Roman Stebel

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Roman_S
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 01 říj 2019, 22:05
Profese: Lékař
Bydliště: Brno
Dostal poděkování: 5 poděkování

Roman Stebel

Příspěvek od Roman_S »

Vážení přátelé,

dovolte mi se touto formou krátce představit a uvést důvody, které mě vedly k zájmu o nalodění k Pirátům.

Narodil jsem se v roce 1986 v Třinci, ve Slezsku (Český Těšín) jsem v roce 2006 absolvoval Gymnázium s polským jazykem vyučovacím (nyní Polské gymnázium Juliusza Slowackiego). Můj další životní příběh je nicméně spojen s Jižní Moravou a městem Brnem. Vystudoval jsem na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity obor všeobecné lékařství (promoce r. 2012). Po VŠ jsem začal pracovat jako sekundární lékař na Klinice infekčních chorob LF MU a FN Brno - Bohunice a svému pracovišti jsem zůstal dosud věrný. V roce 2017 jsem složil atestační zkoušku v oboru infekční lékařství, nyní pracuji na pozici vedoucího lékaře jednoho z oddělení kliniky. Současně pracuji jako odborný asistent na LF MU, podílím se na výuce pregraduálních studentů (včetně zahraničních mediků), tvorbě výukových materiálů, vyučuji rovněž předmět Zdravotní prevence v tropech a subtropech na Mendelově univerzitě. Stále jsem rovněž zůstal studentem, v letošním roce usiluji o dokončení doktorského studijního programu a obhájení dizertační práce. Kromě infektologie se rovněž zabývám medicínským právem, absolvoval jsem kurz Klinika zdravotnického práva na Právnické fakultě MU. V Brně již žiji 13 let, stalo se mým domovem. Mezi mé záliby (kromě medicíny) patří fotografování, cyklistika, čtení a samozřejmě poslech dobré hudby (zejména metal).

Nyní krátce k důvodům mého zájmu o členství u Pirátů. Denně se v práci setkávám s řadou problémů českého zdravotnictví a školství (od chaotického systému postgraduálního vzdělávání mladých lékařů, přes nesmyslné byrokratické požadavky při vedení zdravotnické dokumentace až po problémy ryze systémové). Zde jen pro ilustraci uvádím nefunkční systém Lékařské pohotovostní služby (dříve LSPP) pro dospělé. I ve státem přímo řízené nemocnici zcela rutinně dochází k porušování zákoníku práce. S velkými rozpaky (a někdy slzami v očích) pak sleduji výroky a chaotické kroky současného ministra zdravotnictví. Jedním z mých hlavních důvodů zájmu o politické dění tedy je možnost aktivně se v budoucnu podílet na tvorbě programu pro zdravotnictví. Jsem přesvědčen, že kromě dílčích (nutně racionálních) změn současného zdravotnického systému (včetně eHealth) je nutné myslet i koncepčně. Demografický vývoj, ale také intenzívní rozvoj v různých oblastech medicíny, dle mého názoru vyžaduje již nyní intenzivní zamyšlení se nad dalším směřováním českého zdravotnictví (včetně jeho financování). Tolik úvodem, rád případně odpovím na Vaše dotazy.

Přeji všem krásný podzimní den a hlavně hodně zdraví!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman_S za příspěvek:
Jiri.Ulip
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2036
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2711 poděkování
Dostal poděkování: 3214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Roman Stebel

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Děkujeme za zájem o členství u Pirátů :) Informace ohledně dalšího postupu Ti přijdou odpovědí ve vlákně v rámci místního sdružení Brno, kde jsi také projevil svůj zájem o členství. Toto vlákno pro duplicitu zamykám.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Jihomoravský kraj“