CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Filip.Smoljak
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Dal poděkování: 260 poděkování
Dostal poděkování: 281 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2019 Odvolání místopředsedy Jakuba Michálka

Příspěvek od Filip.Smoljak » 24 říj 2019, 09:35

Michaela.Skokanova píše:
24 říj 2019, 09:26
Pavel.Stepanek píše:
24 říj 2019, 09:18
...Podnět k jeho odvolání je poměrně emotivní, mluví o šikaně (což opět poškozuje celou stranu)...
Stranu nepoškozuje mluvení o šikaně, stranu poškozuje, pokud k ní došlo/dochází. Nesklouzavejme k victim blamingu. (Myšleno zcela obecně, nejen v tomto případě.)
K tomu se musím připojit, od Pavla Štěpánka je to neuvěřitelná nehoráznost a bezohlednost ke každému, kdo má či měl nějakou obdobnou traumatickou zkušenost.... Pavel Štěpánek a ostatní (slyšel jsem tu více takovýchto fašizujících výroků) poškozují stranu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvek:
Jaroslav.Nemec

Georgia.Hejduk
Profese: studentka, CEO, analytička
Dal poděkování: 200 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 24 říj 2019, 09:39

Vážené, Vážení

Jsem jako bývalá oběť šikany na škole poměrně v šoku ze závěrů některých lidí, pokud opravdu budeme na tak závažná obvinění ze šikany reagovat stylem victim-blamingu a obhajovat akce potencionálního agresora tím, že budeme říkat, že jeho chování je v pořádku, protože on takový prostě je tak nastavujeme nebezpečný precedent, který může potencionálně vést k poškození duševního zdraví lidí co pro Pirtáskou stranu něco dělají

Apeluji tedy znovu aby se udělalo to co jsem navrhovala v původním příspěvku
Pokud nám na úrovni PO / RP skutečně vznikla až taková šikana, že více lidí v PO i v RP chce svou funkci složit pak je namístě řešit to pokud možno odborně.
Za prvé, je nutné brát všechny takovéto komentáře vážně a nesnažit se to shodit v prosení či v mandátní rovině.
Za druhé, je nutné zajistit aby došlo k důkladnému vyšetření celé věci, a to s maximální opatrností a péči, nesprávné vyšetření může vést k další dehumanizaci a bossingu.
Za třetí, je bezpodmínečně nutné oslovit někoho aby skupinu léčil, pokud k šikaně skutečně dochází je nutné začít s léčbou, pokud tak neučiníme je možné, že se najde jiný agresor.
Za čtvrté, je nutné abychom prosím neříkali, tenhle člověk je dobrý a proto si tohle může dovolit to, že se Jana a další necítí dobře je vážné a musí, se zde oddělit profesní a týmové a duševní stránce.
Prosím pokusme se těhlech základních bodů držet, jinak uděláme jenom více škody.
To je vše co k tomu momentálně mám, osobně budu hlasovat pro odvolání @Jakub.Michalek. Apeluji však na Personální odbor, Republikový Výbor a Republikové Předsednictvo abychom tuto věc řešili jako závažný problém, nejen jakožto nemocného kolektivu který vzniknul, ale i jako potencionální problém do budoucna viz moje členská iniciativa: viewtopic.php?p=645788#p645600 Děkuji za pozornost
Říkejte mi Jiřko
19 Let - Mluvčí a mediální spojka Prahy 6
Členka KS Praha a MS Praha 6 České pirátské strany

Vedu: Zastavme šikanu z. s.
Píši: Jak se stávám ženou, Studenské listy
Dozoruji: Středoškolský sněm hl. m. Prahy, z.s.
Specializace: lidská práva, LGBT tématika, sociální sítě, neziskový sektor

Tomas.Gottwald
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 191 poděkování

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 24 říj 2019, 09:56

Stejnou věc co teď provádí Jana Kolaříková Jakubovi Michálkovi, mi provedl Pokorný v Blansku hned po volbách, kdy přišel s šablonou, jak se mají lidé chovat, a že já se do této šablony vlést nemohu. Pokud se Jakub Michálek chová tak hnusně a to i opakovaně přesto, že mu to říkalo asi 200 lidí, kteří jsou pro jeho odvolání (můj táta co tě sleduje na televizi říká, že máš jizlivý usměv a půsovíš arogantně) což není možný, potom má problém. Teda zpětnou vazbu.

Chápu Janu Kolaříkovou, že třeba na takový styl práce není zvyklá a chtěla by prosadit její styl práce. Otázkou je, zda-li by po zbavení se Jakuba Michálka opravdu tak pracovala a stmelila tým. Jano? Co provedl Mikoláš Peksa není vůbec pěkné a vypovídá o tom jak jsou kluci silní.

Republikové předsednictvo je kolektivní orgán ve složení Mgr. Radek Holomčík, Mgr. et Mgr. Jakub Michálek, PhDr. Olga Richterová, Ph.D., PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., Mgr. Mikuláš Peksa.
Jana Kolaříková požaduje trest pro Jakuba Michálka v podobě, že nadále nebude moci pracovat v orgánu,ve kterém sama není Jana Kolaříková členem.

Jelikož Jana Kolaříková požaduje vytržeí Jakuba Michálka z orgánu strany, který je funkční, musí se před samotným hlasování celestátního fóra vyjádřit RP, jako kolektivní orgán třeba i s jmenným hlasováním, je-li pro nebo proti odvolání, kde Mikoláš vlastní postoj a podporu pro Janu Kolaříkovou mohl deklarovat hlasem pro odvolání Jakuba Michálka. Členové RP s Jakubem Michálkem musí pracovat nejčastěji a musí se kolektivně v dané věci vyjádřit a nemést věci pod koberec.

Jinak to povede k uzavření se Jakuba Michálka do sebe, co mu zbyde, polevení a stáhnutí se z prostoru, aby dal lidem prostor, který požadují pro práci. V Blansku toto skončilo před dvěma dny rozpadem Pirátů s působností na celé územní celku Blanensko, což v konečném důsledku to nebude téma a celá situace povede k větší decentralizaci. Problém může nastat, když tento proces nabere tak rychlý spád jako při Kuponové privatizaci nebo rychlosti přeběhu členů strany Zelených do Pirátů. Edit: shoda přísudku s podmětem
Naposledy upravil(a) Tomas.Gottwald dne 24 říj 2019, 10:16, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Gottwald za příspěvky (celkem 4):
Jaroslav.Nemec, Ladislav.Stalmach, Hana.Vodrazkova, Martin.Jiranek
pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07

karabinm
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: vědec a vysokoškolský pedagog
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Příspěvek od karabinm » 24 říj 2019, 10:12

...jenom si v souvislosti s průběhem diskuse posledních dnů dovolím apelovat (pokud to budou dotčené osoby ochotny přijmout) na to abyste uvažovali u některých vět o způsobu jejich formulování.

Typicky si myslím, že by někteří mělibýt schopni oddělovat své dojmy/podezření od reality.

Projevovat by se to mělo výrazně častějším používáním "Podle mého názoru se má daná věc tak a tak..." místo "je to tak a tak". Schopnost předpokládat vlastní omyl je imho nezbytným základem pro kultivovanou diskusi.

A kromě toho dělají blbě clickbaitové titulky:-)))

Tomas.Trcka
Republikový výbor
Profese: tiskař/grafik
Dal poděkování: 247 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Příspěvek od Tomas.Trcka » 24 říj 2019, 10:20

Ahoj Piráti a Pirátky.
V předchozím vlákně padlo mnoho hypotéz o tom, proč vlastně (ne)odvoláváme JM. Proto je podle mně velmi důležité zopakovat základ.
JM byl obviněn z bossingu.
Kdo to nezažil, nedokáže si ani představit, jak nepříjemné a zničující může být, čelit takovému nepřiměřenému tlaku. Reakce některých z nás proto mohou být zlehčující a je to pochopitelné. Pohled z venku může vést k závěru typu "tak je na ní trochu tvrdej, to se přece stává, nebo kdyby dělala pořádně co se po ní chce, tak by se jí to nestalo atd." Ale pravdou je, že JM má problém komunikačního typu s mnoha lidmi a za to Jana opravdu nemůže. Nikomu nepřeji zažít takovou situaci. A rozhodně si nepřeji aby k tomu docházelo u nás. Nepřeji si ani, aby tu byl jakýkoli stín pochybnosti o tom, že k bossingu u Pirátů dochází.
Proto zopakuji co už bylo v předchozím vlákně také řečeno. Jakub je tank a je potřeba ho nasměrovat na naše protivníky a ne dovnitř strany. Pokud svým specifickým způsobem plným sebevědomí arogance a nedostatku empatie utře Bureše nebo Kalouska, každému pirátovi se rozzáří úsměv na tváři. A to je SUPER. Ale na nás to opravdu zkoušet nemusí.
Tomáš Trčka
Piráti Sokolov
606 433 887

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 743 poděkování
Dostal poděkování: 854 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 24 říj 2019, 10:24

Michaela.Skokanova píše:
24 říj 2019, 09:26
Stranu nepoškozuje mluvení o šikaně, stranu poškozuje, pokud k ní došlo/dochází. Nesklouzavejme k victim blamingu. (Myšleno zcela obecně, nejen v tomto případě.)
Z mé strany to bylo pouhým konstatováním. Nijak jsem nehodnotil, že by to tak být nemělo. Podnět je emotivní. Mluví o šikaně (to poškozuje stranu). Samozřejmě poškozuje stranu samotná šikana. I když se to dalo napsat i jinak. Ale to já vážně nehodnotím. Konstatuji fakta. Omlouvám se, pokud to někdo chápe tak, že to Janě vyčítám.
Filip.Smoljak píše:
24 říj 2019, 09:35
K tomu se musím připojit, od Pavla Štěpánka je to neuvěřitelná nehoráznost a bezohlednost ke každému, kdo má či měl nějakou obdobnou traumatickou zkušenost.... Pavel Štěpánek a ostatní (slyšel jsem tu více takovýchto fašizujících výroků) poškozují stranu.
Četl jsi celý můj příspěvek? Jaký fašismus? Čím poškozuji stranu? Docela jsi mě rozesmál, aby mi vzápětí úsměv ztuhl při uvědomění, jak spolu mluvíme. To je totiž spíš smutné :weep:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 4):
Ladislav.Stalmach, Vojtech.Pikal, Jan.Hrubes, Tereza.Hubackova
Celorepublikový volební koordinátor, neuvolněný místostarosta města Chrudim
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Tomas.Gottwald

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 24 říj 2019, 10:30

Tome Trčko problém, který popisuješ má kořen v placení lidí, co pro stranu pracují v rozsahu srovnatelným s plným úvazkem, na živnostenský list. Navíc částkou 25.000 Kč z kterých si často nejsou schopni pokrýt výdaje a zaplatit si sociální a zdravotní pojištění. Dostávají se tak do dluhů a způsobujeme jim problémy. Je jasné, že pod takovým tlakem a požadovaným objemem práce máme personální průtokový ohřívač. V JMK jsem se dokonce setkal s takovým klukem, který se pod tímto psychycky zhroutil. Bossing se tam tenkrát ještě nevyšetřoval.Takhle se to dělat nedá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Gottwald za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Fortik, Vojtech.Pikal

Tomas.Gottwald

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 24 říj 2019, 10:39

Přjde mi to podobné a stejně závažné se šikanou na základní škole. Možná by šlo čerpat tam ...
Oznámení moderátora:
Uživatel byl upozorněn, že nemá přispívat vícekrat za sebou.
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 24 říj 2019, 18:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: upozornění.

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 2307 poděkování
Dostal poděkování: 1858 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 24 říj 2019, 10:39

Jako "slabší" koaliční partner na maloměstě mi až nesmyslně dlouho trvá přesvědčovat kolegy z koalice, že je fakt jako vpohodě zveřejňovat zápisy z komisí, výborů, dát lidem možnost nás interpelovat klidně online. Mít rozklikávací rozpočet. Nebo si třeba holt zaplatit "drahý" audit. Že fakt jako klidně půjdu na zastupitelstvo bez připravenýho usnesení - a že není slabost vydiskutovat něco až na zastupitelstvu. Tedy s takovým tím transparentním pirátským gró.
Argumenty, které pak od svých kolegů radních slyším mi až nápadně připomínají to co čtu zde. Tedy, že je špatně, že bylo toto vyvoláno, že to nemáme řešit veřejně, že nám to mediálně ublíží, že z nás bude mít zbytek parlamentních stran srandu. Prostě a jednoduše držme to pod pokličkou, ať to náhodou někdo nezneužije. Vždycky to někdo zneužije. A když to budeme držet pod pokličkou, tak to někdo zneužije později a "lépe".
Jsme Piráti, takže prosím pěkně, uvědomme si to. Někde jsem tu četl jakési rodiné srovnání - jakože "když se doma hádám s partnerkou, taky nechci aby to každý věděl". Jenže RP, vedení strany, ani samotná strana není soukromá věc, ale res publica. Pokud máme problém, tak ho kultivovaně a věcně řešme. Veřejně.

Nemyslím si, že by šlo o vnitropolitický boj, puč, či osobní pomstu. A to znám hlavní aktéry - na pirátské poměry - poměrně dobře. problém je prostě v tom, že Jakub umí být někdy pěkný pes (zde je fér napsat, že já jsem s ním - na stejné pozici jako Jana - neměl v zásadě problém. Teda nechtěl mi dát víc peněz na koordinátory a zvednout mi plat. :-) v tom prvním jsem nakonec alespoň částečně uspěl).

Jakube, doufám, že se teď nezabejčíš. Doufám, že si z tohodle všeho vezmeš nějaké poučení. Prostože pokud se z tebe někomu svírá žaludek a bojí se setkání s Tebou, tak asi opravdu neděláš něco dobře. Na situaci se Simonou v Praze jsem se osobně díval a v tomto případě jsem došel k názoru, že postup Jany OFFTOPICKoláříkové byl vpořádku.

Jan.Posvar
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Bydliště: Chválkov / Kamenice nad Lipou / Havlíčkův Brod / Praha
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 911 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Posvar » 24 říj 2019, 10:40

Jsem proti odvolání Jakuba Michálka z RP. Věřím, že ke konfliktu došlo, ale nemyslím si, že dochází k opravdové šikaně Jany Koláříkové a naopak mám dojem, že nyní dochází k šikaně Jakuba Michálka. Jakub si svoje nedostatky uvědomuje a projevuje soustavně snahu je řešit. Zároveň je snadným cílem, neboť má ve straně mnoho odpůrců, kteří neváhali si kopnout během sbírání podpory k členskému podnětu.
poslanec, člen zemědělského a kontrolního výboru
místopředseda KS Vysočina
https://www.pirati.cz/lide/jan-posvar/

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“