udělil jedno napomenutí.

Docela by mě zajímalo, jak je na tom @Martin.Kucera s ověřováním RegP, když tu vidím některé příspěvky, ale to je na jiné fórum.
OFFTOPICOmlouvám se, že jsem se sem nedostal dříve, mám za sebou něco málo přes 4 hodiny řízení sněmovny z jejího osmihodinového jednání plus jsem stihl hodinové jednání na MV.

Po víkendu, asi v úterý požádám o závěrečná slova. Zatím prosím pokračujte v rozpravě.
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Martin.Kucera
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2159 poděkování
Dostal poděkování: 23838 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

karabinm píše:
24 říj 2019, 19:15
Jednak netuším (opět) kde se bere jistota, že je ta motivace dát najevo převahu,
Protože jinak by to znamenalo, že si Jakub není vědom ani toho, že pokud má jednat s rovnocenným spolupracovníkem (jakým vedoucí odboru, volený celostátním fórem a mající určité výlučné kompetence, do nichž mu ani RP nemůže zasahovat, rozhodně je), nemůže, ba nesmí se nad ním tyčit jako hora. Což mi nepřipadá moc pravděpodobné.
ale i kdyby...jsem přesvědčen že s "dává najevo převahu postojem" by neměl být problém se vyrovnat a/nebo pozici dorovnat tím že vstanu také nebo jinými způsoby.
Čímž se opět dostáváme k jádru pudla - pokud musím opakovaně vynakládat energii, abych se vyrovnal s agresivním chováním toho druhého (jemuž mám přitom být rovnocenným spolupracovníkem), tak je něco hodně špatně, a to nikoli na mé straně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Skokanova, Pavel.Moravec, Lucia.Sirinova, Martina.Urbankova, Vladimir.Dubovy, Daniel.Mazur
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Lukas.Lev.Cervinka
Člen KS Praha
Profese: ústavní právník
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 667 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka »

Janek.Wagner píše:
24 říj 2019, 20:22
Lukas.Lev.Cervinka píše:
24 říj 2019, 13:54
Ale vznést obvinění, které je následně označeno za neověřitelné, a na jeho základě chtít nějaké rozhodnutí... to už si CF může prostě hodit mincí.
Zřejmě jsi nepochopil, že jde o návrh na odvolání voleného člena RP na základě stanov a jednacího řádu. Nejde o neověřitelné obvinění, ale o prokázané nepřijatelné chování voleného představitele potvrzené dalšími aktéry.
CF může odvolat jakéhokoli člena RP. To jsem nikdy nezpochybňoval. Tedy první části máš pravdu. V druhé již nikoli - kde, jak a před kterým orgánem se ono šikanozní jednání prokázalo? Příspěvek na fóru není žádné prokázání...
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Email: lukas.lev.cervinka@pirati.cz

Tomas.Gottwald
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 191 poděkování

Příspěvek od Tomas.Gottwald »

Prvně tady Jana Kolaříková píše hned na začátku, že o rozpočet České pirátské strany nejde, asi o dvě stránky (linky jsou dole) Mikuláš Peksa popisuje jak je na Jakuba Michálka naštvanej právě kvůli rozpočtu a do toho píše Dalibor Záhore, že doufá, že ta 1/2 co je PROTI odvolání Jakuba MIchálka to dá vyžrat té druhé 1/2 co je PRO odvolání Jakuba Michálka, nebo naopak, při sestavování kandidátek do sněmovny v roce 2022. Borci do ČSSD máme blízko. Good luck

viewtopic.php?f=477&t=49233&start=50
viewtopic.php?f=477&t=49233&start=70#p646169
viewtopic.php?f=477&t=49233&start=80#p646238
pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“