KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1283
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1586 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Lenka.Kozlova píše: 17 říj 2019, 09:56 Mohli bychom uplatnit řešení nepřehlednosti už teď? - otázka nikoliv jen pro kandidáty :)
Pokračovat v tomto vlákně, se fakt nehodí, dávám PKS ke zvážení:
Založit vlákna pro jednotlivé kandidáty už teď + vykopírovat tam vše, co tam patří.
Jinak bude grilování čela z technických důvodů poněkud netransparentní.
Předejdu otázce: "Kdo to udělá?" (je to trochu víc docela otravné práce a dobrovolníci na to nemají čas)
Mám odpověď: "KoKs má v náplni práce i administrativu a Štěpán tuto část placené práce v minulém období dělal velmi dobře, viz. např.vše kolem komunálních voleb, což byla pořádná porce a byl placen podstatně méně, než Klára.
Čím dříve se k tomu uchýlíme, tím méně práce s tím Klára bude mít a tím spíš si nebudou muset kandidáti pokládat otázky sami, když nikoho už nebaví, brodit se tímto vláknem.
Konec hlášení. Díky za pozornost :)
Souhlasím s tím (a psalo to tu více lidí), že tohle vlákno je šíleně nepřehledné, a jsem pro to ho rozmotat. :) Nicméně vzhledem k tomu, že by zítra mělo začít první kolo hlasování,
podávám návrh postupu na prodloužení rozpravy (doby na rozmyšlenou) o týden,
aby se tu ten pořádek stihl udělat a mohli jsme se vzájemně ještě trochu pogrilovat a v klidu si přečíst přehledná rozpletená vlákna. Je někdo proti? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Josef.Bouse
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Zvažuji, že budu proti návrhu postupu, ale nechci to sputit jen o své vůli. Takže jestli někdo podporujete, rozpravu neprodlužovat, dejte mi palec. Pokud bude alespoň nějaká podpora, tak podám námítku a prohlasujem si to.

Důvod: Jsem taky pro samostatná vlákna kandidátů, ale až v dalším kole volby. Teď to zpětně předělávat a rovnat nestojí za tu námahu s tím spojenou podle mě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 10):
Marek.Rebicek, Jan.Licka, Jan.Korbel, Petr.Prochazka, Jan.Prokop, Jiri.Snizek, Klara.Kocmanova, Pavel.Kamenik, Milan.Krch, Adela.Sipova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Dalibor.Zahora píše: 17 říj 2019, 11:58 Zvažuji, že budu proti návrhu postupu, ale nechci to sputit jen o své vůli. Takže jestli někdo podporujete, rozpravu neprodlužovat, dejte mi palec. Pokud bude alespoň nějaká podpora, tak podám námítku a prohlasujem si to.

Důvod: Jsem taky pro samostatná vlákna kandidátů, ale až v dalším kole volby. Teď to zpětně předělávat a rovnat nestojí za tu námahu s tím spojenou podle mě.
Myslím, že tohle stojí za rozpletení a zpřehlednění, bude daleko jednodušší udělat si celistvý obrázek o jednotlivých kandidátech.

Zde je už spousta zásadního materiálu a fakt mě zaráží, že Dalibor, který prosazuje vypracovávání tabulek o tom, kdo v SčK kde a kdy hlasoval viz viewtopic.php?f=406&p=643775#p643775 teď nechce zpřehlednit informace tak důležité, pro primární volby.

Ráda bych PKS připomněla, že žádné hlasování nepotřebuje, aby se přiklonilo k logickému řešení (i kdyby se Daliborovi povedla jeho kontra akce) které je podporou transparentnosti, přes to, že je tu evidentní snaha znemožnit udržení datové integrity a usnadnění informované volby.
Naposledy upravil(a) Lenka.Kozlova dne 17 říj 2019, 13:29, celkem upraveno 1 x.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Rozprava trvá již téměř dva měsíce, což mi přijde jako dostatečně dlouhá doba pro to, aby si člověk na kandidáty udělal nějaký názor. V samotném hlasování bude k dispozici odkaz na kandidátskou řeč příslušného kandidáta, rozpravu (byť nepřehlednou) a odkaz na zápis ze schůze, kde proběhlo grilování. Co jsem koukal do různých rozprav různých krajů, tak toto je standardem. Stejně tak tento požadavek mohl přijít dříve a nikoliv necelý den před zahájením rozhodujícího hlasování.

Nicméně samozřejmě návrh postupu registruji a pokud do zítřejších 10:00 získá podporu 7 členů KF, tak o něm bude hlasováno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 3):
Marek.Rebicek, Jan.Korbel, Dalibor.Zahora

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Stepan.Drtina píše: 17 říj 2019, 13:23 Rozprava trvá již téměř dva měsíce, což mi přijde jako dostatečně dlouhá doba pro to, aby si člověk na kandidáty udělal nějaký názor. V samotném hlasování bude k dispozici odkaz na kandidátskou řeč příslušného kandidáta, rozpravu (byť nepřehlednou) a odkaz na zápis ze schůze, kde proběhlo grilování. Co jsem koukal do různých rozprav různých krajů, tak toto je standardem. Stejně tak tento požadavek mohl přijít dříve a nikoliv necelý den před zahájením rozhodujícího hlasování.

Nicméně samozřejmě návrh postupu registruji a pokud do zítřejších 10:00 získá podporu 7 členů KF, tak o něm bude hlasováno.
Nebylo cílem přijít pozdě a pokud dobře čtu, stěžují si na nepřehlednost i kandidáti :)

Stěpáne, tvoje argumenty mám za velmi slabé.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4184 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Korbel »

Já podporuji to rozpletení, ale jen pokud se najde dobrovolník, který to spolehlivě (bez ztráty informací) a včas (před hlasováním - good luck) udělá. A dobrovolníkem rozhodně nemyslím to, že to nařídíme Kláře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 5):
Marek.Rebicek, Dalibor.Zahora, Petr.Prochazka, Stepan.Drtina, Klara.Kocmanova
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Jan.Korbel píše: 17 říj 2019, 13:45 Já podporuji to rozpletení, ale jen pokud se najde dobrovolník, který to spolehlivě (bez ztráty informací) a včas (před hlasováním - good luck) udělá. A dobrovolníkem rozhodně nemyslím to, že to nařídíme Kláře.
Jak šalamounský závěr :)
Klára je placená, takže se nabízí otázka, proč by to nemohla udělat? Proč by to měl dělat dobrovolník?

EDIT: Je jasné, že je to hromada práce, kterou se nikomu nebude chtít dělat jen tak, ve volném čase a je, kulantně řečeno, s podivem, že PKS to nechce zadat i když soustavně navyšuje výdaje na mzdy a další odměny placených lidí.
Vypadá to, jako falešná deklarace zájmu :)

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4184 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Korbel »

Protože to je pakárna u které si nejsem jistý výsledkem. Máš tady 30 stránek siamských vícečat. Pokud si na to někdo troufne, ok, ale nikoho do toho nebudu tlačit. S tímhle už přežijeme a příště se pojďme pokusit porodit odděleně :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Adela.Sipova
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Jan.Korbel píše: 17 říj 2019, 14:57 Protože to je pakárna u které si nejsem jistý výsledkem. Máš tady 30 stránek siamských vícečat. Pokud si na to někdo troufne, ok, ale nikoho do toho nebudu tlačit. S tímhle už přežijeme a příště se pojďme pokusit porodit odděleně :-)
Pakárna je to především pro lidi, kteří se v tom mají vyznat, ten zmatek vadí už i kandidátům a je to zodpovědnost PKS.
Snad chceme mít dobře navolené čelo. To je oč tu běží, bych ráda připomněla
Na co máme placené lidi? Aby pomohli dělat to, nač nemají dobrovolníci kapacitu.

EDIT: A jo, dobrovolníky bys do toho tlačit fakt neměl :)

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1283
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1586 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Díky Daliborovi, že to nestopnul rovnou, ale bavíme se o tom - přeci jen rozprava je i o hledání konsenzu a kompromisech.

@Stepan.Drtina Teď jsme ve fázi schvalování návrhu postupu všeobecnou shodou. Až v případě, že by byl někdo do 24 hodin od podání proti, tak by se sbírala podpora na návrh skupinou členů.

@Jan.Korbel Já bych si na to o víkendu čas klidně našla - ideálně ve dvojici s někým, protože ještě mám dělat titulky na podcast. Proto jsem navrhla prodloužení rozpravy, aby to k něčemu ještě bylo - když to v neděli bude, lidi budou mít do pátku čas si to v klidu přečíst a ještě pogrilovat méně akční kandidáty.

Sice byla dlouhá rozprava, ale když se to ještě o týden protáhne, hrozí nějaký problém z prodlení? Já vidím velké plus v tom, že lidé se při hlasování budou moci lépe orientovat v kandidátech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Josef.Bouse
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“