MF P3 2019/12 Návrh plánu akcí a rozpočet MS P 3 na rok 2020- rozprava

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Uživatelský avatar
Margita.Brychtova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 131
Registrován: 13 úno 2018, 13:28
Profese: Místostarostka Praha 3
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

MF P3 2019/12 Návrh plánu akcí a rozpočet MS P 3 na rok 2020- rozprava

Příspěvek od Margita.Brychtova »

MF P3 2019/12 Návrh plánu akcí a rozpočet MS P 3 na rok 2020- rozprava


Zdravím místní fórum,

tímto si dovoluji zahájit rozpravu k návrhu plánu akcí a rozpočet MS P3 na rok 2020.

Návrh: Rozprava poběží 4 dny. Po rozpravě proběhne hlasování o přijatelnosti návrhu. Můžeme rozpravovat. Děkuji
Uživatelský avatar
Pavel.Kralicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 103
Registrován: 26 úno 2017, 22:12
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: MF P3 2019/12 Návrh plánu akcí a rozpočet MS P 3 na rok 2020- rozprava

Příspěvek od Pavel.Kralicek »

Ahoj,
Díky moc za výkop, účastnil jsem se obou pracovních schůzek, kde jsem vyjadřoval i svoje připomínky.

Mám za to, že se rozprava týká primárně rozpočtu MS Praha 3 na příští rok, proto jsem si dovolil předložený dokument osekat o komunikační strategii a veškerý úvod, aby v dokumentu zbyl opravdu jen rozpočet, o jehož schválení by mělo jít. Neupravoval jsem nijak částky, ani do rozpočtu nezasahoval.

Navrhuji tedy alternativní usnesení:
MS Praha 3 schvaluje návrh rozpočtu pro rok 2020 ve verzi dle souboru v příloze této zprávy, tedy bez komunikační strategie
Přílohy
Rozpočet MS P3 2020.docx
(18.83 KiB) Staženo 85 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Kralicek za příspěvky (celkem 5):
Bohdana.Hola, Jan.Bartko, Nikol.Marhounova, Frantisek.Dosedel, Margita.Brychtova
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 998
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 2019/12 Návrh plánu akcí a rozpočet MS P 3 na rok 2020- rozprava

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Take si myslim, ze to jsou dva materialy a nemely by se schvalovat najednou, ale zvlast.
Rozpocet je jedna vec. Uz jednou v rozprave byl. Zmenily se castky a jedna kapitola se vyclenila samostatne.
Pridali se gestori a dalsi pomahajici a vice dopodrobna se rozpravovaly popisy akci.
K rozpoctu byla duvodova zprava (jako vysvetleni proc to vlastne delame). Nad obojim sedela pracovni skupina, ale zaver a zamer byl, ze o duvodove zprave se nehlasuje. Do 31.10 mame deadline na plan aktivit a odevzdani pozadavku na rozpocet

Naproti tomu komunikacni strategie je syrovej material, kterej poradne neprosel ani pracovni skupinou a rozhodne nebyl vystup z pracovni skupiny, ze se komunikacni strategii nahradi duvodova zprava a bude se o ni hlasovat spolecne s rozpoctem.
Myslim, ze vzhledem k tomu, ze se jedna o strategicky material na 3 roky dopredu a neni na nej vazany zadny deadline, tak by meli dostat clenove MS sanci se s matetialem poradne seznamit, dat k materialu pripominky a pripominky by se mely vyporadat na schuzi (nejlepe na te interni, co bude nejspis 4.11.)
K urychleni procesu v tomto pripade neni duvod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 5):
Nikol.Marhounova, Frantisek.Dosedel, Pavel.Kralicek, Margita.Brychtova, Jan.Bartko

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Nikol.Marhounova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 205
Registrován: 17 lis 2017, 13:20
Profese: Sociální pracovnice, psychoterapeutka
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 353 poděkování
Dostal poděkování: 128 poděkování

Re: MF P3 2019/12 Návrh plánu akcí a rozpočet MS P 3 na rok 2020- rozprava

Příspěvek od Nikol.Marhounova »

Souhlasim s Pavlem a Bobo. Meli bychom to oddelit a hlasovat pouze o rozpoctu a planu akci. Na vizi a strategii pracujeme v predsednictvu a plan je takovy, ze se v průběhu listopadu predstavi clenum MS, a pak se dopracuje. Vim, ze jsme s tim zaspali, ale je to v procesu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikol.Marhounova za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Dosedel, Pavel.Kralicek
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 998
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 2019/12 Návrh plánu akcí a rozpočet MS P 3 na rok 2020- rozprava

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Vyjádření k názoru autora strategie @Rudolf.Belec, že Rozpočet a strategie jedno jsou a je nutné o nich hlasovat dohromady, i když se strategie vůbec nedostala k většině členů MS Praha 3.

Rozpočet je jedna věc.
Komunikační strategie druhá věc.
Z hlasování by mělo být jasné, o čem se vlastně hlasuje a proto by za samostatné otázky mělo být vedeno odděleně. Tolik formální odpověď

Rozpočet a plán aktivit by měl vycházet z ŘÁDNĚ SCHVÁLENÉ, ODPŘIPOMÍNKOVANÉ A PROHLASOVANÉ STRATEGIE, se kterou jsou všichni happy! S tím souhlasím.

Jenže my máme ten problém, že na rozpočet máme deadline 31.10., i když žádnou ŘADNĚ PŘIPOMÍNKOVANOU A SCHVÁLENOU STRATEGII nemáme.

Přifařit hlasování o strategii jako nedílnou součást hlasování o rozpočtu (o kterém už se rozprávělo), je podle mého formálně špatně, protože je manipulativní a válcovací.
Mám za to, že aby strategie fungovala, tak jí lidé musí vzít za svou. Nebo jí společně utvářet (Participace, Rudo, pamatuješ?)

Když se schválí společně s rozpočtem jako jeho nedílná součást, může se v budoucnu používat jako nástroj k manipulaci a vydírání (proč teď rozporujete něco, co jste sami na podzim 2019 schválili jako součást rozpočtu?).
Připomíná mi to slavné přívěšky k zákonům.

Ruda mluví o "široce diskutované strategii". Tak za sebe musím říct, že jsem ji já osobně viděla poprvé dva dny před schůzkou pracovní skupiny, dala jsem k ní připomínky, ale neměla jsem čas a prostor seznámit se s tím, jak se mé připomínky do materiálu promítly nebo nepromítly a většina účastníků pracovní schůzky viděla strategii vytištěnou až na schůzce, vůbec se o ní na schůzce nediskutovalo (ve smyslu konkrétních připomínek a jejich vypořádání), protože se řešil update rozpočtu. Rozhodně nebylo resumé ze schůzky, že k hlasování půjde tento slepenec jako součást hlasování!
A jaké je moje překvapení, když si to otevřu a zjistim, že hlasujeme o slepenci a nikde neni transparentní historie toho, jak jsme se v tomto bodě vlastně ocitli!
A nemůžu si pomoct a působí to na mě jako krajně nefér, fail, manipulativní (ohledně toho, jak to bylo široce diskutované, že se vydáváme tímto směrem) a prosazování svého názoru za každou cenu, bez ohledu na ostatní.
Žádné win-win, žádné hledání kompromisu, prostě protlačování vlastního návrhu silou a za každou cenu.

Proto se mi to nelííbí nejen z formálního hlediska, ale i z věcného.
A věcně opakuji, že tohle je komunikační fail a že přístup @Rudolf.Belec považuji za silně manipulativní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Kralicek, Frantisek.Dosedel, Nikol.Marhounova, Margita.Brychtova

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Margita.Brychtova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 131
Registrován: 13 úno 2018, 13:28
Profese: Místostarostka Praha 3
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: MF P3 2019/12 Návrh plánu akcí a rozpočet MS P 3 na rok 2020- rozprava

Příspěvek od Margita.Brychtova »

Zdravím místní fórum,

je mi velice líto, že opět došlo ke komunikační desinformaci. Na veřejné schůzi dne 23.9. jsme pověřila Rudu Belece, aby zpracoval materiál k rozpočtu, nad kterým se sejdou lidi, které to bude zajímat a budou to dále rozpracovávat. Na to byly vyhlášeny dvě pracovní schůze ve dnech 7.10. a 14.10. Na schůzi 7.10. udělala Bohdana Holá tabulku k rozpočtu s garanty za jednotlivé rozpočtové kroky. Následný proces byl, že rozpočet půjde do kajuty k rozpravě k lidem, co nebyli na schůzi a Karel Světlík po schůzi 14.10. napíše důvodovou zprávu k tabulce rozpočtu, a to půjde do rozpravy na fórum. Dne 14.10. jsem měla sociální komisi a na schůzi jsem přišla až ke konci s tím, že je vše tak jak bylo ujednáno již 7.10.. Poté dne 15.10. proběhla schůze na PKS ohledně rozpočtů, na kterou se bohužel nemohl nikdo jiný než Ruda dostavit a podal o tom zápis do kajuty. Čekala jsem tedy na finální verzi důvodové zprávy, kterou jsem obdržela emailem, a aniž bych si zkontrolovala úvodní text (jen garanty) jsem tento text vložila k rozpravě. Tímto se omlouvám, že jsem to nezkontrolovala a stahuji svůj návrh. Rozprava by tedy měla být pouze o alternativním návrhu od Pavla Králíčka. Rudova strategie by měla být použitá jako pracovní text (výkop) k bodu strategie, a to bude předmětem až další interní schůze, kde to projde stejným kolečkem jako rozpočet. Ještě jednou se tedy omlouvám. Děkuji pěkně Margit
Tito uživatelé poděkovali autorovi Margita.Brychtova za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Dosedel, Nikol.Marhounova, Pavel.Kralicek
Uživatelský avatar
Jana.Belecova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 23 srp 2013, 11:22
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: MF P3 2019/12 Návrh plánu akcí a rozpočet MS P 3 na rok 2020- rozprava

Příspěvek od Jana.Belecova »

Nikol.Marhounova píše: 19 říj 2019, 13:49 Na vizi a strategii pracujeme v predsednictvu a plan je takovy, ze se v průběhu listopadu predstavi clenum MS, a pak se dopracuje. Vim, ze jsme s tim zaspali, ale je to v procesu.
Sice je tento komentář mimo téma tohoto vlákna, nicméně se těším na představení vaší strategie.
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 812
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1353 poděkování
Dostal poděkování: 1106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 2019/12 Návrh plánu akcí a rozpočet MS P 3 na rok 2020- rozprava

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Na základě jednohlasné shdy PMSP3 si dovoluji vložit alternativní návrh usnesení:
MS Praha 3 schvaluje návrh rozpočtu pro rok 2020 ve verzi dle přiloženého souboru ROZPMSP3-2020.pdf
Součástí tohoto materiálu je důvodová zpráva, která není předmětem hlasování, ale informačním materiálem (stejně jako u tisků na radě/zastupitelstvu/parlamentu...) a slouží hlavně pro vysvětlení výše, provedení a cíle nákladů.
Rozpočet vychází z předložených materiálů a jsou provedeny jen drobné změny v částkách (sloučeny dvě kapitoly a navýšeny o 1.000,- Kč) a odpovědných osobách.
Důvodová zpráva vychází z předložených materiálů a byly v ní ponchány jen infomace přímo se vztahující k rozpočtu.
ROZPMSP3-2020.pdf
(101.3 KiB) Staženo 247 x
rozpočtový výhled 2020 důvodovka.pdf
(107.79 KiB) Staženo 207 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Dosedel za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Kralicek, Martin.Karel.Svetlik

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Martin.Karel.Svetlik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2018, 15:20
Profese: učitel, koordinátor
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: MF P3 2019/12 Návrh plánu akcí a rozpočet MS P 3 na rok 2020- rozprava

Příspěvek od Martin.Karel.Svetlik »

Jsem rád, že ve výsledku máme všeobecně přijatelnou variantu k hlasování. K tomuto cíli směřovalo i úsilí pracovní skupiny. Děkuji tedy PMS P3 za dotažení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Karel.Svetlik za příspěvek:
Jana.Belecova
Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 283
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 251 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 2019/12 Návrh plánu akcí a rozpočet MS P 3 na rok 2020- rozprava

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Po včerejší schůzi jsem nabyl přesvědčení, že Rudou zpracovaný dokument je pro nás redundantní, neboť "už porcuje medvěda, který stále běhá po lese." Navrhuji pověřit Bohdana Holá zapracováním výsledků zítřejší schůze v PICe, ze kterých bude konečně jasno, kolik peněz budeme mít, (protože přidělování peněz bude na základě její verze rozpočtu) upravenou verzi nechat prohlašovat (Sice ex post- ale přece) a podle upravené verze rozpočtu se řídit v roce 2020. Rudovi poděkovat za námahu a pochopení, že se jeho dokument nesetkal s pochopením. To se stalo, dle mého názoru jednak poměrně nešťastným způsobem prezentace že strany autora a jednak přílišnou nadčasovostí, na kterou mi nestačí představivost.
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“