CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ondrej.Kotas
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2244
Registrován: 29 srp 2011, 16:25
Profese: automatizační specialista
Bydliště: Brno - Nový Lískovec
Dal poděkování: 3649 poděkování
Dostal poděkování: 3314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Ondrej.Kotas » 24 říj 2019, 10:52

Vážené celostátní fórum,

Jsem jednoznačně PRO odvolání Jakuba Michálka z funkce místopředsedy strany.
Má motivace je následující - Jakub neuznává názory svých spolustraníků.
Prosazuje vlastní návrhy zásadních dokumentů, ke kterým nepřipouští diskuzi nebo nezapracuje žádné připomínky (viz NDA).
Jeho přešlapy jsou zametány (podněty na JM u KK).
Jde přes mrtvoly, odstraňuje účelově svou stranickou opozici (vyloučení Lukáše Nového, vyštípání Tobiase Esnera,...)
Do teď nedokázal uspokojivě vysvětlit CHYBĚJÍCÍ METADATA u tzv. zápisu z jednaní RP o stažení stížnosti na volby. (Vyvstávají pochyby, že zápis byl zmanipulován, vytvořen ex-post a tudíz bylo členské základně lháno).

O kvalitách jeho politické práce v PSP i jinde nemám pochyb. Ale ve vedení strany jsem ho nechtěl již v minulých volbách a toto jednání vnímám jako nástroj jak v Jakubovi probudit špetku sebereflexe (byť se to nestane).
Naposledy upravil(a) Ondrej.Kotas dne 24 říj 2019, 10:53, celkem upraveno 1 x.
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas

Uživatelský avatar
Tomas.Gottwald
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 340
Registrován: 21 pro 2017, 09:25
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 191 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 24 říj 2019, 10:52

Každý takovýto podmět vede k rozdělování společnosti Pirátů. Preference dle průzkumu poprvé stagnují a tak je čas si začít vyřizovat účty. Krize ozdravný proces. Budu přemýšlet o odvolání Jakuba Michálka. Za bossing se ze strany musí vylučovat, nekompromisně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Gottwald za příspěvky (celkem 6):
Michal.Ertl, Jiri.Belsan, Sarka.Vaclavikova, Vojtech.Tatra, Petr.Vileta, Michaela.Krupickova
pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07

Uživatelský avatar
Michal.Ertl
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 179
Registrován: 17 říj 2017, 22:11
Profese: IT s SŠ učitel
Bydliště: Sadová 625, Holýšov, Plzeňský kraj
Dal poděkování: 398 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Michal.Ertl » 24 říj 2019, 10:52

Martin.Kucera píše:
24 říj 2019, 07:57
Přece jen se ještě zastavím u jednoho aspektu, kdy uvedená věta sice může být pravdivá, ale bez znalosti kontextu dosti zavádějící. A sice
Jakub.Michalek píše:
24 říj 2019, 01:01
Jana si také navrhla sama sobě zvýšit odměnu o 120 tisíc korun ročně. Oba tyto návrhy jsem odmítl, protože jsou rozpočtově nerealistické a vedly by k zadlužení strany a schválili jsme realističtější návrh.
což samozřejmě vyvolává dojem "návrh na odvolání je osobní pomsta za to že jsme jí nezvedli odměnu".
Když ovšem ten její návrh (který tedy obnáší zvýšení o 10 000 měsíčně) zasadíme do kontextu odměňování jiných placených pozic, ukáže se, že by se po tomto zvýšení dostala na úroveň (resp. 1000 nad ni) současných měsíčních odměn stranické PR manažerky a že aktuálně bere o 3000 méně než stranický social media manažer (čímž nechci tvrdit, že tito dva jsou přepláceni, neb trh mediální práce nesleduji). Tedy pokud odměny zmíněných dvou jsou rozpočtově realistické a Janina srovnatelná odměna by rozpočtově realistická nebyla, jak si to máme vykládat? Že snad práce vedoucí PO je méně kvalitní/náročná/důležitá než práce PR manažerky?
Pokud své klíčové lidi dostatečně nezaplatíme a budeme je jen úkolovat a peskovat, tak nás místo růstu čeká pád.
Platí uměra, že čím větší je odměna tím tvrdší může být managerské řízení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ertl za příspěvky (celkem 6):
Tomas.Gottwald, Vit.Jurasek, Jan.Hosek, Vojtech.Tatra, Petr.Vileta, Roman.Sedlacek
ime
608 473 460
WhatsApp

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 737
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 959 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 24 říj 2019, 10:53

Dával jsem můj příspěvek už ráno do pokračujícího vlákna podnětu, ale tam to evidentně už "chcíplo", tak to vložím i sem.

Sedím teď ve Sněmovně a konečně jsem měl trochu času pročíst tohle vlákno, které mi mezitím zamknuli. A taky se ke mě dostaly články, ve které figuruje moje jméno (byť iracionálě zatažené, protože tam figuruji "jen jako manžel"). Z vyjádření Jakuba novinářům nejsem šťastný, proto se k této záležitosti musím vyjádřit, jelikož se mě ty věci nepřímo týkají.

Předně osobní rovina (dávám do OT): OFFTOPICJe mi líto, že jsem nevnímal Jany signály, které si teď zpětně uvědomuji, dostatečně intenzivně anebo jim nevěnoval zaslouženou pozornost. Já jsem poslanec, ona je vedoucí Personálního odboru, obě jsou to náročné práce, ta její možná náročnější. Máme tři nezletilé děti, kterým se snažíme věnovat maximální péči. Nechtěl jsem je zatěžovat stěhováním, zůstali jsme tedy v Písku, přestože většinu pracovních aktivit máme v Praze. Bohužel důsledkem toho je, že se s Janou vídáme spíše jen ve dveřích, ve kterých si předáváme děti a základní informace o provozu domácnosti. Mrzí mě, že enormní tlak, kterému evidentně Jana čelila, musela zvládat sama. Věděl jsem, že mají s Jakubem nějaké pracovní rozepře, ale nenapadlo mě, že je to až tak vážné, že je před zhroucením. Že něco není v pořádku jsem si všimnul, ale přikládal jsem to únavě a přepracovanosti. Mluvil jsem o tom s některými členy RP a žádal o řešení, leč marně. Kdyby mi došlo, že je situace tak vážná, řešil bych to mnohem intenzivněji. Vnímám to jako svojí velkou chybu.

Teď jádro tématu: Jakub, kterého jsem dneska viděl před novináři, byl profesionální. Šla z něj cítit sebejistota, nebyl nervózní a interpretoval situaci tak, jak ji cítí. V tomto mu nemám co vytknout a je to jedna z vlastností, hned vedle pracovitosti a cílevědomí, které z něj dělají zkušeného vojáka v první linii mezi zákonodárci zde ve sněmovně.
V první rovině se obhajoval svou prací tady ve Sněmovně. Jak už jsem řekl, k té mám málo co vytknout. S ní ale jeho členství v předsednictvu strany a tedy s tímto podnětem nesouvisí. Je třeba to důsledně oddělovat. I ze zdejších příspěvků a podnětu na odvolání vyplývá, že práce ve sněmovním týmu není předmětem kritiky.
V druhé rovině přeformuloval události, které podle něj podání podnětu směřovaly. Tady už vidím rozpor. Rozhodně se nedomnívám, že se jedná o spory osobní nebo ohledně rozpočtu, jak bylo naznačováno. Svědčí o tom nejen rychlost, s jakou podnět získal podporu, ale vyplývá to také z tvrzení dalších lidí, které zde čteme, a z kterých je vidět, že podobnou zkušenost a názor jako má Jana, má více lidí. Tady se sluší říct, že já takovou zkušenost nemám. Nikdy jsem s ním ale nejednal z pozice podřízeného. Přiznávám ale, že i tak je komunikace s Jakubem složitá a jeho tlak na výkon enormní.

Na těchto dvou rovinách je vidět, že vlastnosti které jsou tady ve sněmovně velkou výhodou, mohou být v rámci vnitrostranického působení zároveň nevýhodou. A o to v podnětu podle mě jde.

Ve třetí rovině byl jeho projev stejný, jako už řada předchozích, které se týkaly jeho kritiky - tedy s absencí elementární sebereflexe, jednou z jeho nejčastěji vytýkaných mezer, ale takový Jakub prostě je.

Ten podnět je postavený na základě dlouhodobého neuspokojivého Jakubova jednání s lidmi a spolustraníky a to často za přítomnosti svědků na veřejných jednáních, které přiznávají i členové RP ve svých dnešních mediálních vyjádřeních. Tím podle mě demotivuje spoustu klíčových lidí od práce, a na základě jeho jednání (nikoliv požadavků !) nutí lidi přehodnocovat nejenom své setrvání ve funkci, ale vůbec participaci na pirátských aktivitách. Tento podnět během krátké chvíle nasbíral širokou podporu, která hovoří o tom, že se nejedná o záležitost "člen RP vs. vedoucí odboru" v linii nějakých vyostřených vztahů nebo mocenského postavení. Naopak poukazuje na to, že má spousta lidí negativní zkušenosti s Jakubovým stylem komunikace, která je vede k přesvědčení věc ze strachu raději neřešit. Janě patří poděkování za odvahu učinit konkrétní kroky za mnoho lidí, kteří se evidentně ocitli ve stejné nebo podobné situaci jako ona, přestože musela vědět co to rozpoutá za diskuzi a mediální zájem. Takovou odvahu bych chtěl mít taky. Ano, ten podnět je emotivní, ale když teď vidím, v jakém je fyzickém a psychickém stavu po roce práce v PO u Pirátů, vůbec se tomu nedivím.

Návrh na odvolání Jakuba je sice mediálně nejviditelnější, ale ne nejdůležitější. Rozbuška celé věci je patrně v nějakých problémech Magistrátu, které celou tuto sérii událostí odstartovaly a které se Jana, dle jejích slov, dlouhodobě a neúspěšně od února pokoušela řešit. Nejdříve přes RP a poté přes RV. To by samo o sobě mohl být dostatečný důvod pro zvýšený tlak. To ale není důležité. Důležité je a nemělo by to zapadnout, jak s touto informací naložilo RP. Vzalo tuto informaci na vědomí? Došlo k nějakým pochybením? Věnovali se tomu členové dostatečně? Prošetřilo se to a s jakým závěrem? Nebo se to jenom odložilo, protože Praha a protože mediální dopad? To jsou pro mě celkem zásadní informace, které zohledním v nadcházející volbě RP. Rozhodně při ní budu volit tak, a to vím už teď, aby nebylo celé RP složeno z poslanců a rozhodně budu volit tak, aby v něm nebyli tři zástupci Prahy.

A možná bych šel ještě dál a rozšířil počet členů RP, už je nás přes tisíc a agenda je také mnohem větší, než před dvěmi či čtyřmi lety.

Celé je to nějaký přirozený proces, už jsme to zažili, který zařídí, že se upustí pára, vyčistí vzduch, vyjasní věci a to nás posune dál. Jsem rád, že si to můžeme vyřešit a jsem rád, že si to můžeme vyřešit veřejně na fóru tak jako už tolikrát. Že se nebojíme říkat co si myslíme, přestože víme, že to zde čte veřejnost a novináři. A tím myslím všechny diskutující s rozdílnými názory bez rozdílu. Berme to jako šanci se zastavit, nadechnout, rozhlédnout a podívat se, jestli věci běží tak jak mají nebo je někde něco špatně a přenastavme to. V celém tom hektickém sprintu, který mnozí z nás zažívají, na to není jindy čas. Teď, přesně v poločase prvního volebního období Pirátů ve sněmovně, je pro to nejvhodnější doba.
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 791
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 1212 poděkování
Dostal poděkování: 970 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Jakub.Dedek » 24 říj 2019, 10:55

Jsem rád, že se diskuze oproti včerejšku uklidnila, nicméně zde uvedu několik příkladů (kdybych měl vypisovat všechny, tak nedělám nic jiného), co mi na působení Jakuba vadilo. OFFTOPICnechtěl jsem zabředávat do věcí PSP, ale když je v této rovině vedena rovina obhájce, tak jsem tu pár příkladu taky vypíchnul

Útoky ad hominem a argumentační fauly nejsou u Jakuba vyjímkou, ale běžný stav

a) účetní software
Například když se řešil účetní software, Jakub se neostýchal jménem republikového předsednictva vyzvat k hlasování proti návrhu, bez apelu na prostudování problematiky, tedy k porušení Demokratického minima.
piroplacení.JPG
Potom, co jsem Jakuba na tuto skutečnost upozornil, tak se mi dostalo odpovědi:
Snad máme ještě demokracii a nehlasuji jenom kamarádi Martina Kučery.
Přitom na mě vytáhnul jednorázovou smlouvu cizího člověka, nějakého Jakuba Dědka z Prahy se kterým nemám nic společného.
piroplaceni-JM-placen-kučerou.JPG
Pro dokreslení situace mám zde i 2 citace Míši Krausové:
piroplaceni-MK.JPG
piroplaceni-MK2.JPG
b) Spor o rozdělení 2 miliónů korun u Pirátů
Jednalo se o rozdělení peněz na základě metodiky počtu krajských zastupitelů v jednotlivých krajů (ty jsou totiž pevné a přesně určené zákonem). V rámci toho by této metriky přišla Praha o 50 tisíc ze svého rozpočtu. Vyjádření Jakuba:
Looseři chtějí brát peníze úspěšným
je další příklad arogance a argumentačního faulu a myslím si, že k členu RP nepatří.

c) "Prolomení advokátní mlčenlivosti" OFFTOPIComlouvám se za zavádějící název pod kterým jej všichni známe
Co jsem se bavil, nebyl tento návrh nijak předem konzultován s poslaneckým klubem. Jaká to byla chyba se ukázalo mediální štvanici, kterou jsme jako strana dost utrpěli. Díky nepřipravenosti jsme v kauze ztratili důvěru řady lidí. Probíhala k tomu diskuze v členské základně ve které dotazy straníků Jakub zvlášť nezodpověděl, místo toho napadnul novinový článek:
...nedůvěřujte všemu, co si přečtete v novinách Zdeňka Bakaly, který okradl horníky na Ostravsku a vydělal právě na tom, že mu advokáti administrovali rozkradení OKD.
Citace ovšem jako taková nijak nezodpověděla otázky, které byly v článku nastíněné. Tuto citaci po něm pak chtěla vysvětlit i Česká televize v debatě proti Sokolovi, kde zase zazněla řada argumentačních faulů: 1% nejbohatších, Panamapapers, 12 miliónové domy atd. Jsem se vyloženě styděl za způsob vedené diskuze, která vypadala jak kdyby tam seděl Andrej Babiš.

d) JCDecaux
JXD.JPG
Na jednu stranu nebude řešit přes média, na druhou stranu mluví o svých spolustranicích v médiích jako o neschopných, líných a intrikujících. Opravdové morální dno diskreditace oponentů.

e) stáže na magistrátu
V článku v DeníkuN o stážích pirátských poslanců na pražském magistrátu:
staze-magistrat-2.JPG
staze-magistrat-3.JPG
Další vyjádření podkopávající schopnosti jeho spolustraníků...

g) NDA
Dále mi vadí příklady, kdy Jakub má pocit, že se může chovat ke spolustaníkům jako k zaměstnancům firmy a zapomíná, že strana je tvořena dobrovolníky. Příkladem může být například návrh NDA, který je pro spolustraníky naprosto nevhodný. Kvůli tomu nám třeba odřekli členství 2 lidé a že zůstanou raději příznivci. A to, že to nemusí podepsat je jim jedno, protože už je to signál, který kazí náš brand.
-------------------------------------
Vytvářet kult nedotknultelnosti a nedát zpětnou vazbu člověku, u kterého jsem za celou dobu nenarazil ani na špetku sebereflexe bych považoval za obrovskou chybu, proto budu hlasovat pro odvolání. Argumenty, že stejně za nějakou dobu končí mandát neberu v potaz. Názorů, že se Jakub nechová vhodně k lidem kolem jsem slyšel celou řadu a to od řady nezávislých lidí (nejde o jednotky). A dává mi to smysl v kontextu s tím, jak Jakub se vyjadřuje na veřejnosti, zde na fórum, jaký má respekt ke spolustraníkům, že jsem od něj neviděl nikdy pořádnou zpětnou vazbu, i z toho, jak se Olga na DVTV nechtěla vyjadřovat k chování od Jakuba a diplomaticky volila cestu toho, že je dříč a jeho EQ není vysoké, ale zato IQ je na tom v pořádku. Jinak děkuji, myslím, že to Olga zvládla dobře ten rozhovor. I přes výtky mám k práci Jakuba v PSP respekt, ale v rámci vnitrostranických funkcí jej na nějakou pár let nechci nikde vidět.
Dříve vládla ideologie, dnes máme naštěstí data.

Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 209
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 260 poděkování
Dostal poděkování: 281 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Filip.Smoljak » 24 říj 2019, 11:00

Georgia.Hejduk píše:
24 říj 2019, 09:39
Vážené, Vážení

Jsem jako bývalá oběť šikany na škole poměrně v šoku ze závěrů některých lidí, pokud opravdu budeme na tak závažná obvinění ze šikany reagovat stylem victim-blamingu a obhajovat akce potencionálního agresora tím, že budeme říkat, že jeho chování je v pořádku, protože on takový prostě je tak nastavujeme nebezpečný precedent, který může potencionálně vést k poškození duševního zdraví lidí co pro Pirtáskou stranu něco dělají

Apeluji tedy znovu aby se udělalo to co jsem navrhovala v původním příspěvku
Pokud nám na úrovni PO / RP skutečně vznikla až taková šikana, že více lidí v PO i v RP chce svou funkci složit pak je namístě řešit to pokud možno odborně.
Za prvé, je nutné brát všechny takovéto komentáře vážně a nesnažit se to shodit v prosení či v mandátní rovině.
Za druhé, je nutné zajistit aby došlo k důkladnému vyšetření celé věci, a to s maximální opatrností a péči, nesprávné vyšetření může vést k další dehumanizaci a bossingu.
Za třetí, je bezpodmínečně nutné oslovit někoho aby skupinu léčil, pokud k šikaně skutečně dochází je nutné začít s léčbou, pokud tak neučiníme je možné, že se najde jiný agresor.
Za čtvrté, je nutné abychom prosím neříkali, tenhle člověk je dobrý a proto si tohle může dovolit to, že se Jana a další necítí dobře je vážné a musí, se zde oddělit profesní a týmové a duševní stránce.
Prosím pokusme se těhlech základních bodů držet, jinak uděláme jenom více škody.
To je vše co k tomu momentálně mám, osobně budu hlasovat pro odvolání @Jakub.Michalek. Apeluji však na Personální odbor, Republikový Výbor a Republikové Předsednictvo abychom tuto věc řešili jako závažný problém, nejen jakožto nemocného kolektivu který vzniknul, ale i jako potencionální problém do budoucna viz moje členská iniciativa: viewtopic.php?p=645788#p645600 Děkuji za pozornost
Milá Jiřko, souhlasím s Tebou a připojuji se k návrhu řešit šikanu jako vážný delikt. Se svou skromnou odborností se do toho rád zapojím. Máš moji plnou podporu!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvky (celkem 5):
Georgia.Hejduk, Tomas.Gottwald, Michaela.Skokanova, Vojtech.Tatra, Helena.Buchtova

David.Novak
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 215
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od David.Novak » 24 říj 2019, 11:05

Prosím o to, aby se slova jako šikana, odpůrci nebo snadný cíl používala s rozmyslem, neboť tím se jen a pouze přilívá olej do ohně.

Omluva za tuto poznámku, ale nemůžu mlčky přihlížet takovým verbálním přestřelkám.
Také si myslím, že vše důležité již bylo řečeno. A čím více osobních zkušeností a příběhů se tady vytahuje, tím více aktérů se v nich objevuje a ti aktéři pak mají snahu se k tomu také vyjadřovat atd. atd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Zidek, Pavel.Stepanek, Vojtech.Pikal, Martin.Morong
Člen Pirátů od září 2018, člen MS Olomouc, člen odborné komise pro architekturu (etc.) při radě města Olomouce, člen komise městské části Povel.

Uživatelský avatar
Tomas.Gottwald
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 340
Registrován: 21 pro 2017, 09:25
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 191 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 24 říj 2019, 11:08

Jana Kolaříjová udělala jedinou chybu. Obrátit se musí na Kontrolní Komisi, aby chování Jakuba k ní a podezření z bossingu prověřila. Takto takovýmto podmětem se mstí, rozpoutala lidový soud a rozhodla se pomstít v podobě trestu, který sama uznala v afektu za vhodný. Vše má prošetřit KK, udělit trest a pokud i potom Jana Kolaříková nebude souhlasit s prací a KK, musí podat členský podnět na odvolání člennů z KK. Ne takto veřejnosti deklarovat, že nerespektuja vnitřní mechanismy a nevřeí ve fungování orgánů strany. Janě Kolaříkové situaci nezávidím, ale provést toto straně a takto lidsky cíleně zaútočit jen za účelem zničení svého nadřízeného, pro dosud nevyšetřený bossing, je podle mě osobně sprosté a porušilo to všechny předpisy strany.
pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1687
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2236 poděkování
Dostal poděkování: 1813 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Jan.Novak » 24 říj 2019, 11:17

OFFTOPIC[quote=Tomas.Gottwald post_id=645999 time=1571908082 user_id=12150]
Jana Kolaříjová udělala jedinou chybu. Obrátit se musí na Kontrolní Komisi, aby chování Jakuba k ní a podezření z bossingu prověřila. Takto takovýmto podmětem se mstí, rozpoutala lidový soud a rozhodla se pomstít v podobě trestu, který sama uznala v afektu za vhodný. Vše má prošetřit KK, udělit trest a pokud i potom Jana Kolaříková nebude souhlasit s prací a KK, musí podat členský podnět na odvolání člennů z KK. Ne takto veřejnosti deklarovat, že nerespektuja vnitřní mechanismy a nevřeí ve fungování orgánů strany. Janě Kolaříkové situaci nezávidím, ale provést toto straně a takto lidsky cíleně zaútočit jen za účelem zničení svého nadřízeného, pro dosud nevyšetřený bossing, je podle mě osobně sprosté a porušilo to všechny předpisy strany.
[/quote]

KK to může řešit i bez oficiálního podání. Díváme se na to, samozřejmě. Jo a KK žádné tresty neuděluje. Jsme něco jako policie a prokurátor dohromady. Tresty dává RK

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 8):
Filip.Smoljak, Rostislav.Reha, Vojtech.Tatra, Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal, Hana.Chalusova, Josef.Spak, Radek.Simkanic

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 14122
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 21891 poděkování

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Martin.Kucera » 24 říj 2019, 11:20

Tomas.Gottwald píše:
24 říj 2019, 11:08
Janě Kolaříkové situaci nezávidím, ale provést toto straně a takto lidsky cíleně zaútočit jen za účelem zničení svého nadřízeného, pro dosud nevyšetřený bossing, je podle mě osobně sprosté a porušilo to všechny předpisy strany.
Mohl bys, prosím, citovat aspoň jednu konkrétní pasáž nějakého stranického předpisu, která byla podnětem na odvolání Jakuba porušena?

Edit: A připomínám, že Jakub není Janiným nadřízeným. Tím je do jisté míry republikové předsednictvo jako celek (a to co se týče oblastí, v nichž může RP ukládat personálnímu odboru úkoly).
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů