odvolání Jakuba Michálka z RP

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Ve věci zahájení jednání o odvolání Jakuba Michálka z funkce místopředsedy strany jsem

PRO
236
63%
PROTI
106
28%
ZDRŽUJI SE
31
8%
 
Celkem hlasujících: 373 - Celkem hlasů: 373

Jan.Hrebicek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2018, 22:28
Profese: manažer
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Jan.Hrebicek »

Ivan.Bartos píše: 23 říj 2019, 14:52
Trochu mi ve vyjádření chybí stanovisko Ivana jako předsedajícího jednání RP, protože kritika JM směřuje i k neúnosnému průběhu některých republikových předsednictev.

Systémovým problémem je nikoliv diskutované chování jednoho člena RP, ale nízký počet členů RP, který potom vede nejen k možnosti více vnímat vlastní výjimečnost, ale i tuto poměrně vysokou výjimečnost využívat. Příznačné na této věci je, že když jsem v rámci projednávání strategie navrhoval zvýšit počet členů RP na sedm (s argumentací hlavně zvyšujícím se rozsahem politického působení strany) a v případě podílu na vládě automaticky na devět, tak to byl Jakub, který daný návrh škrtl s odůvodněním, že by RP nebylo potřebně pružné a akční. Pokud by se některý člen můj návrh osvojil a chtěl ho prosazovat, tak doplňuji, že jeho součástí byla i podmínka, že minimálně třetina členů v každém předsednictvu strany nesmí být zastupitelem na stejné úrovni (z důvodu potřeby přirozené vnitřní kontroly).

Při vyšším počtu členu orgánu se snadněji jeden výjimečný nebo "výjimečný" člen snese. To však neznamená, že slušnost není základ, na té musíme trvat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrebicek za příspěvky (celkem 6):
Vit.Fux, Ivan.Sirko, Daniela.Weissova, Vojtech.Tatra, Michaela.Nepejchalova, Dan.Lestina
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Petr.Tkadlec píše: 23 říj 2019, 16:23
Vaclav.Zidek píše: 23 říj 2019, 16:20
Simon.Barczi píše: 23 říj 2019, 16:02

Ale, to že to bylo koordinovano předem snad nebudeme rozporovat :)
No já jo, dokud neuvidím nějaký důkaz ... "podpůrné vojsko" - to především chci doložit. Nebo už se neřídíme komunikačním minimem a deminimem? Já teda hlasoval podle sebe a pokud existuje nějaké "podpůrné vojsko" dokažte to, zajímalo by mne to pro následnou rozpravu a volbu.
Se podívej. Útočníci se rozhodně neřídili komunikačním minimem a hlasující, když ani nepočkali na vyjádření Michálka, tak se rozhodně neřídili deminimem, byť jde jen o podnět... Navíc, když se částečně přiznají, že kvůli koordinování puče ani nespí...
Nezlob se na mne, ale to je tendenční výklad.

Pro podání členského podnětu přeci není nutné informace od protistrany, k tomu slouží následná rozprava. I tady hodně lidí se přiznalo, že podpořilo jen proto, že chtějí veřejné projednání. Podnět nevynáší žádný jiný verdikt, než to, že se daná věc má řešit. Ale nechme to, podnět je podpořen, počkejme si na rozpravu.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 899
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Radek.Holomcik »

OFFTOPIC[quote=Martin.Rejman post_id=645534 time=1571838906 user_id=8773]
[quote=Tomas.Kolacny post_id=645531 time=1571838743 user_id=5855]
Ale že by se RP angažovalo v roli mediátora mezilidských vztahů, tak takovou zkušenost moc nemám.
[/quote]

Já v pozici vedoucího TO jsem to také nezažil :-/ O to víc mě překvapuje, jak moc se to teď zmiňuje ... všichni si budeme pomáhat, zní to dobře, ale skutek utekl.
[/quote]

Martine, vzpomeň si, já se o to jednou u piva v "Rouře" pokusil (přestože jsem neměl TO v gesci). Když jsem se dozvěděl, že kvůli neschopnosti/lenosti RP nebyla postavena kandidátka v Liberci, přešlo mě to.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Matuska, Jiri.Hoskovec, Vojtech.Pikal, Eva.Ticha

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Jan.Hosek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 453
Registrován: 18 lis 2016, 21:05
Profese: programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Jan.Hosek »

Jan.Lipavsky píše: 23 říj 2019, 14:44 Tady bude můj druhý příspěvek.
Bohužel si ho asi nepřečtu, protože to vlákno čtu teď, postupně, a žádná notifikace na editaci příspěvku nejde nastavit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hosek za příspěvky (celkem 7):
Vit.Fux, Martin.Stanek, Vojtech.Tatra, Vojtech.Pikal, Zuzana.Kudlackova, Vaclav_Mraz, Pavel.Knezik
Uživatelský avatar
Rostislav.Matuska
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 109
Registrován: 30 bře 2018, 17:16
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 113 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Rostislav.Matuska »

Jako optimista věřím, že v lednu na CF uvidím obě tváře s úsměvem ... ať už to dopadne jakkoliv :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Matuska za příspěvky (celkem 2):
Ivor.Kollar, Eva.Ticha
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Petr.Tkadlec píše: 23 říj 2019, 16:23Se podívej. Útočníci se rozhodně neřídili komunikačním minimem a hlasující, když ani nepočkali na vyjádření Michálka, tak se rozhodně neřídili deminimem, byť jde jen o podnět... Navíc, když se částečně přiznají, že kvůli koordinování puče ani nespí...
Tady bych se ohradil, nehlasuju pro odvolání (zatím), hlasuju pro projednání, protože to považuji za dobrý nápad. Na to, abych si myslel, že je něco dobrý nápad projednat, mám dostatek informací.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 9):
Petr.Tkadlec, David.Novak, Tomas.Durco, Lucie.Spacilova, Pavel.Moravec, Vojtech.Tatra, Vojtech.Pikal, Eva.Ticha, anonym80555
Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Simon.Barczi »

Vaclav.Zidek píše: 23 říj 2019, 16:20 No já jo, dokud neuvidím nějaký důkaz ... "podpůrné vojsko" - to především chci doložit. Nebo už se neřídíme komunikačním minimem a deminimem? Já teda hlasoval podle sebe a pokud existuje nějaké "podpůrné vojsko" dokažte to, zajímalo by mne to pro následnou rozpravu a volbu.
Pro mě je tím důkazem časová souslednost příspěvků

@Jana.Kolarikova zakládá vlákno v 9:23 @MikulasPeksa reaguje 5 minut na to. Příspěvkem v rozsahu 2820 znaků včetně formátovaní. Tedy tempo minimálně 470 čistých úhozů za minutu cca 8 úhozů za sekundu (když je počítáno, že formátovávání proběhlo poté. FYI Ke státní zkoušce z kancelářského psaní na klávesnici zvýšenou rychlostí musí být dosaženo minimálně 300 čistých úhozů za minutu)

Z toho pro mě pramení, že tento podnět byl před uveřejněním zde na fóru koordinován minimálně těmito dvěma.

Stačí?
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Jan.Hosek píše: 23 říj 2019, 16:32
Jan.Lipavsky píše: 23 říj 2019, 14:44 Tady bude můj druhý příspěvek.
Bohužel si ho asi nepřečtu, protože to vlákno čtu teď, postupně, a žádná notifikace na editaci příspěvku nejde nastavit.
Ani já ho číst nebudu. Mám problém číst příspěvky minulé, natož ty budoucí!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tomas.Pastircak píše: 23 říj 2019, 16:33
Petr.Tkadlec píše: 23 říj 2019, 16:23Se podívej. Útočníci se rozhodně neřídili komunikačním minimem a hlasující, když ani nepočkali na vyjádření Michálka, tak se rozhodně neřídili deminimem, byť jde jen o podnět... Navíc, když se částečně přiznají, že kvůli koordinování puče ani nespí...
Tady bych se ohradil, nehlasuju pro odvolání (zatím), hlasuju pro projednání, protože to považuji za dobrý nápad. Na to, abych si myslel, že je něco dobrý nápad projednat, mám dostatek informací.
To samozřejmě může napsat každý. Podle mě, ale lidi, co do toho tak moc nevidí, si minimálně měli počkat na Jakubovo vyjádření. Ale o tomto se bavit je zbytečné...
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 23 říj 2019, 16:39, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Eva.Ticha
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1260
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2311 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Jan.Hosek píše: 23 říj 2019, 16:32
Jan.Lipavsky píše: 23 říj 2019, 14:44 Tady bude můj druhý příspěvek.
Bohužel si ho asi nepřečtu, protože to vlákno čtu teď, postupně, a žádná notifikace na editaci příspěvku nejde nastavit.
Dej mi like a pak ti poslu SZ o aktualizaci :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Jiri.Belsan, Jan.Hora, Eva.Novakova
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“