odvolání Jakuba Michálka z RP

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Ve věci zahájení jednání o odvolání Jakuba Michálka z funkce místopředsedy strany jsem

PRO
236
63%
PROTI
106
28%
ZDRŽUJI SE
31
8%

Celkem hlasujících: 373 - Celkem hlasů: 373

Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 932 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Ivor.Kollar » 23 říj 2019, 15:47

Mikulas.Ferjencik píše:
23 říj 2019, 15:39
Martin.Rejman píše:
23 říj 2019, 15:05
Mikulas.Ferjencik píše:
23 říj 2019, 14:51
Jako vedoucí mediálního odboru se pokusím být v této věci pokud možno neutrální, jedinou věc si neodpustím. Používat odchod Tobiase Esnera a rezignaci Martina Rejmana jako argument proti Jakubovi považuji za extrémně nevhodné. Jsem velmi rád, že se nám podařilo se závislosti na Tobiasovi zbavit a Martina považuji za dobrého programátora, ale zoufale špatného vedoucího, jehož přístup paralyzoval fungování celé strany.
Prokaž, že jsem paralyzoval fungování celé strany, nebo se za toto tvrzení omluv a zde ho označ za nepravdivé. Neučiníš-li tak, rád tě zařadím na seznam poslanců pirátů, kteří lžou.
Nečerpat peníze určené na zlepšování našeho technického zázemí ve finále vede k paralyzování strany.
Myslim ze sme tu trochu OT, ale k paralyze strany vedie nezlepsovanie technickeho zazemia, nie necerpanie penazi. To moze byt silne korelovane, ale nie nutne. Prosim nesklznime do standarnych korporanych praktik, kde sa pred koncom roka kupuju uplne blbosti, len nech sa nejak vycerpa badzet a nie je ze toho problem a osekane premie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivor.Kollar za příspěvky (celkem 9):
Marek.Necada, Petr.Tkadlec, Martin.Rejman, Ivo.Vlasaty, Ivan Sirko, Roman.Kucera, Michaela.Skokanova, Rostislav.Reha, Dan.Lestina

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Profese: magician
Dal poděkování: 346 poděkování
Dostal poděkování: 1081 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 23 říj 2019, 15:50

Mikulas.Ferjencik píše:
Martin.Rejman píše:
Mikulas.Ferjencik píše:
23 říj 2019, 14:51
Jako vedoucí mediálního odboru se pokusím být v této věci pokud možno neutrální, jedinou věc si neodpustím. Používat odchod Tobiase Esnera a rezignaci Martina Rejmana jako argument proti Jakubovi považuji za extrémně nevhodné. Jsem velmi rád, že se nám podařilo se závislosti na Tobiasovi zbavit a Martina považuji za dobrého programátora, ale zoufale špatného vedoucího, jehož přístup paralyzoval fungování celé strany.
Prokaž, že jsem paralyzoval fungování celé strany, nebo se za toto tvrzení omluv a zde ho označ za nepravdivé. Neučiníš-li tak, rád tě zařadím na seznam poslanců pirátů, kteří lžou.

Nečerpat peníze určené na zlepšování našeho technického zázemí ve finále vede k paralyzování strany.
Aha, takže jsi uvedl nepravdivé tvrzení, jelikož neumíš prokázat, že k paralýze došlo. Opakovaně žádám omluvu, naprosto vážně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 5):
Ivo.Vlasaty, Lenka.Wagnerova, Milos.Zmeskal, Janek.Wagner, Rostislav.Reha

Tomas.Kolacny
Předseda místního sdružení
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1244 poděkování
Dostal poděkování: 3023 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 23 říj 2019, 15:52

Ivan.Bartos píše:
23 říj 2019, 14:52
Věřím, že vždy byla zřetelná snaha problémy ať vztahové nebo komunikační, ale i kompetenční, v Pirátech řešit dialogem, změnou systému, vzájemnou pomocí, komunikací, a to nejen ve vztahu vedoucích orgánů či odborů, ale na různých vrstvách fungování Pirátů.
No pokud za dialog považuješ podání ke KK a komentování přes média bez jediného aktivního pokusu o nějakou přímou komunikaci problému mezi aktéry, tak v takovém dialogu RP i díky významnému přispění Jakuba přímo excelovalo. Ale že by se RP angažovalo v roli mediátora mezilidských vztahů, tak takovou zkušenost moc nemám.

Abych nebyl špatně pochopen, já rozhodně nezpochybňju Jakubův přínos jak v historickém formování strany (zejména v roli vedoucího AO), tak při řešení programových témat ve sněmovně, ale pokud mám věřit, že je tahle partaj budovaná zespoda a RP na vrcholu hierarchie je tedy služebníčkem členské základny, tak od členů RP očekávám trošku víc soft skills, než jen korporátní technokratický management s důrazem na produktivitu.

Odvolávání dva měsíce před koncem mandátu nepovažuju za vhodný krok, ale aspoň troška sebereflexe by u Jakuba nezaškodila, když je očekávána u všech ostatních.
Naposledy upravil(a) Tomas.Kolacny dne 23 říj 2019, 15:54, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 9):
Petr.Tkadlec, Vojtech.Tatra, Ivan Sirko, Robert.Cuma, Lukas.Hejduk, Vladimir.Dubovy, Jaromir.Slezak, Rostislav.Reha, Dan.Lestina
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Martin.Rejman » 23 říj 2019, 15:53

Ivor.Kollar píše:
23 říj 2019, 15:47
Mikulas.Ferjencik píše:
Martin.Rejman píše:

Myslim ze sme tu trochu OT, ale k paralyze strany vedie nezlepsovanie technickeho zazemia, nie necerpanie penazi. To moze byt silne korelovane, ale nie nutne. Prosim nesklznime do standarnych korporanych praktik, kde sa pred koncom roka kupuju uplne blbosti, len nech sa nejak vycerpa badzet a nie je ze toho problem a osekane premie.
Ono nejde moc zlepšovat technické zázemí tam, kde je okolo aktivní nespolupráce, případně dokonce aktivní nekomunikace. Ale proto máme nového vedoucího, u kterého jakákoliv historie nebude moci sloužit jako argument, že-

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Martin.Rejman » 23 říj 2019, 15:55

Tomas.Kolacny píše:
23 říj 2019, 15:52
Ale že by se RP angažovalo v roli mediátora mezilidských vztahů, tak takovou zkušenost moc nemám.
Já v pozici vedoucího TO jsem to také nezažil :-/ O to víc mě překvapuje, jak moc se to teď zmiňuje ... všichni si budeme pomáhat, zní to dobře, ale skutek utekl.

Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 28290 poděkování
Dostal poděkování: 21664 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 23 říj 2019, 16:00

Petr.Tkadlec píše:
23 říj 2019, 15:45
Systémy jak vidno jedou perfektně.
Dovolím si důrazně nesouhlasit s tímto tvrzením.
Ale jsme mimo téma.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Andrej.Ramaseuski, Petr.Tkadlec, Jitka.Vondrouskova, Pavel.Knezik
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Simon.Barczi
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Příspěvek od Simon.Barczi » 23 říj 2019, 16:02

Vaclav.Zidek píše:
23 říj 2019, 15:33
Petr.Tkadlec píše:
23 říj 2019, 14:45

Jasný signál je i to, když tento podnět vznikne v době zasedání sněmovny. Nemluvě o tom, že jde vidět jasná koordinace puče mezi @mikulas.peksa a @jana.kolarikova Takže tento *útok byl precizně načasován. Podpůrné vojsko bylo taky hned zalarmováno.
Tohle jsou tvé dohady a vydáváš je tu za nějaký "výkum".

Ale, to že to bylo koordinovano předem snad nebudeme rozporovat :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Hoskovec, Jiri.Belsan
Šimon Barczi
725 O86 O13

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Martin.Rejman » 23 říj 2019, 16:08

Simon.Barczi píše:
23 říj 2019, 16:02
Vaclav.Zidek píše:
Petr.Tkadlec píše:

Jasný signál je i to, když tento podnět vznikne v době zasedání sněmovny. Nemluvě o tom, že jde vidět jasná koordinace puče mezi @mikulas.peksa a @jana.kolarikova Takže tento *útok byl precizně načasován. Podpůrné vojsko bylo taky hned zalarmováno.

Proto máme přece síť koordinátorů, ne ? :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Marek.Necada

Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3576 poděkování
Dostal poděkování: 3177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 23 říj 2019, 16:08

Simon.Barczi píše:
23 říj 2019, 16:02
Vaclav.Zidek píše:
Petr.Tkadlec píše:

Nemluvě o tom, že se i v úvodním příspěvku přiznali, že kvůli tomu ani nepsali...
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Lukas.Hejduk
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Dal poděkování: 649 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Příspěvek od Lukas.Hejduk » 23 říj 2019, 16:14

Tak jsem rád, že jsem se z médií dozvěděl, co si Jakub myslí o podnětu. Pro mě (OFFTOPICřadového člena, co s JM nijak nespolupracuje a spolupracovat nebude) dva měsíce před skončením mandátu by úplně stačila rozumná míra sebereflexe (s ohledem na to, že těch 200 lidí nepodpořilo ten podnět jen proto, že by byli nefér zaujatí vůči JM). Včetně nějakého dalšího postupu, jak zabránit tomu, aby se podobné situace opakovaly. Pak by za mě a priori asi nebyl důvod někoho odvolávat, když Jakub nechce v lednu kandidovat.
Ale pokud ta sebereflexe bude vypadat tak jako na té tiskovce, tak to asi jen ukazuje, jak moc měli zakladatelé podnětu pravdu. A bude to problém dlouhodobě i když se Jakuba podaří z RP odvolat. I předseda PK přeci potřebujou aspoň určitou míru empatie, i předseda PK potřebuje důvěru strany, bude muset komunikovat se zaměstnanci strany. Ale třeba ta sebereflexe přijde.
+420 777 212 272
Bydlím aktuálně v Brně-Žabovřeskách.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“