KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Karlovarsky kraj

Lucie.Trckova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Event & Marketing Manager
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování

KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Lucie.Trckova » 23 říj 2019, 16:35

Ahoj Pirátky a Piráti!

Na základě mandátu, který mi udělilo PKS v rámci hlasování o harmonogramu primárních voleb tímto zahajuji primární volby na pirátskou kandidátku do krajských voleb 2020.

V těchto volbách budou Piráti KvK podávat vlastní kandidátku tvořenou členy Pirátské strany a příznivci.

Rozprava v tomto vlákně bude sloužit pro přihlašování kandidátů na lídra + čelo kandidátky, tj. 1/7 z 50 = lídr + pozice 2. - 9. místo kandidátky.

Můžete nominovat sebe či jiné kandidáty, avšak každý kandidát by měl svou nominaci přijmout a uvést kandidátskou řeč, která bude obsahovat:
  • představení kandidáta
  • o jakou pozici na kandidátce se ucházím, případně pokud neuspěji, zda budu kandidovat i na další pozice a jaké

Do primárních voleb se může hlásit kandidát, který získá podporu skupiny členů (6 členů) a je v souladu s výše uvedeným.
Podporou je myšleno palcování a pro lepší orientaci bude počítána podpora uvedena pouze u kandidátské řeči daného kandidáta.

Časový harmonogram přikládám i zde dle schváleného usnesení:
Krajské sdružení Karlovarský kraj souhlasí s následující podobou a harmonogramem primárních voleb kandidátní listiny Pirátů pro krajské volby v Karlovarském kraji 2020:
Vyhlášení primárek a spuštění rozpravy pro lídra a čelo: 23.10.2019
Podávání přihlášek na lídra: 18.11.2019
18.11.2019 grilování na krajské schůzi - lídr + čelo
Hlasování lídra 1.kolo: 19. - 22.11.2019
Hlasování lídra 2.kolo: 22. - 25.11.2019
Doplňující rozprava čelních kandidátů 2 - 9: 26.11. - 4.12.2019
Hlasování 1. části čela 2-5 - 1.kolo: 5.12. - 8.12.2019
Hlasování 1. části čela 2-5 - 2.kolo: 8.12. - 11.12.2019
Hlasování 2. části čela 6 - 9 - 1.kolo: 12. - 15.12.2019
Hlasování 2. části čela 6 - 9 - 2.kolo: 15. - 18.12.2019
Rozprava pro volbu pozic 10 - 20: 19.12.2019 - 12.1.2020
Hlasování pozic 10 - 20 - 1.kolo: 13.1. - 16.1.2020
Hlasování pozic 10 - 20 - 2.kolo: 16.1. - 20.1.2020
Hlasování o podobě zbytku kandidátky odsouhlasíme samostatným usnesením po zvolení první dvacítky v polovině ledna 2020 (nikoli samotná listina, ale princip její sestavování na místa 21 - 45).

Krajské sdružení Karlovarský kraj uděluje mandát koordinátorce Lucii Trčkové k moderaci vláken týkajících se primárních voleb na kandidátku do krajských voleb 2020.

Při opakování jednotlivých kol z důvodu nesplnění požadavků pro přípustnost kandidátů, dojde k posunu termínů hlasování na následující pozice.
Oznámení moderátora:
EDIT ke dni 20.12.2019 - doplnění zvolených kandidátů v primárkách na pozice 6 - 9. místa kandidátky
26.11.2019 zvolen LÍDR KANDIDÁTKY - JOSEF JANŮ
Odkaz na rozhodující hlasování: viewtopic.php?f=412&t=49906

Dne 11.12.2019 zvolena první část čela kandidátky:
2. VOJTĚCH FRANTA
3. MARKÉTA MONSPORTOVÁ
4. LUKÁŠ ZYKÁN
5. KAREL NYKLES

Dne 20.12.2019 zvolena druhá část čela kandidátky:
6. MARTIN KALINA
7. PETR ADAMEC
8. ONDŘEJ TOPINKA
9. VÍTĚZSLAV ADAMEC

Nezvolení kandidáty na pozice 1. - 9.:

Jindřich Čermák, kandidátská řeč: viewtopic.php?f=412&t=49210#p648303
Ondřej Topinka, kandidátská řeč: viewtopic.php?f=412&t=49210&start=20#p654929
Šimon Barczi, kandidátská řeč: viewtopic.php?f=412&t=49210&start=30#p656727
Josef Pavlovic, kandidátská řeč: viewtopic.php?f=412&t=49210&start=20#p651288
Daniela Bílá, kandidátská řeč: viewtopic.php?f=412&t=49210&start=20#p654616
Petr Adamec, kandidátská řeč: viewtopic.php?f=412&t=49210&start=30#p655377
Vítězslav Adamec, kandidátská řeč: viewtopic.php?f=412&t=49210&start=30#p656074
Lucie Trčková
Krajská koordinátorka KvK
1. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Telefon: 778 111 472

Martin.Kalina
Předseda místního sdružení
Profese: starosta
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Re: KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Martin.Kalina » 24 říj 2019, 10:45

Dobrý den všem.
Někdo musí být první a abych dodal odvahu dalším kandidátům, tak začnu já.
mé jméno je Martin Kalina, je mi 35 let a toho času jsem starostou města Mariánské Lázně.
Vystudoval jsem gymnázium v Mariánských Lázních a ekonomickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni. Titul Bc. jsem získal v Chebu a v Plzni poté dovršil své vzdělání obhajobou diplomové práce a obdržením titulu Ing.

Jsem tedy ekonomem a nejjasněji ke mě promlouvají čísla. Za dobu mého působení ve funkci starosty a v samosprávě jsem se ale také naučil, že jen tvrdý pohled na rozpočtové položky často nestačí. Stát, potažmo kraj nebo město, se nemůže vždy chovat jen jako firma. Financuje také projekty, které následně nenesou žádný zisk (naopak generují mandatorní výdaje), ale jsou potřebné pro zlepšování komfortu a života občanů.

Rozhodl jsem se svou kandidaturou podpořit snažení Pirátů v krajských volbách. Samozřejmě pokud bude pro mou kandidaturu podpora.
Ctím s hrdostí základní principy Pirátů a mým hlavním mottem je otevřená komunikace a sdílení maximálního možného množství informací v rámci možností, které dovoluje zákon.
Chtěl bych zde jasně uvést, že neaspiruji na uvolněné místo v krajském zastupitelstvu! Nadále se chci věnovat hlavně práci v Mariánských Lázních. Rád bych měl ale také podíl na rozhodování na krajské úrovni.
Z těchto důvodů se ucházím o 5. místo na kandidátní listině. Pokud neuspěji, budu kandidovat i na další pozice sestupně v pořadí.
Jsem připraven odpovědět na případné dotazy zde na fóru nebo na další krajské schůzi.
Martin Kalina
předseda MS Mariánské Lázně
starosta a člen zastupitelstva města Mariánské Lázně

Lukas.Zykan
Krajské předsednictvo
Profese: OSVČ, facility/property manager
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: KF KvK 22/2019 - ROZPRAVA - primární volby - lídr + čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Příspěvek od Lukas.Zykan » 24 říj 2019, 13:55

Ahoj.
Rád bych tímto nominoval Vojtu Frantu na místo lídra kandidátky do krajských voleb.

Nevím, zda je nutné se rozepisovat o tom, co mě k tomu vede,ale pokusím se alespoň jednoduše..

Současný člen rady, politická i profesní zkušenost, názorová shoda (určitě se mnou), příjemné vystupování, tah na branku a v neposlední řadě jeto sympaťák, což je pro lídra, jakožto tvář celé kandidátky, taky velice důležité.

Na předních místech bych samozřejmě rád viděl i ostatní členy rady a zastupitelstva KvK. V první desítce pak minimálně jednoho člena každého MS.

Věřím, že Vojta nominaci přijme a v případě úspěchu bude hrdě reprezentovat celou naší velkou krajskou Pirátskou rodinu.

Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Zykan za příspěvky (celkem 9):
Simon.Barczi, Ondrej.Topinka, Marketa.Monsportova, Vitezslav.Adamec, Tereza.Flakova, Karel.Nykles, Nikola.Indrova, YjM, Zdenek.Kops

Vojtech.Franta
Krajský zastupitel
Profese: architekt
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Franta » 25 říj 2019, 00:05

Lukas.Zykan píše:
24 říj 2019, 13:55
Ahoj.
Rád bych tímto nominoval Vojtu Frantu na místo lídra kandidátky do krajských voleb.

Nevím, zda je nutné se rozepisovat o tom, co mě k tomu vede,ale pokusím se alespoň jednoduše..

Současný člen rady, politická i profesní zkušenost, názorová shoda (určitě se mnou), příjemné vystupování, tah na branku a v neposlední řadě jeto sympaťák, což je pro lídra, jakožto tvář celé kandidátky, taky velice důležité.

Na předních místech bych samozřejmě rád viděl i ostatní členy rady a zastupitelstva KvK. V první desítce pak minimálně jednoho člena každého MS.

Věřím, že Vojta nominaci přijme a v případě úspěchu bude hrdě reprezentovat celou naší velkou krajskou Pirátskou rodinu.

Díky
Lukáš mi to dneska psal, děkuju moc za nominaci, vážím si toho. Vím, že chce kandidovat až na 9, nebo 10 místo, takže mu to zde nemůžu vrátit. Pokud bych ale nominovat mohl, nominoval bych Pepíka Janů na lídra. Všichni s tím počítají, hejtmanka mu nabízí na vyzkoušení křeslo, samozřejmě v žertu. Taky na to vyrostl. Souhlasím taky s tím MSkovým zastoupením, bylo by to tak pěkně rozložené.

Tedy Tvou nominaci na lídra přijímám a děkuju za důvěru (pokud budeme mít dobrý program a v případě neúspěšné kandidatury na lídra, akceptuji sestupné další pozice). Pro ty, co mě neznají - www.linkedin.com/in/vojtechfranta - vystudoval jsem architekturu na ČVUT a stážoval jsem v Lisabonu, po návratu jsem se vrátil do rodných Mariánských Lázní a skrze založení a rozjetí šviháka http://www.svihak.net/ a PechaKucha Night Mariánské Lázně, jsem se dostal do povědomí místních a pirátům pomohl vyhrát komunální volby 2014. Krátké angažmá v roli „prvního pirátského starosty“ vystřídalo místostarostování po zbytek mandátu a volby do krajů 2016 mě dostaly do současné pozice - uvolněný zastupitel pro oblast lázeňství, cestovní ruch a UNESCO. Myslím, že krajské angažmá mi sedlo líp, než městské. Možná je to taky tím, že už nejsem devětadvacetiletý cucák.

Na kraji se mi daří naplňovat mou agendu, podařilo se nastartovat výzkum v lázeňství, založila se destinační agentura a budou se zakládat další, zapsali jsme na Seznam UNESCO Krušné hory a příští rok zapíšeme nejspíš naše lázně. To všechno mi dělá radost, ale vyvažujou to často zatnuté zuby u toho ostatního. Nemám radost ze situace především ve školství, ale i ve zdravotnictví a dopravě. Životní prostředí jako by nebylo... No a potom to nejzásadnější - kraj musí mít jasnou vizi, jeho představitelé s ní musejí být ztotožnění. Oni nejsou, tak dělá každý něco jiného, na svém. Proto se dějou adhoc rozhodnutí, protože jsme prostě rezignovali na plánování, jedeme to od stolu. Pokud se toto nezmění, tak je existence kraje neobhajitelná.

Proto chci jít do voleb se silným programem, s jasnou vizí a s lidma, kteří jí budou chtít naplňovat. Dnešní politice chybí lidi s vizí, ale má představa budoucosti kraje celkem jasná je - svůj výkop programu jsem vám představil a jsem strašně vděčný za Vaše podpoření. Když se teď krajský program v rámci KETů dotáhne, mohl by z toho být opravdu solidní dokument, s kterým bude radost pracovat dál. Když bude ale ve finálé stát za starou bačkoru, tak semnou nepočítejte ;)

Díky
Vojtěch Franta
+420 607 012 476

Petr.Tresnak
Poslanec Parlamentu ČR
Dal poděkování: 923 poděkování
Dostal poděkování: 956 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tresnak » 25 říj 2019, 09:56

Martin.Kalina píše:
24 říj 2019, 10:45
Z těchto důvodů se ucházím o 5. místo na kandidátní listině. Pokud neuspěji, budu kandidovat i na další pozice sestupně v pořadí.
To páté místo by stálo za upřesnění. Vzhledem k tomu, že první blok čela je volba míst 2. - 5. je nutné se ucházet o volbu v tomto bloku. Pak je ale i reálné "riziko", že skončíš třeba i druhý.
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.

Martin.Kalina
Předseda místního sdružení
Profese: starosta
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Příspěvek od Martin.Kalina » 27 říj 2019, 21:39

Petr.Tresnak píše:
25 říj 2019, 09:56
Martin.Kalina píše:
To páté místo by stálo za upřesnění. Vzhledem k tomu, že první blok čela je volba míst 2. - 5. je nutné se ucházet o volbu v tomto bloku. Pak je ale i reálné "riziko", že skončíš třeba i druhý.
Zdravím, Petře.
A můžeš poradit jak bych to mohl více upřesnit než trvrzením, že se ucházím o 5. místo na kandidátce? Budu rád za radu.
díky
Martin Kalina
předseda MS Mariánské Lázně
starosta a člen zastupitelstva města Mariánské Lázně

Petr.Tresnak
Poslanec Parlamentu ČR
Dal poděkování: 923 poděkování
Dostal poděkování: 956 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tresnak » 29 říj 2019, 08:25

Martin.Kalina píše:
27 říj 2019, 21:39
Petr.Tresnak píše:
25 říj 2019, 09:56
Martin.Kalina píše:
Zdravím, Petře.
A můžeš poradit jak bych to mohl více upřesnit než trvrzením, že se ucházím o 5. místo na kandidátce? Budu rád za radu.
díky
Vlastně stačí říct, že bys preferoval být pátý. Ale vzhledem k tomu, že jeden hlasovací blok je pouze 2 - 5, musíš se účastnit tedy volby v něm. Logicky se pak ale může i stát, že budeš třeba druhý.
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.

Simon.Barczi
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Příspěvek od Simon.Barczi » 29 říj 2019, 14:00

Vojtech.Franta píše:
25 říj 2019, 00:05

Tedy Tvou nominaci na lídra přijímám a děkuju za důvěru (pokud budeme mít dobrý program a v případě neúspěšné kandidatury na lídra, akceptuji sestupné další pozice). Pro ty, co mě neznají - www.linkedin.com/in/vojtechfranta - vystudoval jsem architekturu na ČVUT a stážoval jsem v Lisabonu, po návratu jsem se vrátil do rodných Mariánských Lázní a skrze založení a rozjetí šviháka http://www.svihak.net/ a PechaKucha Night Mariánské Lázně, jsem se dostal do povědomí místních a pirátům pomohl vyhrát komunální volby 2014. Krátké angažmá v roli „prvního pirátského starosty“ vystřídalo místostarostování po zbytek mandátu a volby do krajů 2016 mě dostaly do současné pozice - uvolněný zastupitel pro oblast lázeňství, cestovní ruch a UNESCO. Myslím, že krajské angažmá mi sedlo líp, než městské. Možná je to taky tím, že už nejsem devětadvacetiletý cucák.

Pokud se staneš lídrem, staneš se i členem strany?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvek:
YjM
Šimon Barczi
725 O86 O13

Lucie.Trckova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Event & Marketing Manager
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování

Příspěvek od Lucie.Trckova » 29 říj 2019, 14:57

Ahoj, rádi bychom za MS Sokolovsko na základě vzájemné shody nominovali do čela kandidátky Lukáše Zykána.
Představovat ho dlouze nemusím, Lukáš má tah na branku, je týmový, ze soukromého sektoru má mnoho zkušeností, které by mohl uplatnit. Je i člen krajské komise, jedním z místopředsedů PKS, angažuje se i na komunální úrovni. Určitě má co nabídnout.
Lucka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Trckova za příspěvky (celkem 6):
Vojtech.Franta, Petr.Tresnak, Ondrej.Topinka, Barbora.Erbenova, Zdenek.Tresnak, Vitezslav.Adamec
Lucie Trčková
Krajská koordinátorka KvK
1. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Telefon: 778 111 472

Jindrich.Cermak
Místní předsednictvo
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 105 poděkování
Dostal poděkování: 225 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Cermak » 29 říj 2019, 15:27

Ahoj všem,
hlásím na čelo kandidátky, konkrétně na 2.-5. pozici (případně 6.-9.).

Poprvé jsem byl s Piráty v kontaktu v roce 2012, v roce 2016 jsem pomáhal při krajské kampani, která jako jediná samostatná Pirátská v republice uspěla. Členem jsem se stal až v roce 2018, kdy mi přišlo hloupé, abych se o pozici lídra pro komunální volby ucházel z pozice nestraníka (i když kvůli mé známé politické minulosti byla vytahována nálepka politického turisty :-) ). Jako lídr v Karlových Varech jsme dosáhli na pěkných pět mandátů z 35 a jsme velmi výrazná a mediálně viditelná opozice.

Vím, že je to trochu sčítání nesourodých čísel, ale v komunálních volbách 2018 jsem získal nejvíce hlasů ze všech Pirátských kandidátů všech Pirátských kandidátek v Karlovarském kraji. Proto i ta drzost o čelo :-).

Jsem jedinec praštěný politikou. Nicméně nebojím se říci vlastní názor a stát si za ním i proti přesile. Baví mě chodit proti proudu, ale vím, kdy je potřeba táhnout za jeden provaz. Karlovarský kraj odjakživa trpí rozdrobeností (nejsme v tom jediní) a bude těžké tyto historické rozdíly scelovat. Úkolem krajské politiky by mělo být hájit zájmy regionu jako celku. Tedy hledat taková řešení, které pomohou rozvoji celého území. V tom je důležité nalézat konsensus a dohodu nejen s politickou konkurencí, ale i uvnitř Pirátů samotných.

Jako každé volby jsem připraven do toho jít naplno, kampaň oddřít. Budu v ulicích, ve městech i na vesnicích a bavit se lidmi. Jinak ani kampaň dělat neumím. Ostatně od roku 2016 jsem to pro Piráty dokázal už hodněkrát.
Jindřich Čermák
2. místopředseda MS Karlovy Vary
předseda politického klubu Pirátů v zastupitelstvu města Karlovy Vary
---
Mediální spojka pro Karlovarský, Plzeňský a Ústecký kraj

Občas si twítnu

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Karlovarský kraj“