Pirátský Institut

Fórum pro vnitřní organizaci republikového výboru.

Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Republikový výbor

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro organizaci jednání a zasedání republikového výboru. Je takovým organizačním podvýborem.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský Institut

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jde o to, aby jsem tento úkol pro RP schvalovali většinou všech členů, aby byla jistota, že je na něm stálá - většinová shoda.

Jinak děkuji za připomínky, máš tam odpověď.

Pořád přemýšlím jak vyřešit spor principů : "singulární zodpovědnost za provoz" VS. "demokratický vliv strany/CF na směřování" VS. "nezávislost volené agendy" VS. "odbornost (zadávání a hodnocení) výsledků".
Jak tam mám ty tři orgány, tak to celkem určitě vhodné není.

Napadlo mě schvalování výroční správy, jejímž neschválením by se spustil nějaký overhaul vedení, ale nevím, jestli je to vhodná cesta.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2909
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3751 poděkování
Dostal poděkování: 5970 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský Institut

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Vojtech.Pikal píše: 05 říj 2019, 11:43 Jde o to, aby jsem tento úkol pro RP schvalovali většinou všech členů, aby byla jistota, že je na něm stálá - většinová shoda.

Jinak děkuji za připomínky, máš tam odpověď.

Pořád přemýšlím jak vyřešit spor principů : "singulární zodpovědnost za provoz" VS. "demokratický vliv strany/CF na směřování" VS. "nezávislost volené agendy" VS. "odbornost (zadávání a hodnocení) výsledků".
Jak tam mám ty tři orgány, tak to celkem určitě vhodné není.

Napadlo mě schvalování výroční správy, jejímž neschválením by se spustil nějaký overhaul vedení, ale nevím, jestli je to vhodná cesta.
no, takže jsem to zakřikla a teď už tam přístup nemám :D OFFTOPICchová se to úplně stejně jako když se snažim otevřít program dalšího zasedání RP, což jsem už reportovala na zulipu. otevře se onlyoffice, chvíli se to snaží loadovat a pak napíše chybovou hlášku "download failed"

tak já ti zatim odpovím tady.
k té vědecké činnosti - publikační a analytická činnost nepostihne třeba účást na vědeckých grantech. proto mi obecnější formulace "vědecká činnost" příjde jako vhodnější
pěna dní - "na aktuální krátkodobě palčivá témata" nebo něco takového..? ale to palčivá už je taky dost literární. no třeba někoho napadne ještě něco lepšího

k tomu vyřešení vedení bych klidně taky počkala na rešerši daného tématu.. protože pokud se najde nějaké odpovídající řešení, které už funguje, tak úplně nemusíme vymýšlet kolo

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský Institut

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Hele, mě se děje to samé, takže chyba bude jinde.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský Institut

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ok, podařilo se mi zjistit, jak se do dokumentu dostat, ale zrevertoval jsem při tom komentáře. Asi zkusím najít stabilnější řešení.

EDIT: Alternativa? https://mrak.pirati.cz/f/275410

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2909
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3751 poděkování
Dostal poděkování: 5970 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský Institut

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Vojtech.Pikal píše: 06 říj 2019, 01:14 Ok, podařilo se mi zjistit, jak se do dokumentu dostat, ale zrevertoval jsem při tom komentáře. Asi zkusím najít stabilnější řešení.

EDIT: Alternativa? https://mrak.pirati.cz/f/275410
hele, only office má evidentně nějaké issues. (nefunguje ani ten nový odkaz) zkusíš tam prosim založit collabora dokument? (ten by měl být defaultně příponu .odt)

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský Institut

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

test: https://mrak.pirati.cz/f/275439
(Nevím, proč nejde na mraku rovnou založit .odt :/)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Janka.Michailidu

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2909
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3751 poděkování
Dostal poděkování: 5970 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský Institut

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Vojtech.Pikal píše: 06 říj 2019, 14:28 test: https://mrak.pirati.cz/f/275439
(Nevím, proč nejde na mraku rovnou založit .odt :/)
super :)

OFFTOPICtakhle.. měla jsem být asi konkrétní v tom, že máš založit dokument v collaboře :D (otázka je, jak by se potom otevíral docx založený v collaboře.. jestli skrz collaboru, nebo onlyoffice)
tohle už bych neřešila tady, ale s TO na zulipu, nebo rocketu

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2909
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3751 poděkování
Dostal poděkování: 5970 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský Institut

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Ještě je tady jedna věc, co jsem chtěla řešit. Přišlo by mi fér, kdyby byla ta rešerše stavu institutů v zahraničí dána online k oponentuře ještě než bude představena RV na tom zasedání (pokud je tenhle návrh postupu to, na čem jsme se shodli). Nepřišlo by mi správné, kdyby takhle rozhodující dokument připravovala evidentně jednostranně zainteresovaná osoba* (či její asistenti)

*soudím převážně z reakcí na posledním RV mumble, že je u Jakuba jasný cíl, ze kterého není vůle moc uhýbat, takže mám obavu, že rešerše by mohla být vedená v tomto směru (biased). Tímto neříkám, že by to tak bylo, jen, že by bylo fajn, abychom tomu zkusili předejít (a také vyvrátit takovéto a podobné obavy) právě možností oponentury :)

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Pirátský Institut

Příspěvek od Dan.Lestina »

no, měli bychom prostě mít podklady včas, aby bylo o čem diskutovat... jako vždycky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 2):
Janka.Michailidu, Martin.Smida

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2909
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3751 poděkování
Dostal poděkování: 5970 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský Institut

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Tož!
Dneska jsme řešili na RV v Praze institut. Co jsme řešili a k čemu jsme došli si můžete přečíst v téměř plém znění sami (zápis je zde https://codimd.pirati.cz/nFJK9qkpRmessVoZBNEArQ , ale ještě není ověřený). Já jsem zkusila nahodit složku "institut" na mrak. Je přímo v rootovském adresáři a měla by být sdílená pro všechny.

Do téhle složky jsem nahodila do jednoho dokumentu zápisy ze všech dosavadních jednání RV - jen části týkající se institutu - (kromě dnešního zápisu, který tam dodám po ověření), dokument obsahující prozatímní podobu usnesení RV týkajícího se institutu a strategii, jak budeme postupovat v nejbližší budoucnosti.

V této strategii se dočtete o existenci dvou tabulek, které v tom adresáři najdete také:
1) tabulka typových institucí, jejichž zakládající dokumenty by nám mohly posloužit jako inspirace, ze které poté vybereme 3-4, které předložíme RV k výběru té ideální
2) tabulka sympatizujících akademických pracovníků, kam mohou všichni členové přidávat nápady na osoby, které by mohly chtít s institutem spolupracovat, či by mohly být členy vědecké rady (kterou institut pravděpodobně bude potřebovat)

Veliká shoda byla na jedné ne úplně kontroverzní věci, ze které mám ale docela velkou radost: Institut Aarona Swartze
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 5):
Martin.Smida, Ondrej.Profant, Tomas.Trcka, Jiri.Rezek, Marek.Necada

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Odpovědět

Zpět na „Organizace“