Potřebujeme zákon o léčitelství?

Moderátor: Resortni tym Zdravotnictvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zdravotnictví. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1483 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Potřebujeme zákon o léčitelství?

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 27 zář 2019, 08:46

Nic, musím si jít nachystat CDS, blíží se podzimní plískanice, mám nějaký kašel.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: Mám
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 222 poděkování

Příspěvek od Karel666 » 27 zář 2019, 09:45

Michal.Lupecka píše:
26 zář 2019, 12:16
...Abych byl konkrétní tak třeba BOIRON, nejznámější a největší výrobce homeopatik je také jednou z nejbohatších společností světa, jejich Oscillococcinum je nejprodávanějším lékem vůbec (no ze zákona se tomu nesmí řákat lék, takže abych byl přesný "potravinový doplněk bez prokázané účinnosti", je prodávaný více než jakékoliv léky či jiné potravinové doplňky vůbec)....
Atorvastatin/lipitor prodej 13,29 miliardy USD
Tržby firmy Boiron 601milionů Eur.

13,29 miliardy USD vs 601mil EUR, nevím,ani to nemusím přepočítat, abych pouze odhadem od odka mohl napsat, že jaksi píšeš nesmysl...
Jak nevěřím v homeopatika, tak jaksi stejně tak nemár rád bláboli co po 5 minutách na googlu ukazují opak ;)

Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: webař
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 235 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Lupecka » 27 zář 2019, 09:55

Karel666 píše:
27 zář 2019, 09:45

13,29 miliardy USD vs 601mil EUR, nevím,ani to nemusím přepočítat, abych pouze odhadem od odka mohl napsat, že jaksi píšeš nesmysl...
Jak nevěřím v homeopatika, tak jaksi stejně tak nemár rád bláboli co po 5 minutách na googlu ukazují opak ;)
Jistě, všechno si ověřovat je nejrozumnější, co se dá udělat a já jsme vždycky rád, když mě někdo opraví, přesto ale stále nevím co je tady v rozporu s mým tvrzením? případně kterým konkrétně?
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 27 zář 2019, 10:13

Michal.Lupecka píše:
27 zář 2019, 09:55
Karel666 píše:
27 zář 2019, 09:45

Jistě, všechno si ověřovat je nejrozumnější, co se dá udělat a já jsme vždycky rád, když mě někdo opraví, přesto ale stále nevím co je tady v rozporu s mým tvrzením? případně kterým konkrétně?
Ale hlavně, firmy vyrábějící homeopatika nejsou žádní chudí dobrodinci. Naopak firmy vyrábějící homeopatika jsou ty nejbohatší společnosti ze spektra farmaceutických firem. Mají největší zisk v porovnání s výrobními náklady. Mimo to nulové náklady na výzkum. Prostě prodávají cukr natřepávaný na oslích kůžích (jo zní to směšně ale natřepávání na oslích kůžích je nutná podmínka pro fungování většiny homeopatik).
Abych byl konkrétní tak třeba BOIRON, nejznámější a největší výrobce homeopatik je také jednou z nejbohatších společností světa, jejich Oscillococcinum je nejprodávanějším lékem vůbec (no ze zákona se tomu nesmí řákat lék, takže abych byl přesný "potravinový doplněk bez prokázané účinnosti", je prodávaný více než jakékoliv léky či jiné potravinové doplňky vůbec).

No nevím, ale nejbohatších firem, když Pfifer nebo jak se to jmenuje, je x krat vetší prodej u jednoho produktu a pak ma dalsi z myslim 7miliardama? A v tom seznamu prodeju sem nasel na 10 prvnich mistech 9 ruznych firem a ani jedna nebyl Bairon a prodeje meli vetsi jak Bairon...
Ano lze souhlasit, že mají velký zisk 10 procent, ale nikde jsem nenasel (asi se mi to nechce hledat) jak to maji dalsi firmy, ale tomuto bych asi veril.

Silná slova, klidně, ale trochu z rozumem, někoho označovat jedna z nějvětších firem, nějvětší prodeje apod. ;)

Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Lupecka » 27 zář 2019, 10:46

Karel666 píše:
27 zář 2019, 10:13

Silná slova, klidně, ale trochu z rozumem, někoho označovat jedna z nějvětších firem, nějvětší prodeje apod. ;)
Však píšu jednou z největších ne největších, chápu že v porovnání s Pfizerem, nejbohatší čistě farmaceutickou firmou to bude méně, to asi není překvapení.
A Oscillococcinum se skutečně stalo nejprodávanějším přípravkem na území USA i EU v roce 2012, přes to, že přesná čísla nejsou vychází to z odhadů publikovaných EMA a FDA .
@iiic

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"

Maria.Vasickova
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1761 poděkování
Dostal poděkování: 1574 poděkování

Příspěvek od Maria.Vasickova » 30 zář 2019, 20:09

Michal.Lupecka píše:
26 zář 2019, 12:16
Ale hlavně, firmy vyrábějící homeopatika nejsou žádní chudí dobrodinci. Naopak firmy vyrábějící homeopatika jsou ty nejbohatší společnosti ze spektra farmaceutických firem.
Jak je to možné, pokud jsou tak neúčinné? Jací lidé je nakupují? Vypadá to, že takových lidí je více než těch, co užívají běžné, dle based medicine namíchané léky. O čem to vypovídá?

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Adam Vesely
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Pracovník ve vědě a výzkumu, VÚMOP
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 104 poděkování

Příspěvek od Adam Vesely » 05 říj 2019, 09:15

To, že si homeopatika někdo kupuje přece nejde brát jako důkaz o jejich účinnosti. Důkaz o účinnosti by poskytla jedině klinická (meta)studie, vypracovaná dle současných vědeckých standardů. A pokud vím, tak žádná studie potvrzující účinnost homeopatik neexistuje. Zato ovšem exstuje řada studií, které účinnost homeopatik vvracejí, resp. tvrdící, že se jejich účinnost neliší od placebo efektu: https://linkinghub.elsevier.com/retriev ... 3605671498
https://www.sciencedirect.com/science/a ... 3605671772
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam Vesely za příspěvek:
Yossi

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4584 poděkování
Dostal poděkování: 3883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 07 říj 2019, 10:59

Adam Vesely píše:
05 říj 2019, 09:15
To, že si homeopatika někdo kupuje přece nejde brát jako důkaz o jejich účinnosti.
Náhodou, já si kupuju alobalové čapky a fungují výborně!
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014
běžecký trenér

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 07 říj 2019, 13:44

Adam Vesely píše:
05 říj 2019, 09:15
To, že si homeopatika někdo kupuje přece nejde brát jako důkaz o jejich účinnosti. Důkaz o účinnosti by poskytla jedině klinická (meta)studie, vypracovaná dle současných vědeckých standardů. A pokud vím, tak žádná studie potvrzující účinnost homeopatik neexistuje. Zato ovšem exstuje řada studií, které účinnost homeopatik vvracejí, resp. tvrdící, že se jejich účinnost neliší od placebo efektu: https://linkinghub.elsevier.com/retriev ... 3605671498
https://www.sciencedirect.com/science/a ... 3605671772
No vidíš, otázka je tedy potřebujeme fakt zákon o léčitelství tebou samým zodpovězena, pokud neublíží na zdraví tak určitě ne ;)
To samé jsou i debaty o módě, budeš dělat zákon co firmy omezí, že budou prodávat "modní novinky, protože to staré už je vlastně staré" :D Je to o blbosti lidí, že věří např. tomu, že nosit v sandálech ponožky je něco strašného nebo naopak dobrého... Taky budeme nad podobnou věcí, která neubližuje dělat zákon...

Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Lupecka » 08 říj 2019, 09:24

Lukas.Findeis píše:
07 říj 2019, 10:59

Náhodou, já si kupuju alobalové čapky a fungují výborně!
Alobalové čapky se dnes kupují tady https://shieldapparels.com/ ve velmi módním provedení. A nejen čapky, lidé si chtějí chránit i to nejcennější a proto se prodává i alobalové spodní prádlo. Akorát moc skvěle nefungují, co to lidi testovali tak útlum signálu je tam minimální.
@iiic

Odpovědět

Zpět na „Zdravotnictví“