odvolání Jakuba Michálka z RP

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Ve věci zahájení jednání o odvolání Jakuba Michálka z funkce místopředsedy strany jsem

PRO
236
63%
PROTI
106
28%
ZDRŽUJI SE
31
8%

Celkem hlasujících: 373 - Celkem hlasů: 373

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 6103 poděkování
Dostal poděkování: 1761 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Já považuji existenci Jakuba v RP od začátku jako krok vedle, protože je to tank, který má být namířen na protivníky a neměl by řešit vnitrostranickou politiku. (Tohle je obecný problém - proto armáda nikdy nemá suplovat roli policie - dělá to spolehlivě průsery)
OFFTOPICA když čtu jeho poslední výplody do médií, tak reálně uvažuju nad tím, že bych založil ještě paralelní podnět ve stylu "CF říká: Jakube brzdi a vyjadřuj se zdrženlivě nebo vůbec" protože to kňučení místy trhá uši víc jak to Babišovo.

Postřeh bokem: nepamatuji si kdy by se JM omluvil za chybu. Maximum co si pamatuju je ve stylu "nebylo to ideální, ale protože jsme výkonní, tak nám to musíte odpustit a všichni ostatní jsou naprosto hrozní a... hromada hnoje"

Že je dva měsíce do řádné volby nepovažuji vůbec za problém. I kdyby jeho místo v RP zůstalo prázdné, tak je potřeba to udělat. Pokud stihneme dovolbu, tak tam aspoň můžeme strčit někoho kdo bude mít aspoň nějakou schopnost mediace a schopnost dozpracovat tu hromadu špinavého prádla z kauzy MK, čti dělat pořádnou vnitrostranickou politiku (což vylučuje poslance a zainteresované osoby)

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22675 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Vera.Marusiakova píše:
23 říj 2019, 10:42
Milan.Krch píše:
23 říj 2019, 10:37
@Jakub.Michalek Můžeš se nám prosím k tomu vyjádřit? díky Milan
Jakub se v tuto chvíli, stejně jako další naši poslanci, účastní 35. schůze Poslanecké sněmovny. Na programu je schvalování státního závěrečného účtu a první čtení státního rozpočtu 2020. Takže v tuto chvíli nejspíš nemůže.
Já myslím že Milan ani neočekával, že by sem Jakub okamžitě naběhl, spíš ho chtěl upozornit (notifikačním nástrojem), že jeho vyjádření je žádoucí.
Martin.Stanek píše:
23 říj 2019, 10:46
- pokud by došlo k odvolání místopředsedy RP, stal by se novým místopředsedou RP někdo automaticky (z posledních voleb)? Může být RP jen 1+3 a případně jak dlouho?
Nestal, ve vztahu k RP se neuplatňuje princip náhradnictví.
Ve většině situací (ale ne teď, viz dále) by se spustila dovolba místopředsedy a než by proběhla, bylo by RP 1+3, to může.
Martin.Stanek píše:
23 říj 2019, 10:46
- data, která by ujasnila, kdy by šlo očekávat vyřízení tohoto podnětu (tedy dovolba místopředsedy)? Resp. kdy by šlo očekávat nové RP pokud by se "počkalo" na řádnou volbu RP? Nejde nejspíš přesně, takže třeba rozsah minimum - nejočekávatelnější - maximum?
Aktuálně by nemělo valný smysl spouštět dovolbu místopředsedy, protože pokud by došlo k odvolání (což bude známo nejdříve 4. 11.), byl by nový místopředseda zvolen nejdříve 25. 11., tedy by jeho mandát trval něco málo přes měsíc (na začátku ledna je zasedání CF, na němž bude zvoleno nové RP).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 9):
Zuzana.Kudlackova, Robert.Magni, Dan.Lestina, Daniela.Bila, Jaroslav.Nemec, Martin.Stanek, Jakub.Dedek, Jan.Hora, Pavel.Moravec
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Milan.Krch
Člen KS Středočeský kraj
Profese: IT manager
Dal poděkování: 455 poděkování
Dostal poděkování: 229 poděkování

Příspěvek od Milan.Krch »

Martin.Kucera píše:
23 říj 2019, 10:54
Vera.Marusiakova píše:
23 říj 2019, 10:42
Milan.Krch píše:
23 říj 2019, 10:37
@Jakub.Michalek Můžeš se nám prosím k tomu vyjádřit? díky Milan
Jakub se v tuto chvíli, stejně jako další naši poslanci, účastní 35. schůze Poslanecké sněmovny. Na programu je schvalování státního závěrečného účtu a první čtení státního rozpočtu 2020. Takže v tuto chvíli nejspíš nemůže.
Já myslím že Milan ani neočekával, že by sem Jakub okamžitě naběhl, spíš ho chtěl upozornit (notifikačním nástrojem), že jeho vyjádření je žádoucí.
Je to tak...díky Martine...přál bych si, aby to nebylo jednostranné vyjádření Jany, ale aby se Jakub k tomu vyjádřil a nezapadlo to
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Krch za příspěvky (celkem 3):
Vera.Marusiakova, Vladimira.Sykorova, Robert.Magni

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha
Profese: monitor klinických hodnocení
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 359 poděkování

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Jsem jednoznačně PROTI odvolání. S Jakubem nemám za 2 roky já osobně vlastně žádnou špatnou. Naposledy minulý týden víceméně obratem podpořil náš návrh na podporu komunální politiky, od kterého nás zrazovali někteří členové pražského PKS.
Takže z mého pohledu si Jakub uvědomuje, co je pro Pirátskou stranu důležité a mojí podporu má.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Bartko, Hana.Vodrazkova, Jan.Lipavsky
Tereza Vovesová

David.Novak
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Analytik
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 347 poděkování

Příspěvek od David.Novak »

Obviňovat někoho z nekalých politických ambicí (příspěvky @Matej.Kubicek @Jiri.Hoskovec) ve straně, která funguje na principu neustálé vnitrostranické demokracie, mi přijde poněkud přehnané. Jen aby to nebylo to známé "Podle sebe soudím tebe".

Dále se mi nelíbí argument, že bez Jakuba Michálka ve vedení strany se Piráti propadnou do nějaké triviální stranické skupiny. Za prvé, při vší úctě k zásluhám JM, ta představa je vlastně absurdní, nejsme one-man show. Resp. mediálně jsme, ale JM ten "one-man" není. Ale já néso z Prahe, takže mám možná jiný pohled.
Za druhé - Kam zmizela víra, že poctivá práce se vyplatí? I kdyby přišel výkyv v nárůstu preferencí, tak musíme věřit tomu, že když děláte svou práci pořádně, lidé to ocení. :D
Pirát od září 2018, MS Olomouc, odborná komise pro architekturu (etc.), KMČ Povel.

"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)

Barbora.Hruzova
Zástupce vedoucího odboru
Profese: knihovnice, spisovatelka
Dal poděkování: 1514 poděkování
Dostal poděkování: 649 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Jiri.Hoskovec píše:
23 říj 2019, 09:49
Opravdu chcete odvolávat Jakuba Michálka za to, že jste zveřejnili e-maily mezi RP a PO za účelem posílení vnitrostranické pozice a následně jste se pohádali na RP?

Myslel jsem, že předloňské odvolávání Jakuba za to ze asistent AO neautorizovaně odeslal podání k soudu jen tak něco nepřekoná.

Ale vážně. Volba RP je za dva a půl měsíce. Jestli v ní chcete uspět, přineste stagnující straně energii a vizi. Prevolovat někoho teď nema smysl. Ale jestli se místo pirátské politiky pustíme do těchto obsahově i termínově nelogických válek o vnitrostranické pozice, tak nás zcela oprávněně čeká osud zelených či laboristů. Stran, které natolik řešily politiku vnitřní, že zapomněly, že jsme tu kvůli te vnější. Sice se můžete ve své triprocentni straně stát nejmocnějšími, ale nemyslím si, že je to směr kterým se máme vydat.
Podle mě jsi absolutně mimo mísu. Ale u tebe tento postoj chápu.

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Profese: magician
Dal poděkování: 348 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman »

Tereza.Vovesova píše:
23 říj 2019, 11:01
Jsem jednoznačně PROTI odvolání. S Jakubem nemám za 2 roky já osobně vlastně žádnou špatnou. Naposledy minulý týden víceméně obratem podpořil náš návrh na podporu komunální politiky, od kterého nás zrazovali někteří členové pražského PKS.
Takže z mého pohledu si Jakub uvědomuje, co je pro Pirátskou stranu důležité a mojí podporu má.
Takže vytýkané chování k spolustraníkům, hlavně tedy vedoucí PO, ti přijde v pořádku ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 7):
Jaroslav.Nemec, Rostislav.Reha, Michaela.Skokanova, Ondrej.Kotas, Josef.Spak, Filip.Smoljak, Zdenek.Kops

Simon.Barczi
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Příspěvek od Simon.Barczi »

Nesouhlasím s návrhem a hlasuji proti.

Myslím si, že máme závažnější výzvy před sebou než odvolat na truc člověka, co pro stranu dělá tolik práce.

Chápu, že Jakub asi není král sympaťáků, ale upřimně to je pochopitelné. Díky tomu, že empatie není jeho silná stránka dokáže tvrdě bojovat proti tomu nejsilnějšímu co tady v ČR máme. Bohužel tenhle aspekt tady trestuhodně zapadá. Myslíte si, že kdokoliv kdo se sesypal z toho, že Jakub na ně zvýšil hlas by byl ochoten 24/7 tvrdě stát proti všem zájmovým skupinám v ČR. Dokážete si představit jaký je to tlak, kvůli svému přesvědčení stát proti lobbistickým skupinám co mají v rukou miliardy, média a moc. Ten tlak je obrovský a člověk co ho ustojí to nezvládne bez vedlejších efektů.

Tato síla je, ale pak vyvážena tím, že je člověk otupělý emocím, tlaků a odchyluje se od standardního vzorce chování.

Předsednictvo pro mě reprezentuje vzorek strany a Jakub to plní.

Jak už tady bylo několikrát řečeno, potřebujeme jeho drive, energii a tvrdohlavost. Místo odvolání se spíš pojďme starat o mentální hygienu vytížených členů. @Jana.Kolarikova tohle by měla být také role personálního odboru, že pokud vidím, že nadějný a schopný manažer zaostává v nějaké oblasti postarám se o jeho vzdělání, koučing a mentální pohodu.

Přijde mi, že čekáme, že Piráti jsou nejlepší lidé na světe, co nemůžou selhat, ale v realitě selháváme my když se nedokážeme profesionálně postarat o naše lidské zdroje.
Šimon Barczi
725 O86 O13

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22675 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jen tu zaznamenám aktuální stav ankety:

Kód: Vybrat vše

PRO -      119
PROTI -     25
ZDRŽUJI SE - 7
Celkem hlasujících: 151 - Celkem hlasů: 151
Tedy již téměř dvojnásobek podpory nutné pro svolání jednání (ta nyní čítá 64 členů).
Já ho svolávat nemohu, neb nejsem nestranný, ale jsem přesvědčen, že dostatečně nestranného předsedajícího nalezneme.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Profese: magician
Dal poděkování: 348 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman »

Martin.Kucera píše:
23 říj 2019, 11:17
Jen tu zaznamenám aktuální stav ankety:

Kód: Vybrat vše

PRO -      119
PROTI -     25
ZDRŽUJI SE - 7
Celkem hlasujících: 151 - Celkem hlasů: 151
Tedy již téměř dvojnásobek podpory nutné pro svolání jednání (ta nyní čítá 64 členů).
Já ho svolávat nemohu, neb nejsem nestranný, ale jsem přesvědčen, že dostatečně nestranného předsedajícího nalezneme.
Co třeba @Vojtech.Pikal , má praxi jako místopředseda PSP :-) ?

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“