KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Kralovehradecky kraj

Odpovědět
jaroslav.dvorsky
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Příspěvky: 17
Registrován: 28 říj 2017, 22:24
Profese: učitel
Dal poděkování: 140 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od jaroslav.dvorsky »

Vážení návštěvníci vlákna, kolegové kandidáti, tvůrci, vyznavači a strážci pirátské etikety, zadavateli otázek Stando @Stanislav.Stipl, zveřejňuji své dosud písemně neformulované odpovědi, třeba i jako malé všeobecné opáčko před brzkou říjnovou schůzí (byť některé myšlenky již vyplynuly i z mého živého zářijového grilování kandidátů na lídra, či některé obdobné dokonce již daleko dříve – při mém grilování jako kandidáta na doplňovaného senátora za Trutnovsko):

Měl by kraj zveřejňovat podklady k jednání zastupitelstva?
Jednoznačně ANO.

Mělo by být v zápise z rady kraje zveřejněno, kdo jak hlasoval?
Rozhodně ANO.

Jaká by měla být povolební strategie Pirátů v Královéhradeckém kraji?
Politická, ale zároveň etická před svědomím a vědomím strany, jejích důvěryhodných podporovatelů, sympatizantů a samozřejmě voličů. Tedy jasné NE pletkám a pletichám s KSČ, SPD, případně s další extrémistickou „odstředivkou“ polistopadové politické kultury (pokud se taková ještě objeví či jako taková se některá ze stran začne chovat), jinak samozřejmě s ideovým i akčně praktickým respektem k pluralitní demokracii. Tedy nechť je naše strategie prosta rizik evidentního programového odklonění, znevěrohodnění, či dokonce bytostné programové zrady, zrady sebe sama a našich voličů. Ostatně podobně na pozoru se musíme mít nejen v Královéhradeckém kraji…

Je přípustná kumulace uvolněných funkcí u případných koaličních partnerů?
Partnerstvím je všeobecně míněn svazek založený na společných vyhovujících pravidlech hry. Při jejich nerespektování tedy takový buď ani nevznikne, brzy nefunguje či záhy se rozpadá. Ostatně máme-li jako Piráti a jejich podporovatelé zůstat věrohodnými nositeli nové politické kultury a kulturnosti v české společnosti, vyžadujme ji i po potencionálních koaličních partnerech, byť právně je samozřejmě nevymahatelná. Člověk ale naštěstí není robot, nemá a nemůže fungovat jako bezchybný (a)kumulátor funkcí, pochopil to již člověk pravěkého typu, když přišel s dělbou těžké práce. A že opravdových šikulů (teď nemyslím těch schopných opravdu všeho) od té doby máme a dalším rozšiřováním příležitostí ještě můžeme mít! Uvolněte se prosím (!), tedy budu mít požadavek i na partnera koaličního, ale plně se nám tu soustřeďte na „jenom tady“ a „teď“. Laskavě respektujte náš zákon o uvolnění energie, která se mimo jiné téměř okamžitě mění na důvěru voličskou a vůbec občanskou. Bude-li mít ovšem partner i nadále pocit vlastní neodbytné sebedestrukce, totiž že je takovým střižením křídel (jeho schopností, píle a talentu) ohroženo obecné blaho voličů, občanů, národa, ať nás pak ale o tom přesvědčí přesně takový převažující názor na fóru jako vypovídajícím věrohodném vzorku strany, voličské základny i občanské společnosti…

V případě účasti Pirátů v koalici, ucházel by ses o členství v radě kraje? Pokud ano, v jaké gesci? Jakou máš pro tuto gesci odbornost?
ANO, ucházel bych se, a to v jedné z následujících možných gescí: Školství; Kultura a památková péče; Volnočasové aktivity, sport a soutěže; Turistický ruch. Takové rozhodnutí odůvodňuji svou téměř pětatřicetiletou praxí učitele snad na všech typech základních (včetně umělecké) a středních škol, dále svými dlouholetými aktivitami v oblasti volnočasových zájmů mládeže, svými organizačními i tvůrčími aktivitami v oblasti kultury a umění, jakož i svými aktivitami a výsledky sportovními (vše podrobněji viz též můj medailonek).

Vážení návštěvníci vlákna, kolegové a přátelé, děkuji vám vespolek za důvěru projevenou v mém výsledku při nedávném hlasování při volbě lídra kandidátky krajských voleb. Svého 2. místa (tedy aspoň co se získaných hlasů týče), o kterém jste rozhodli právě vy, si velmi vážím, zvlášť když se mne samotného (jako registrovaného příznivce) právo též volit netýká. Budu vám samozřejmě vděčný i za případné pokračování takové důvěry. Děkuji vám za váš čtenářský čas. :)

Mgr. Jaroslav Dvorský
Tito uživatelé poděkovali autorovi jaroslav.dvorsky za příspěvky (celkem 3):
Libuse.Verisova, Dusan.Plch, Stanislav.Stipl

Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Registruji Janu a přidávám do úvodního příspěvku.
Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean

Uživatelský avatar
Petr.Polacek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 130
Registrován: 09 úno 2018, 11:27
Profese: OSVČ, pedagog
Bydliště: Zd. Nejedlého 638, 518 01 Dobruška
Dal poděkování: 151 poděkování
Dostal poděkování: 153 poděkování

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Petr.Polacek »

Zdravím všechny,
jelikož již nelze editovat původní kandidátskou řeč, volím tento způsob. Na nedělním grilování jsem mluvil o věcech, které v původním textu nejsou a které si myslím, že bych ještě sdělit měl.

1) Kompetence, zkušenosti:
Mám mnohaleté zkušenosti s vedením pracovního kolektivu i vedením zaměstnanců. 2 roky v pozici koordinátora cca 150 zaměstnanců ve Škoda AUTO a.s., ale především také 2 roky přímo v samosprávě města Dobrušky. Konkrétně v pozici vedoucího organizační složky města: Kulturní a sportovní zařízení města Dobrušky (Kino 70, kulturní dům, muzeum, městská knihovna, informační centrum, městský stadion, krytý bazén a venkovní koupaliště a sokolovna). Na starosti jsem měl kompletní chod a provoz všech zařízení a cca 40-50 zaměstnanců. Ročně jsem pracoval s rozpočtem více než 20 mil, což odpovídá přibližně 1/8 rozpočtu celého města. Součástí této práce bylo vytváření kulturních programů (program kina, koncerty, festivaly, akce města), ale také položková příprava a čerpání rozpočtu a neustálá komunikace se zaměstnanci městského úřadu (finance, dotace a pod.)

2) Mé cíle v případě zvolení do zastupitelstva / rady KHK:
V rámci projektů pro město Dobrušku, tak svých vlastních projektů (především festival netradičních her a aktivit a hudební festival - Dobruška FEST) mám mnohaleté zkušenosti s čerpáním dotací. Výborný elektronický systém (dotis), kterým kraj disponuje, je z mého pohledu třeba podpořit i kvalitními daty. Kraj v tomto směru od počátku nereflektuje na potřeby, které je třeba udělat. Neustále jsou vypisovány tytéž programy se stejnou maximální částkou k čerpání. Výsledkem toho je fakt, že mnoho žádostí nelze na tyto vypsané programy napasovat (ztratily by body v celkovém hodnocení projektu) a tudíž je žadatel odkázán na netransparentní "individuální dotace". Zde jde už pak pouze o osobní schopnost zalobovat za daný projekt a spravedlivost vůči žadatelům, kteří se přihlásí do vypsaných programů je ta tam. Rád bych se tedy zaměřil především na omezení částky pro individuální dotace, na včasné podávání žádostí a rychlé vyhodnocování. A především na přesun prostředků z kategorie "individuální" do ostatních vypsaných programů. I tyto programy by zároveň měly projít revizí, aby reflektovaly aktuální požadavky žadatelů v kraji.

3) Oblasti, kterým bych se mohl kompetenčně věnovat:
Z mých dosavadních zkušeností je to oblast kultury, sportu, volnočasových aktivit, cestovního ruchu a tedy části regionálního rozvoje - krajské dotace. Z mého pohledu je možnost jednotlivé odbory "propojovat" i jinak, než jsou nastaveny současné gesce. Stejně tak lze uvažovat i o rozdělení některých odborů a vymyslet efektivnější způsob, který by vyhovoval nejen budoucím radním, ale také úředníkům KÚ.

4) "Mediální spojka" vs. kandidatura do čela:
Už jen v krátkosti navážu na nedělní vysvětlení. Osobně to neberu vůbec jako "souběh funkcí". Od mého vstupu k pirátům jsem si prošel již mnohým. Od tvorby samostatné kandidátky v Dobrušce, přípravy programu a samotné kampaně. Během toho to byla i editace článků pro několik tisků Pirátských listů (část věnovaná menším městům v KHK). Následně na to díky Vám zvolení místopředsedou KHK a příprava a realizace kampaně pro eurovolby, do kterých jsem se zapojil i centrálně a to v podobě organizace téměř celé tour pirátského autobusu - osobně jsem navštívil 7 krajů a pro 12 jsem připravoval logistiku a cestu. Dosavadním vrcholem práce pro Piráty je právě pozice "mediální spojky". Velkou část léta jsem se věnoval nejrůznějším školením, vzdělávání a přípravě, abych pomohl našemu kraji v této konkrétní věci, ve které jsme za ostatnímu kraji ve velkém skluzu. Zároveň tím, že se tomu mohu nyní věnovat na full-time, můžu tak dát dalším připravovaným kampaním maximum svého času. A to nejen toho volného, ale dalo by se říct téměř všeho. Rád bych, abychom oslovili historicky nejvyšší počet voličů v kraji a dali tím najevo, že máme lidi, kteří mají co kraji dát a kam ho v budoucnu posouvat. Věřím, že díky svým zkušenostem mohu být jedním z nich a proto by mě mrzelo, pokud by má pozice "mediální spojky" byla brána jako můj handicap. Vždy jsem byl, jsem a budu "týmový hráč", na kterého se lze spolehnout. A tímto Vás tedy žádám o podporu.

Děkuji za Váš čas, který jste tomu věnovali.
Petr Poláček
Petr.Polacek píše:
02 zář 2019, 18:30
Přátelé, kamarádi,
rád bych se na Vás obrátil v žádosti o podporu mé kandidatury do "čela" kandidátky pro krajské volby 2020. Jak jste mě již mohli poznat osobně v rámci nejrůznějších činností pro naše krajské sdružení (komunální volby, eurovolby, pirátský autobus, krajské předsednictvo, pirátské listy, "pirátská chata" v Krkonoších a nyní nejnověji pozice "mediální a PR spojky) jsem ve svých činnostech velmi svědomitý. Piráti se mi stali doslova životním stylem, posláním a nyní vlastně také prací. Energie a chuť měnit politickou kulturu v České republice je patrná na každém setkání, schůzi, besedě či poradě. A tato energie mě naprosto pohltila.
Ve své minulosti jsem se jak profesně, tak i soukromě věnoval a neustále věnuji kultuře, kulturnímu dění, volnočasovým aktivitám, sportu, turistice a cestovnímu ruchu. A některým z těchto oblastí bych se rád věnoval i v rámci kraje a své zkušenosti a kontakty zúročil.
Jak mě znáte, dokážu být velmi pečlivým a pracovitým pomocníkem. Dokážu se na věci podívat z různých úhlů pohledu, umím poradit, dokážu být kritický. Je na mě spolehnutí, mé slovo vždy platí. Proto bych velmi rád "kryl" záda lídrovi naší krajské kandidátky a byl mu tzv. "pravou rukou". Cítím, že právě to je pro mě ta správná role. V případě Vaší podpory se kromě již zmíněných oblastí zájmu zaměřím také na naše krajské fungování. Akce jako bylo naše společné setkání v pivovaru v Potštejně a na chatě v Krkonoších je nezbytné neustále opakovat. Je třeba, abychom se znali i neformálně. Neboť máme-li spolu "dělat" politiku, musíme spolu vycházet na prvním místě hlavně lidsky a kamarádsky. Moc si vážím toho, jak dokážeme držet pohromadě a jedním z mých cílů tedy i do budoucna bude stmelovat nás dále dohromady.
Věřím, že pokud následující volební kampaně pečlivě připravíme a také odpracujeme, dokážeme v krajských volbách opravdu uspět a získat mimojiné pro Hradec Králové prvního pirátského senátora.
Jsem připraven tuto výzvu přijmout a rád bych se primárně ucházel právě o 2. místo na krajské kandidátní listině (případně pak 2.-5.).
Děkuji Vám za Váš čas mému vzkazu věnovaný a jsem připraven Vám odpovídat na jakékoliv všetečné otázky.
Přeji Vám hezký den, Petr Poláček.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Polacek za příspěvky (celkem 4):
Adam.Valenta, Jan.Hoder, Dusan.Plch, Arnost.Stepanek

Uživatelský avatar
Ales.Dohnal
Krajský zastupitel
Příspěvky: 122
Registrován: 04 dub 2018, 09:28
Profese: datový analytik
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 195 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Ales.Dohnal »

Ahoj všem,

navazuji trochu na Petra Poláčka. Myslím, že některé informace v neděli nezazněly úplně jasně nebo ve velké zkratce.

Proč bych případně chtěl být v radě kraje?

Za prvé jsem pochopil, že bych dokázal Hradci i regionu jako celku výrazně pomoci. Za druhé si myslím, že v čelo by mělo být namícháno genderově, místně i podle témat. Chci se tak věnovat tématům, kteřé reším dlouhodobě už v Hradci.

Doprava

Současný náměstek dělá dobře svoji práci co se týče plánování rekonstrukcí krajských silnic. Oproti předcházejícím obdobím se to posunulo skutečně mílovými kroky dopředu. Na druhou stranu veřejná doprava je často na druhé až třetí koleji. IREDO spíše nefunguje než funguje, spousta potřebných investic nám uníká. Cyklodoprava je pak přibližně na koleji třicet.

Investice

Už jsem s tím nejspíše otravný, ale jeden z mých hlavních cílů ve všech veřejných funkcích je prosazování soutěže o návrh a vůbec zodpovědný výběr projektů. V tomto ohledu kraj zaspal dobu. Staví zbytečně složitě, do jiné doby a chaoticky.

Územní rozvoj

Tento bod úzce souvisí s dvěma předešlými. Rád bych zavedl funkci krajského architekta s odpovídajcí kanceláři (cca 5 až 7 zaměstnaců). Ta by pořádala soutěže, koncepčně řešila ty velké výzvy kraje (dopad Škodovky, problémy odlehlého Broumovska) a zároveň nabízela servis obcím a menším městům. Také mi přijde naprosto neuvěřitelné, že krajské koncepční dokumenty nepočítají např. s takzvanou petrovickou spojkou, která by umožnila jezdit z Opočna či Dobrušky do Hradce bez úvratě v Týništi, trať na Jičín je kvůli nepřipravenosti kraje v podstatě nemožné modernizovat. V Hradci jsme měli stejné problémy severní tangentou....


Ještě jednou dík za případnou podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Dohnal za příspěvky (celkem 4):
Petr.Polacek, Adam.Valenta, Stanislav.Stipl, Martin.Jiranek

Uživatelský avatar
Martin.Jiranek
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 238
Registrován: 03 čer 2010, 09:53
Profese: analytik, marketingový specialista
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 395 poděkování
Dostal poděkování: 435 poděkování

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Martin.Jiranek »

Zdravíčko všem v kraji... V neděli jsme měli hodně kvalitní a podrobnou debatu o kandidátce do kraje, jak ji odhlasovat více cíleně a méně nahodile. Vzhledem k vývoji té debaty navrhuji změnu postupu při hlasování v primárních volbách do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje 2020 a to následovně:

Krajské fórum se pro primární volby čela kandidátní listiny do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje 2020 usnáší na následujícím hlasovacím systému:
  • Primární volby budou probíhat ve dvou vlnách - 2. až 5. místo a 6. až 9. místo - a v každé vlně bude probíhat dvoukolové hlasování
  • V 1. kole každé vlny mohou hlasující podpořit hlasem libovolný počet všech přijatelných kandidátů a určí tak kandidáty s většinovou podporou. Ti pak postupují do 2. kola.
  • Ve 2. kole se hlasuje o každé pozici zvlášť, počínaje 2. pozicí pro první vlnu resp. 6. pozicí pro druhou vlnu. Ve 2. kole má v každém hlasování každý hlasující právě jeden hlas. Ten kandidát, který obdrží v daném hlasování nejvíce hlasů, je zvolen na nejvyšší danou pozici dané vlny, ostatní kandidáti postupují do hlasování o následující pozici.
  • Pokud z 1. kola vzejde 3 a méně přijatelných kandidátů, bude se na neobsazené pozice provádět dovolba opět dvoukolově výše popsaným systémem.
  • V případě rovnosti hlasů rozhoduje počet obdržených hlasů v 1. kole; pokud je rovnost i zde, rozhodne los.
  • Neúspěšní kandidáti z první vlny (2.-5. místo) budou mít možnost kandidovat i ve vlně druhé (6.-9. místo).
Prosím o podporu mého návrhu formou palců nebo slovním vyjádřením
Zastupitel Trutnov
Zastupitel Královéhradecký kraj
Poslanec za Piráty

Uživatelský avatar
Stanislav.Stipl
Republikový výbor
Příspěvky: 2051
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1540 poděkování
Dostal poděkování: 3099 poděkování

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Ahoj Martine, dík za zajímavý návrh. Je to dost podobné schválenému způsobu volby místopředsedů strany na zasedání CF 2020. Navíc návrh zohledňuje, že na kandidátce na pořadí záleží více, než u místopředsedů.

Konzultoval jsem to s @Martin.Kucera a takovýto návrh nejspíš nestačí schválit jako normální návrh postupu. Podle § 8 odst. 5 volebního řádu schvaluje alternativní volební systémy pro primární volby Republikový výbor:
§ 8 Primární volby

(1) Primárních voleb se může účastnit každý, kdo splňuje podmínky kandidatury (§10). Splnění podmínek u všech kandidátů zkontroluje před primárními volbami organizátor voleb.

(2) Primární volby9) probíhají po skupinách tajným hlasováním

a) nejprve o lídrovi,
b) potom o čelních kandidátech,
c) potom o všech ostatních místech na kandidátní listině.

(3) Do předložení kandidátní listiny republikovému výboru

a) lze kandidátní listinu stejným způsobem doplňovat o další kandidáty, kteří se řadí za již zvolené kandidáty,
b) lze usnesením jednotlivého kandidáta nebo náhradníka odvolat anebo kandidátní listinu jako celek zrušit.

(4) Primární volby probíhají přiměřeně pravidlům pro volbu do orgánu strany voleného celostátním fórem.10) Kandidáti se v dané skupině vybírají společně, není-li dohodnuto, že se volí po jednotlivých místech (např. volitelná místa postupně zvlášť).

(5) Republikový výbor může schválit alternativní volební systémy pro primární volby, které seřadí kandidáty s většinovou podporou jinak.

(6) Pokud se nedaří sestavit celou kandidátní listinu a hrozí nedodržení lhůt stanovených předpisem či harmonogramem, je k sestavení zbývající části kandidátní listiny zmocněn také ten, kdo na dané úrovni organizuje primární volby anebo jemu nadřízený tým. Tým dokončující kandidátní listinu zodpovídá za všechny doplněné kandidáty.
Takže by asi bylo vhodné obrátit se na našeho zástupce v RV @Kamil.Kubica, aby to tam předložil. Případné předchozí schválení krajským předsednictvem by návrhu mohlo dodat větší vážnost. Zároveň by bylo dobré informovat všechny členy kraje, že se něco takového chystá.

Zároveň informuji, že RV schválil následující termíny pro krajské volby:
Republikový výbor
a) souhlasí se stanoveným termínem 31.1. 2020 pro krajské volby 2020 pro zvolení lídra,
b) doporučuje krajským sdružením termín 15.12. 2019 pro krajské volby 2020 pro zvolení lídra,
c) doporučuje krajským sdružením termín 15.12. 2019 pro krajské volby 2020 pro zvolení dalších 4 čelních kandidátů,
d) doporučuje krajským sdružením termín 15.12. 2019 pro krajské volby 2020 pro uzavření koaliční smlouvy s parlamentními stranami.
Nejbližší termín je tedy 15.12.2019, ale je pouze doporučený. Jediný závazný termín je volba lídra do 31.1.2020 a to máme splněno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 2):
Ales.Dohnal, Arnost.Stepanek

Jan.Hoder
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 64
Registrován: 18 dub 2018, 09:12
Profese: právník
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Jan.Hoder »

Ahoj všem,
ač zvyklostí neznalý troufl bych si oponovat názoru, že je třeba žádat RV o schválení Martinova návrhu jako alternativního volebního postupu. Mám za to, že smysl § 8 odst. 2) dodržíme, pokud budeme volit postupem, který byl navržen. § 8 odst. 2) stanoví, že volba má probíhat po skupinách, další podmínky o tom, jak se určuje pořadí v rámci skupiny ale neuvádí. Uzavřená skupina bude určena prvním kolem volby. Pořadí kandidátů v této skupině bude pak určeno hlasováním o jednotlivých pozicích. Mám za to, že to textace § 8 nevylučuje a tudíž připouští a dále a hlavně, že to není proti smyslu tohoto ustanovení, tudíž by byl dle mého názoru tento výklad konformní se smyslem a účelem volebního řádu.
předem díky za reakce
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hoder za příspěvky (celkem 8):
Pavel.Volk, Ales.Dohnal, Petr.Polacek, Ondrej.Calovka, Stanislav.Stipl, jaroslav.dvorsky, Martin.Jiranek, Arnost.Stepanek

Uživatelský avatar
Stanislav.Stipl
Republikový výbor
Příspěvky: 2051
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1540 poděkování
Dostal poděkování: 3099 poděkování

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Ahoj @Jan.Hoder,
uvedený návrh @Martin.Jiranek se mi líbí a nejsem proti tomu, abychom takto postupovali. @Martin.Kucera jsem volal jen proto, abych se ho zeptal, zda se má takovýto návrh schválit konsensuálně jako návrh postupu (t.j. dotazem Je někdo proti tomuto návrhu? se lhůtou 24 hodin), nebo jako usnesení (t.j. hlasováním krajského fóra). Odpověď mne trochu překvapila, ale za mě smysl dává. Domnívám se, že odpověď vychází z § 8 odst. 4, který odkazuje na pravidla pro volbu do orgánu strany voleného celostátním fórem (ta číslovka 10 v odst. 4 má odkazovat na § 12 jednacího řádu CF, ale při kopírování se odkaz nepřenesl).

Pokud budeme postupovat uvedeným způsobem bez schválení alternativního volebního systému Republikovým výborem, já osobně nebudu podávat námitku ani činit jiné kroky, které by tomu měly zabránit nebo volbu z tohoto důvodu zpochybnit. Může tak však učinit někdo jiný, ať už v rámci kraje, nebo mimo něj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hoder, Martin.Jiranek, Arnost.Stepanek

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 22443
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 30762 poděkování
Dostal poděkování: 23914 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak, byl jsem požádán se tady vyjádřit a podařilo se mi sem doklikat.

Úvodem bych chtěl říct, že pro výklad pravidel nejsem žádná formální autorita, tou je rozhodčí komise.

Takže,nejdřív některé zásadní věci.
Kandidátní listina, kam pořádáte primárky má podle zákona 50 pozic (45+5 náhradníků).
Podle volebního řádu je první pozice Lídr. Pozice 2. až 9. (8 míst, 1/7 kandidátky) jsou čelo. Ostatní jsou další pozice.
Pozice ze stejné skupiny by se měli volit stejným způsobem/systémem.
Kandidáti v jedné skupině se společně, nebo po jednom, pokud se dohodnete. (Návrh postupu by stačil.)

Celostátní fórum volí tím postupem, jak je to v jednacím řádu;
Jednotlivě = 1. kolo o většinové podpoře, každý má tolik hlasů, kolik je kandidátů, 2. kolo o preferenci, každý má jeden hlas. (Zvolen je jeden.)
Společně = 1. kolo o většinové podpoře, každý má tolik hlasů, kolik je kandidátů, 2. kolo o preferenci, každý hlasů klik volených pozic. (Zvoleni všichni co se vlezou.)

Pokud má fórum měnit standardizovaný způsob hlasování, je k tomu potřeba usnesení, podobně jako jsem to teď prováděli na celostátním fóru. (Ať zachováváme nějakou jednotu.)
Obdobně krajské předsednictvo může rozhodnout, že primárek se zúčastní s hlasovacím právem i registrovaní příznivci (s hlasem poradním, nebo úplným).

Oprávnění republikového výboru ve volební řádu "schválit alternativní volební systém" umožňuje republikovému výboru schválit všeobecně jiný volební systém pro primární volby, který je možno použít (například alternativního hlasování nebo jednoho přenosného hlasu.), nezakládá podle mě povinnost takový systém schvalovat, pokud se na nějakém KF usnese. (Např. způsobem schválení koaliční smlouvy.)
Ale to už je dost můj výklad a asi bych se obrátil s předběžnou na RK.
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 21 říj 2019, 11:33, celkem upraveno 2 x.
Důvod: 2x korekce
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 7):
Petr.Tkadlec, jaroslav.dvorsky, Pavel.Vrbicky, Adam.Valenta, Libuse.Verisova, Martin.Jiranek, Arnost.Stepanek
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4303
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 3639 poděkování
Dostal poděkování: 3281 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Já tady Vojtu podepisuji.

Myslím, že ideální by teď bylo hlasování přerušit konsenzuálním návrhem a nejprve hlasovat o tom, jaký systém se použije. Za mě si ale taky myslím, že RV v tom nijak pomoci nemůže.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
jaroslav.dvorsky, Pavel.Vrbicky, Martin.Jiranek, Arnost.Stepanek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů