KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Yveta.Martinkova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka
Dal poděkování: 387 poděkování
Dostal poděkování: 598 poděkování

KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Yveta.Martinkova » 02 říj 2019, 14:14

V souladu s § 21 bod 2a) volebního řádu
Krajské předsednictvo organizuje volby na úrovni kraje

a v souladu s § 10 bod 1a), 1b) a 2 volebního řádu
Podmínky kandidatury

vyhlašuji rozpravu k primárním volbám lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020. Zastupitelstvo Zlínského kraje má 45 zastupitelů. Čelo kandidátky je 1/7 z celkového počtu míst zaokrouhleno nahoru. Tudíž budeme odděleně volit 1. a následně 2. - 9. místo na kandidátní listině.

Lhůta pro přihlašování a navrhování kandidátů na lídra potrvá do 8.11.2019 14:00. A pro přihlašování a navrhování kandidátů na čelo je lhůta prodloužena do 10.11.2019. Poté následuje doba na rozmyšlenou 48 hodin, po které bude ukončena rozprava a zahájeno hlasování, jež potrvá minimálně 72 hodin. Hlasování o čele kandidátní listiny bude následovat ihned po ukončení hlasování o lídrovi. Rozprava může být samozřejmě prodloužena návrhem postupu.

Primární volby jsou otevřené. Kandidovat za Českou pirátskou stranu může člen, nebo registrovaný příznivec, který splní podmínky kandidatury a má podepsaný kodex kandidáta. Všechny potřebné dokumenty budou předávány krajskému koordinátorovi @Yveta.Martinkova. Kandidát, který nesplní podmínky kandidatury nemusí být připuštěn k primárním volbám, nebo může být z kandidátní listiny odvolán. Nezpůsobilému kandidátovi se splněním podmínek kandidatury může pomoci organizátor voleb, kterým je předsednictvo krajského sdružení.

Kandidáty prosím o upřesnění na jakou pozici se hlásí (lze se hlásit na obě pozice), jakou roli si představují v rámci své pozice na kandidátní listině (např. činnost v kampani) a čemu by se v rámci krajského zastupitelstva chtěli věnovat. Veřejné představení kandidátů na lídra proběhne na KRAJSKÉ SCHŮZI.

Pro zařazení do hlasování musí kandidát získat podporu 7 členů KF (tj. navrhovatel + dalších 6 členů krajského fóra). Hlasování bude dvoukolové. V prvním kole se volí přípustnost kandidátů a v druhém jejich pořadí. Kandidáti, jež získají nadpoloviční většinu v prvním kole a následně nedosáhnou na místo v čele kandidátky, budou zařazeni do hlasování o následných místech na kandidátce. Příslušná rozprava ke zbytku kandidátní listiny bude vypsána po zvolení lídra a čela..

EDIT I.: Kandidát, který získá podporu KF pro postup do druhého kola hlasování o lídrovi a lídrem se nestane, bude automaticky zařazen do hlasování o čele kandidátky.
EDIT II.: Pokud lídr v první kole nezíská nadpoloviční podporu členů KF, tak bude zařazen do kola prvního hlasování o čele. Neúspěšný kandidát s nadpoloviční podporou KF z prvního kola bude zařazen do kola druhého.

LÍDR
Hana Ančincová, Kandidátská řeč
Tomáš Čabla, Kandidátská řeč
Denis Rychtar, Kandidátská řeč

ČELO
Jakub Zach, Kandidátská řeč
Milan Klajn
Jiří Jaroš, Kandidátská řeč
Linda Matušková, Kandidátská řeč
Martin Valášek, Kandidátská řeč
Lubomír Doležal, Kandidátská řeč
Zuzana Fišerová, Kandidátská řeč
Vratislav Krejčíř, Kandidátská řeč
Lucia Šiřinová, Kandidátská řeč
Jiří Knotek, Kandidátská řeč
Petr Tkadlec, Kandidátská řeč
Jaromír Slezák, Kandidátská řeč
Václav Včelica, Kandidátská řeč
Marek Houser, Kandidátská řeč
Petr Havlík, Kandidátská řeč
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648

Zeptáš-li se, budeš pět minut vypadat jako blbec.
Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.

Vratislav.Krejcir
Předseda krajského sdružení
Profese: Místostarosta města Kroměříže
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Vratislav.Krejcir » 03 říj 2019, 13:25

Nominuji do krajských voleb na pozici lídra členku MS Kroměříž @Hana.Ancincova , kterou jistě mnozí znáte, a jistě víte jaký je Hanka dříč. Je místopředsedkyní KS, taktéž členem kontrolního výboru města Kroměříže. Od lídra Pirátské kandidátky do krajského zastupitelstva, se očekává nejen v kampani, ale i v následném fungování po případném volebním úspěchu, obrovské nasazení a pracovitost. Proto je dle mého mínění právě Hanka tím pravým kandidátem na pozici lídra.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“

Linda.Matuskova
Rozhodčí komise
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 218 poděkování
Dostal poděkování: 177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 23/2019 Primární volby lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020 /rozprava/

Příspěvek od Linda.Matuskova » 03 říj 2019, 18:42

Hanka je jednoznačně silná osobnost a odvedla obrovský kus práce, za kterou jí může být (nejen) MS Kroměříž vděčné. Určitě je pro kandidáta na lídra vhodnou osobností.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Matuskova za příspěvky (celkem 7):
Yveta.Martinkova, Filip.Matuska, Petr.Stoklasa, Andrea.Mareckova, Milan.Klajn, Zdenek.Tros, Jaromir.Slezak
člen Rozhodčí komise
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116

Hana.Ancincova
Člen KS Zlínský kraj
Profese: účetní, ekonomka
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování

Příspěvek od Hana.Ancincova » 07 říj 2019, 21:42

Vážení Piráti a příznivci,

předstupuji před vás s kandidátskou řečí na pozici lídra kandidátky.
(edit, případně od 2. místa dále)
Kdo jsem?
Jsem současná místopředsedkyně krajského sdružení, je mi 30 let, mám 2 úžasné děti. Mým domovským sdružením je MSko Kroměříž. V Kroměříži působím v komunální politice na pozici člena Kontrolního výboru. V rámci dobrovolnické činnosti se věnuji osvětě z oblasti bezodpadové způsobu žití, od listopadu budu lektorovat volnočasové kroužky upcyclingu a rozjíždím spolek Malvína na vzdělávání v oblasti životního prostředí.

Vystudovala jsem bakalářský obor Finance a právo na Masarykově univerzitě, v současné době si na UTB doplňuji navazující studium. Abych si prohloubila znalosti, započala jsem letos i studium Veřejné správy na Právnické fakultě MU Brno.

Celý profesní život se věnuji oblasti financí, účetnictví a daní. Mou specializací je finanční controlling, racionalizace řízení finančních zdrojů. Hledám “mouchy”, dávám doporučení, implementuji, kontroluji výsledný proces. Miluji analýzy, Excel a paragrafy.

Teďka už ode mne k jádru pudla.

Proč kraj?
Pro běžného občana je kraj pomyslně “daleko”. Našim pirátským úkolem je krajskou agendu občanům přiblížit.
Chci kraj, který poskytuje rovné příležitosti pro všechny jeho obyvatele a obce.
Chci kraj 21. století, který se bude udržitelně rozvíjet s ohledem na životní prostředí.
Otevřený a transparentní.
Kraj s kvalitními veřejnými službami.
Kraj, který nebude byro strašákem, ale partnerem občana pro participaci a kultivaci svého okolí.
Chci být nositelem politické kultury a přinést na kraj svěží vítr v podobě odborného týmu s projektovým myšlením.
Chci pirátskou kulturu představovat a donést ji spolu s ostatními Piráty na kraj.

Oblasti mého zájmu
Finance
Vzhledem k mé specializaci je pro mne důležitý otevřený a transparentní kraj. Zveřejňování smluv nyní upravuje zákon o registru smluv, já chci jít však o krok dál. Když se k tomu přidá otevřené účetnictví (kde zákon dovoluje), občan tak bude moci nahlédnout pod pokličku. Takhle pár větami to zní až trapně jednoduše. Ale implementace otevřených financí do kraje a organizací zřizovaných krajem, aby byla v souladu s platnou legislativou a nikde to nedrhlo, práce na čtvrtinu až polovinu volebního období :)))

Zdravotnictví
Jedna ze stěžejních oblastí. Kraj jako zřizovatel nemocnic se musí chovat jako odpovědný a dobrý hospodář. V čem jsem ze své praxe z krajského zdravotnictví viděla slabinu, je chybějící metodik pro oblast zdravotnictví. Důležité je do budoucna sjednotit výstupy z nemocnic, které proudí na krajský úřad. Jelikož jsou nemocnice samostatné akciovky, jednotnou informační platformu bude pro ně muset soutěžit právě kraj. V čem můžeme jako Piráti významně pomoci, je důležitá digitalizace. Toto je jen výseč z dané oblasti, oblast zdravotnictví je tak obšírná a problematická, že je zde důležitá spolupráce s odborníky a zainteresovanými osobami.

V oblasti zdravotnictví jsem i součástí celostátního resortního týmu, kde mě zajímá právě oblast ekonomiky nemocnic. Nyní pracuji na analýze úhradové vyhlášky a DRG Restartu a dopadu na hospodaření nemocnice.

Životní prostředí a neziskový sektor
Za mne je důležitá podpora neziskového sektoru a ekologických iniciativ. Ty obvykle poskytují oponentní názor a mohou poukázat na chyby, ke kterým dochází.
Zlínský kraj není osamoceným ostrůvkem, ale subjekt, který svým rozhodováním ovlivňuje kraje okolní. K situacím, kdy kladné stanovisko úřadu jednoho kraje má negativní dopadu na životní prostředí kraje dalšího. Viz kauza těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu, která může ovlivnit zdroje pitné vody a postoj Zlínského kraje k této problematice.

Mezikrajská spolupráce
Užitečné je čerpat inspiraci z ostatních krajů a zahraničí a našimi úspěchy naopak inspirovat kraje ostatní.
Na co vynalézat kolo, pro dobré myšlenky se můžeme inspirovat i jinde.

Průběh kampaně a spolupráce
Jaký by měl lídr být? Důsledný, přirozený, přímý.
Lidé nejsou stroje fungující na kouzelné tlačítko.
Chci spojit jednotlivé kandidáty a členy. Být supervisor, kamarád, pomocná ruka a tahoun zároveň. Mít vizi, nadchnout ostatní.

Kolik času do toho vložím?
Nebudu se tu populisticky plácat, že všechen. I když většina z vás mě znáte, že neumím dělat věci polovičatě a označujete mě za dříče. Do kampaně vložím energie a času, co to půjde. Oblast, ve které chci určitě zamakat, je mediální prezentace. Nejsem zastánce příspěvků “na louce byly motýle a včele a dnes jsem zachránila tři koťátka”, ale jsem připravena spolu s mediální spojkou vypracovat mediální plán a zaměřit se na prezentaci obsahu směrem ven.

Mám silnou vnitřní motivaci dovést co nejvíce Pirátů do krajského zastupitelstva a věřím, že společně to dokážeme.

Ráda zodpovím všechny dotazy, buď tady, nebo osobně na krajské schůzi :)

Děkuji za podporu,
Hanka

Kompro: mám ráda ananas na pizze.
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
732 220 466

Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Profese: Investiční referent
Dal poděkování: 184 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaroslav.Takac » 08 říj 2019, 13:57

Navrhuji na čelo kandidátky voleb do krajského zastupitelstva @Jakub.Zach . Vzhledem k jeho dosavadního působení jak v Pirátech, tak v komisích (památkové i územního plánování), se domnívám, že takový člověk na čelo kandidátky patří. S přihlédnutím, na preferenční hlasy, které získal v komunálních volbách se domnívám, že jeho pozice do 5-tého místa, bude přínosem pro celou kandidátku.
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)

Denis.Rychtar
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Dal poděkování: 522 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denis.Rychtar » 13 říj 2019, 21:21

Do čela kandidátky bych s dovolením nominoval tyto pro mě fakt schopné lidi:
:arrow: Milan Klajn
:arrow: Jiří Jaroš
:arrow: Linda Matušková
:arrow: Martin Valášek
:arrow: Tomáš Čabla
:arrow: Lubomír Doležal

Prosím tedy, aby tuto nominaci přijali nebo odmítli po případě, aby nám něco k tomu napsali.

Děkuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvky (celkem 7):
Petr.Tkadlec, Libor.Adamek, Linda.Matuskova, Filip.Matuska, Martin.Valasek, Andrea.Mareckova, Lubomir.Dolezal
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Jaromir.Horky
Předseda místního sdružení
Profese: PR expert
Dal poděkování: 227 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování

Příspěvek od Jaromir.Horky » 13 říj 2019, 22:00

Denis.Rychtar píše:
13 říj 2019, 21:21
Do čela kandidátky bych s dovolením nominoval tyto pro mě fakt schopné lidi:
:arrow: Milan Klajn
:arrow: Jiří Jaroš
:arrow: Linda Matušková
:arrow: Martin Valášek
:arrow: Tomáš Čabla
:arrow: Lubomír Doležal

Prosím tedy, aby tuto nominaci přijali nebo odmítli po případě, aby nám něco k tomu napsali.

Děkuji
OFFTOPICTechnická, neměli by být nominace napsané jednotlivě? Kvůli potřebnému palcování nebo se budou případně palcovat jejich kandidátské řeči? díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Vratislav.Krejcir
1. místopředseda KS OLK, předseda MS Přerov, krajská mediální spojka, fotograf, student práv a interaktivních medií. Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Hana.Ancincova
Člen KS Zlínský kraj
Profese: účetní, ekonomka
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování

Příspěvek od Hana.Ancincova » 13 říj 2019, 23:08

Ráda bych nominovala do čela kandidátky @Zuzana.Fiserova :)
Zuzka je skvělá, odborná, rovná žena, kterou bych ráda viděla v čele kandidátky.
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
732 220 466

Denis.Rychtar
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Dal poděkování: 522 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denis.Rychtar » 13 říj 2019, 23:37

Předpokládám, že až přijmuté nominace s kandidátskou řečí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvek:
Linda.Matuskova
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Jaromir.Horky
Předseda místního sdružení
Profese: PR expert
Dal poděkování: 227 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování

Příspěvek od Jaromir.Horky » 13 říj 2019, 23:41

Možná se to dá elegantně vyřešit metodou anket, aby nedocházelo k nejasnostem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvek:
Denis.Rychtar
1. místopředseda KS OLK, předseda MS Přerov, krajská mediální spojka, fotograf, student práv a interaktivních medií. Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“