odvolání Jakuba Michálka z RP

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Ve věci zahájení jednání o odvolání Jakuba Michálka z funkce místopředsedy strany jsem

PRO
236
63%
PROTI
106
28%
ZDRŽUJI SE
31
8%
 
Celkem hlasujících: 373 - Celkem hlasů: 373

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Martin.Rejman »

Sona.Agnes.Nemeckova píše: 23 říj 2019, 13:40 Pokud tohle o palcích za jméno přidá člen mediálního odboru, tak kde to jsme? Pokud si tohle myslíš o členské základně jak ji můžeš slušně a hrdě prezentovat směrem ven?
Tyto diskuse jsou vynikající v tom, že se právě ukáže, kdo jaké principy zastává. Nezbývá než doufat, že ti, co opravdu připravuji medální vyjádření, jsou na tom lépe ... vlastně by asi bylo fajn mírně oddělit stranický a poslanecký mediální odbor :-)
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Jakuba mám rád, páč je to chovnej Pirát. Ale signály o tom, že má v sobě i kapánek sociopatie mám už od doby Lenky Wagnerové. Musím přiznat, že jsem tehdy polknul nasucho.
A to, že teď nejspíš bude sesazen z (polo)kapitánského můstku? No a co.
Tahounem zůstane, nepřeběhne, milošozemanství není nakažlivé.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Já bych chtěl k tomu všemu dodat asi jen jednu věc. Že se najdou tací, co nepochopením či záměrně pletou dohromady pozici člena RP a práci Jakuba v PSP, už tu komentovali jiní.

Co mě zarazilo je ta celková argumentace stylem 'ano, Jakub má problémy s komunikací/empatií/whatever', ale přeci ho nebudeme odvolávat, když je viditelný a stranu by to mohlo možná poškodit. (ponechám stranou fakt, že stranu dost možná taky poškodila reakce JM na současnou kauzu jeho přítelkyněOFFTOPIC // tím myslím tu jeho agresivní mediální exhibici, kdy jakékoli upozorňování na tu kauzu označil za kampaň a stranické oponenty veřejně ohodnotil jako líné a neschopné).
Já jsem si vždy myslel, že tenhle přístup, že 'účel světí prostředky' je Pirátům cizí. Dokonce jsem si naivně myslel, že to funguje naopak - že účel prostředky nesvětí. Že jedno zlo nemůže jen tak vymazat dobro spáchaný jinde (v tomhle případě prací JM v psp apod.).
Důvod pro odvolávání je jednoduchý - Jana a do určitý Mikuláš jako důvod udali primárně jednání JM s jinými lidmi, se zaměstnanci strany, šikanu atd. Určitě je právo každýho člena s těmi jejich texty polemizovat. Říct - tak ok, já si myslím, že přehánějí/neříkají pravdu/mají postranní úmysly. Ale jinak si myslím, že obvinění jednak ze šikany a jednak z toho, že je člen RP neschopnej normálně jednat s lidma, to mi přijde natolik závažný, že by se mělo probrat a nemělo by se smést ze stolu s tím, že je JM výkonný, viditelný a voliči ho znají. Sorryjako.

Jinak - osobně bych hlavně rád viděl nějakou sebereflexi Jakuba. V první řadě proto, že tak by asi Piráti měli věci řešit. Konsensem a vzájemnou komunikací. Ale hlavně proto že tenhle typ chování - nevidím nalevo, napravo, důležitý je výsledek a vy, členové strany, jste tady od toho, abyste drželi hubu a podpořili mě v mém šíleném tempu - přeci postupně začne vadit v jakékoli další mediálně viditelné činnosti. I práce předsedy PK přeci nesestává pouze z řečnění od pultíku proti Babišovi (v čem je Jakub určitě super). Ale tohle říkám jen tak bokem. Vím, že podnět se týká odvolání z RP.

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Michal.Koci
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2017, 17:54
Profese: člen PMS Praha 10
Dal poděkování: 219 poděkování
Dostal poděkování: 134 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Michal.Koci »

Ahoj vážení,
velmi se přimlouvám, aby se tato diskuse děla z podstaty tématu (i s odvoláním na právě projednávaný etický kodex zastupitele) NEVEŘEJNĚ.
S diskusí souhlasím, leč se domnívám, že veřejné "propírání špinavého interního prádla" již bylo dost a nic pozitivního nám nepřinese, ba naopak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Koci za příspěvek:
Michal.Prager

MS Praha 10
předseda

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Nene, ať se to tady řeší pěkně veřejně. Už si totiž sepisuji seznam, abych dal většinu účastníků ke kontrolní komisi pro porušení komunikačního minima https://wiki.pirati.cz/rules/komin a bylo by nefér, kdyby si někteří ulevovali neveřejně a na můj seznam se nedostali.

Je to hrdina, kterého si Piráti zaslouží, ale kterého zrovna nepotřebují. A tak ho budeme pronásledovat, protože on to unese... protože to není hrdina. Je to *tichý ochránce, bdělý strážce. Jakub Michálek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Frantisek.Dosedel
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Eva.Horakova »

Ahoj,
posílám Vám odkaz komunikace, která zde probíhá a která je tak veřejná, že ji najdete na stránkách novinky.cz
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/si ... cu0lnPMJsw
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Horakova za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Dosedel, Martin.Sterba
Eva ❤️
Agnes.Nemeckova
Člen KS Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2019, 09:55
Profese: Poradce pro rodiče, manažer v NNO
Bydliště: Praha 17
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Agnes.Nemeckova »

Josef.Kadlecek píše: 23 říj 2019, 13:44 Jakuba mám rád, páč je to chovnej Pirát. Ale signály o tom, že má v sobě i kapánek sociopatie mám už od doby Lenky Wagnerové. Musím přiznat, že jsem tehdy polknul nasucho.
A to, že teď nejspíš bude sesazen z (polo)kapitánského můstku? No a co.
Tahounem zůstane, nepřeběhne, milošozemanství není nakažlivé.
Prosím tě co znamená "chovnej pirát"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Agnes.Nemeckova za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal

Ágnes Němečková
MS Praha 6
Členka RT sociál a RT zdravotnictví, týmu SPOD

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Sona.Agnes.Nemeckova píše: 23 říj 2019, 13:40 Nechtěla jsem dosud reagovat na to co píšeš. Ale teď už musím.
Důrazně se ohrazuju minimálně sama za sebe, proti nařčení za "dávání palců za autorstvi a ne obsah". Palce bych nedávala vůbec, ale jsou tací, kteří zde hned na začátku útočili na to, že se lidé anonymně schovávají za hlasováni, ale paleček už Janině návrhu nedají, tak jsem začala palečkovat. A ono to je zase blbě ? Je mi upřímně jedno jestli příspěvek napsala Lydie Bartošová, Mikuláš Peksa, nebo ty, osobně prvně čtu příspěvek a pak koukám kdo ho psal.
Jsem u pirátů chvilku, přišla jsem kvůli ideálům, víře v elementární slušnost a důvěru v to, že piráti jsou jinde.
Pokud tohle o palcích za jméno přidá člen mediálního odboru, tak kde to jsme? Pokud si tohle myslíš o členské základně jak ji můžeš slušně a hrdě prezentovat směrem ven?
Měl jsem na mysli hlavně bizarní situaci snad u čtvrtého a pátého příspěvku, kdy Jan Lipavský i Marek Nečada napsali minutu od sebe zcela identický post "Zde bude můj příspěvek". A rovnou dostali lajky od svých názorově bližších lidí ve straně. Tedy že si lidi lajkují příspěvky svých kamarádů ještě předtím, než se vůbec napíšou. Prostě podle autorství a ne podle obsahu. To mi nepřijde jako ideální podmínka pro funkční debatu.

EDIT: Marek Nečada to po tomhle upozornění (neříkám že kauzálně, jen se to stalo časově poté, co jsem o tom napsal) doplnil o citaci předpisů.

Jinak za tvůj přístup jsem hrozně rád, řešit se má obsah, ne kdo to píše. Ale nevidím moc souvislost s MO, o členské základně si myslím jen to nejlepší v kontextu toho co vidím. A to jsem popsal výše-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 4):
Simon.Barczi, Vojtech.Pikal, Jiri.Belsan, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 805
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1352 poděkování
Dostal poděkování: 1102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Eva.Horakova píše: 23 říj 2019, 14:00 Ahoj,
posílám Vám odkaz komunikace, která zde probíhá a která je tak veřejná, že ji najdete na stránkách novinky.cz
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/si ... cu0lnPMJsw
áááá i v ParListech
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... uMr4ECpnxk

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Simon.Barczi »

Georgia.Hejduk píše: 23 říj 2019, 13:10 Vážení, Vážené

Ráda bych abychom se společně zastavili a zamysleli, se jak vážnou situaci tu řešíme.

To co @Jana.Kolarikova a další říkají (a, že jich je) je poměrně vážné obvinění ze šikany neboli bossingu, proto prosím abychom se nesnažili řešit problém zda má, nebo nemá cenu odvolávat Jakuba Michálka pár měsíců před koncem funkčního období RP.

Pokud nám na úrovni PO / RP skutečně vznikla až taková šikana, že více lidí v PO i v RP chce svou funkci složit pak je namístě řešit to pokud možno odborně.
  • Za prvé, je nutné brát všechny takovéto komentáře vážně a nesnažit se to shodit v prosení či v mandátní rovině.
  • Za druhé, je nutné zajistit aby došlo k důkladnému vyšetření celé věci, a to s maximální opatrností a péči, nesprávné vyšetření může vést k další dehumanizaci a bossingu.
  • Za třetí, je bezpodmínečně nutné oslovit někoho aby skupinu léčil, pokud k šikaně skutečně dochází je nutné začít s léčbou, pokud tak neučiníme je možné, že se najde jiný agresor.
  • Za čtvrté, je nutné abychom prosím neříkali, tenhle člověk je dobrý a proto si tohle může dovolit to, že se Jana a další necítí dobře je vážné a musí, se zde oddělit profesní a týmové a duševní stránce.
Zároveň je nutné tuhle věc řešit komplexně. To znamená úkol pro personální odbor, který ve standardní ogranizaci má tyto věci v gesci.

Idealně tedy udělat základní audit, provést barometr nálad, nastavit pravidelné feedback seance, identifikovat pozice s nadměrnou fluktuací a věc začít řešit.

V momentě kdy se tohle provede jen ve vztahu JM proti zbytku je to selektivní a hlavně neefektivní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvek:
Vojtech.Tatra
Šimon Barczi
725 O86 O13
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“