odvolání Jakuba Michálka z RP

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Ve věci zahájení jednání o odvolání Jakuba Michálka z funkce místopředsedy strany jsem

PRO
236
63%
PROTI
106
28%
ZDRŽUJI SE
31
8%

Celkem hlasujících: 373 - Celkem hlasů: 373

Filip.Smoljak
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Dal poděkování: 260 poděkování
Dostal poděkování: 281 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Filip.Smoljak » 23 říj 2019, 17:35

Lukas.Lev.Cervinka píše:
23 říj 2019, 17:16
Asi jsem naivní, ale jestliže někdo šikanuje své kolegy, pak je přeci jedno, jestli tak činí na RP, nebo v poslaneckém klubu. Jestliže tedy řekneme, že takové chování je odsouzeníhodné a Jakuba z RP kvůli tomuto odvoláme, ale jedním dechem voláme po jeho dalším působení v posici předsedy klubu, pak, odpusťte mi ten výraz, jsme jen pokrytci. Buď totiž předkladatelům tohoto podnětu nezáleží na tom, jak se jedná s lidmi v poslaneckém klubu (a pak se ptám, proč chtějí, aby nám záleželo na tom, jak se jedná s předkladateli) a nebo tu vůbec nejde o to, jak se Jakub chová nebo ne, ale je to jen frakční boj uvnitř strany.
Lukáši, zřejmě vycházíš z předpokladu, že šikana v jedné skupině lidí implikuje šikanu toho samého pachatele i v jiných skupinách. Podotýkám, že to nevím, jestli vůbec ze strany JM jde o šikanu, ale jako sociální pracovník, který se šikanou (u dětí) zabýval, mohu říct obecně, že to tak skoro nikdy není.
Příhodné podmínky pro zneužívání moci tohoto typu bývají jen v některých kolektivech.
U dětí to nastává třeba ve školní třídě, ale ve sportovním oddílu už ne.
Na pracovišti může excelovat korporátní psychopat, který má ale v jiném prostředí roli férového týmového hráče.

Zkrátka šéfování spolupracovníkům není totéž jako předsedání poslancům.

Nebo snad JM šikanoval i Mikuláše a Ivana ? 😀

Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3576 poděkování
Dostal poděkování: 3177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 23 říj 2019, 17:41

Martin píše:Využít kontrolní komisi snad může každý člen, ať je či není libovolně vysokým funkcionářem, ne?
Akorát by mě zajímalo, co by podle tebe v tomto případě KK+RK zmohla, jaké konkrétní opatření s reálným dopadem by od ní mohlo vzejít (ano, i RK by mohla Jakuba zbavit funkce, ale v tomhle ohledu považuji odvolání za vhodnější).
Tak třeba použiji příklad Lidušky, když se dozvěděla o nějakých nekalostech někde jinde, tak se jako členka RV snažila vyřešit, co s tím, aby se to systémově neopakovalo.

Jestli Jakub někomu způsobil, že kvůli němu nespal, tak to prostě mělo jít na KK, aby se to prošetřilo a jestli by se opravdu prokázala nějaká super šikana, tak by mu mělo být zakázáno do všech vedoucích funkcí, případně by se měla sjednat nějaká náprava. OFFTOPICA fakt nejsem žádný obhájce jeho chování.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 10680 poděkování
Dostal poděkování: 5002 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 23 říj 2019, 17:41

Petr.Tkadlec píše:
23 říj 2019, 16:52
Jana i Mikuláš prostě měli o záměru, že dají podnět na fórum, říct Jakubovi dopředu, jestli s tím nepřestane.
Toto bych neměl nikomu za zlé. Pokud minimálně Jana byla takto šikanována, a delší dobu, vážně po ní chceš supersolidní jednání vůči šikanujícímu? Na to je často potřeba mnohem větší odvahy. Zvlášť pokud se jedná o člověka s nulovou sebereflexí (kde dopředu očekáváš že nepochodíš).
Když se ale takto domluví dva lidi z vedení a nevyužijí prostě standardní prostředky, jako je KK, tak tím sami deklarují, že strana nefunguje a místo toho, aby to opravili, tak chtějí tuto opravu po obyčejných členech.
Za jak dlouho by to KK vyřešila, prosím?
Lukas.Lev.Cervinka píše:
Asi jsem naivní, ale jestliže někdo šikanuje své kolegy, pak je přeci jedno, jestli tak činí na RP, nebo v poslaneckém klubu.
Janě vadí chování JM z pozice RP, aspoň já tak pochopil její prvotní příspěvek. Proto chce jeho odvolání jako místopředsedy strany. Pokud tobě nebo někomu vadí chování Jakuba v rámci poslaneckého klubu, pojďme se bavit o tomto také (v separátním vlákně).
Kopnout si, když leží na zemi
Možná největší pachuť z celého podnětu, který se zaštiťuje bojem proti šikaně a arogantnímu chování Jakuba, mám asi proto, že se toto téma otevřelo až poté, co se na veřejnosti začaly propírat kauzy Jakubovy přítelkyně ..
Právě tato kauza jen dodala další kamínek do mozaiky "JM nemá sebereflexi a jede jak buldozer (bohužel i dovnitř strany)". Možná byla předposlední kapkou, naopak.

Obecně mi přijde navážet se do Jany a Mikuláše ohledně načasování trochu nefér. Jednak časová souslednost nerovná se příčinná souvislost, dále každému přeteče pohár trpělivosti v nějakou dobu - má kvůli tomu mlčet a čekat na vhodnou chvíli? Jak takovou chvíli poznat, prosím?

Ale hlavně: takové útoky na Janu či Mikuláše či konspiraci o koordinovaném puči - to mi zní jako útoky ad hominem. Já bych raději řešil podstatu věci a tou je šikanozní chování JM vůči některým kolegům. Palec nahoru za jejich odvahu se ozvat.
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Zdenek.Kubala
Zástupce vedoucího odboru
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Dostal poděkování: 435 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Kubala » 23 říj 2019, 17:41

Ahoj, @Jana.Kolarikova po precteni casti diskuze mne napadla trochu jina otazka. Socialni pristup (mezilidske vztahy) Jakuba je znam dost dlouho, co PO v tomto smeru udelalo pro napravu ci zlepseni tohoo chovani? A pripadne na cem to skoncilo? Diky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvky (celkem 5):
Simon.Barczi, Petr.Tkadlec, Andrea.Linhartova, Jiri.Belsan, Eva.Ticha
Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)
UNIX - Where is a shell, there is a way.
---
predseda MS Chrudimsko
soucasti technickeho odboru

Milan.Krch
Člen KS Středočeský kraj
Profese: IT manager
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Příspěvek od Milan.Krch » 23 říj 2019, 17:49

Simon.Barczi píše:
23 říj 2019, 16:34
Vaclav.Zidek píše:
23 říj 2019, 16:20
No já jo, dokud neuvidím nějaký důkaz ... "podpůrné vojsko" - to především chci doložit. Nebo už se neřídíme komunikačním minimem a deminimem? Já teda hlasoval podle sebe a pokud existuje nějaké "podpůrné vojsko" dokažte to, zajímalo by mne to pro následnou rozpravu a volbu.
Pro mě je tím důkazem časová souslednost příspěvků

@Jana.Kolarikova zakládá vlákno v 9:23 @MikulasPeksa reaguje 5 minut na to. Příspěvkem v rozsahu 2820 znaků včetně formátovaní. Tedy tempo minimálně 470 čistých úhozů za minutu cca 8 úhozů za sekundu (když je počítáno, že formátovávání proběhlo poté. FYI Ke státní zkoušce z kancelářského psaní na klávesnici zvýšenou rychlostí musí být dosaženo minimálně 300 čistých úhozů za minutu)

Z toho pro mě pramení, že tento podnět byl před uveřejněním zde na fóru koordinován minimálně těmito dvěma.

Stačí?
Tento argument neberu....já např. státní zkoušku z psaní mám a úderů ti dokážu do klávesnice předvést více než píšeš...Ikdyby to bylo těmito 2 inscenováno...neřeší se tento problém tím, že JM vystoupí na tiskovce do médií...u mě body jen do mínusu...myslím, že měl najít 10-15minut času (jako ostatní poslanci včetně Ivana Bartoše) a napsat svoje stanovisko sem na forum...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Krch za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Erbenova, Libor.Adamek, Petr.Vileta

Milan.Krch
Člen KS Středočeský kraj

Příspěvek od Milan.Krch » 23 říj 2019, 17:53

Jan.Hora píše:
23 říj 2019, 17:05
Po delším váhání jsem se rozhodl sem něco napsat, byť si nejsem jist, jestli to někdo bude opravdu číst nebo jen prolítne text a hodí mé jméno do jedné ze dvou připravených škatulek.

Jakub jedná s lidmi drtivým stylem, který vyčerpává a málokdo to dlouhodobě ustojí. Nevěřím že to je snaha o šikanu, věřím že to je prostě slabá stránka jeho povahy, která ale má v lepším případě vyčerpávající, v horším případě ničivý dopad na ty, kdo jsou vůči němu v nějakým způsobem podřízené pozici.

K Jakubovi se dá najít cesta, jak se s ním bavit o věcech, kde má opačný názor a lze ho přesvědčit, že by měl zvážit nějaké protiargumenty, není to chodící démon, co sálá zlo. Naopak si myslím, že má dobrý srdce a upřímnou snahu odvést dobrou práci a dokonce si i myslím, že je rád když s někým dobře vychází. To je to pozitivní.

Je ale pravda, že to dobré vycházení mu nejde samo od sebe, většinou je spíše výsledkem toho druhého. To je to negativní.

Bohužel i když je RP kolektivní orgán, tak musí řešit tolik věcí, že se jim jeho členové musí věnovat jednotlivě a do RP pak předložit výsledek. Takže i když ve většině sporů Jakuba hájím, tak tady mi nezbývá než uznat, že se tu bavíme o reálném problému. OFFTOPICna rovinu říkám, že nechci zabředávat do toho, jestli celá situace je i kolektivní odpovědností celého RP, to je na samostatnou diskusi

Protože nechci nikoho dopředu zatratit ani slepě podpořit, tak to udělám prostě tak, že se Jakuba zeptám, jestli na téhle své slabé stránce hodlá zamakat. OFFTOPICNebudu řešit vyjádření do médií a nebo to, že odpověděl moderátorce dřív, než odpověděl na fóru. To jsou pro mě osobně drobnosti.

Mám na srdci ještě další věc.

Je možné, že Jakub skutečně bude odvolán (dokonce podle výsledků v podnětu si myslím že je to dost pravděpodobné) a my to řešíme transparentně za plné pozornosti médií, protože Česká Pirátská Strana dospěla a za tu pozornost jim stojí. To je dobrý. A my se nemusíme cenzurovat, nemusíme mlčet, můžeme jednat otevřeně, transparentně a vyjadřovat se upřímně. To je skvělý. Nyní je vhodný čas, abychom kromě toho i přemýšleli nejen o obsahu toho co píšeme, ale také o vhodné formě. To by bylo úžasný.

Pro mě by to hodně znamenalo. Byl by to signál, že spolu se stranou dospíváme i my, jednotliví piráti a příznivci, kteří ji tvoříme.

Jen podpořím, že jsem to četl...:-) celé...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Krch za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Jan.Hora

Lukas.Lev.Cervinka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ústavní právník
Dal poděkování: 277 poděkování
Dostal poděkování: 644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka » 23 říj 2019, 18:00

Pavel.Moravec píše:
23 říj 2019, 17:41
Lukas.Lev.Cervinka píše:
Asi jsem naivní, ale jestliže někdo šikanuje své kolegy, pak je přeci jedno, jestli tak činí na RP, nebo v poslaneckém klubu.
Janě vadí chování JM z pozice RP, aspoň já tak pochopil její prvotní příspěvek. Proto chce jeho odvolání jako místopředsedy strany. Pokud tobě nebo někomu vadí chování Jakuba v rámci poslaneckého klubu, pojďme se bavit o tomto také (v separátním vlákně).
Pokud vím, Jana tam výslovně zmiňuje případ arogance při výběru tajemníka klubu. Tam Jakub byl ve výběrku přítomen jakožto předseda klubu.
Pavel.Moravec píše:
23 říj 2019, 17:41
Obecně mi přijde navážet se do Jany a Mikuláše ohledně načasování trochu nefér. Jednak časová souslednost nerovná se příčinná souvislost, dále každému přeteče pohár trpělivosti v nějakou dobu - má kvůli tomu mlčet a čekat na vhodnou chvíli? Jak takovou chvíli poznat, prosím?
Čekat 2,5 roku když kolem tebe lidi odcházejí, brečí, hroutí se...nu, pak asi nečekat 2,5 roku.
Filip.Smoljak píše:
23 říj 2019, 17:35
Lukas.Lev.Cervinka píše:
Asi jsem naivní, ale jestliže někdo šikanuje své kolegy, pak je přeci jedno, jestli tak činí na RP, nebo v poslaneckém klubu. Jestliže tedy řekneme, že takové chování je odsouzeníhodné a Jakuba z RP kvůli tomuto odvoláme, ale jedním dechem voláme po jeho dalším působení v posici předsedy klubu, pak, odpusťte mi ten výraz, jsme jen pokrytci. Buď totiž předkladatelům tohoto podnětu nezáleží na tom, jak se jedná s lidmi v poslaneckém klubu (a pak se ptám, proč chtějí, aby nám záleželo na tom, jak se jedná s předkladateli) a nebo tu vůbec nejde o to, jak se Jakub chová nebo ne, ale je to jen frakční boj uvnitř strany.
Lukáši, zřejmě vycházíš z předpokladu, že šikana v jedné skupině lidí implikuje šikanu toho samého pachatele i v jiných skupinách. Podotýkám, že to nevím, jestli vůbec ze strany JM jde o šikanu, ale jako sociální pracovník, který se šikanou (u dětí) zabýval, mohu říct obecně, že to tak skoro nikdy není.
Příhodné podmínky pro zneužívání moci tohoto typu bývají jen v některých kolektivech.
U dětí to nastává třeba ve školní třídě, ale ve sportovním oddílu už ne.
Na pracovišti může excelovat korporátní psychopat, který má ale v jiném prostředí roli férového týmového hráče.

Zkrátka šéfování spolupracovníkům není totéž jako předsedání poslancům.

Nebo snad JM šikanoval i Mikuláše a Ivana ? 😀
V tom máš pravdu. Jde o okolí, příležitost atp. Ale poslanecký klub nejsou jen poslanci - jsou to rovněž asistenti, pracovníci sekretariátu atp. Ti navíc nejsou voleni jako vedoucí jednotlivých odborů, jsou to lidi na OSVČ, kteří mohou být vyhozeni, kterým může být snížena odměna atp. Neříkám, že k závadnému chování dochází ani že nedochází (v tomto směru mám jen osobní zkušenost, kterou jsem uvedl), ale nemysleme si, že jednání klubu je tak moc odlišné od jednání s vedoucími odborů. Koneckonců, většina poslanců se navzájem dlouho zná, stejně jako je tomu u vedoucích odborů, oba okruhy lidí jsou navzájem propojeny, vždyť sama Jana je manželka jednoho z poslanců. Nejsou to tedy nějaké oddělené skupiny. Přeci pokud někdo obviní jiného člověka z šikany kolegů, a obviněným je místopředseda strany, tak jedním dechem nelze obviněného chtít ponechat na tak významném postu, jakým je předseda klubu...pak tam něco nehraje. Je to jako obvinit třeba ministra průmyslu a obchodu z přijetí úplatku, ale zároveň ho podpořit na post ministra spravedlnosti, jelikož tam žádný úplatek nepřijal. V tom je to celé nepochopitelné a zmatečné - buď jsem proti lidem, kteří šikanují své okolí, ve vedení strany a význačných postech a nebo ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Lev.Cervinka za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Belsan, Andrea.Linhartova, Jan.Posvar, Bell
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Email: lukas.lev.cervinka@pirati.cz

Milan.Krch
Člen KS Středočeský kraj

Příspěvek od Milan.Krch » 23 říj 2019, 18:07

Poslední věc sem napíši dnes, a to, že mě krajně mrzí, že jsi @Jakub.Michalek vystoupil v televizi a médiích k tomuto problému...ale na fóru si se nevyjádřil ani čárkou...nechci to démonizovat, ale pokud voláme po "zlepšení komunikace, transparentnosti apod." tak máme začít u sebe a né u médií a na vytištěných papírech ukazovat co jsem dokázal a proč...škoda ....sebereflexe popř. snaha řešit to uvnitř strany (forum) nulová...A omluvu (výmluvu) na zaneprázdněnost, časovou vytíženost apod....neberu...ostatní poslanci včetně Ivana Bartoše se dokázali fundovaně vyjádřit...

Eva.Ticha
Člen KS Praha
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 421 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Příspěvek od Eva.Ticha » 23 říj 2019, 18:16

Ahoj všem,

moc děkuju Ivanovi za objektivní hodnocení Jakuba Michálka, kterého si osobně velmi vážím za to, co dělá a jak to dělá. Za šest let, co Jakuba sleduju, se velmi vypracoval a zlepšil v komunikaci s lidmi. Je málo Pirátů, kteří by se s ním mohli srovnávat. S jeho pracovitostí, vytrvalostí, trpělivostí, intelektem, schopností analýzy problémů a syntézy souvisejících okolností, událostí ... různých kauz. Při svém profesionálním vystupování se v médiích s Ivanem dělí o první místo.

Není extrovert jako někteří z nás, ale ve spoustě schopností, dovedností a znalostí má několikanásobně navrch. Je náročný k druhým, ale především k sobě. Právě Jakub spoluutvářel s několika Piráty naši stranu a nebýt jeho, kdoví, kolik Pirátů by dnes sedělo v Parlamentu.
Jsem Pirátka a být jiný je pirátské. To je to, co se mi také na Pirátech líbí a co respektuji.

Nelíbí se mi, že namísto diskuze mezi čtyřma či více očima se neshody v komunikaci řeší na fóru a propírají nás média. Jsem si jista, že jsme v mnoha ohledech mnohem lepší v komunikaci než jiné politické strany i díky nastaveným demokratickým pravidlům. Nesouhlasím s ultimativním způsobem komunikace místopředsedy Mikuláše Peksy, že "buď Michálek nebo já". Pokud bych si měla zvolit, tak vím, komu dám přednost. Neztotožňuji se ani s reakcí personální Jany Kolaříkové, která by měla hledat řešení a napomáhat tým Pirátů tmelit.

Navrhuji, abychom personální záležitosti řešili při osobních debatách, nikoliv na fóru. Podobných problémů, komunikačních šumů a nedorozumění nás čeká ještě mnohem více, než si myslíme. Musíme se naučit i tyto věci řešit, protože i to je součást politického a pracovního života každého z nás.

Eva
E.T.
Ing. Eva Tichá
Zastupitelka MČ Praha 6

Lenka.Wagnerova
Příznivec Pirátů – Vysočina
Dal poděkování: 4760 poděkování
Dostal poděkování: 4215 poděkování

Příspěvek od Lenka.Wagnerova » 23 říj 2019, 18:31

Eva.Ticha píše:
23 říj 2019, 18:16
...
Nelíbí se mi, že namísto diskuze mezi čtyřma či více očima se neshody v komunikaci řeší na fóru a propírají nás média.
...
Navrhuji, abychom personální záležitosti řešili při osobních debatách, nikoliv na fóru. Podobných problémů, komunikačních šumů a nedorozumění nás čeká ještě mnohem více, než si myslíme. Musíme se naučit i tyto věci řešit, protože i to je součást politického a pracovního života každého z nás.
Pirati jsou nebo aspon by meli byt transparentni. To by Piratka vedet mela. A to, co se tu resi, neni komunikacni sum.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“