KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yveta.Martinkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1113
Registrován: 30 čer 2017, 16:00
Profese: koordinátorka
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 770 poděkování
Dostal poděkování: 1065 poděkování

KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Yveta.Martinkova »

Vážené krajské fórum,

na základě končícího mandátu předsednictva KS zahajuji jednání k volbě krajského předsednictva.

Krajské předsednictvo se skládá z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů.
(Stanovy čl. 7/5,6):
(5) Oblastní předsednictvo
a) sestává z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů,
b) odpovídá oblastnímu fóru,
c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,
d) shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu, mj. předsedovi strany navrhuje volebního zmocněnce,
e) zabezpečuje primární volby ve své oblasti a určuje, zda v nich mohou hlasovat i registrovaní příznivci; pro tento účel může zřídit oblastní volební komisi.

(6) Předseda oblastního sdružení
a) svolává minimálně jednou ročně zasedání oblastního fóra,
b) zastupuje oblastní sdružení navenek a v jiných orgánech, stanoví-li tak právní předpis.
Oblastní předsednictvo má ve své působnosti následující úkoly:
(Organizační řád, § 23)
a) vedení a organizace činnosti oblastního sdružení a plnění jeho úkolů, pokud není k jejich plnění určen jiný tým,
b) plnění usnesení oblastního fóra,
c) přijímání nových členů a vzetí na vědomí zániku členství.
.
Postup při volbě
Dle Jednacího řádu, §19-26
Ve volbě budeme postupovat následovně:
Nejprve zvolíme předsedu a poté místopředsedy. Volby budou dvoukolové. V první kole podpoříte všechny, které si v té fci představit dokážete, ve druhém kole dáváte preferenční hlasy.
Každý kandidát musí mít aktuální a pravdivou osobní prezentaci na webu strany se svým úplným jménem, podobenkou a životopisem, splňovat předpoklady pro výkon funkce a získat řádnou nominaci.
Každý kandidát prosím nechť při odpovědi na nominaci, či při přihlášení se do volby dá na vědomí, do jaké pozice v rámci KP se hlásí (předseda, místopředseda, obojí).
Každý kandidát na funkci popíše v rozpravě způsob, jakým bude funkci vykonávat, a jakou má k výkonu funkce způsobilost. Právo na závěrečné slovo má každý kandidát.
Za řádnou nominaci je návrh člena KF a následné potvrzení nominace (přihlášení) - Pro zařazení do hlasování musí kandidát získat podporu 7 členů KF (tj. navrhovatel + dalších 6 členů krajského fóra)
.
Rozvrh:
Nyní běží doba pro nominace a přihlašování se do volby. Běží zárověň rozprava, možnost oslovit nominované a přihlášené s dotazy. Poté zahájíme volbu předsedy, bezodkladně druhé kolo, bude-li třeba; následuje první kolo volby místopředsedů, a druhé kolo místopředsedů.
Možnost nominovat běží do 7.11.2019.

Kandidáti:
Petr Tkadlec
František Elfmark
Linda Matušková
Jaroslav Takáč
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yveta.Martinkova za příspěvky (celkem 7):
Petr.Tkadlec, Hana.Ancincova, Jaroslav.Takac, Linda.Matuskova, Marek.Houser, Filip.Matuska, Michal.Stepanik
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tímto dávám na vědomí, že vážné zvažuji svou kandidaturu do PKS. Nějakou vizi v hlavě mám, tak hned jak budu mít "chvilku" tak se oficiálně přihlásím. Jen bych chtěl upozornit na to, že to není žádný med a stávající PKS mi dá určitě za pravdu, že to vedení vyjadřuje docela vtipně tento obrázek (ten třetí a nejde jen o "born after 92").
PKS.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Takac, anonym80555
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 707
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 980 poděkování
Dostal poděkování: 950 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Jak to bylo již v minulosti a nakonec jsme se na tom všichni shodli, rád bych, aby mělo každé MS své zastoupení v kraji, tudíž by mohlo MS navrhnout svého kandidáta. Vždy by měl tento zástupce, který poté posílá info z kraje směrem do MS a naopak, vycházet z "hlasu" členů. Vím, že někteří to budou rozporovat, ale dle mého je tohle "ideální" řešení, tak aby každé MS mělo v kraji svého zástupce, který za ně i "kope" a řeší co potřebují.

Tím nepopírám možnost se přihlásit komukoliv, jen popisuji, jak to bylo předtím a proč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvky (celkem 7):
Hana.Ancincova, Jakub.Zach, Lubomir.Dolezal, Dusan.Jurcik, Martin.Latal, Libor.Adamek, Dominik.Zavadil
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Nominační systém zde nemáme. Posledně jsme to tak navolili s tím, že když byl někdo zvolen z jednoho MS, tak se pak více hlasovalo pro ty další. MS tu máme (neofociálně 6) - Rožnov, Valmez, Vsetín, Kroměříž, Zlín, Hradiště + ještě takové neoficiální MS v Napajedlích a Vizovicích.

Jestli si toto chceme více pojistit, tak můžeme schválit volební systém, který se teď navrhuje při volbě RP na CF, kde se budou volit místopředsedové jeden po druhém a ne najednou (první kolo budou mít společné).

Já jinak hodlám kandidovat a nejsem členem žádného MS a ani nemám v plánu být. Nemyslím si, že člen PKS by měl být spojkou MS ve vedení kraje. Já bych se totiž rád věnoval celému KS a ne pouze místnímu sdružení.

Hlavní podle mě je, aby pak měly všechny MS či okresy svého zástupce ve volebním výboru, který bude rozhodovat o drtivě největším koláči našich krajských financí. Rád bych pak VV po krajské schůzi převolil, byť mu končí mandát někdy v dubnu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Vratislav.Krejcir, Jaroslav.Takac, Tomas.Cabla
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od anonym80555 »

Tak co? Máme tady rozpravu na základě rezignace, která neproběhla. Dokončí PKS rezignaci nebo začneme rozpravu na základě blížícího se konce mandátu PKS? Kloním se k druhě variantě. Osobně bych byla ráda, aby nové PKS na těchto procesních věcech zapracovalo, nebo pokud jdou podobné nedotaženosti od koordinátorky, tak aby tomu odpovídala zpětná vazba, kterou ji PKS každý měsíc dává. Jinak se z toho nevymotáme.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Lucia.Sirinova píše: 08 říj 2019, 08:29 Tak co? Máme tady rozpravu na základě rezignace, která neproběhla. Dokončí PKS rezignaci nebo začneme rozpravu na základě blížícího se konce mandátu PKS? Kloním se k druhě variantě. Osobně bych byla ráda, aby nové PKS na těchto procesních věcech zapracovalo, nebo pokud jdou podobné nedotaženosti od koordinátorky, tak aby tomu odpovídala zpětná vazba, kterou ji PKS každý měsíc dává. Jinak se z toho nevymotáme.
Já jsem to vysvětloval v tom jednání "rezignace PKS". Tomuto PKS končí mandát k nějakému datu a tím, že k tomu datu i rezignují, tak vytvořili totálně absurdní zbytečnou situaci. Ten mandát by jim zanikl tak jako tak.

Jednání ohledně volby nového PKS se zahajuje měsíc před skončením jejich mandátu.

Toto jednání je platné včetně těch vypsaných lhůt.

Pro další PKS a jiné PMS - mandát samozřejmě končí, když rezignujete, ale taktéž končí po uplynutí 2-letého volebního období (u dovoleb je ten mandát kratší). Jinými slovy, aby si někdo nemyslel, že po uplynutí těch 24 je stále v předsednictvu. Není v něm a není v něm ani v rezignaci. Ten mandát prostě zanikl a takovéto předsednictvo nemůže rozhodovat vůbec o ničem. Proto jsem hlavně se snažil vysvětlit zbytečnost té rezignace, která akorát může vytvořit takovéto divné návody, aby si pak někdo myslel, že mu třeba mandát neskončil... Institut rezignace prosím používejte jen v případě předčasnosti.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od anonym80555 »

Petr.Tkadlec píše: 08 říj 2019, 10:06
Lucia.Sirinova píše: 08 říj 2019, 08:29 Tak co? Máme tady rozpravu na základě rezignace, která neproběhla. Dokončí PKS rezignaci nebo začneme rozpravu na základě blížícího se konce mandátu PKS? Kloním se k druhě variantě. Osobně bych byla ráda, aby nové PKS na těchto procesních věcech zapracovalo, nebo pokud jdou podobné nedotaženosti od koordinátorky, tak aby tomu odpovídala zpětná vazba, kterou ji PKS každý měsíc dává. Jinak se z toho nevymotáme.
Já jsem to vysvětloval v tom jednání "rezignace PKS". Tomuto PKS končí mandát k nějakému datu a tím, že k tomu datu i rezignují, tak vytvořili totálně absurdní zbytečnou situaci.
Já jsem to četla. Jen jsem měla potřebu trochu posunout situaci, kdy probíhá rozprava, na základě rezigrance, kde zatím nerezignovali všichni z PKS. Víc by se mi líbilo, kdyby rozpravy začínaly až po tomto kroku, protože pak to IMHO není procesně v pořádku. A když se podívám zpět, tak podíl jednání, které nejsou zcela procesně v pořádku, není v našem kraji úplně zanedbatelný. Tímto bych zároveň chtěla sdělit případným kandidátům, že moji podporu získají ti, který by se chtěli mimo jiné věci zaměřit i na tuhle procesní oblast. ;)
Uživatelský avatar
Yveta.Martinkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1113
Registrován: 30 čer 2017, 16:00
Profese: koordinátorka
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 770 poděkování
Dostal poděkování: 1065 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Yveta.Martinkova »

Lucia.Sirinova píše: 08 říj 2019, 08:29 Osobně bych byla ráda, aby nové PKS na těchto procesních věcech zapracovalo, nebo pokud jdou podobné nedotaženosti od koordinátorky, tak aby tomu odpovídala zpětná vazba, kterou ji PKS každý měsíc dává. Jinak se z toho nevymotáme.
Ne Lucio, tyto nedotaženosti od koordinátorky nejdou. Takže se o zpětnou vazbu PKS obávat nemusíš. Jen by mne zajímalo, z čeho se podle tebe nevymotáme. Jednání na fóru by měla vést PKS či PMS, nebo vedoucí AO. Tito představení také mohou někoho pověřit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yveta.Martinkova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Irena.Drofova, Andrea.Mareckova, Lucie.Rychtarova
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

PKS tam psalo, že tento krok rezignace zkopírovali od Vysočiny. Ve vysočině ale rezignovali předčasně o 6 měsíců. V našem případě, kdy mandát končí normálně, jak má, tak žádná rezignace být neměla. Vyvolává to akorát zmatek.

Jednání je založeno správně. Ve vlastním jednacím řádu to nemáme, tak postupujeme podle JdŘ CF. Samozřejmě, že jestli je to zahájeno měsíc či měsíc a týden předem je jedno, když ty konečné termíny jsou správně.
Postup při volbě
§ 19 Zahájení jednání
Jednání zahájí předsedající jen tehdy, pokud

a) je třeba zvolit členy orgánu strany voleného celostátním fórem, aby byl řádně obsazen,8) nebo lze-li takovou potřebu v následujícím měsíci očekávat,
https://wiki.pirati.cz/rules/jdr
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od anonym80555 »

Yveta.Martinkova píše: 08 říj 2019, 12:16
Lucia.Sirinova píše: 08 říj 2019, 08:29
Jen by mne zajímalo, z čeho se podle tebe nevymotáme.
Z těch rezerv, které máme v procesních věcech.
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“