KF ÚsK 14/2019 - Volba předsedy KS ÚsK - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Uživatelský avatar
Kamil.Pikal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 20
Registrován: 02 pro 2018, 09:40
Profese: Diplomat
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 235 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: KF ÚsK 14/2019 - Volba předsedy KS ÚsK - rozprava

Příspěvek od Kamil.Pikal »

Moc díky za dlouho očekávanou řeč.
Frantisek.Navrkal píše: 07 říj 2019, 20:39 Za řešení největší slabiny našeho kraje, tj. nedostatečné mediální prezentace, považuji najmutí vlastního dedikovaného člověka (aspoň na poloviční úvazek), který bude aktivně hledat témata, prezentovat naší práci a celkově budovat mediální obraz strany v kraji. Říkejme mu třeba krajský mediální manažer.

Tato osoba by zároveň část příštího roku působila jako volební manažer. Myslím, že se tak v kampani získané zkušenosti a kompetence udrží v aparátu strany, z čehož budeme těžit i v dalších letech (třeba v kampani pro volby do Poslanecké sněmovny 2021).
Rozhodně souhlasím, že na PR někoho potřebujeme. Nestačí, aby byl dedikovaný, musí to být profík. A taky dost silná osobnost na to, aby předsedovi nebo předsedkyni dokázal vysvětlit, že slovní spojení "aparát strany" prostě nemůže použít (vzhledem k historickým konotacím) ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamil.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Jana.Hladova
Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 350
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Re: KF ÚsK 14/2019 - Volba předsedy KS ÚsK - rozprava

Příspěvek od Miroslav.Broz »

(defakto neexistující) Mediální prezentace a komunikace kraje je samozřejmě katastrofa. K tomu mediálnímu pracovníkovi napadá jedna věc:

Je to kreativní pozice, která vyžaduje iniciativu, rychlé rozhodování a reakce... Podle mě je jednou ze základních slabin mediální komunikace našeho kraje naprosto nedostatečné komentování reagování na údálosti v kraji. Je třeba si uvědomit, že mediálním světě je 24 hodin stará zpráva stará. Něco se stane, během pár hodin vyjde článek, kde jsou reakce politiků, kteří svou reakci dokázali dodat, druhý den jsou už na stole jiná témata a včerejší zprávy jsou offtopic.

PKS se ke všem kodo chovalo s nedostatkem důvěry, uzemňovalo je, že po nic nechce vlastní iniciativu, nápady, ale aby vykonávali příkazy. K vlastním iniciativám, nápadům a kreativitě koordinátorů přistupovali jako k problému, něčemu nežádoucímu....

Jak asi pks bude přistupovat ke kreativní pozici krajského mediálního koordinátora? Dá mu svobodu a důvěru kreativně pracovat?

Taky se chci zeptat: Existují nějaké alespoň nejzákladnější mediální dokumenty kraje? mediální plán, mailinglist lokálních novinářů, seznam témat, ke kterým máme expertní mluvčí, archiv mediálních výstupů a jejich alespoň základní hodnocení, je v současnosti v týmu kraje někdo, kdo umí správně napsat a rozdistribuovat tiskovou zprávu ..... Dokud nebude hotovo tohle, placený mediální pracovník nás těžko zachrání
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvky (celkem 2):
Kamil.Pikal, Jana.Hladova
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 14/2019 - Volba předsedy KS ÚsK - rozprava

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Miroslav.Broz píše: 08 říj 2019, 10:08 Jak asi pks bude přistupovat ke kreativní pozici krajského mediálního koordinátora? Dá mu svobodu a důvěru kreativně pracovat?

Taky se chci zeptat: Existují nějaké alespoň nejzákladnější mediální dokumenty kraje? mediální plán, mailinglist lokálních novinářů, seznam témat, ke kterým máme expertní mluvčí, archiv mediálních výstupů a jejich alespoň základní hodnocení, je v současnosti v týmu kraje někdo, kdo umí správně napsat a rozdistribuovat tiskovou zprávu ..... Dokud nebude hotovo tohle, placený mediální pracovník nás těžko zachrání
Máme již mediální spojku (placenou pro několik krajů společně) - to je spíše otázka pro @Jindrich.Cermak
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Kamil.Pikal

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Kamil.Pikal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 20
Registrován: 02 pro 2018, 09:40
Profese: Diplomat
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 235 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: KF ÚsK 14/2019 - Volba předsedy KS ÚsK - rozprava

Příspěvek od Kamil.Pikal »

Miroslav.Broz píše: 08 říj 2019, 10:08 PKS se ke všem kodo chovalo s nedostatkem důvěry, uzemňovalo je, že po nic nechce vlastní iniciativu, nápady, ale aby vykonávali příkazy. K vlastním iniciativám, nápadům a kreativitě koordinátorů přistupovali jako k problému, něčemu nežádoucímu....

Jak asi pks bude přistupovat ke kreativní pozici krajského mediálního koordinátora? Dá mu svobodu a důvěru kreativně pracovat?
Klíčová otázka. Pokud ano, a pokud bude dobrý, tak se naše prezentace může výrazně zlepšit.
Miroslav.Broz píše: 08 říj 2019, 10:08 Taky se chci zeptat: Existují nějaké alespoň nejzákladnější mediální dokumenty kraje? mediální plán, mailinglist lokálních novinářů, seznam témat, ke kterým máme expertní mluvčí, archiv mediálních výstupů a jejich alespoň základní hodnocení, je v současnosti v týmu kraje někdo, kdo umí správně napsat a rozdistribuovat tiskovou zprávu ..... Dokud nebude hotovo tohle, placený mediální pracovník nás těžko zachrání
No právě tohle by ten mediální pracovník měl umět (a ideálně aspoň zčásti by měl umět tyto dovednosti předat těm, od nichž bude nejčastěji dostávat podklady pro mediální výstupy). Pak by nás mohl i zachránit :)
Uživatelský avatar
Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 339
Registrován: 13 črc 2018, 08:53
Profese: Personalistka
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 1055 poděkování
Dostal poděkování: 605 poděkování

Re: KF ÚsK 14/2019 - Volba předsedy KS ÚsK - rozprava

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

Ahoj všem a Františkovi zvlášť!
Děkuji protikandidátovi za kandidátní řeč. Byla jsem v ní vyzvaná k zodpovězení několika otázek a přestože jsou to témata obsáhlá a víc by se mi líbilo vysvětlit je osobně, aby nedošlo k disinterpretaci (škoda, že není grilování kandidátů), pokusím se o maximálně vyčerpávající odpovědi.

Začnu od konce. Ano, je pravda, že se s Františkem shodneme na výsledku, kam chceme s KS dojít i na dílčích krocích (zintenzivnění pozitivního mediálního obrazu kraje, úspěšné zvládnutí krajských voleb, oživení Supice, rozšiřování členské základny atd.), rozdíl je ale ve způsobu nebo cestě, jak toho dosáhnout.
Zatímco František je orientovaný na technologie, tvrdá data a striktní dodržovaní pravidel (někdy až za hranicí snesitelnosti :D ), mě zajímají víc lidé a procesy, jak k těm výsledkům dojít. Překvapuje mě, Františku, že píšeš, jak se situace v kraji urovnala. Proboha! Za poslední dobu odešli 2 důležití členové z aktivní činnosti + Panda z předsednictva. To je urovnaná situace? A zatímco u Vládi si můžeme všichni říkat „ok, on je takovej, přichází a odchází“, Vojtovo rezignace mě moc mrzí. A mrzí mě, že jsme se vůbec nedozvěděli, co se komu stalo a všechno se dozvídáme ze šuškandy nebo komentářů někde ve skupinách. žádné oficiální vyjádření PKS. A tady bych chtěla odpovědět částečně na první otázku, jak bych zlepšila komunikaci. Já rozhodně vnímám komunikaci v širším kontextu, než jen přístroj, aplikaci nebo platformu, na které se to děje, ale především mi jde o obsah sdělení. Myslím si, a říkám to i osobně už dlouho, že je potřeba nenechat vznikající spory rozrůst, konflikty nepřecházet mlčením bez vysvětlení, protože to je IMHO to, co dělá v kraji dusno. Celá řada konfliktů vznikla podle mě pouhým nedorozuměním, ale protože se neřešily včas, nabobtnaly do obludných rozměrů. A Zulip to nezachrání, ani kdyby měl všechny smajlíky světa :mrgreen: Takže podle mě je zjednodušením komunikace říkat pravdu, i nepříjemnou a dělat prevenci sporů, ne až hasit požáry.

S tím souvisí i odpověď na další otázku – nezájem o dění v PMS. PKS nemá čekat, až se na něj někdo z PMS obrátí o pomoc. PKS má monitorovat situaci v kraji a sloužit jako mediátor nebo facilitátor. Jak by to mělo dělat? Opakovaně se stalo, že se PKS divilo, že jsme měli schůzi, že jsme si odhlasovali přijetí člena atd. Přitom je PKS moderátorem fór všech PMS v kraji. Jak se může tedy stát, že PKS neví něco, co je na Foru? Jednoduše. Nemoderuje! Je to dostatečný projev nezájmu? Podle mě ano.

Další věcí je, že jste při převolbě tvrdili, jak jste PKS sehraný tým, jak spolupracujete. Jak je tedy možné, že jste se těsně před novou volbou defacto rozpadli? A promiň, Františku, vy jste možná byli sehraní, ale já jako řadový člen jsem absolutně nevěděla, na koho se s čím obrátit. Proto pokud bych byla zvolená, byla bych ráda, aby v novém předsednictvu měl každý svojí roli a aby tu roli znali všichni členové KS. Je to běžná praxe i v jiných krajích.

Co se týká voleb, nikdy jsem nezpochybnila výsledky. Zpochybnila jsem angažovanost PKS v kampaních (tady bych vyzdvihla Míšu, která se snažila). Myslím, že žádný předseda kraje by nikdy neměl ani omylem oznámit, že on přece tyto volby neorganizoval. To jako vážně? Když to přímo neorganizuješ, tak za to v kraji nezodpovídáš? A pokud mám uvést konkrétní příklady, co PKS nezvládlo v rámci komunálních, senátních a Eurovoleb, přestože je neorganizovalo a opět, dělám to nerada a jen na přímou výzvu a byla bych pro osobní vyříkání:
1. Příručka Františka Kindla v komunálních volbách - 3 nebo 4 krajské schůze jsme museli sledovat nedůstojné dohadování. Přitom by stačilo dát si s Františkem schůzku a vyřešit si to.
2. Kampaň P. Rabase do senátu a jednotlivých MS probíhaly paralelně, místo aby se spojily síly. Takže ve stejný den stál pan Rabas se stánkem v Klášterci a nevěděl o nás a my jsme stáli v Kadani před kinem s komunálním stánkem a nevěděli o něm. Řekli nám o tom návštěvníci stánku. Konzistence strany v háji.
3. Billboardy – zbytečné dohady o umístění, nepřipravené smlouvy. Bylo mi trapně, když už jsem sehnala paní, která byla ochotná dát si reklamu na oba štíty domu na E13 (a že u nás je nenávist k Pirátům velká a moc lidí nás na dům nechce ani za peníze, což může potvrdit @jana hladová), a paní nás potom musela uhánět, kdy už bude smlouva, kdy dostane ty plachty a následně, kdy dostane zaplaceno. Tohle už nechci zažít! Proto jsem taky prudila na poslední schůzi, jestli jsou připravené vzorové smlouvy, jestli se dělá seznam outdoorů atd.

A další věc – KoDo. Z různých diskusích, ať tady na Foru nebo ze skupin na FB je zřejmé, že problémy s KoDo jsou i v jiných krajích. V každém kraji mají trochu jinou úlohu, každý má od nich jiné očekávání. Řeší se na jedné straně, jestli vůbec mají být členy strany, jestli se mají nebo nemají zapojovat do politických diskusí. Na druhé straně jsou spory o tom, že se přeci nedá k KoDo chovat jako ke stroji, který jen vykonává zadané úkoly. Podle mě máme výborného KoDo, a tak mě dost mrzí, když je čím dál častěji v diskuzích, kam dává mimochodem dobré podněty, navíc se zkušenostmi z jiného kraje, čím dál častěji okřikován, aby se do nás nepletl, že není člen KS, že je jen KoDo. Možná se pletu, ale podle mě to celé začalo, když byl pověřen PKS, aby prezentoval jejich názory v rámci rozpravy při minulé převolbě a od té doby se to stupňuje. Byl by problém požádat Vaška, aby se stal hostujícím členem UsK a pokud by on souhlasil a KF to schválilo, nevyřešilo by to aspoň částečně situaci?

Myslíš si, Františku, že průtahy s přijímáním nových členů byly vyřešeny? Já ne. V době kdy celostátně běží výzva k nabrání nových členů do 1000, u nás máme lidi, kteří už byli grilování jednou v Mostě, přišli na schůzi k nám do Kadaně. A když přijedou do Loun, zjistí, že nemůžou být grilovaní, protože PKS není usnášení schopné. A třeba to mohl být ten tisící člen ;) A to už nemluvím o tom, jak probíhá grilování. Řekli jsme, že to zkrátíme že každý už odpovídá na Foru dotazníkem, má grilování v rámci PMS, tak to krajské bude spíš představení kandidáta, aby se neztrácel čas a byl prostor pro důležitější věci. A je to ode zdi ke zdi. Buď se griluje 3 hodiny nebo vůbec. Navíc mi lidsky vadí, že se nedozvím, kdo a proč nebyl přijat. Za dobu, co jezdím na schůze tam proběhlo několik lidí, které jsme tam pomalu obrátili naruby a o kterých jsem už nikdy neslyšela. Nedozvěděla jsem se, jestli oni to vzdali nebo nebyli přijati a je mi z toho nějak špatně. Chápu, že chcete ochránit ty lidi a nezveřejňovat na ně nepříjemné věci, ale v rámci KS by ta informace zaznít měla.

A přestože se mě na to nikdo neptal :) , ráda bych se vyjádřila i k otázce mediální spojky jako pozice ne k Jindrovi Čermákovi jako osobě, se kterým jsem byla v kontaktu už před jeho spojkováním a bylo to v pohodě. Za prvé si myslím, že není šťastné mít 1 spojku pro 3 kraje, pokud to má dělat dobře. Za druhé si myslím, že není všem úplně jasné, co taková spojka má vlastně dělat. Zatímco Václav Židek opakovaně upozorňuje, že máme mediální spojku, která by pro nás měla tvořit mediální stopu, což já si myslím taky, někteří jiní si myslí, že články, mail listy, obesílání médií atd. má dělat každé PMS samo. Tady je podle mě chyba PKS, že si s mediální spojkou nevyjasnilo, co od ní chtějí jak často, v jakém rozsahu a že tyto informace nesdílelo v rámci všech PMS. Jako informace „Tohle je Jindra, naše nová spojka, tak mu pište“ mi nepřijde dostatečná. A je podle mě hrozba, že to nastane i s novým člověkem. Moje představa je, že Mediální Manager bude krajské tiskové centrum UsK. Že bude pomáhat vytvářet obsah, že bude vyhledávat potenciálně silná témata, ale že bude hlídat i konzistenci sdělení v kraji. Přes něj by měly jít všechny mediální výstupy, nebo by měl mít aspoň kopii od všech, upozorňoval na možné faily. Nemyslím tím jen grafickou podobu, ale především obsahovou. Aby se nestalo, že jedno MS něco haní a druhé to na svých stránkách uvádí jako příklad dobré praxe (viz hlasovací karty s QR kódem v Kadani).
Mohla bych psát ještě hodně dlouho, jak obsáhlá jsou to témata, ale kdo by to potom četl :roll: .

Doufám, že jsem zodpověděla všechny otázky a v případě nejasností je ráda doplním.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miloslava.Karfilatova za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Rysavy, simcascho, Adam.Komenda, Kamil.Pikal, Jana.Hladova, Jan.Kunc, Hana.Vodrazkova

Míla Karfilátová
Místopředsedkyně PKS ULK * Místopředsedkyně MS Kadaň * členka KET Doprava a infrastruktura ULK

Jan.Kunc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: KF ÚsK 14/2019 - Volba předsedy KS ÚsK - rozprava

Příspěvek od Jan.Kunc »

Taky bych rád poděkoval Fratiškovy ( @Frantisek.Navrkal ) za jeho kandidátskou řeč a rád bych se zeptal. Co tě vedlo ke změně názor na kandidaturu na předsedu PKS. Při poslední převolbě při grilování na krajské schůzi v Mostě jsi pronesl tato slova.
Adam.Komenda píše: 18 bře 2019, 15:05 František Navrkal chce dál zůstat předsedou, proto se teď na schůzi nechal grilovat. Jan Mareš: Chceš zůstat předsedou kraje, i když budeš poslanec? Navrkal odpovídá: Chci být předsedou až do listopadu, pak už nejspíše nebudu na předsedu kandidovat. Mikuláš Peksa doplnil, že sám jako poslanec byl jen krajským místopředsedou. František Navrkal by tedy rád byl předsedou do listopadu a pak kvůli práci poslance by nejspíš chtěl být jen místopředsedou.
Samozřejmě tam nikde neproklamuješ, že už opravdu kandidovat nebudeš, abych nebyl špatně pochopen, jen mě zajím jestli je zatím nějaká hlubší motivace nebo jsi prostě jen zjistil že předsednictví a poslaneckou práci dohromady budeš stíhat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvky (celkem 4):
Kamil.Pikal, Hana.Vodrazkova, Frantisek.Navrkal, Jana.Hladova
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: KF ÚsK 14/2019 - Volba předsedy KS ÚsK - rozprava

Příspěvek od Jana.Hladova »

Františku děkuji za řeč, ale nepřesvědčil jsi mne. Navíc myslím (a dle toho co jsi prezentoval na poslední schůzi, je evidentní), že žiješ hlavně svou prací v PSP a chtěl by ses jí věnovat naplno. Bohužel z tvého příspěvku cítím jistou odtrženost od skutečných problémů KS a členů v kraji a současně malou sebereflexi.

Mílo, moc hezky jsi to napsala. Je z toho cítit lidskost, porozumění problémům kraje s nadhledem, objektivnost, odhodlanost a znalost. Neprosto souzním s Tvým názorem. Potřebujeme angažovaného nápaditého a smířlivého člověka, který ví co a jak chce, a bude tomu věnovat potřebný čas a energii.

Každopádně děkuji vám oběma :P
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 3):
Kamil.Pikal, Hana.Vodrazkova, Miloslava.Karfilatova

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Uživatelský avatar
Michaela.Schwarzova
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 786
Registrován: 19 úno 2012, 18:00
Bydliště: Blahuňov
Dal poděkování: 1006 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 14/2019 - Volba předsedy KS ÚsK - rozprava

Příspěvek od Michaela.Schwarzova »

Miloslava.Karfilatova píše: 08 říj 2019, 14:23 A zatímco u Vládi si můžeme všichni říkat „ok, on je takovej, přichází a odchází“, Vojtovo rezignace mě moc mrzí. A mrzí mě, že jsme se vůbec nedozvěděli, co se komu stalo a všechno se dozvídáme ze šuškandy nebo komentářů někde ve skupinách. žádné oficiální vyjádření PKS.
oficiální vyjádření? Vojta k tomu něco napsal, Panda taky. Víc nevím.
Miloslava.Karfilatova píše: 08 říj 2019, 14:23 S tím souvisí i odpověď na další otázku – nezájem o dění v PMS. PKS nemá čekat, až se na něj někdo z PMS obrátí o pomoc. PKS má monitorovat situaci v kraji a sloužit jako mediátor nebo facilitátor. Jak by to mělo dělat? Opakovaně se stalo, že se PKS divilo, že jsme měli schůzi, že jsme si odhlasovali přijetí člena atd. Přitom je PKS moderátorem fór všech PMS v kraji. Jak se může tedy stát, že PKS neví něco, co je na Foru? Jednoduše. Nemoderuje! Je to dostatečný projev nezájmu? Podle mě ano.
Není pravda, o schůzích víme vždy. Jen třeba pro mě nejsou v moc vhodnou dobu, to jsme spolu řešili. S tím se nedá nic dělat. Ale není to, že by se PKS nezajímalo. PKS se také nedivilo přijetí člena, PKS to zjistilo právě až z fóra. Stejně jako jiné věci, osobně čtu všechny zápisy ze schůzích všech MS.
Ráda bych zmínila, že MS se zakládají hlavně proto, aby mohla fungovat samostatně a měly volnou ruku. Úloha PKS něco řešit a vstupovat do fungování MS, je ve chvíli, kdy nastává v MS nějaký problém, který nedokáží vyřešit sami. To se snad např. v Kadani neděje, že.
Zachovejme prosím subsidiaritu MS, o kterou jste tak žádali, např. ohledně přijímání členů. Trochu je to takové, že jednou se staráme až moc a po druhé zase málo. Nejdřív je vyčítáno, že vám nevěříme a nenecháme vás ani přijmout člena. Po druhé zase, že vám věříme a necháváme vás budovat své MS vlastníma rukama, bez zásahu PKS.
Miloslava.Karfilatova píše: 08 říj 2019, 14:23 Další věcí je, že jste při převolbě tvrdili, jak jste PKS sehraný tým, jak spolupracujete. Jak je tedy možné, že jste se těsně před novou volbou defacto rozpadli? A promiň, Františku, vy jste možná byli sehraní, ale já jako řadový člen jsem absolutně nevěděla, na koho se s čím obrátit. Proto pokud bych byla zvolená, byla bych ráda, aby v novém předsednictvu měl každý svojí roli a aby tu roli znali všichni členové KS. Je to běžná praxe i v jiných krajích.
Souhlasím s rozdělením kompetencí na jednotlivé členy PKS, sama jsem to navrhovala po převolbě. Bohužel s tím celé PKS nesouhlasilo. Doufám, že se tohle v budoucím PKS dotáhne do konce.

Miloslava.Karfilatova píše: 08 říj 2019, 14:23 Myslíš si, Františku, že průtahy s přijímáním nových členů byly vyřešeny? Já ne. V době kdy celostátně běží výzva k nabrání nových členů do 1000, u nás máme lidi, kteří už byli grilování jednou v Mostě, přišli na schůzi k nám do Kadaně. A když přijedou do Loun, zjistí, že nemůžou být grilovaní, protože PKS není usnášení schopné. A třeba to mohl být ten tisící člen ;) A to už nemluvím o tom, jak probíhá grilování. Řekli jsme, že to zkrátíme že každý už odpovídá na Foru dotazníkem, má grilování v rámci PMS, tak to krajské bude spíš představení kandidáta, aby se neztrácel čas a byl prostor pro důležitější věci. A je to ode zdi ke zdi. Buď se griluje 3 hodiny nebo vůbec. Navíc mi lidsky vadí, že se nedozvím, kdo a proč nebyl přijat. Za dobu, co jezdím na schůze tam proběhlo několik lidí, které jsme tam pomalu obrátili naruby a o kterých jsem už nikdy neslyšela. Nedozvěděla jsem se, jestli oni to vzdali nebo nebyli přijati a je mi z toho nějak špatně. Chápu, že chcete ochránit ty lidi a nezveřejňovat na ně nepříjemné věci, ale v rámci KS by ta informace zaznít měla.
Přijímání členů je pořád docela těžká disciplína, nicméně někteří ztratí zájem, nebo se najdou jinde. Jiní se do toho zase neženou po hlavě a vyčkávají. Ale třeba jsou aktivní jako RegP. U jiných se řeší zjištění v rešerši.
O přijetí se hlasuje na fóru a při odmítnutí tam musí být udán důvod. Takže to nikde netajíme. A zveřejňovat jestli ten a ten ztratil zájem, proč?
Není to, už zbytečné hledání chyb na všem? Jako kdybychom třeba špatně hospodařili, vedli chybně jednání na fóru nebo tak, ale uvádět, jako selhání to, že ostatní v KS neví, proč Pepan Novák z Rumburka přestal mít zájem o vstup?
Miloslava.Karfilatova píše: 08 říj 2019, 14:23 A přestože se mě na to nikdo neptal :) , ráda bych se vyjádřila i k otázce mediální spojky jako pozice ne k Jindrovi Čermákovi jako osobě, se kterým jsem byla v kontaktu už před jeho spojkováním a bylo to v pohodě. Za prvé si myslím, že není šťastné mít 1 spojku pro 3 kraje, pokud to má dělat dobře. Za druhé si myslím, že není všem úplně jasné, co taková spojka má vlastně dělat. Zatímco Václav Židek opakovaně upozorňuje, že máme mediální spojku, která by pro nás měla tvořit mediální stopu, což já si myslím taky, někteří jiní si myslí, že články, mail listy, obesílání médií atd. má dělat každé PMS samo. Tady je podle mě chyba PKS, že si s mediální spojkou nevyjasnilo, co od ní chtějí jak často, v jakém rozsahu a že tyto informace nesdílelo v rámci všech PMS. Jako informace „Tohle je Jindra, naše nová spojka, tak mu pište“ mi nepřijde dostatečná. A je podle mě hrozba, že to nastane i s novým člověkem. Moje představa je, že Mediální Manager bude krajské tiskové centrum UsK. Že bude pomáhat vytvářet obsah, že bude vyhledávat potenciálně silná témata, ale že bude hlídat i konzistenci sdělení v kraji. Přes něj by měly jít všechny mediální výstupy, nebo by měl mít aspoň kopii od všech, upozorňoval na možné faily. Nemyslím tím jen grafickou podobu, ale především obsahovou. Aby se nestalo, že jedno MS něco haní a druhé to na svých stránkách uvádí jako příklad dobré praxe (viz hlasovací karty s QR kódem v Kadani).
Zase je vše naše chyba, na začátku Jindrovo působení se uskutečnila schůzka, na kterou mohl přijít každý a s Jindrou si z očí do očí říct, co od něj čeká a co on může nabídnout. Přijela jsem akorát já a Lily z Ústí a Vašek. Několikrát svou funkci vysvětloval na schůzích s apelem, ať se na něj obracíme. Využíváme ho hlavně já a Adam.

Opravdu mě mrzí, že je jakýkoli krok PKS brán jako chybný. Protože snaha o nápravu byla vždy. Až mi přijde, že se po PKS chce, aby všem všechno psalo a volalo zvlášť. Informace tečou v několika kanálech. Chodí newsletter, něco je na fóru, využívá se skupina na FB, Zulip, chodí emaily. Já už nevím, jak jinak na vše upozorňovat a žádat členy o spolupráci. Viz teambuilding, teď jsou na fóru bez reakce zase jiná témata. Např. brainstorming do krajských voleb. Je to opravdu jen chyba PKS?

Rozprava je vlastně "grilování" kandidátů. Ale povídáme si tu v pár lidech. Škoda, že nikdo jiný neklade otázky.

Jinak se mi líbí, že do toho jdeš a klidně ti tímhle i vyjadřuji podporu. Nejsem ještě rozhodnutá, jako spousta dalších lidí.
Franta udělal opravdu mraky práce, která není kolikrát vidět a vadí mi, že je mu hodně věcí dáváno za vinu. Ačkoli jako jeden z mála členů měl opravdu snahu věci řešit. Vytáhl náš kraj ze dna a nastavil nějaký způsob fungování, který je potřeba jen doladit. Sice se najdou opačné hlasy, ale předtím to byla naprostá anarchie, věř mi. Ne a nedostanu za to žádnou odměnu :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Schwarzova za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
Uživatelský avatar
Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 339
Registrován: 13 črc 2018, 08:53
Profese: Personalistka
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 1055 poděkování
Dostal poděkování: 605 poděkování

Re: KF ÚsK 14/2019 - Volba předsedy KS ÚsK - rozprava

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

@Michaela.Schwarzova c Ty schůze, pokud jsou v Usti v 15.00 h jsou zase nevhodný pro mě a ostatni pracující. A souhlasim, že je malý zájem ze strany členstva o diskusi.

Míla Karfilátová
Místopředsedkyně PKS ULK * Místopředsedkyně MS Kadaň * členka KET Doprava a infrastruktura ULK

Uživatelský avatar
Michaela.Schwarzova
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 786
Registrován: 19 úno 2012, 18:00
Bydliště: Blahuňov
Dal poděkování: 1006 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 14/2019 - Volba předsedy KS ÚsK - rozprava

Příspěvek od Michaela.Schwarzova »

Miloslava.Karfilatova píše: 08 říj 2019, 16:57 @Michaela.Schwarzova c Ty schůze, pokud jsou v Usti v 15.00 h jsou zase nevhodný pro mě a ostatni pracující. A souhlasim, že je malý zájem ze strany členstva o diskusi.
Já to chápu, nikdy se nesejdeme všichni ve stejný čas. Ale nedávám to nikomu za vinu 😉
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“