Rozprava: Kandidáti na 2.-5. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Odpovědět
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1844 poděkování
Dostal poděkování: 3054 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava: Kandidáti na 2.-5. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Ondrej.Karas píše:
16 říj 2019, 14:19
Měl bych dotaz na Aleše. V případě, že bys výrazně uspěl ve volbách a z povolebního vyjednávání by vyplynula potřeba, abys byl ve vedení kraje a měl uvolněnou funkci (vím, že píšeš, že bys o to neusiloval), byl bys ochotný opustit post půl-mistostarosty?

Dotaz na ostatní, jste připraveni v podobném případě opustit svá současná zaměstnání, případně si výrazně zkrátit úvazky?
V pripade uspechu mi nezbyde nic jineho. Uz ted ve svem zamestnani jedu na castecny uvazek kvuli praci u piratu, a snazim se nerozjizdet nove projekty. Soucasne z tim, nepocitam z tim ze bych v kraji obsadil nejakou uvolnenou pozici, takze v mem pripade se bude jednat jen o dalsi zkraceni uvazku, abych mel tydne nejaky pocet hodin na praci v krajskem zatupitelstvu.

Trochu komplikovanejsi bych to mel v obecnim zastupitelstvu - sice to neni cinnost ktera bere hodne casu, ale na vesnici vztah ke kumulaci funkci je jeste radikalnejsi nez u piratu, takze setrvavani na dvou zidlich by mi moc nepomohlo. T.zn., ze i v pripade ze budu nominovan do cela, tak zacnu s pripravou nastupce, ktery sice neni clovek celkem slusny, ale neni az tak uplne pirat (nemeli jsme piratskou kandidatku, jen peticni). proto doufam, ze nabidkou zastupitelskeho mandatu dokazu ho aspon zatahnout aspon do RegP a tak trochu piratizovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Karas, Jiri.Kratky, Andrea.Linhartova
0x8DE5F4739D2A2F0B | Cēterum cēnseō Facebook esse dēlendam

Ales.Nunvar
Místní předsednictvo
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Příspěvek od Ales.Nunvar »

Ondrej.Karas píše:
Měl bych dotaz na Aleše. V případě, že bys výrazně uspěl ve volbách a z povolebního vyjednávání by vyplynula potřeba, abys byl ve vedení kraje a měl uvolněnou funkci (vím, že píšeš, že bys o to neusiloval), byl bys ochotný opustit post půl-mistostarosty?

Dotaz na ostatní, jste připraveni v podobném případě opustit svá současná zaměstnání, případně si výrazně zkrátit úvazky?

Z vlastní zkušenosti vím, že toto rozhodnutí je dost limitující, pokud ho člověk dělá až po volbách vrámci vyjednávání.

Děkuji
Ahoj Ondro, díky za dotaz - jak řečeno, preferuji variantu vedení Chrudimi plus kraj zastupitel - další variantu vedení Chrudimi a zároveň vedení kraje vylučuji zcela (to skloubit nelze) - ale tu variantu na kterou se ptáš ty, tak tu za určitých podmínek nevylučuji. Vyžaduje to ale interní shodu, analýzu dopadu na situaci v Chrudimi, potenciál mého přínosu na kraji atd., ale nikdo není ve funkci nenahraditelný a tedy ani já ne.

Mě komunál naplňuje, ale zároveň beru jako "komunál" i kraj, protože ze správně nastavené krajské politiky budou primárně profitovat právě naše města a vesnice. Nadcházejících voleb do parlamentu se aktivně účasnit nehodlám.

Okrajově zmíním, že k "půl-místostarostování" žádný další úvazek nemám a ani si nehledám - dostatečně mě vytěžují mé "jogínské" koníčky, v rámci studia psychoterapie mám občasný víkendový přivýdělek, časem uvažuji o oprášení lektorování projektového managementu.

Díky a ahoj!
A.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Nunvar za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Karas, Jiri.Kratky
1.místopředseda MS Chrudimsko, zastupitel, radní a místostarosta města Chrudim
ales.nunvar@pirati.cz
mobil: 608 530 251
"Ochraňuj Dharmu a Dharma ochrání Tebe." - Mahábhárata

Filip.Mezera
Krajské předsednictvo
Profese: Datový analytik
Dal poděkování: 385 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ahoj všem!
Vše, co jsem napsal v mé řeči při kandidatuře na lídra stále platí. Abyste ji nemuseli hledat, překopíroval jsem ji níže. Snad jen doplním pár informací, které se behem posledního měsíce změnily. Zařídil jsem si práci tak, že nyní pravidelně navštěvuji zasedání zastupitelstva Pardubického kraje a budu tak činit i nadále. Kromě toho jsem aktivní v krajských expertních týmech. Jmenovitě především zdravotnictví, sport, částečně školství, IT, životní prostředí a bezpečnost. Zároveň jsem absolvoval školení z oblasti rozpočtového procesu veřejnoprávních korporací od bývalé účetní metodičky Pardubického kraje, paní Olgy Štanclové. Co se týká cílů, tak vzhledem k mým kontaktům na čtyřech ze sedmi fakult bych v případě zvolení ještě rád zastřešil dlouhodobou spolupráci s Univerzitou Pardubice. Žádám vás tedy tímto o podporu mé kandidatury na 2. - 5. místě kandidátky.

"Snad mě všichni znáte a někteří z vás slyšeli i mé představení na schůzi krajského fóra. Další případné informace najdete na mém profilu (https://lide.pirati.cz/personProfile/232/), popřípadě se nebojte na cokoliv zeptat.
K mému programu, na který v rámci krajského fóra nebylo tolik času, tak zde je krátké shrnutí. Celý stojí na dvou pilířích - na inovacích, které zajistí důstojné místo v rychle se měnícím prostředí, a důvěře, která pojí člověka s institucemi spravovanými krajským úřadem a dává mu určité ukotvení. Tyto dva pilíře jsem jsou rozpracovány v následujících sedmi bodech:
1. Kvalitní a rozmanité školství je dosažitelné. Je potřeba podporovat všeobecné vzdělání, výuku jazyků a některým oborům, které se potýkají s nižší poptávkou, dát nový šmrnc, protože jejich zaměření se v blízké budoucnosti změní z hrubé dřiny na rozmanitou práci.
2. Zdravotnictví musí zůstat dostupné i v odlehlejších oblastech, jinak se tyto budou vylidňovat. Co se týče dostupnosti, tak to neznamená větší pokrytí zdravotnickými zařízeními, ale například službou Doktor taxi pro seniory, případně pro další potřebné. Problémy nemocnic se budou řešit v návaznosti na úhradovou vyhlášku. Některé potíže ale mají příčiny přímo u nás. Například u Pardubické nemocnice se část problémů odbourá stavbou nového urgentního příjmu. Vše to ale nevyřeší. Je nutné po tomto dále jít a odstranit všechny vnitřní bloky v systému. Riziko nedostatku doktorů především praktických doktorů a zubařů, které se nyní dále zvýšilo zavedením EET pro doktory, bude nutné postupně snižovat ve spolupráci s jednotlivými městy.
3. Je potřeba stabilizovat sociální péči, kde jsou problémy s transparentností toho, jak budou prostředky nadále ze státního rozpočtu vypláceny. Je potřeba propojit oblasti zdravotnictví, školství a sociální oblasti a sdílené problémy řešit víceoborově.
4. U dopravy se v návaznosti na dostavbu D11 změní zatížení tras v kraji. Bude nutné znovu zmapovat provoz, označit problematická místa a ty postupně odstraňovat. I k této stavbě bude nutné dál pracovat na nabídce alternativní hromadné dopravy, a to jak vlakové, tak autobusové. Dalším úkolem je rozvíjet mezikrajskou spolupráci a napojení tras právě mezi kraji a zároveň rozvinout komunikaci s městy ohledně silnic, která městy vedou a jsou přitom ve správě Pardubického kraje.
5. U životního prostředí je nutné razantně odmítnout plány na kanál Labe – Dunaj – Odra a dosáhnout jeho úplného zrušení. Dále řešit kůrovcovou kalamitu, a to především pomocí změny přednostních druhů stromů ve výsadbě. Podporovat rozmanitost nikoliv monokultury. Dále vytvořit modelové situace a možnosti jejich řešení. Kraj má v tomto spíše poradní možnosti, ale i to může mnoha obcím velmi pomoci.
6. Transparence pro mě znamená dostat data mezi experty a veřejnost, která o ně má zájem. Primárně jde o otevření passportů majetku a silniční sítě. Dále o co největší otevřenost u dotačních titulů. Mapa dotačních titulů se zvýrazněnými příklady dobré praxe v jednotlivých odvětvích je za mě asi nejlepším a nejjednodušším nástrojem. Zároveň pro mě transparence znamená dlouhodobé jasné vystupování vůči podnikatelům, kde je nutné zjišťovat jejich potřeby, reagovat na ně a zároveň jednoznačně odmítnout snahy některých skupin o výjimky ze současných i budoucích norem týkajících se jak zákoníku práce, tak životního prostředí.
7. U kultury a sportu podporovat hlavně dlouhodobé a životaschopné projekty. Je nutné vyvážit možnosti podporu u velkých měst a malých obcí. Právě amatérské divadelní či pěvecké soubory, oddíly Sokola, hasičů či fotbalu (a nejen tyto zmíněné spolky) na menších městech udržují venkov životaschopný.
Žádám vás tímto o podporu mé kandidatury na lídra. Pokud bych důvěru dostal, věřím, že vybuduji z kolegů na čele a expertů mezi námi schopný tým, který výrazně převýší naši konkurenci a zajistí možnost plnit naše dlouhodobé cíle vedoucí k rozmanité, otevřené a vzdělané společnosti."
"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, Kniha apokryfů

Matej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: Projektový pracovník MPSV
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Příspěvek od Matej.Karas »

Ahoj, v současnosti mám zkrácený úvazek na MPSV - 0,75. Moje práce obnáší pracovní výjezdy a zbytek času mám home office. Čas si uzpůsobím tak, abych mohl věnovat dostatek času zastupitelským povinnostem. Řadě témat se věnuji ve svém volném čase už nyní (pracovní krajské skupiny apod.). Nebudu tak mít problém se přizpůsobit ani po volbách. O uvolněnou funkci se neuchazím. Moje práce se týká ve velké míře toho, čemu se chci věnovat jako zastupitel a tím pádem mi dává smysl v ní, při adekvátním skloubení se zastupitelskou činností, pokračovat.

Matej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: Projektový pracovník MPSV
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Příspěvek od Matej.Karas »

Ondrej.Karas píše:

Z vlastní zkušenosti vím, že toto rozhodnutí je dost limitující, pokud ho člověk dělá až po volbách vrámci vyjednávání.

Děkuji
Ahoj, v současnosti mám zkrácený úvazek na MPSV - 0,75. Moje práce obnáší pracovní výjezdy a zbytek času mám home office. Čas si uzpůsobím tak, abych mohl věnovat dostatek času zastupitelským povinnostem. Řadě témat se věnuji ve svém volném čase už nyní (pracovní krajské skupiny apod.). Nebudu tak mít problém se přizpůsobit ani po volbách. O uvolněnou funkci se neuchazím. Moje práce se týká ve velké míře toho, čemu se chci věnovat jako zastupitel a tím pádem mi dává smysl v ní, při adekvátním skloubení se zastupitelskou činností, pokračovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Karas za příspěvek:
Ondrej.Karas

Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Profese: metodik EU
Dal poděkování: 266 poděkování
Dostal poděkování: 134 poděkování

Příspěvek od Andrea.Linhartova »

Ahoj všichni,

tak to vypadá, že jsem poslední, kdo zde oznamuje záměr ucházet se o pozici 2-5 na kandidátce do krajských voleb.

Ve straně jsem od loňského roku, přivedla mě sem možnost sestavit Pirátskou kandidátku do komunálních voleb. Vstup do strany jsem vážně zvažovala, protože takové rozhodnutí neberu na lehkou váhu. Teď tu jsem a žádám vás o podporu moji kandidatury.
Co bych o sobě řekla, posledních 7-8 let pracuji ve zdravotnictví, nejsem ani doktor :) ani setra. Pracuji na jedné ze 7 zdravotních pojišťoven. Vlastně už je to druhá v řadě, nejdříve jsem něco přes tři roky pracovala u konkurence, má pozice tam ale byla dočasná.
Jelikož nějakou dobu ve zdravotnictví pracuji, tak se tomuto tématu věnuji i u Pirátů. Jsem členem resortního týmu zdravotnictví, snažím se pravidelně účastnit pracovních setkání, což není zrovna jednoduché, protože bývají v den, který je na úřadech dnem úředním.
Spolu s @Filip.Mezera a @Karsten.Sachs jsem v KET zdravotnictví. Identifikovali jsme několik témat, kterými je potřeba se v našem kraji zabývat.
Je mnoho věcí, které jsou na našem zdravotnictví kritizované, ale upřímně péče v ČR je na velice dobré úrovni, v mnohých zemích si o tom pacienti můžou nechat jenom zdát. Dopustili jsme se se toho, že jsme zaspali dobu. Podcenili jsme financování péče, podcenili jsme stárnutí naší společnosti, podcenili jsme spoustu souvisejících aspektů. A zákon, který se zdravotnictvím zabývá tomu také nijak nenapomáhá. Toto zaspání se bude těžko dohánět a nebude ani lehké najít to správné řešení. Je ale nejvyšší čas na tom zamakat.
Má práce na ZP mi umožňuje vidět zdravotnictví v jiném úhlu, než jej vidím jako pacient či klient ZP. Tím, že pracuji na pozici, kde jsem nucena řešit otázky klientů/pacientů, musím komunikovat i se smluvními partnery, je ten úhel pohledu trochu globálnější, než pouze z jedné z těchto stran.
Tento úhlem pohledu, jistá znalost zákona a situace našeho zdravotního systému, je mou trochou, kterou bych ráda přispěla do mlýna. Možná se bude hodit i znalost sytému zdravotnictví v EU, protože k běžné CZ agendě, pracuji i s tou Evropskou.

Jinak jsem detailista. Neřekla bych, že mi smysl pro detail byl dán do vínku. Na svět jsem přišla spíš jako bohém a snílek. Výchova a okolnosti mě dovedly k tomu druhému. Také když si něco vezmou do hlavy, tak za tím jdu. Někdy to trvá dýl, než bych chtěla, ale zase je to o to větší výzva a zkouška trpělivosti.
Většinu svého volného času věnuji dětem, i když má dcera mi v poslední době říká, že Piráti jsou jejich těžkým konkurentem :o . Krom dětí, Pirátů, práce doma a na zahradě, chodím zpívat do smíšeného sboru, a když mi zbyde čas, tak zaběhnu do posilovny.

To by asi pro začátek mohlo stačit :)
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí

Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Profese: metodik EU
Dal poděkování: 266 poděkování
Dostal poděkování: 134 poděkování

Příspěvek od Andrea.Linhartova »

Ondrej.Karas píše:

Děkuji
Tohle je dobrá otázka, upřímně jsem nad tím ještě nepřemýšlela.
Práci, co dělám mám i nemám ráda, baví mě ta problematika, to jak jedno je propojený s druhým......

Nemyslím si, že by se má práce dala nějak skloubit s uvolněnou funkcí, takže z 90% ano, skončila bych. Těch 10% si musím nechat, abych si na tu myšlenku mohla zvyknout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Linhartova za příspěvky (celkem 2):
Filip.Mezera, Ondrej.Karas
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí

Jaroslav.Lainz
Místní předsednictvo
Profese: pedagog
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

Přátelé,

rád bych Vás tímto požádal o podporu při hlasování o složení čela kandidátky.

:?: Proč si myslím, že budu posilou pro Pirátský tým v krajském zastupitelstvu?

:arrow: Profesní zkušenosti:
- mnoho let pracuji v oblasti na pomezí resortů školství a sociální práce a pohybuji se ve východních Čechách
- s tím je spojená znalost zákonů a reálné situace v oboru na území kraje, od velkých měst až po zapadlé vísky, o kterých mnoho z nás ani netuší, že existují :) :!:
- vcelku detailně znám situaci v konkrétních školách a školských zařízeních, částečně také v oblasti sociálních služeb na území kraje
- mám zkušenosti s tvorbou koncepčních dokumentů ve školském prostředí

:arrow: Vzdělání, jazykové znalosti a snad i komunikační dovednosti
- mojí zatím nejvyšší metou je úspěšně ukončené magisterské studium na UHK v oboru Sociální pedagogika, kde se mi trošku bokem podařilo udělat i státnice v oboru Management a řízení lidských zdrojů
- mluvím velmi dobře anglicky, dobře německy a rusky
- především si ale myslím, že vzdělávání je celoživotní záležitost, takže nyní studují na MU v Brně specializační studium speciální pedagogiky a baví mě i kurzy, které absolvuji v rámci profesního rozvoje.

:arrow: V Pirátech:

- jsem druhým rokem, předtím registrovaný příznivec
- jsem místopředsedou MS Českotřebovsko
- působím jako zástupce Pirátů v komisi pro sociální byty a Redakční radě Českotřebovských novin
- píšu a korekturuji články pro KMO
- dělám post korektury online verze Pirátských listů
- mj. jsem společně s Jirkou Ducháčkem hlavním autorem koncepce práce s veřejným prostorem s názvem "Zelené srdce pro Třebovou", text zde: https://1url.cz/hMYNl
která byla aktuálně představena zastupitelstvu města Česká Třebová, a na jejíž realizaci bych se rád i nadále spolupodílel
- podle možností se účastním pirátských vzdělávacích a motivačních akcí (mediální školení s L.Wagenknechtem v Brně, Strategický krajský den v Praze, atp.)

:arrow: Čemu se chci věnovat v krajském zastupitelstvu:
- logickou volbou je oblast školství, které se věnuji profesně. Velmi blízko mám i k oblasti sociálních služeb. Mým velkým tématem je boj proti resortismu a snaha o propojení fungování těchto oblastí ku prospěchu lidí tam kde to dává smysl (prevence sociálně patologických jevů, sociálně právní ochrana dětí,...). Jednodušeji řečeno, aby pedagogové uměli přinejmenším zjistit problém nebo podezření na něj, a věděli, kam se obrátit či kam odkázat rodiče pro odbornou pomoc.
- s ohledem na to, kde bydlím a pracuji, bych se chtěl věnovat problematice vyrovnávání rozdílů mezi jednotlivými regiony (okresy, chcete-li). Tyto rozdíly jsou často neuvěřitelné. Rád bych tedy pracoval na tom, aby i lidé ve vzdálenějších koutech kraje měli podobné možnosti pracovního uplatnění a dostupné školství, zdravotnictví a sociální služby jako lidé ve větších městech. Chci spolupracovat na tom, aby venkov v Pardubickém kraji byl příjemným místem pro život.
- velkým tématem je pro mne otázka životního prostředí. Rád bych při jeho ochraně spolupracoval tak, abychom se jednou nemuseli před vlastními dětmi stydět, v jakém stavu jim naši zemi předáváme.
- třešničkou na dortu je pro mne práce s veřejným prostorem a probouzení ducha komunity v městečkách a vesnicích v rámci kraje. Lidé často vnímají veřejný prostor jako cizí prostředí, přes které se jen dostávají z práce domů a zpět. Rád bych tento postoj změnil alespoň o maličký kousek.

:?: Jak si představuji naši práci v krajském zastupitelstvu?
Především musíme být jako zastupitelé dobrý tým. Jasně si určit priority a cíle a těch se držet. Domluvit se jak chceme těchto cílů dosáhnout a co nejvíce o tom spolu mluvit.
Na základě vlastní zkušenosti jsem přesvědčen, že nejvíce sporů nevzniká ze zlého úmyslu, ale z nedostatku řádné komunikace.

:arrow: Čím můžu našemu týmu přispět:
- snaha o racionální argumentaci a přístupnost racionálním argumentům
- role interní oponentury. Často jsem tím, kdo se snaží odhalit možné problémy při realizaci plánu (i když někdy je to nevděčná role)
- umím se domluvit i omluvit, pokud šlápnu vedle
- snažím se věci dotáhnout do konce, i když mě to někdy stojí hodně sil

Pět mých oblíbených přísloví a citátů (možná ne úplně přesných):

„Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.“ (14. dalajláma)

"Je dobré doufat v nejlepší a být připraven na nejhorší."

„Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist.“ (Albert Einstein)

„Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce.“ (R.Fulghum)

Budu rád když dostanu Vaši důvěru a přeji nám, abychom vybrali ten nejlepší tým pro náš kraj.
:arrow: Přikládám profesní životopis.
2019_10 CV.doc
(2.02 MiB) Staženo 8 x

Jaroslav.Lainz
Místní předsednictvo
Profese: pedagog
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

Ondrej.Karas píše:

Děkuji
Jsem připraven i na tuto variantu, i když s ní příliš nepočítám. Ale nikdy neříkej nikdy... :idea:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Lainz za příspěvek:
Ondrej.Karas

Jiri.Jansa
Člen KS Pardubický kraj
Profese: makroekonom
Dal poděkování: 207 poděkování
Dostal poděkování: 298 poděkování

Příspěvek od Jiri.Jansa »

Ahoj,
dávám na ještě neodpovídající kandidáty:

Matěj Drajer
Jaroslav Lainz
Andrej Ramašeuski
David Marhold
Matěj Karas
Andrea Linhartová
Aleš Nunvář

doplňující otázky, i když jsou třeba mimo váš obor a zájem.

1) podporuješ napřímení železnice mezi dvěma největšími městy PCE kraje - Chrudimí a Pardubicemi - a aktivně by ses z pozice zastupitele/radního snažil stavbu prosadit ?
aktuální stav projektu se shrnutím všech variant je na straně 30 tohoto dokumentu: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/1 ... 3%A1no.pdf

2) podporuješ ukončení stavební uzávěry na území vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe protínající Pardubický kraj ?

3) podporuješ splavnění Labe do Pardubic v podobě plavebního kanálu v Přelouči (ať již pro dopravní či jen pro rekreační účely) ?

4) co si myslíš o budoucnosti Pardubického letiště ? Jsi pro veřejnou podporu ze strany kraje či útlum ?

5) Co by měl kraj dělat, aby nedocházelo k odlivu lidí z menších měst a vesnic do pár center ?

6) Vyjma výše zmíněných projektů napadá tě ještě nějaký, který by měl mít pro kraj vysokou prioritu (vyjma dálnice D35) ?

7) kolik času jsi ochoten v případě pozice čela věnovat kampani (snížení úvazku v práci, dovolená před volbami apod.) ?

Díky moc,
J.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“