Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2099 poděkování

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Jiri.Koudelka píše: 06 říj 2019, 12:54
Tereza.Vovesova píše: 06 říj 2019, 12:33 Tady víceméně souhlasím, ale to přeci není "zastupitelská demokracie". ;)
Zvolili jsme svý zástupce do PKS, který je kolektivní orgán. Co to tedy je, když ne zastupitelská demokracie? Ale v pohodě, klidně si z toho příspěvku slovo zastupitelská vyškrtni.
Podstatný je, že vy jste přesvědčení, že postupovali špatně. Oni, že jejich postup byl správný. Takže můžete pokračovat mimořádnými opravnými prostředky - odvolat je, nebo jim to krajským fórem nařídit - v rámci pravidel stranický demokracie. Tlačit na ně, aby udělali něco, s čím se neztotožňují je mimo naše pravidla a kdyby na to přistoupili, tak je to pro mě důvod je odvolat.
Snažili jste se je přesvědčit, to je ok. Nevyšlo to, tak si teď ke svýmu požadavku buď sežeňte mandát - hlasováním KF, nebo se s tím smiřte a pojďme řešit ty další věci.
Jirko, když už mě tam cituješ, tak si prosím přečti v předchozím, jaký je můj názor na věc. ;) Díky.

A pokud jsi to z předešlého nepochopil, tak shrnuju. ;)

Jsem především pro rychlé vyřešení vzniklé situace, protože se nám tady tahle problematika už řeší moc dlouho a stojí díky tomu spousta dalších věcí.
S body problematik, které je potřeba vyřešit, z Margitiny výzvy souhlasím.
Tomu proč se točíme na "Simoně" moc nerozumím, ale prý to podle PKS a některých dalších s tím souvisí.
Ano, pokud má dojít k rezignaci PKS, mělo se/mělo by se vyjádřit KF, aby se vidělo, jakou má vlastně návrh podporu.
Jestli má dojít k rezignaci, tak tam ještě rozhodnutá nejsem. Pokud by se ukázalo, že je to jediné východisko k rychlému vyřešení situace, což je pro mě priorita, tak budu pro.
Toť vše.
Naposledy upravil(a) Tereza.Vovesova dne 06 říj 2019, 14:17, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 3):
anonym18401, Tereza.Hubackova, Filip.Smoljak

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Martin.Stanek »

Bohdana.Hola píše: 05 říj 2019, 23:06 ...
Pro ilustraci anonymizovaný poznatek z Prahy 8: "Když nejsi zadobře s Alicí a Ondřejem, nemáš šanci se dostat ani na kandidátku"......
Tenhle "anonymizovaný poznatek" bez odkazů a osahující vážné obvinění z pokřivenosti demokratického pirátského způsobu sestavení kandidátky považuju za výrok nedůstojný obecně a v pirátském prostoru nečekaný a velmi slabý. Kdybych u toho sestavování nebyl, asi bych se neozval a říkám si co všechno dašího, co v tomto vlákně čtu a u čeho jsem nebyl, se zakládá na takových "poznatcích".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Koudelka, Georgia.Hejdukova, anonym18401, Vladimira.Sykorova, Pavel.Franc, Ondrej.Kalis, Jan.Hamal.Dvorak
Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Martin.Stanek »

Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 07:37 A Alice ... ...neni schopna vyjit s nekym kdo s ni nesouhlasi a kdo ji neuznava jako autoritu, ...
Vůbec neodpovídá mým zkušenostem. Alice se m.j. vyznačuje kombinací silné empatie a sebevědomí, čili je schopna jak chápat odlišný postoj, tak s ním také neústupně nesouhlasit, to vše s ohledem na konkrétní okolnosti a že jsem ji viděl jednat za velmi různých okolností.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 6):
Georgia.Hejdukova, Adela.Hradilova, anonym18401, Annette.Heidlova, Vladimira.Sykorova, Vaclav.Vislous
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Stanek píše: 06 říj 2019, 14:11 Alice se m.j. vyznačuje kombinací silné empatie a sebevědomí, čili je schopna jak chápat odlišný postoj, tak s ním také neústupně nesouhlasit
Tak to je jako moje manželka. "Já tě chápu, ale bude po mém!" :)
Oznámení moderátora:
Tohle je pro KS Praha vážné téma, OT prosím příště obalit do patřičného tagu.
Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 7):
Tereza.Vovesova, anonym18401, Tomas.Marik, Michaela.Krupickova, Filip.Smoljak, Ladislav.Dvorak, Jaroslava.Narozna

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6418 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Jan.Hora »

Lucie.Vadkerti píše: 06 říj 2019, 13:17 Ahoj.

Většina důležitých věcí tu už padla. Skvěle tu argumentuje Václav Vislous, trefně shrnuje Tereza Vovesová. Se spoustou věcí se ztotožňuji u Bobo, Romany, Jiřky a dalších. To jen aby byl jasný můj postoj, aniž bych to tu musela po x-té opakovat. Zopakuju jen to pro mě zcela ztěžejní.

Já osobně se cítím více na straně "MY", než na straně PKS, byť jsem text Margity slyšela poprvé až na krajské schůzi a většině argumentů PKS (Tedy primárně Honzy, protože ten komunikuje nejvíc) rozumím a chápu. (Případně je to tvrzení proti tvrzení)

- Tohle vlákno NEMÁ být o Simoně a stále je tu skloňována. Její role byla "poslední kapka".
- Nemáme lidi -> Potřebujeme lidi -> Logicky tedy potřebujeme někoho, kdo je umí přitáhnout a umí se jich taky ujmout (Jak psal Jarmil). To je za mě aktuálně ZCELA ZÁSADNÍ! a tomu by se mělo podřídit vše.
- Vyhazují se u nás Piráti srdcem i duší, jen proto, že "nezapadají" do týmu. (Je chyba v nich, nebo v týmu?)
- Chápu, že určitá míra byrokracie je nezbytná, ale my máme být jiní. Nám jde přece hlavně o člověka, nebo ne?

Chtěla bych tu ale i ocenit především dva lidi. Margitu, za to, že do toho šla, protože to chce neuvěřitelnou odvahu a Honzu Horu, že tu (a nejen tu) zapáleně a věcně s každým diskutuje. Jen mám pocit, že občas při hledání řešení zachází zbytečně do extrému.

Za mě je jediné možné, férové a podle stanov správné řešení hlasovat o odvolání PKS, jinak se v tom budeme patlat nadále. Jedině tak se ukáže, zdá PKS má či nemá většinovou důvěru KF. Pokud PKS padne, za sebe bych taky vyzvala všechny (Ano Honzo, všechny :) )členy, aby kandidovali znovu. Podle toho se pak ukáže kdo konkrétní má důvěru KF a kdo ne.

Howgh!

Simona je typický příklad člověka, který se nedá zaškatulkovat a zatřídit. To je to co jsem psal v předchozím postu - dokud byl jeden KoKS (tehdy KoDo), tak to nebyl problém, protože to bylo celkem jednoduché - jak si tu práci poskládal, taková byla, nikoho to neovlivňovalo.

Teď ale máme hromadu povinností pro 4 KoKS, kteří musí být zastupitelní, musí komunikovat vertikálně nahoru i dolů i mezi sebou, včas hlásit problémy, zádrhele a hořící termíny. Do takového prostředí nelze násilím narvat někoho, kdo vidí 100% priority v sociálních vazbách a 0% priority ve všem ostatním, přitom ale chápu že pro MS má takový člověk velký přínos, protože z pohledu MS nejde ani tak o efektivitu, jako o tu sociální vazbu a přátelský vztah. Stejně jako je nutné chápat, že to působí zpětně neplechu v týmu, protože ten jeden sociálně orientovaný člověk pak logicky sklízí slávu za práci celého týmu KoKS a hejty ale schytávají jen ti ostatní, protože s nimi nemají členové MS vybudované tak vřelé vztahy. Což mimochodem tahle diskuse taky ilustruje poměrně pěkně.

Hledejme tedy způsob jak získat ten benefit pro MS bez přetěžování dalších lidí, dávejte návrhy jak k tomu přistoupit.

Návrh ať rezignujeme nebo návrh na odvolání způsobí oddálení řešení. Pokud podnět získá podporu, tak od chvíle zahájení jeho projednávání se bude muset zastavit veškerá koncepční práce, protože nejde něco chystat a pak to v případě odvolání hodit novému PKS do klína, když se neví kdo to bude. Bude se dva měsíce řešit pouze provoz a kandidatura do PKS. Zároveň po nástupu nového PKS bude ještě chvíli trvat, než se sehrají, takže ještě tak měsíc se nic moc dít nebude (beru to ze své zkušenosti, kdy první měsíc jsme v podstatě jen přebírali provozní věci po předchozím předsednictvu.

Tohle je důvod, proč odstupování či odvolávání PKS považuju za kontraproduktivní krok, který řešení oddálí na neurčito.

Stejně tak platí, že do nového PKS bych nekandidoval. Přístup, kdy bych musel dělat jen populární rozhodnutí a samostatně přinášet populární návrhy, protože jinak mě odvoláte, nemůžu zvolit. Jednak se neslučuje s mým žebříčkem hodnot, jednak není reálný, protože nejsem expert na všechno ani v oblasti IT, která mě živí, natož v personalistice, kterou teď chcete řešit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 8):
anonym18401, Jiri.Koudelka, Adela.Hradilova, Annette.Heidlova, Ondrej.Moravcik, Vaclav.Vislous, Karel.Nejedlik, Jaromir.Beranek

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 995
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Rezignace (a opětovná kandidatura všech členů) je podle mě způsobem, jak si ověřit, jestli mám jako člen PKS nadále podporu voličské základny (něco jako hlasování o vyjádření důvěry/nedůvěry vládě v Poslanecké sněmovně).
Osobně vnímám jako problém na straně PKS
1. poněkud autoritativní rozhodování a vystupování PKS jako týmu bez ohledu na názor členské základny a trvání na zpochybňovaných rozhodnutích ("takhle to je, protože jsme to řekli"),
2. netransparentnost (to jsou ty zápisy, do kterých se od listopadu nemůžeme kouknout na to, jak a kdy probíhalo rozhodování o gescích, jak a kdy se řešily problémy v personální oblasti, jak jsou nastaveny komunikační kanály a co vlastně PKS řeší za agendu v týmu a co každý jednotlivě, a taky jak probíhá cvrkot)
3. nevhodné rozdělení gescí s ohledem na osobnostní předpoklady jednotlivých členů PKS
4. házení manažerského selhání na obětního beránka
5.a jednání z pozice síly a osobní útoky a snahy o exkomunikace (v rámci hesla "klid na práci" nebo manipulátorského osobního nastavení) u některých členů

Mám za to, že to je natolik závažné a důležité téma, že je na místě konání a rozhodování a činnost PKS posvětit rozhodováním o důvěře.

Jestli se nemýlím (ale zatím jsem neměla čas se ponořit znovu do Stanov), tak takový institut, jako je vyjádření důvěry/nedůvěry u Pirátů nemáme, takže cesta rezignace-->opakování volby, případně členský podnět-->odvolání-->opakování volby je snahou docílit téhož (ověření důvěryhodnosti PKS/jednotlivých členů PKS pro členskou základnu) za pomoci prostředků, které k dispozici máme, i když je to komplikovanější a rizikovější).

A za sebe osobně musím říci, že během nekonečných debat se někteří členové PKS vyprofilovali a zcela přirozeně vklouzli do rolí, které jim dobře sedí a tudíž by opakovaná volba byla pro celou řadu lidí o dost jednodušší.
A za mě osobně 3-4 členové současného PKS důvěru mají a jeden naprosto nikoli (jeden další s výhradou gesce). A v případných kandidátských grilovačkách bych kladla velký důraz na představy o budoucím rozdělení kompetencí a koncepční materiály o tom jak by PKS v systému strany mělo fungovat z pera jednotlivých kandidátů.

Pro úplnost poznamenávám, že za PO podle mého názoru jde:
1. nedodržování PPU při přijímání, řízení a ukončování spolupráce s partnery na IČO
2. nezajištění takových podmínek pro realizaci vyhazovu, aby se vyhazovaný necítil jako zvíře zahnané do kouta (3 na 1)
3. nedostatku tlaku na dodržování formálních postupů (výběrové řízení, výpovědní lhůta, vytýkací dopisy)
4. nedostatečné gestorování a transparentnost výběrových řízení

A společně nadřízená autorita nad PKS by společně s PO mělo efektivně nastavit hranice mezi působností PKS a PO jednotně v celé republice (podporuji námět výše, že KODO/KOKS by mělo přejít plně pod gesci PKS, včetně rozpočtu a PO by měla být nezávislá čistě servisní organizace). (PPU §13 o jedné konkrétní osobě, která je za komunikaci se smluvním partnerem odpovědná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 3):
anonym18401, Michaela.Krupickova, Jan.Suchanek

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2099 poděkování

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 Rezignace (a opětovná kandidatura všech členů) je podle mě způsobem, jak si ověřit, jestli mám jako člen PKS nadále podporu voličské základny (něco jako hlasování o vyjádření důvěry/nedůvěry vládě v Poslanecké sněmovně).
Osobně vnímám jako problém na straně PKS
1. poněkud autoritativní rozhodování a vystupování PKS jako týmu bez ohledu na názor členské základny a trvání na zpochybňovaných rozhodnutích ("takhle to je, protože jsme to řekli"),
2. netransparentnost (to jsou ty zápisy, do kterých se od listopadu nemůžeme kouknout na to, jak a kdy probíhalo rozhodování o gescích, jak a kdy se řešily problémy v personální oblasti, jak jsou nastaveny komunikační kanály a co vlastně PKS řeší za agendu v týmu a co každý jednotlivě, a taky jak probíhá cvrkot)
3. nevhodné rozdělení gescí s ohledem na osobnostní předpoklady jednotlivých členů PKS
4. házení manažerského selhání na obětního beránka
5.a jednání z pozice síly a osobní útoky a snahy o exkomunikace (v rámci hesla "klid na práci" nebo manipulátorského osobního nastavení) u některých členů

Mám za to, že to je natolik závažné a důležité téma, že je na místě konání a rozhodování a činnost PKS posvětit rozhodováním o důvěře.

Jestli se nemýlím (ale zatím jsem neměla čas se ponořit znovu do Stanov), tak takový institut, jako je vyjádření důvěry/nedůvěry u Pirátů nemáme, takže cesta rezignace-->opakování volby, případně členský podnět-->odvolání-->opakování volby je snahou docílit téhož (ověření důvěryhodnosti PKS/jednotlivých členů PKS pro členskou základnu) za pomoci prostředků, které k dispozici máme, i když je to komplikovanější a rizikovější).

A za sebe osobně musím říci, že během nekonečných debat se někteří členové PKS vyprofilovali a zcela přirozeně vklouzli do rolí, které jim dobře sedí a tudíž by opakovaná volba byla pro celou řadu lidí o dost jednodušší.
A za mě osobně 3-4 členové současného PKS důvěru mají a jeden naprosto nikoli (jeden další s výhradou gesce). A v případných kandidátských grilovačkách bych kladla velký důraz na představy o budoucím rozdělení kompetencí a koncepční materiály o tom jak by PKS v systému strany mělo fungovat z pera jednotlivých kandidátů.
Vážené předsednictvo, tak pokud jste si doteď stěžovali na nekonkrétnost výzvy, tak tady mi přijdou problémy dost přesně definované, protože pokud se někdo opravdu s výše uvedeným setkává, pak si myslím, že to není dobře a opravdu reálně bychom měli problém. :/

Prosím můžete se k tomu vyjádřit a prosím v případných reakcích vynechat slovo "Simona".

Děkuju.
Naposledy upravil(a) Tereza.Vovesova dne 06 říj 2019, 19:59, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 5):
Filip.Smoljak, anonym18401, Michaela.Krupickova, Vaclav.Fortik, Hana.Chalusova

Tereza Vovesová
Obrázek

Karel.Maly
Člen KS Praha
Příspěvky: 52
Registrován: 26 lis 2017, 10:02
Profese: pracovník v cestovním ruchu
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Karel.Maly »

Je dobře, že někdo toto téma nastolil. Nevidím dovnitř problému, sám jsem neměl problém jako dobrovolník se spoluprací s žádnou z koordinátorek, naopak. Je mrzuté, že se tím nezabývala ve správný čas rozhodčí komise. nemuselo to dojít tak daleko resp. průběh kauzy mohl být jiný. Taky osobně vnímám problém komunikace vně i uvnitř strany jako zásadní. na mé dotazy napřiklad neodpověděli Adam Zábranský nebo Jakub Míchálek. Ale třeba jen přehlédli...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Maly za příspěvek:
anonym18401
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6418 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Jan.Hora »

Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 Rezignace (a opětovná kandidatura všech členů) je podle mě způsobem, jak si ověřit, jestli mám jako člen PKS nadále podporu voličské základny (něco jako hlasování o vyjádření důvěry/nedůvěry vládě v Poslanecké sněmovně).
Ekvivalentní k vyjádření důvěry nebo nedůvěry je členský podnět. Když rezignujeme, jediný výsledek je, že se na měsíc až dva zastaví všechno, co není nezbytný provoz (a to včetně hledání a implementace řešení, po kterém voláte)
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 Osobně vnímám jako problém na straně PKS
1. poněkud autoritativní rozhodování a vystupování PKS jako týmu bez ohledu na názor členské základny a trvání na zpochybňovaných rozhodnutích ("takhle to je, protože jsme to řekli"),
Pokud na nějakém exekutivní rozhodnutí i přes kritiku jako PKS trváme a členská základna trvá na tom že je chybné, pak je na místě mimořádný přezkum nebo členský podnět (podle toho o co jde). PKS, které při každé kritice vyjde vstříc kritikovi bez ohledu na vlastní názor a nebo názor zbytku KS by bylo velmi slabé. V podstatě by totiž pokaždé stačilo začít křičet a rozhodnutí by bylo staženo, přitom některá rozhodnutí budou nepopulární u části členské základny vždycky - a tudíž vždycky někdo zakřičí. To by se pak nic neudělalo. Na druhou stranu nikdo nesežral všechnu moudrost světa a PKS nemusí mít pravdu, takže mimořádný přezkum nebo členský podnět jsou pojistkou pro takové případy.
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 2. netransparentnost (to jsou ty zápisy, do kterých se od listopadu nemůžeme kouknout na to, jak a kdy probíhalo rozhodování o gescích, jak a kdy se řešily problémy v personální oblasti, jak jsou nastaveny komunikační kanály a co vlastně PKS řeší za agendu v týmu a co každý jednotlivě, a taky jak probíhá cvrkot)
V tomhle směru jsme chybu už dávno uznali a je to jeden z přislíbených bodů k nápravě. Zápisy už přibývají zde (tak rychle, jak je stíháme validovat): viewtopic.php?f=313&t=48941, vypadá to že tohle asi napravíme jako první.
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 3. nevhodné rozdělení gescí s ohledem na osobnostní předpoklady jednotlivých členů PKS
Rozdělení gescí v PKS je umění možného. Všichni jsme dobrovolníci a rozebrali jsme si to tak, jak nám dovoluje čas a schopnosti. Bohužel ani jeden z nás není profesionální personalista, což by samozřejmě pomohlo, ale prostě to tak je.
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 4. házení manažerského selhání na obětního beránka
Já osobně to vnímám jako že se to hází na Alici. Bylo to kolektivní rozhodnutí celého PKS. Pokud myslíš Simonu, tak to je z mého pohledu ilustrativní příklad, ke kterému všichni mají potřebu se vracet a poukazovat na něj, takže tak pravidelně činím i já.
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 5.a jednání z pozice síly a osobní útoky a snahy o exkomunikace (v rámci hesla "klid na práci" nebo manipulátorského osobního nastavení) u některých členů
Nejsem si vědom, že by někdo byl z jakékoliv debaty k tématu vyloučen. Na schůzku 19.9. byli pozváni všichni, kteří tehdy o téma jevili zájem (s tím že přijít může kdokoliv další). Na schůzku 21.10. opět šlo plošné pozvání a nikdo z něj není vyloučen. Tato debata probíhá na fóru z našeho rozhodnutí, protože na FB z ní byla část členů vyloučena a výzva šla skrze hromadný kanál (krajskou schůzi). Tady budu potřebovat příklad, protože fakt nevidím nic jiného od všech členů PKS i Jany (PO) se o tom bavit do detailu s každým (a hořce si povzdechnu že kvůli tomu nám už několik týdnů stojí skoro všechna ostatní práce, protože si uvědomujeme že nelze nikoho odmítnout)
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 Mám za to, že to je natolik závažné a důležité téma, že je na místě konání a rozhodování a činnost PKS posvětit rozhodováním o důvěře.

Jestli se nemýlím (ale zatím jsem neměla čas se ponořit znovu do Stanov), tak takový institut, jako je vyjádření důvěry/nedůvěry u Pirátů nemáme, takže cesta rezignace-->opakování volby, případně členský podnět-->odvolání-->opakování volby je snahou docílit téhož (ověření důvěryhodnosti PKS/jednotlivých členů PKS pro členskou základnu) za pomoci prostředků, které k dispozici máme, i když je to komplikovanější a rizikovější).
Rezignace je ekvivalentní k demisi vlády. Vyjádření důvěry je ekvivalentem k volbě PKS, vyjádření nedůvěry je ekvivalentem členském podnětu k odvolání PKS.
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 A za sebe osobně musím říci, že během nekonečných debat se někteří členové PKS vyprofilovali a zcela přirozeně vklouzli do rolí, které jim dobře sedí a tudíž by opakovaná volba byla pro celou řadu lidí o dost jednodušší.
A za mě osobně 3-4 členové současného PKS důvěru mají a jeden naprosto nikoli (jeden další s výhradou gesce). A v případných kandidátských grilovačkách bych kladla velký důraz na představy o budoucím rozdělení kompetencí a koncepční materiály o tom jak by PKS v systému strany mělo fungovat z pera jednotlivých kandidátů.
Tohle se dá řešit volbou místopředsedů "po jednom". Stávám se postupně fandou tohoto postupu pro volbu RP (byť u mě konkrétně to asi rozdíl ve výběru kandidátů nepřinese), protože fóru jako celku umožňuje namixovat si lépe dovednosti lidí v předsednictvu, pokud mají pocit že je to třeba. Pro volbu PKS by podle mě šla použít analogicky, akorát by to trvalo o něco déle než standardní volba.
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 Pro úplnost poznamenávám, že za PO podle mého názoru jde:
1. nedodržování PPU při přijímání, řízení a ukončování spolupráce s partnery na IČO
Co je PPU prosím? Nemůžu tu zkratku dohledat.
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 2. nezajištění takových podmínek pro realizaci vyhazovu, aby se vyhazovaný necítil jako zvíře zahnané do kouta (3 na 1)
Tohle bude vždycky hodně subjektivní - i 1:1 to tak může být, ale určitě nebráním návrhu jak to má vypadat, aby to bylo v budoucnu víc v klidu. Nikdo nechce ty lidi trápit v už tak těžký situaci. Konkrétní náměty lze probrat tady a finálně na schůzce 21.10.
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 3. nedostatku tlaku na dodržování formálních postupů (výběrové řízení, výpovědní lhůta, vytýkací dopisy)
Zároveň ale byl kritizován přílišný tlak na dodržování formálních postupů (vyplňování tabulek, evidence práce apod.). Nemůžeme mít chleba namazaný z obou stran, buď to bude komplet formální nebo komplet neformální. Já preferuju (obzvlášť po minulých zkušenostech) komplet formální, protože to chrání obě strany sporu (akorát nebudu používat termín vytýkací dopis, to je hrozně drsný, pojmenovat se to musí jinak)
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 4. nedostatečné gestorování a transparentnost výběrových řízení
Tohle úplně nechápu - záznamy z výběrek jsou vždy k dispozici v elektronické podobě a má je na starosti PO, tedy je tam dohled z PO i zajištění dokumentace průběhu (tedy nutná podmínka pro transparenci procesu v případě pochybností). KK i RK má k těmto informacem přístup kdykoliv si zamane.
Bohdana.Hola píše: 06 říj 2019, 18:11 A společně nadřízená autorita nad PKS by společně s PO mělo efektivně nastavit hranice mezi působností PKS a PO jednotně v celé republice (podporuji námět výše, že KODO/KOKS by mělo přejít plně pod gesci PKS, včetně rozpočtu a PO by měla být nezávislá čistě servisní organizace). (PPU §13 o jedné konkrétní osobě, která je za komunikaci se smluvním partnerem odpovědná.
Tenhle návrh není špatný (s tím že pod gesci PKS mohou přejít jen ti KoKS, které si PKS platí, pokud je platí PO, pak spadají i pod PO - kdo má odpovědnost, ten musí mít možnost podílet se na řízení). Naráží ale na kapacity provádění těch souvisejících činností, protože pokud spadnou čistě pod PKS, zvednou se i nároky na čas PKS. Už teď je práce s týmem KoKS časově nejnáročnější ze všech oblastí, kterým se PKS věnuje. Obávám se že tady narážíme na kapacitní omezení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Vovesova, anonym18401

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 995
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS

Příspěvek od Bohdana.Hola »

PPU = Podmínky pro placené úkoly.
https://wiki.pirati.cz/rules/ppu
@jan Hora, @Alice Hamalová, @Jana Kolaříková: Je možné někde pohromadě najít, čím vším kdo úkoluje KODO/KOKS a kdo to má v gesci? Případně je do toho možné někde nahlédnout? Díky za info.

Ad exkomunikace: Je snad zloba Michala Zachara nad tím, že vy jste Simonu vyhodili a někdo jiný jí hned zaměstnal a že to není výchovné, něco jiného než exkomunikace?
Naposledy upravil(a) Bohdana.Hola dne 06 říj 2019, 20:53, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Jan.Hora

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“