KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Jiri.Knotek
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Student politologie a evropských studií
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Jiri.Knotek » 15 říj 2019, 19:10

Vážení kolegové Piráti.

Předstupuji před vás se svou řečí jako kandidát do čela kandidátky.

Kdo jsem a proč kandiduji?

Jmenuji se Jiří Knotek, je mi 21 let a pocházím ze Strání. Studuji na Katedře politologie a evropských studií na Univerzitě Palackého v Olomouci. Jsem fanouškem dobrých filmů, hudby a knih. V roce 2017 jsem se stal registrovaným příznivcem a 8.11.2017 jsem byl součástí první oficiální schůze MS UH. Členem Pirátské strany jsem pak od roku 2019. Pirátům jsem pomáhal dobrovolnickou prací, například roznosem Pirátských listů u příležitosti voleb do Evropského parlamentu, zúčastnil jsem se místních schůzí a také občas zavítám do olomouckého pirátského centra Picolo, kde se účastním různých akcí a diskuzí. Jako třeba setkání s poslancem a místopředsedou poslanecké sněmovny Vojtěchem Pikalem.
Mezi má oblíbená politická témata patří mezinárodní vztahy, komunální politika a reforma školství.
Dále se politicky angažuji v naší obci, kde jsem se stal přispěvatelem do místního zpravodaje a účastním se diskuzí na každé schůzi zastupitelstva.
Kandiduji z toho důvodu, že chci přiblížit kraj lidem a chtěl bych se zasadit o prosazování dobrých návrhů v oblasti školství, napomoci řešení bezpečnostní situace v mém regionu, kde docházelo k problémům, posílit pozici Pirátské strany ve Zlínském kraji a udělat kraj celkově transparentní a moderní.

Čemu se chci v zastupitelstvu věnovat?
Mezi mé zájmy a nejsilnější stránky řadím orientaci v mezinárodních vztazích a domácí politice, chápání základních -ismů a politická teorie. Toto však nehraje pro kompetence Zlína žádnou roli. Z toho důvodu bych se chtěl zaměřit na moje další silné stránky, které jsou v rozmezí krajské politiky.

ŠKOLSTVÍ
Jako nedávný absolvent průmyslové školy v Uherském Brodě mám nejčerstvější informace z chodu a funkčnosti středních škol. Chtěl bych se zaměřit hlavně na vzdělávání a školní programy pro pedagogy, podporovat financování školních projektů, a hlavně dohlédnout na správné využití financí na tyto programy. Špatné nebo neúčinné využití projektu bývá často kámen úrazu. Musíme zlepšit místní školství a já doufám, že budu pro Piráty a zlínský kraj se svou prací přínosem.

BEZPEČNOST
Častým problémem u nás jsou krádeže aut a drobná kriminalita. Slíbil jsem občanům a slibuji to vám, že se zaručím za maximální možnou pomoc z pozice zastupitele. Ať už mediálním či politickým tlakem.

Dále budu podporovat udržování přírody ve Zlínském kraji a uvítám, když se budeme v rozvíjení našeho kraje inspirovat například v zahraničí, anebo v rámci mezikrajské spolupráce.

KOLIK ČASU MŮŽU OBĚTOVAT
Obětuji pro kampaň všechen svůj volný čas, jelikož mě netíží pracovní povinnosti.

JAK SE CHCI ZÚČASTNIT KAMPANĚ
Budu součástí každé společné akce v rámci předvolební propagace. Dále se na mě můžete spolehnout v mém regionu (který není vůbec pokrytý) s roznosem pirátských listů, lepením plakátů a pořádáním besed s občany v okolních obcích. Mám vliv na širokou část ,,jižního,, okresu. Přímo na dění ve Strání, Dolním Němčí a v Nivnici, kde jsem schopen zorganizovat roznos listů a nějakou debatu. Dále zavítám do dalších míst jako je Slavkov, Korytná, Uherský Brod, Hluk a Blatnice. Drobnou kampaň (jako např. inzerce ve zpravodajích a letáky s osobní propagací) jsem ochoten si financovat z části sám. TRANSPARENTNĚ! :)

Závěrem pouze jedna věc. Nechci a nemám zájem kandidovat na lídra voleb, protože pevně věřím, že si kolegové vyberou toho nejlepšího kandidáta, který nás společně povede k nejlepšímu volebnímu výsledku.

Kontakt
Můžete mě klidně kontaktovat na:
Mail: jiriknotek42@gmail.com
Tel: 739 207 727
Facebook: https://www.facebook.com/jiri.knotek.3

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3522 poděkování
Dostal poděkování: 3120 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 17 říj 2019, 16:37

Ahojte, tímto bych rád kandidoval do čela i zbytku pole kandidátky a prosím o podporu.

Kdo jsem?
- narodil jsem se a celý život žiji na Vsetíně
- je mi 32
- vystudoval jsem matematickou základku a poté stavební průmyslovku - pozemní stavitelství
- od 12 - 15 jsem pracoval brigádně o víkendech na stavbách, od 15 - 19 jsem pracoval o víkendech a prázdninách jako dělník ve fabrice (výroba trekingových holí)
- od 19 - dodnes pracuji ve stavebnictví zejména na pozicích přípraváře / rozpočtáře, kde mým hlavním zaměřením jsou státní/obecní zakázky
- od roku 2003 jsem vstoupil k Pirátům, kde jsem pak založil MS Vsetín, stal se krajským předsedou a momentálně jsem vedoucím jednatelem v Republikovém výboru a vedoucím Administrativního odboru v našem kraji
- něco přes rok jsem na Vsetíně působil v investiční komisi, ze které jsem byl nakonec "odstraněn", protože jsem šel proti projektům rady (Čunka), které nebyly přínosné pro město, ale pro jednotlivé podnikatele.
- víc než stavař se cítím hlavně jako Pirát
Posledních 5 let žiji sám se svou devítiletou dcerou, kterou mám ve své péči. Ve volném čase se věnuji zejména Pirátům OFFTOPIC(nikdy jsem neměl žádnou placenou funkci a vše dělám dobrovolnicky). Mezi mé další záliby patří sport (zejména tenis, rekreačně), dřív jsem si hrával nějaké hry na PC, což mě poslední dobou vůbec nebaví a raději se dívám na všechny různé dokumenty, krom světových válek, páč u těch mám pocit, že jsem je už všechny viděl.

Já zastupitel?
Od začátku je mým primárním hnacím pohonem zlepšení nekorupčního prostředí v ČR. Profesně rozumím nejvíc stavební zakázkám a budu usilovat o to, aby kraj a ideálně všechny obce používaly co nejtransparentnější nástroje pro zadávání zakázek, případně aby se ty zakázky vůbec zadávaly. Pak zde jsou některé dotační programy (třeba pro obce, kostely), které mi přijde, že taky nejsou nějak obzvlášť kontrolovány.
Takže když to shrnu do jedné věty, taky budu usilovat o lepší prostředí pro zadávání a realizování všech krajských, případně pak obecních zakázek.
U jednotlivých problematik je pak nutné si zajistit veškeré dostupné informace a činit rozhodnutí, které budou v zájmu naší společnosti a ne pouze v zájmu korporace.
V případě možnosti a to i kdybych se dostal na jakékoliv místo na kandidátce, budu usilovat o post člena v kontrolním výboru, protože tam nejlépe budu moci plnit svoje cíle.
Jako zastupitel bych pak rozhodně usiloval o co největší zapojení veškerého našeho jak odborného, tak i neodborného členstva do rozhodovacích procesů krajského zastupitelstva!

Kampaň.
Dovolím si sebe nazvat kampaňovým matadorem, protože jsem prošel všemi volbami (krom EU) jako kandidát na vrchním příčkách, takže k tomu mám i odpovídající zkušenosti a to jak z outdooru, tak z plánovacích procesů.
Rozhodně bych chtěl bych aktivní při tvorbě programu, hesel prostě produkce voleb a to už od vlastních nápadů, tak po zapojování ostatních.
Jelikož jako pirátský legislativec mám ohromný přehled, tak v kampani, v které klidně strávím 2 měsíce v kuse na ulicích jsem ochoten pak zejména roznášet PL (pirátské listy) a odpovídat voličům na jejich dotazy.

Myslím, že jsem zde to nejzákladnější shrnul a na další dotazy rád odpovím. Tak se ptejte buď zde případně pak třeba na nadcházejícím zasedání.

Ať už to dopadne jak, tak nám hlavně přeji dobrý vítr do plachet! :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 7):
Filip.Matuska, Frantisek.Elfmark, Linda.Matuskova, Milan.Klajn, Tomas.Cabla, Denis.Rychtar, Giuseppe.Maiello
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Denis.Rychtar
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Dal poděkování: 518 poděkování
Dostal poděkování: 386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denis.Rychtar » 22 říj 2019, 03:23

Vážení kolegové a kolegyně,

tímto bych rád přijal nominaci do čela od @Hanky.Ančincové, za kterou jí moc děkuji a zároveň bych rád požádal i o podporu na lídra kandidátky.

Dovolte abych se představil:
odkaz na wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/denis_rychtar
Bydlím ve Valašském Meziříčí, jsem otcem dvouleté holčičky a v lednu se nám narodí do naší super rodinky ještě chlapeček. Odmaturoval jsem z průmyslové chemie a zaměřoval jsem se hlavně na ekologii, energie a obnovitelné zdroje. Momentálně už 6 let pracuji jako chemik-velinář v americkém sazárenském provoze. Piráti si mé sympatie získali už v roce 2009 a příznivcem jsem se stal až v roce 2013, kdy ve mě politika začala vyvolávat pocit, že není dobře organizována a potřebuje upgrade a aktivní lidi co jí opravdu vylepší. V roce 2015 jsem se tedy stal členem a s dalšími dvěma přáteli a kolegy jsme vytvořili začátkem roku 2016 MS ValMez s obrovskými vizemi a nadšením. Tehdy se ještě krajská základna pohybovala kolem 6-8 členy a hodlali jsme jí rozšířit o další aktivní a ve svých oborech kvalitní členy. V letošním roce je nás kolem 70 členů a máme krajské odbory, KETy, KoDo, MeS, několik městských a obecních zastupitelů a jedeme dál. Nechci tady tvrdit, že je to má zásluha, je to díky kolektivní píli a spolupráci ne jen členů, ale i dobrovolníků a za to všem moc děkuji. Momentálně jsem tedy zastupitel Valašského Meziříčí, předseda dozorčí rady městských lesů a zeleně, místopředseda odborového chemického svazu v CS Cabot a ještě 1. Místopředseda krajského sdružení v rezignaci, jelikož nám ne jen končí mandát, ale chci se koncentrovat hlavně na krajské volby a růst krajského sdružení přenechat dalším perspektivním členům.

Hodlám se kampani věnovat s co největším nasazením a jelikož jsem neustále v pohybu a spím průměrně 6 hodin denně, :lol: musím pro to tedy udělat dost ústupků, což je maximálně omezit své záliby v hokeji, perfomance s ohněm, dále hodlám předat další dvě komise zájemcům od nového roku. No a dle výsledku voleb možná odstoupím i jako zastupitel města, to bude záležet na výsledcích a mém zařazení. Rád bych si, ale ponechal po případě předsednictví v dozorčí radě městských lesů a zeleně. Tato práce je i koníčkem. :) ;)

Jaké jsou mé představy a cíle:
Rád bych přispěl v dopravních plánech pro výstavby silnic a obchvatů, aby se dbalo na dostatečné podložení, odhlučnění, mírné zasahování do přírody v rámci případných jednání s experty či myslivci o migračních trasách zvěře, kde následně po zjištění problémů srážek se zvěří, už pak biokoridory stojí několikanásobek. Určitě mě budou zajímat obchvaty Otrokovic a Valašského Meziříčí, jak kolem výstavby, tak i z kontrolní komise, do které budu mít zájem. Co se týče IHD je to fajn nápad a ve spolupráci se sousedními kraji budeme hledat návaznost systémů a aplikací, musíme zjistit problémy, se kterými se ostatní kraje trápí, aby jsme je mohli vyladit. Ono první bude potřeba, ale taky vytvořit efektivnější koncept návazností a časových rozestupů ve stávajícím systému, který považuji za velmi špatný. Bude také potřeba rozšíření, zesíťování cyklostezek a cyklopruhů, jako alternativu za některé možnosti MHD a uvolnění auty přehuštěných měst. Hodlám se také zaměřit na ovzduší, které částečně trápí náš kraj jak lokálními topeništi, tak dopravou. Koncentrovat bych se chtěl i velké firemní znečišťovatele. Dále bych chtěl řešit problematiku sucha a vodního hospodářství. Chtěl bych mít magistrát maximálně otevřený občanům ve všech ohledech což už potřebuje dávno.

Jdeme sice do těchto voleb jako nováčci, ale máme obrovský potenciál a skvělý tým. Tak PUSŤTE NÁS NA NĚ! :twisted:
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 22 říj 2019, 11:45

Vzhledem k tomu, že se zase posouvá krajská schůze a původně byla dimenzovaná tak, že rozprava o primárkách poběží cca 2 týdny po ní, tak navrhuji prodloužit rozpravu, dobu pro přihlašování pro lídra do 8.11.2019.

Jestli to bude stačit bych pak rád probral i s volebním systémem na schůzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 5):
Filip.Matuska, Linda.Matuskova, Lucia.Sirinova, Denis.Rychtar, Jiri.Jaros

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 22 říj 2019, 14:48

Prosím ještě @Yveta.Martinkova pro upravení úvodního příspěvku. Bavili jsme se o tom, že je čelo 7 míst a ne 2.-7. místo. Šak je to tam napsané.
Zastupitelstvo Zlínského kraje má 45 zastupitelů. Čelo kandidátky je 1/7 z celkového počtu míst zaokrouhleno nahoru. Tudíž budeme odděleně volit 1. a následně 2. - 7. místo na kandidátní listině. Tudíž budeme odděleně volit 1. a následně 2. - 8. místo na kandidátní listině.

EDIT: Tak zrada, 45 je sice zastupitelů, ale míst na kandidátce je 50, a 1/7 nahoru je tedy 8. Prosím tedy o úpravu úvodního příspěvku na
Tudíž budeme odděleně volit 1. a následně 2. - 9. místo na kandidátní listině.

Martin.Valasek
Člen KS Zlínský kraj
Profese: hudební dramaturg v kulturní agentuře
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 77 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Valasek » 24 říj 2019, 08:57

Denis.Rychtar píše:
13 říj 2019, 21:21
Do čela kandidátky bych s dovolením nominoval tyto pro mě fakt schopné lidi:
:arrow: Milan Klajn
:arrow: Jiří Jaroš
:arrow: Linda Matušková
:arrow: Martin Valášek
:arrow: Tomáš Čabla
:arrow: Lubomír Doležal

Prosím tedy, aby tuto nominaci přijali nebo odmítli po případě, aby nám něco k tomu napsali.

Děkuji
Děkuji za nominaci, kterou přijímám. :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Valasek za příspěvky (celkem 4):
Milan.Klajn, Tomas.Cabla, Denis.Rychtar, Hana.Ancincova
602 676 988
https://www.facebook.com/martin.malarie
lidstvo to posralo, ale ještě není pozdě na změnu

Vratislav.Krejcir
Krajské předsednictvo
Profese: Místostarosta města Kroměříže
Dal poděkování: 423 poděkování
Dostal poděkování: 395 poděkování

Příspěvek od Vratislav.Krejcir » 24 říj 2019, 13:54

Rád bych navrhl do čela kandidátky @Jaromir.Slezak - https://vizovice.pirati.cz/lide/jaromir-slezak/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvky (celkem 7):
Martin.Valasek, Hana.Ancincova, Jaromir.Slezak, Dominik.Zavadil, Martina.Urbankova, Milan.Klajn, Martin.Latal
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“

Martina.Urbankova
Člen KS Zlínský kraj
Profese: asistentka
Dal poděkování: 302 poděkování
Dostal poděkování: 319 poděkování

Příspěvek od Martina.Urbankova » 28 říj 2019, 21:11

Nominuji do čela kandidátky jmenovitě Jiřího Jaroše. Ostatnim nominovanym kandidatum vyjadruji podporu, krome Petra Tkadlece.

Milan.Klajn
Místní předsednictvo
Dal poděkování: 337 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování

Příspěvek od Milan.Klajn » 29 říj 2019, 06:28

Děkuji Denisovi za nominaci do čela kandidátky do krajských voleb 2020.
Tuto nominaci z osobních důvodů nemohu přijmout. Tedy nominaci nepřijímám.
Všem ostatním kandidátům vyjadřuji podporu a věřím, že nás budou dobře reprezentovat nejen politicky, ale i odborně, ideově a morálně.

Jiri.Jaros
Krajské předsednictvo
Profese: IT technik
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Příspěvek od Jiri.Jaros » 30 říj 2019, 19:05

Rád bych nominoval na čelo kandidátky Maru Housera a Vencu Včelicu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jaros za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Tomas.Cabla, Jaromir.Slezak, Milan.Klajn

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“