KF JmK 15/2019 - Primární volby pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, Krajsti predsedajici

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF JmK 15/2019 - Primární volby pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Ahoj jihomoravští Piráti,

v souladu s volebním řádem a z pověření předsedy KS svolávám jednání ve věci primárních voleb pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje v roce 2020.

Volební řád stanoví následující podmínky kandidatury:
§ 10 VŘ - Podmínky kandidatury
(1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.

(2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.
Současně jsou volby do zastupitelstva kraje upraveny Zákonem č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů a o změně některých zákonů.

Není-li nikdo proti, navrhuji následující pořad jednání:
Pořad jednání
1) Primární volby pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020
  • volba lídra
  • volba čelních kandidátů v souladu s usnesením KF přijatým v rámci jednání KF JmK 13/2019
  • volba ostatních kandidátů
Oznámení kandidatury
Kandidaturu oznamujte v tomto vlákně spolu s kandidátskou řečí a specifikací, zda kandidujete na pozici lídra, čelního kandidáta, nebo na zbytek kandidátní listiny.
  • lídrem se rozumí v pořadí první kandidát na kandidátní listině
  • čelními kandidáty se rozumí druhý až jedenáctý kandidát na kandidátní listině
  • ostatními kandidáty se rozumí dvanáctý až šedesátý pátý kandidát na kandidátní listině
Kandidáti na lídra - volby proběhly dne 9.11.2019 - 1 kolo, 2. kolo; zvolen Lukáš Dubec, zbývající kandidáti na lídra jsou zařazení do voleb na čelo
Kandidáti na čelo
Výsledky 1. kola o druhé místo Výsledky 2. kola o druhé místo zvolen Jiří Hlavenka
Výsledky 1. kola o 3.místo zde zvolena Jana Leitnerová
Výsledky 1. kola o 4.místo zde zvolen Ivo Vašíček
Výsledky 1. kola o 5.místo zde zvolen Petr Springinsfeld
Výsledky 1. kola o 6. - 11. místo zde Výsledky 2. kola o 6. - 10. místo
Dovolba o 11. místo
Ostatní kandidáti

Konstatuji, že primární volby jsou otevřené pro všechny kandidáty, kteří splní podmínky kandidatury.

Lhůta pro přihlášení kandidátů na lídra a do čela je do 8. 11. 2019 vč.
Kandidáti pak dostanou prostor se představit osobně, a to na zasedání krajského fóra dne 9. 11. 2019.
Po grilování kandidátů na zasedání bude zahájeno hlasování.

Lhůta pro přihlášení kandidátů na ostatní místa kandidátky je do 15.1.2020 vč. Hlasování bude zahájeno 17.1.2020.

Otevírám rozpravu a děkuji za pozornost.

Dosavadní zvolená kandidátka dle pořadí:
Naposledy upravil(a) Petr.Springinsfeld dne 20 říj 2019, 19:57, celkem upraveno 2 x.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 15/2019 - Primární volby pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Zároveň tímto předávám předsedání @Robert.Cuma, protože se chystám vystoupit v rozpravě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 2):
Jana.Leitnerova, Ivo.Vasicek

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3976 poděkování
Dostal poděkování: 3000 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 15/2019 - Primární volby pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj,
kdy bude probíhat volba ostatních kandidátů a do kdy je lhůta pro přihlášení? Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Ivo.Vasicek

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 15/2019 - Primární volby pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Lukas.Dolezal píše: 14 říj 2019, 16:48 Ahoj,
kdy bude probíhat volba ostatních kandidátů a do kdy je lhůta pro přihlášení? Díky.
Ahoj, lhůtu pro přihlášení ostatních kandidátů jsem v úvodním příspěvku záměrně nestanovil, protože bude pravděpodobně závislá na termínu posledního kola volby čelních míst. Volba ostatních kandidátů pak proběhne po volbě čelních kandidátů. Místa, která se ve volbě ostatních kandidátů nepodaří obsadit, bude možné doplnit usnesením.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Dolezal, Lukas.Dubec, Robert.Cuma, Simon.Foucek, Alena.Pavlasova

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Mamula
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 247
Registrován: 09 dub 2016, 20:10
Profese: programátor, analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 199 poděkování
Dostal poděkování: 329 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 15/2019 - Primární volby pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020

Příspěvek od Lukas.Mamula »

Ahoj Piráti a Pirátky

Docela dlouho jsem přemýšlel, zda budu v příštím roce kandidovat do krajského zastupitelstva. Nakonec jsem se rozhodl, že ano a chtěl bych vás požádat o možnost reprezentovat Piráty na pozicích čela kandidátky (když od vás nedostanu důvěru, budu rád dělat ostatního kandidáta :D , abychom zaplnili všechna místa). Pro ty, kteří mě neznají, jsem Lukáš Mamula a bydlím v Brně, Brno-sever. Mým hlavním tématem je životní prostředí a zemědělství, proto jsem se také stal samozvaným garantem KET skupiny právě pro tuto oblast. Aktuálně jsem zastupitelem na magistrátu města Brna, ovšem v pozici neuvolněného zastupitele, čímž splňuji podmínky kumulace funkcí. Současně jsem za uplynulý rok získal drahocenné zkušenosti v komunální politice, i když stále je toho hodně, co se člověk musí naučit.

Proč zrovna životní prostředí? Je to pro mě srdcová záležitost. Řídím se zde motem: Zanechat příštím generacím pokud možno co nejvíc z přírodního bohatství naší země a klidně i více. I když už toho času není tolik, stále si najdu několikrát do roka čas na vícedenní výšlapy po horách nebo toulání po krajině. Každým rokem organizuji v Brně akci ukliďme česko s Piráty a v rámci magistrátu se snažím nad rámec našich gescí pomáhat a být zainteresovaný v této oblasti.

A teď k tomu, čeho bych chtěl dosáhnout. Díky tomu, že jsme založili KET pro živ. pr. a zemědělství v jihomoravském kraji, vytvořili jsme skupinu chytrých lidí z různých oblastí zasahujících do tohoto odvětví. V rámci skupiny se snažíme vytyčit body, které bychom chtěli prosazovat jak na krajské úrovní, tak na komunální. Máme také čas řešit ohraničení pravomocí pro kraj tak, abychom neslibovali lidem to, co nejsme schopní z úrovně kraje splnit. Právě ze sesbíraných poznatků z této skupiny chci vycházet a tvořit program do krajských voleb pro zmiňovanou oblast. Nechci tady dělat reklamu na náš úžasný tým KET, ale zatím můžu představit ze zápisů z našich schůzí (byly 2 :D ), čeho bych rád dosáhl. Viz odkaz zde: viewforum.php?f=1169
Zatím není nic daného a věřím, že budeme postupně upravovat a ladit priority. Také nechci, aby to vypadalo, že si něco budu přivlastňovat. Jsem si plně vědom toho, že práce KET skupiny, bude a je práce týmu. Řídím se pravidlem více hlav více ví a na nějaký egocentrismus v této oblasti není prostor.
To je prosím za mě vše a děkuji, že jste dočetli až sem :)
Lukáš Mamula
(omlouvám se za gramatické chyby. Četl jsem to několikrát a neviděl jsem je :-D )
"Nemyslím si, že existuje větší vzrušení než to, které inovátor zažívá, když univtř cítí nějaký výtvor mysli, který povede k úspěchu… Díky těmto emocím muž zapomene na jídlo, spánek, přátele, lásku, všechno" Nikola Tesla

Lukáš Mamula
zastupitel města Brna
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 15/2019 - Primární volby pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Ahoj Piráti a Pirátky
Rád bych byl lídrem kandidátky ve volbách do Zastupitelstva Jihomoravského kraje.
Hlavní odpovědností Kraje spočívají v rozvoji území a poskytování služeb, které si obce nemohou dovolit a je efektivní je v rámci Kraje sdílet.
Jako opoziční zastupitel jsem nedokázal prosadit funkční řešení dopravy na jihu Brna. Opakovaně jsem upozorňoval, že dálnice D1 prochází městem Brnem a neexistuje alternativní trasa pro tranzit ze západu na sever (D1 na Ostravu) a jih (D2 na Břeclav a D52 na Mikulov). Při rozhodování o zásadách územního rozvoje (ZUR) byla prosazena varianta, která problém ignoruje. Příčinou byla snaha prosadit D43 (dálnice od Svitav), což vyžadovalo kompromisy a zrušení západní tangenty. Bez západní tangenty nedává východní tangenta příliš smysl, takže byla zrušena také. Chtěl bych zpět prosadit naplánování a realizaci obou tangent. Optimálním řešením by bylo přejmenování tangent na D1 a zákaz vjezdu pro kamiony na současnou D1, která prochází městem. (pozn. D43 byla degradována na S43 a pro tranzit od Svitav zřejmě řidiči raději využijí průjezd Brnem přes Žabovřeskou)
V plánování rozvoje dopravy jsou i další problémy, které bych rád vyřešil (např. obchvat Břeclavi, železniční spojení do Znojma).
Kordisu, který řídí veřejnou dopravu v Kraji, bych rád pomohl v integraci odbavovacího systému v rámci ČR a Rakouska. V současné době už na tomto problému pracuji.Oblasti dopravy v JMK celkem rozumím a většinu problémů znám, proto bych se chtěl primárně věnovat této agendě.
Velice důležitou službou kraje je zdravotnická záchranná služba, v této oblasti bych rád prosadil investice, které zkrátí dojezdové doby sanitek, což zvětší šance zraněných na přežití.
Kraj také řídí střední školy, zde bych rád prosadil podporu výuky kybernetické bezpečnosti (v Izraeli je to na SŠ povinný předmět), což může zvýšit celkovou odolnost systémů vůči kybernetickým útokům (hlavní příčinou úspěšných útoků je nevhodné chování uživatelů).
V rámci přípravy volební kampaně bych chtěl zmapovat potřeby některých obcí, které souvisejí s rozhodováním kraje, a přizpůsobil dílčí programové prvky splněním požadavků se kterými se ztotožníme.
Prosazování našeho základního programu považuji za samozřejmost. S tématy transparentnosti a rozhodování na základě faktů jsem kandidoval už od vzniku strany.
Aktivně jsem se účastnil všech volebních kampaní Pirátů, často jsem si na kampaň bral i dovolenou. Tentokrát bych se rád věnoval volební kampani fulltime už od května 2020. Myslím si, že tentokrát máme šanci v Kraji vládnout a své záměry prosazovat.
Vzhledem ke své manažerské praxi a současným zkušenostem při práci pro MHMP mám ambice stát se hejtmanem. Myslím si, že organizaci tohoto typu řídit umím. Proto budu vynakládat maximální úsilí pro dosažení co nejlepšího výsledku ve volbách.
Velice rád bych vás požádal, aby jste mne zvolili lídrem, a já mohl naše záměry realizovat. Pevně věřím, že se do čela kandidátky přihlásí kvalitní Piráti, se kterými vytvoříme tým, který po kampani a volbách bude řídit Jihomoravský kraj.
základní info o mě
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 15/2019 - Primární volby pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Ahoj Piráti a Pirátky,

s většinou z vás jsem o krajských volbách už mluvil osobně, takže vás tímto nijak nepřekvapím – rozhodl jsem se kandidovat na čelo pirátské kandidátky v rámci voleb do Zastupitelstva Jihomoravského kraje.

Bude důležité, abychom v rámci kampaně vytvořili dobře fungující tým kandidátů a efektivní volební štáb. Volební kampaň by měla být co nejvíce srozumitelná a měla by se zaměřit mj. na naše úspěchy ve Sněmovně a v komunální politice. Byl bych rád, kdybychom do kampaně co nejvíce zapojili mimobrněnská místní sdružení a zároveň se pokusili zviditelnit v oblastech, kde nemáme zastoupení (zejm. Vyškovsko, Ivančicko nebo Pohořelicko). Dopředu taky uvádím, že v rámci volebního štábu budu aktivně vystupovat proti všem formám politické reklamy, která je cílená na děti (balónky, joja apod.), tak jako jsem to doposud dělal.

Po volbách by pak měl vzniknout stejně dobrý tým krajských zastupitelů a všech lidí okolo (členové komisí, členové orgánů krajských firem, zaměstnanci). Považuji se za člověka zodpovědného a schopného komunikace, takže si myslím, že bych byl platnou součástí takového týmu.

Kandiduji za Pirátskou stranu, ne sám za sebe, takže se v případě zvolení budu maximálně podílet na prosazování našeho programu. Vzhledem ke svému studiu práva a také s ohledem na své předchozí pracovní zkušenosti, bych se rád věnoval zejména legislativním tématům OFFTOPIC(tím myslím krajské vyhlášky, nařízení, interní směrnice apod.; zákonodárnou iniciativu kraje využívat nemusíme - máme 22 poslanců), kontrole a transparentnosti. Zajímá mě tedy zejména práce v Komisi organizační a legislativní RJmK a v Kontrolním výboru ZJmK.

Současná práce v brněnských komisích a v dozorčí radě BVV mě baví a rád bych v ní pokračoval. Studium mi také ještě zabere nějakou dobu. Chtěl bych se tedy ucházet jen o mandát řadového krajského zastupitele s tím, že při naší případné účasti v koalici nemám ambici figurovat v radě, a tak bych rád kandidoval nejvýše na 4. místo na kandidátce.

Další informace o mně najdete na mém profilu na wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/petr_springinsfeld

Známe se, myslím, velmi dobře, takže pokud máte nějaké otázky, nebojte se zeptat buď tady, nebo mi třeba zavolejte. Na otázky se budu těšit také 9. 11. :)

Děkuju za případnou podporu!

Petr

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marek.Lukas
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 27
Registrován: 03 úno 2019, 23:48
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 15/2019 - Primární volby pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020

Příspěvek od Marek.Lukas »

Ahoj Pirátky a Piráti,

je to již téměř rok, kdy jsem pro Pirátskou stranu začal pracovat na úrovni města Brna (komise, městské firmy) i Jihomoravského kraje (komise, koaliční výbor) a mám pocit, že je na čase ucházet se v pirátských barvách i o volenou pozici. Narodil jsem se v Brně, vyrůstal v obci Sokolnice na Brně-venkov a díky práci v rodinné stavební firmě každodenně trávím spoustu času cestováním po Jižní Moravě.

Volby do krajského zastupitelstva jsou z mého pohledu pro Piráty zásadní příležitostí, jak propojit práci pirátských komunálních zastupitelů a poslanců. Chtěl bych být součástí silného pirátského týmu a pomoci tomu, abychom dosáhli co nejlepších výsledků. Volby by nám měly pomoct získat takovou pozici, aby se Piráti mohli zodpovědně podílet na vládě v Jihomoravském kraji.
Proto se hlásím na čelo pirátské kandidátky v rámci voleb do Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Chápu, že je mezi námi hodně schopných lidí, kteří mají o kandidaturu také zájem, a proto jsem ochoten se ucházet o jakékoli místo, ke kterému mi dáte důvěru. Po šesti letech podnikání ve stavebnictví mám možnost firmu optimalizovat tak, abych se agendě Jihomoravského kraje v případě potřeby mohl věnovat naplno.

Magisterské studium Krajinného inženýrství na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze jsem zakončil státní závěrečnou zkouškou z EIA, ekonomiky veřejné správy, pozemkových úprav a krajinného plánování. Během studia jsem měl mimo to také možnost seznámit se s problematikou ochrany vod a vodního hospodářství, ekologie lesa, rekultivací nebo odpodového hospodářství. Absolvoval jsem také předměty zaměřené na krajinný rozvoj a urbanismus nebo evropskou krajinnou politiku a naučil se pracovat v GISu. V rámci bakalářského studia oboru Ekonomika a management v cestovním ruchu na VŠPJ jsem se věnoval např. veřejným financím, evropské ekonomické integraci či tématu regionálního rozvoje. Právě proto se v krajském zastupitelstvu chci zabývat problematikou regionálního rozvoje, cestovního ruchu, životního prostředí či územního plánování. Díky působení ve stavební firmě jako rozpočtář a manažer jsem získal podrobnou znalost přípravy a realizace pozemních staveb, které jsou častou agendou na krajské úrovni.

Pokud byste se o mně chtěli dozvědět více, tak budu rád, když navštívíte můj profil na wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/marek_lukas a nebo se s Vámi rád pobavím osobně - třeba někdy ve Spejsu :fet:

Díky za podporu a budu se těšit na grilování. :)
Marek
marek.lukas@pirati.cz
+420 731 481 351
Uživatelský avatar
Barbora.Turek.Lahova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 49
Registrován: 26 čer 2019, 14:49
Dal poděkování: 108 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 15/2019 - Primární volby pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020

Příspěvek od Barbora.Turek.Lahova »

Vážené Pirátky, vážení Piráti, drazí kolegové na palubě,

srdečně Vás všechny zdravím a oznamuji, že se ráda ucházím o čelní místo na kandidátní listině pro krajské volby 2020. V pirátské straně jsem poměrně nová, ale na společné kandidátce v Hodoníně jsem obstála již v komunálních volbách v roce 2018. Mé zkušenosti s politikou nejsou pouze z pozice kandidáta, ale pracovala jsem jako mluvčí hodonínské radnice a v současné době aktivně působím ve finančním výboru hodonínského zastupitelstva, v sociální komisi a v redakční radě městského zpravodaje. Pravomoci i působnost Jihomoravského kraje jsou mi známy, v práci na městského úřadě jsem se s nimi potkávala velmi často.

Jihomoravský kraj je čtvrtým největším krajem ČR a je více než vhodné, abychom tam my, Piráti, měli silné a odborné zastoupení. A pokud to řekneme bez obalu – také vedení Jihomoravského kraje bude potřebovat posílený pirátský dohled.

Je třeba si uvědomit, že jako Piráti budeme vždy velkým terčem. Nemáme vlastní média a novináři pod tlakem vlastníků či pod autocenzurou mohou záměrně útočit právě na nás. Neříkám, že mám recept na kouzla, ale nabízím zkušenosti z této oblasti a kontakty.

Pokud máte zájem, můžete si mne více prolustrovat zde: https://wiki.pirati.cz/lide/Barbora_Turek_Lahova

Chci, aby v nás voliči cítili svou oporu, a vůbec nepochybuji, že se nám to společně podaří!

Bára T. L.
Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 318
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 15/2019 - Primární volby pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Vážené Pirátky, vážení Piráti,

po delším rozmýšlení bych se chtěl ucházet o místo v čele kandidátky do Zastupitelstva JmK.
Moje alma mater je Fakulta stavební VUT v Brně, obor vodní hospodářství a vodní stavby. Byl jsem na Erasmu v Polsku, kde jsem studoval obor Environmental Protection, teďka dopisuji diplomovou práci na téma revitalizace malých vodních toků. Na jaře bych měl studia zdárně ukončit a být promován inženýrem.

Zároveň pracuji jako projektant. Svou prací na kraji bych se přirozeně chtěl věnovat zejména zemědělství a životnímu prostředí, v tomto oboru bych chtěl také zůstat profesně a projektováním vodních staveb se živit. Kandiduji do Zastupitelstva s ambicí neuvolněné funkce. Aktuálně ani nikdy předtím jsem nezastával jinou politickou funkci, proto bych nechtěl svůj případný vstup do politiky přepálit. Chtěl bych doplnit čelo kandidátky a tak se uplatnit v týmu, který bude dobře spolupracovat a lidsky spolu vycházet. Problémy řeším hned, nebojím se zeptat, když něco nevím nebo když se chci poradit o společném postupu. Ctím týmové zásady a neupřednostňuji svoje zájmy.

V kampani bych se zaměřil na Brno-venkov, přesněji na Rosicko, Ivančicko. Z této oblasti jsem snad jediným členem KS, proto by moje působení v rámci kampaně směřovalo na tento region.

Rád bych pracoval v komisích životního prostředí nebo rozvoj venkova a zemědělství. Rada může vyhradit finance z rozpočtu na dotace spojených se zvládáním sucha a zlepšováním životního prostředí. Jeden takový dotační titul už běží, nicméně žadatelé o dotaci jsou většinou obce. Přitom je možné, aby se ucházeli i drobní zemědělští podnikatelé a vlastníci půdy. Imho by bylo potřeba zaměřit se na tyto skupiny obyvatel a vhodnou propagací na možnosti dotace upozornit. Případně prověřit, co brání většímu zájmu. V souvislosti s tím bych se rád zaměřil na analýzu (cost-benefit – to přece máme rádi :)) zda je faktickým přínosem zejména budování nových nádrží a rybníků, když účel dotace pokrývá široké spektrum opatření proti suchu. Myslím si, že by bylo vhodné na toto téma otevřít diskuzi s veřejností, a to i s tou odbornou.

V JmK bych také rád otevřel diskuzi na téma závlahy. Je snaha výrobců závlahových systémů cílit na velké lány. Místo toho bychom se měli bavit o jiných způsobech, např. kapkových závlahách, které jsou rozšířeny v Rakousku, Itálii, a zejména v Izraeli. V rámci zahraniční politiky bychom mohli uspořádat např. česko-izraelský seminář na téma zavlažování a ochranu zdrojů podzemních vod.

Na jižní Moravě bude sucho a jeho zvládnutí výzvou ale, možnosti kraje jsou omezené. Máme svoje poslance. Spolupráci regionů na pojmenování problémů a prosazení náprav na celostátní úrovni považuji za jednu z nej výhod působení na kraji.
Děkuji za Vaši podporu!

https://lide.pirati.cz/personProfile/143/
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“