odvolání Jakuba Michálka z RP

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Ve věci zahájení jednání o odvolání Jakuba Michálka z funkce místopředsedy strany jsem

PRO
236
63%
PROTI
106
28%
ZDRŽUJI SE
31
8%
 
Celkem hlasujících: 373 - Celkem hlasů: 373

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Andrej.Ramaseuski píše: 23 říj 2019, 11:57
Petr.Tkadlec píše: 23 říj 2019, 11:52 Proti odvolání. Ale proti jednání o odvolání JM nic nemám. Myslím, že to patří k naší kultuře ho před koncem mandátu odvolávat. Doufám, že teď džihád bude pokračovat dál na další vedoucí týmů odborů, členy předsednictev, ať se nám pak všem pěkně uleví a strana bude zase v harmonii.
jo, tradice jsou dulezite :) ale o dalsim pokracovani dzihadu pochybuji - minimalne dva odbory maji naprosto nove vedouci, kteri zatim naprosto nic nespachali. u predsednictev ocekavam spis vlnu demisi nez odovolani - vetsinou jsme radi ze aspon nejake dobrovolniky na tyto pozice sehnali.
Stáváme se tradiční stranou. :D To jsem rád.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Hamal.Dvorak píše: 23 říj 2019, 11:53@Martin.Kucera: Když jsem četl příspěvek Davida Wagnera ke kauze JCDecaux, daleko více než chování Michaely Krausové mne znepokojilo to, jak na Tebe Jakub tlačil. Jsem rád, že dokážeš dlouhodobě odolávat, ale moc bych si přál, abys nemusel hájit dělbu moci ve straně proti členovi předsednictva.
Kdyby dělbu moci ... ale základní principy transparentního rozhodování.

OFFTOPIC[quote=Jiri.Hoskovec post_id=645361 time=1571824170 user_id=11032]Ale vzhledem k tomu, že si tu navzájem lidi lajkují i placeholdry, tak asi rezignuji na iluzi, že jde v debatě o to, co se říká, a ne jen o to kdo to říká a jestli je to kámoš.[/quote]
No, když už jsi to nakousl, tak viewtopic.php?p=645263#p645263 považuji za pitomé chování (buď mám co říct teď, tak to řeknu, nebo na to budu mít čas později, tak to řeknu později), které jsem AFAIK Honzovi už i dříve vytýkal. A viewtopic.php?p=645264#p645264 chápu jako ironickou parafrázi předešlého. (Pokud je míněn vážně, pak je pro mě stejně pitomý jako ten Honzův.)

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5255
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7643 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Technicka - zatim se nehlasuje o odvolani JM z RP. Anketa nahore byla jen pro svolani jednani, jednani bylo svolano (resp bude zrejme dnes vecer) a az po jednani pristoupime k samotnemu hlasovani.
/jen vysvetleni pro novinare a neznale nasich predpisu :) /

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3436
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2607 poděkování
Dostal poděkování: 5037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Petr.Tkadlec píše: 23 říj 2019, 11:58
Andrej.Ramaseuski píše: 23 říj 2019, 11:57
Petr.Tkadlec píše: 23 říj 2019, 11:52 Proti odvolání. Ale proti jednání o odvolání JM nic nemám. Myslím, že to patří k naší kultuře ho před koncem mandátu odvolávat. Doufám, že teď džihád bude pokračovat dál na další vedoucí týmů odborů, členy předsednictev, ať se nám pak všem pěkně uleví a strana bude zase v harmonii.
jo, tradice jsou dulezite :) ale o dalsim pokracovani dzihadu pochybuji - minimalne dva odbory maji naprosto nove vedouci, kteri zatim naprosto nic nespachali. u predsednictev ocekavam spis vlnu demisi nez odovolani - vetsinou jsme radi ze aspon nejake dobrovolniky na tyto pozice sehnali.
Stáváme se tradiční stranou. :D To jsem rád.
no to ani trochu. mozna, po takovych kauzech se trochu ocistime, a ziskame nejakou sebereflexi a pokoru, kteri nam tak nejak zacinaji chybet. ale rozhodne se nestaneme tradicni stranou. spis tradicionalistickou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Stanislav.Dufek, Libor.Adamek, Jana.Hladova

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Martin.Bohac
Člen KS Praha
Příspěvky: 27
Registrován: 13 čer 2018, 21:25
Profese: Podnikatel, majitel školy a vývojář
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Martin.Bohac »

Já jsem sice pořád pirát nováček, ale nepřijde mi ideální řešit odvolání touhle cestou. Jak se angažuju hlavně v Praze na magistrátu, tak jsem s Jakubem přišel do kontaktu jen jednou a ano, působil na mě arogantně. A tak na mě btw působí většina úspěšných politiků. Omlouvám se, jestli na to mám spíše venkovní pohled, ale z pohledu našich voličů je tohle stupidní krok. Michálek je ikona a můžeme ho přístě do RP nezvolit. Ale tohle je střelba do vlastní nohy a já jsem PROTI.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Bohac za příspěvky (celkem 4):
Hana.Vodrazkova, Frantisek.Kindl, Jana.Hladova, Zuzana.Cerna
Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Simon.Barczi »

Zuzana.Kudlackova píše: 23 říj 2019, 11:22
Simon.Barczi píše: 23 říj 2019, 11:14

Jak už tady bylo několikrát řečeno, potřebujeme jeho drive, energii a tvrdohlavost. Místo odvolání se spíš pojďme starat o mentální hygienu vytížených členů. @Jana.Kolarikova tohle by měla být také role personálního odboru, že pokud vidím, že nadějný a schopný manažer zaostává v nějaké oblasti postarám se o jeho vzdělání, koučing a mentální pohodu.


A fakt si myslíš, že za hnusné chování k Janě si může Jana sama, protože Jakubovi neposkytla dostatečné možnosti vzdělání a koučingu? no to snad ne.
Ne to jsem nikde netvrdil, jen navrhuji best practice. Protože si myslím, že situace má i konstruktivní řešení do budoucna.
A ano selhání je lidské a proto na d tím mávneme rukou? Řešení nic? Je tak těžké přijmout, to, že JM se prostě na něco hodí a na něco ne? Přece nebudeme nábožně odpouštět pochybení a selhání ve funkci místopředsedy strany jenom protože jde o JM a je jinak velmi dobrý ve své práci ve sněmovně?
V lednu je CF kde se hlasuje nový RP, nevidím důvod tu situaci eskalovat teď, když je možné ji řešit v blízké budoucnosti. Myslím si, že jsou jiné prirority.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvek:
Frantisek.Kindl
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Milan.Krch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 164
Registrován: 06 dub 2018, 10:09
Profese: IT manager
Dal poděkování: 497 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Milan.Krch »

Jan.Hamal.Dvorak píše: 23 říj 2019, 11:53 @Martin.Kucera: Když jsem četl příspěvek Davida Wagnera ke kauze JCDecaux, daleko více než chování Michaely Krausové mne znepokojilo to, jak na Tebe Jakub tlačil. Jsem rád, že dokážeš dlouhodobě odolávat, ale moc bych si přál, abys nemusel hájit dělbu moci ve straně proti členovi předsednictva.

@Jana.Kolarikova: Děkuji, žes našla odvahu vystoupit veřejně. I kdyby se nepodařilo Jakuba odvolat, tak věřím, že bude pro všechny kdo s ním budou dále pracovat o mnoho jednodušší dávat najevo, že jeho chování není v pořádku.

Zpětně si říkám, že jsme si vždy nad jeho chybami zanaříkali, ale pak se s nimi smířili a (často v chudším kolektivu) pokračovali ve své práci. Nemyslím, že Jakub Michálek vynahradí Janu s Mikulášem. Hlasuji pro.
Teda musím říct, že mě i ta komunikace s Martinem, hodně překvapila :-( @Martin.Kucera respekt a skvělé jak si to ustál...
Naposledy upravil(a) Milan.Krch dne 23 říj 2019, 12:22, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Krch za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Karas, Filip.Smoljak, Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5255
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7643 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Andrej.Ramaseuski píše: 23 říj 2019, 12:05 no to ani trochu. mozna, po takovych kauzech se trochu ocistime, a ziskame nejakou sebereflexi a pokoru, kteri nam tak nejak zacinaji chybet. ale rozhodne se nestaneme tradicni stranou. spis tradicionalistickou.
Ja jsem tedy spise priznivec prevence, nez potom s pompou nechavat vyhnilou vec bolestive odstranit. Ale bohuzel porad plati to, ze existuje neco jako medialni obraz cloveka, ktery je od reality vetsinou celkem vzdaleny a ktery se my Pirati uz od pocatku snazime u politiku te realite priblizovat, prave pres tu vyhvalovanou a proklinanou transparenci. Bohuzel se nam to uplne nedari ani uvnitr strany, proto k takovym situacim dochazi.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Simon.Barczi »

Katerina.Stojanova píše: 23 říj 2019, 11:52
Jiri.Hoskovec píše: 23 říj 2019, 11:49 Krásně jste se do mě pustili, ale prosím, tohle přece není smyslem té debaty. Mě vadí, že se to zužuje na oslí můstek "Kdo nechce odvolat Jakuba podporuje šikanu". To je mimo a zcela to zabíjí obsah debaty.

Ale vzhledem k tomu, že si tu navzájem lidi lajkují i placeholdry, tak asi rezignuji na iluzi, že jde v debatě o to, co se říká, a ne jen o to kdo to říká a jestli je to kámoš.
Prosim tě, a zazní teda z tvý strany nějakej racionální argument, proč je ve světle popsaných skutečností vrcholně košer, aby Jakub setrval?

Protože zatím tu padá jenom to, že je "výkonný poslanec", což jaksi s funkcí RP uplně nesouvisí, že jo.
Určitě zazní co třeba kontinuita. Myslíš, že nový člen RP zvládne reálně odvést nějaký výkon během 1 měsíce? Já se domnívám, že nikoliv a proto je to také důvod proč hlasuji PROTI
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Martin.Rejman »

Martin.Bohac píše: 23 říj 2019, 12:09 Já jsem sice pořád pirát nováček, ale nepřijde mi ideální řešit odvolání touhle cestou. Jak se angažuju hlavně v Praze na magistrátu, tak jsem s Jakubem přišel do kontaktu jen jednou a ano, působil na mě arogantně. A tak na mě btw působí většina úspěšných politiků. Omlouvám se, jestli na to mám spíše venkovní pohled, ale z pohledu našich voličů je tohle stupidní krok. Michálek je ikona a můžeme ho přístě do RP nezvolit. Ale tohle je střelba do vlastní nohy a já jsem PROTI.
My ale neděláme kroky tak, aby to "z pohledu voličů" vypadalo dobře. Děláme je tak, že máme nějaké zásady (například Zásady týmové spolupráce) a ty uplatňujeme v politice.

Janě pro změnu vůbec nepřišlo ideální, když musela pro nevolnost z jednání odejít, nebo když se "chybou v tabulce" rozpočet jejího odboru resp. koordinátorů o 5 procent snížil. Každý umí něco, ale pochopení a lidský přístup k ostatním by měli mít všichni. Je možno nesouhlasit, ale i to se dá udělat klidně a vysvětlit si, v čem ten nesouhlas je.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“