KF Kvk 19/2019 - Dovolba 4. místopředsedy KS KvK - Rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Karlovarsky kraj

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 318 poděkování
Dostal poděkování: 1122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Kvk 19/2019 - Dovolba 4. místopředsedy KS KvK - Rozprava

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 15 říj 2019, 17:06

Lucie.Trckova píše:
14 říj 2019, 16:05
Ahoj Šimone,

dle pravidel ano, je to nutné, nemůže být sudý počet také kvůli hlasování, aby nedošlo k patu.
Ahoj, na tohle žádná pravidla nejsou, čl. 7 odst. 5) a) Stanov pouze specifikuje, že oblastní předsednictvo má dva až čtyři místopředsedy - jak vidno třeba v Plzeňském kraji, i tři místopředsedové jsou varianta. OFFTOPICStejně tak si myslím, že dovolba předsednictva v situaci, kdy je usnášeníschopné, je možná pouze z vůle oblastního fóra (§ 19 JdŘ). Ale berte to jen jako FYI a názor - je to vaše věc, pokud nikdo z vašeho kraje nebude namítat proti postupu a nazvete to krajskou zvyklostí při neexistenci krajského JdŘ, nevidím v tom zásadní problém ;)
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Petr.Tresnak
Poslanec Parlamentu ČR
Dal poděkování: 895 poděkování
Dostal poděkování: 911 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tresnak » 15 říj 2019, 19:01

Tomas.Pastircak píše:
15 říj 2019, 17:06
Lucie.Trckova píše:
Ahoj Šimone,

dle pravidel ano, je to nutné, nemůže být sudý počet také kvůli hlasování, aby nedošlo k patu.
Ahoj, na tohle žádná pravidla nejsou, čl. 7 odst. 5) a) Stanov pouze specifikuje, že oblastní předsednictvo má dva až čtyři místopředsedy - jak vidno třeba v Plzeňském kraji, i tři místopředsedové jsou varianta. OFFTOPICStejně tak si myslím, že dovolba předsednictva v situaci, kdy je usnášeníschopné, je možná pouze z vůle oblastního fóra (§ 19 JdŘ). Ale berte to jen jako FYI a názor - je to vaše věc, pokud nikdo z vašeho kraje nebude namítat proti postupu a nazvete to krajskou zvyklostí při neexistenci krajského JdŘ, nevidím v tom zásadní problém ;)
Dle stanov a JdŘ to je tak jak píšeš. Tedy není to nutné dovolovat.
Nevím, jestli jsme však na to neměli přímo usnesení o počtech členů PKS. Případně mne někdo opraví, možná to byl jen obecný úzus bez usnesení.
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.

Lucie.Trckova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Event & Marketing Manager
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování

Příspěvek od Lucie.Trckova » 15 říj 2019, 19:24

Tomas.Pastircak píše:
15 říj 2019, 17:06
Lucie.Trckova píše:
Ahoj Šimone,

Ještě doplním, že naše KS si odsouhlasilo usnesení o navýšení počtu členů PKS na 5, zde k tomu link: krajske-forum-karlovarsky-kraj-f412/pod ... 39245.html

Na základě této skutečnosti a po rezignaci některého ze členů standardně probíhá dovolba, i když se jedná o čtvrtleté období, to na pravidlech nic nemění.

Snad jsme si již vyjasnili :-)

Hezký večer, Lucka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Trckova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tresnak, Ondrej.Spendlicek
Lucie Trčková
Krajská koordinátorka KvK
1. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Telefon: 778 111 472

Ondrej.Spendlicek
Místní předsednictvo
Profese: Právník, Vedoucí sociálních služeb
Dal poděkování: 98 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Spendlicek » 16 říj 2019, 09:15

Zdravím vás, přátelé. Děkuji Petrovi za mou nominaci, ke které se vyjádřím v dalších dnech, sám zdaleka nejsem rozhodnut. Na schůzi MS Chebsko jsme se o tom bavili a sdělil jsem, že bych si na této pozici uměl s klidným svědomím představit Ondřeje Topinku. Má s Piráty již zkušenosti, v PMS je mou pravou rukou a to velmi aktivní, za což mu děkuji.

Působení človeka bez dosavadních zkušeností z PKS, či jiných, bych nepřirovnával k hazardování. Mám dosavadní pocit spíše takový, že od člověka, který se seznamuje s agendou, je nucen tedy pracovat o to víc, než zkušený harcovník, se mnohdy dovím více, než od protřelého politika, který může vnímat předávání informací optikou "to už byste měli vědět".

Zároveň se obávám, že akceschopnost PKS, ať už jí budemem vnímat jakoli, nevytrhne jedna nová, "zapálená" osobnost, nýbrž teprve souznění názorů a aktivit, nejen mezi členy samotného PKS, ale i za podpory samotné krajské členské základny, a za přispění aktivních příznivců. Je to složitý úkol, uvědomuji si.

Děkuji. Ondřej.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Spendlicek za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tresnak, Tomas.Trcka, Barbora.Erbenova, Simon.Barczi, Josef.Pavlovic
Ondřej Špendlíček,
člen PS. Předseda MS Chebsko.
https://wiki.pirati.cz/lide/ondrej_spendlicek

Jindrich.Cermak
Místní předsednictvo
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 94 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Cermak » 16 říj 2019, 09:44

Působení človeka bez dosavadních zkušeností z PKS, či jiných, bych nepřirovnával k hazardování. Mám dosavadní pocit spíše takový, že od člověka, který se seznamuje s agendou, je nucen tedy pracovat o to víc, než zkušený harcovník, se mnohdy dovím více, než od protřelého politika, který může vnímat předávání informací optikou "to už byste měli vědět".
Já nemůžu souhlasit. Už jen proto, že právě s touto představou bylo současné PKS zvoleno - kromě Petra samí nováčci. A já ten pozitivní pocit a přístup ke klíčovým problémům (volby, rozpočet) nemám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Cermak za příspěvek:
Daniela.Bila
Jindřich Čermák
2. místopředseda MS Karlovy Vary
předseda politického klubu Pirátů v zastupitelstvu města Karlovy Vary
---
Mediální spojka pro Karlovarský, Plzeňský a Ústecký kraj

Občas si twítnu

Martin.Kalina
Místní předsednictvo
Profese: starosta
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Příspěvek od Martin.Kalina » 16 říj 2019, 11:02

V sudém počtu se opravdu šlatně rozhoduje. Vidím v tom smysl, ikdyž jde jen o pár měsíců.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kalina za příspěvek:
YjM
Martin Kalina
předseda MS Mariánské Lázně
starosta a člen zastupitelstva města Mariánské Lázně

Ondrej.Spendlicek
Místní předsednictvo
Profese: Právník, Vedoucí sociálních služeb
Dal poděkování: 98 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Spendlicek » 18 říj 2019, 09:08

Jindrich.Cermak píše:
16 říj 2019, 09:44
Já nemůžu souhlasit. Už jen proto, že právě s touto představou bylo současné PKS zvoleno - kromě Petra samí nováčci. A já ten pozitivní pocit a přístup ke klíčovým problémům (volby, rozpočet) nemám.
Dobře, každý se na to asi díváme jinou optikou zkušenosti. Já optikou zkušenosti s Ondřejem Topinkou, který nedostatek potřebné praxe ve vedení dohnal a dohání nasazením a optikou zkušenosti s Honzou Havlem, který ačkoli by možná chtěl víc, není tak založen a doma se musí víc věnovat rodině (Sorry jako, Honzo :-D).

A pravděpodobně máme taky jinde mez kritiky.

Vysvětli mi ale jednu věc, případně mě oprav. Měl jsem za to, že když se PKS volilo, mělo zohledňovat velký nárůst počtu místních sdružení a zohledňovat to ve složení PKS. Takže by dle tvých slov, měl být nominována do PKS osoba, která není nováčkem. Jak bychom to udělali za Chebsko, když jsme byli všichni nováčci? Neplatí toto i pro více místních sdružení?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Spendlicek za příspěvek:
Simon.Barczi
Ondřej Špendlíček,
člen PS. Předseda MS Chebsko.
https://wiki.pirati.cz/lide/ondrej_spendlicek

Jindrich.Cermak
Místní předsednictvo
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 94 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Cermak » 18 říj 2019, 10:44

Nechci, aby došlo k mýlce - nejsem proti nováčkům v PKS, to by bylo absurdní. Princip co nejširšího zastoupení MS v PKS budu nadále považovat za správný a prosazovat ho (optimálně každý člen PKS z jiného MS).

Jde mi k konkrétní dovolbu na období, které je krátké, ale důležité, včetně přípravy strategie pro volby, zaúkolování manažera a pod. Pokud toto prošvihneme, budeme to pak dohánět těžko. I proto bych na čtyři měsíce dal přednost zkušenějšímu praktikovi. Krajské volby jsou pro nás z mnoha úhlů klíčové a nemám zatím pocit, že by se k nim tak přistupovalo.

V novém PKS bude dostatek času a prostoru pro každého.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Cermak za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Spendlicek, Daniela.Bila
Jindřich Čermák
2. místopředseda MS Karlovy Vary
předseda politického klubu Pirátů v zastupitelstvu města Karlovy Vary
---
Mediální spojka pro Karlovarský, Plzeňský a Ústecký kraj

Občas si twítnu

Josef.Janu
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: stavař projektant
Dal poděkování: 180 poděkování
Dostal poděkování: 500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Janu » 19 říj 2019, 11:48

Dovoluji si potvrdit zájem a přihlásit se k nominaci:
- ve stávajícím krajském předsednictvu chybí přímá vazba a informovanost z úrovně kraje v němž, jako jediní v republice, máme přímé zastoupení v koalici a tudíž reálnou znalost fungování, kompetencí a tudíž našich možností. Považuji za svou chybu a neznalost vývoje standardního stranického aparátu (přeci jenom jsem duši občanský aktivista a introvert :) ), že jsem se neúčastnil řádných voleb na pozici místopředsedy již před rokem a půl. Tento stav vytváří komunikační šumy uvnitř strany a je mou povinností tento stav napravit.
- méně důležitá je stránka územního složení předsednictva v rámci kraje a neúčast zástupce krajského města by nebyla dobrým signálem (ve stávajícím předsednictvu byl tímto zástupcem Jindra). Je mi jasné, že jsem tuto větu nemusel psát, ale mám rád rovinu a raději si situaci zkomplikuji než bych neřekl něco co se někdy řešit bude.
- blíží se krajské volby a musíme si přiznat, že jsme v jiném postavení než všechny ostatní krajské organizace a i naše kampaň bude mít svou specifiku zaměřenou na prezentaci a obhajobě jednotlivých kauz, kterých jsme na kraji byli účastni ... bude to mazec, ale přál bych si mít možnost dokázat, že jsme strana, která reálně ukázala, že je schopna vést tento kraj a nejen kritizovat a napadat všechny kolem sebe. Opravdu jsem aktivista a individualismus introverta je mi bližší, ale než se opět stáhnu do své komunitní ulity chci zkusit využít všeho co jsem se za poslední roky naučil ... tedy pokud bude zájem.
- pak jen drobnost, jenž asi opět naštve: ve stávajícím předsednictvu je většina dříve nezkušených členů (sám jsem se o místo v předsednictvu neucházel z důvodu tento prostor vytvořit), kteří dostali příležitost pro své dlouhodobé zapojení do stranického života a šanci se připravit na převzetí odpovědnosti. Získané zkušenosti, čas a překotný vývoj situace kolem Pirátské strany jsou důvodem přehodnotit svůj postoj k poměru zastoupení "zkušenosti" a nadšení, kdy si dovolím tvrdit je jediným opravdu "zkušeným" Petr Třešňák.
- asi závěrem, ač vím, že mám před sebou již jen pár let, kdy se budou nápady v hlavě rodit sami od sebe, tak se v žádném případě prozatím za brzdu nadšení, aktivity a optimismu nepočítám a rád o tom každého přesvědčím :)

Ondrej.Topinka
Krajské předsednictvo
Profese: Sociální pracovník
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Topinka » 21 říj 2019, 21:55

Děkuji Ti Petře, s nominací tímto souhlasím.

Jelikož patříme mezi nejmladší místní sdružení v Karlovarském kraji a v současné době nemáme zástupce, jako druhé největší město v kraji, na žádné krajské pozici, což mi přijde škoda, minimálně pro rovnoměrné rozložení aktivity na více místních sdružení. Největší úkol, ne jen PKS, bezpochyby bude příprava na krajské a senátní volby, které budou důležité, a od kterých se odvine další celokrajské fungování. Proto je potřeba aktivně zapojit co nejširší základnu členů a příznivců ze všech našich místních sdružení. Myslím, že hlavní koordinační pozici, by mělo nést právě PKS, ve spolupráci s jednotlivými PMS, což by mělo vést k zaktivnění a využití potenciálu celého KS, směrem ke krajským volbám. Máme delší čas vytvořené KETy, ale ještě se ve větší míře nevyužívají. Chtěl bych podpořit smysluplnost KETů, ne jen v kampani, ale i na krajské úrovni, jako poradní orgán pro komplexní seznámení pro naše zastupitele. Každý jednotlivý zastupitel nemůže mít znalosti ve všech oblastech a jednotlivé materiály, které se hlasují na Radě, Zastupitelstvu, výborech a komisích, by mohli koordinovaně procházet rozpravami/diskuzemi expertních týmů. Dále bych rád využil pozice mediální spojky (Jindřicha) a spolupracoval s ním ohledně písemných výstupů z jednotlivých oblastí, pomocí pravidelných rubrik (zastupitelstva, rady, komise, výbory).

Co se týče mých zkušeností a způsobilosti pro výkon funkce, nejsou veliké, ale snažím se jejich absenci vyvážit zápalem a aktivním přístupem. V rámci MS Chebsko působím, od komunálních voleb v PMS, kde mám možnost se rozvíjet a zvyšovat si dovednosti.

PS: V rámci kraje patříme mezi stranu, která je dost vidět a blíží se krajské volby. Pojďme se hecnout a využít náš potenciál na maximum. Jdeme do 3. krajských voleb s širší základnou, většími možnostmi a cennými zkušenostmi.
Ondřej Topinka
2. místopředseda MS Chebsko

tel. 722 708 762
mail: ondrej.topinka@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/ondrasek.topinka
wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/ondrej_topinka

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Karlovarský kraj“