KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Zamčeno
Ivan.Muzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 150
Registrován: 28 říj 2017, 19:37
Profese: ekonom
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Ivan.Muzik »

Ivan.Muzik píše: 30 zář 2019, 19:13 ... po té co odmítli Hanka, Milan i Roman, nováčkům fandím, je to náročná, ale zajímavá výzva!
Dodatečně se velmi omlouvám Pavlovi, samozřejmě fandím i jemu; kromě schopností a tahu na branku má i bohaté zkušenosti!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Muzik za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, Pavel.Knezik
Ivan.Muzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 150
Registrován: 28 říj 2017, 19:37
Profese: ekonom
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Ivan.Muzik »

Pavel.Knezik píše: 02 říj 2019, 07:07
Zajímalo by mě,jak by každý kandidát vyjádřil v hesle,co je podle něj nositelem Pirátské myšlenky.

Piráti jdou proti zavedeným pořádkům. A hledí na věci jinak. Ze všech uhlů pohledu.
Tak to je hezká a hutná vize, ale musím konstatovat, že to není až tak úplně obecná realita. Zejména v poslední době naskakujeme na některá PK OFFTOPICpoliticky korektní témata aniž bychom vůbec připustili diskusi o jejich všeobecně akceptovatelné, reálné korektnosti. A to by právě Piráti měli u všech zásadních věcí dělat. OFFTOPICA ne rušit fórum, jak už taky někdo navrhoval.

Za sebe bych možná ještě doplnil, z mého pohledu upravil, že jdou proti zavedeným pořádkům tam, kde to zahnívá, stagnuje, kde ten zavedený pořádek z nějakého důvodu (už) nefunguje. Rozhodně ale nechtějí bořit zavedené pořádky, které tady byly a fungují.
Čili rozvážně, konsensuálně, ale i s respektem k tradici.
Naposledy upravil(a) Ivan.Muzik dne 02 říj 2019, 16:40, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Muzik za příspěvky (celkem 2):
Petr.Kozel, Pavel.Knezik
Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Roman.Pasek »

A) Měla by ČR přijímat imigranty podle kvalifikačních kritérií a hledisek bezpečnostních (tedy podle rizika teroristických tendencí a potenciálního transferu chorob) anebo akceptovat kontingenty na bázi kvót?
Kvóty jsou nesmysl. Přijmání imigrantů bych rozdělil na dvě části. První je pomoc imigrantům z oblastí postižených válkou - zde nemám absolutně žádný problém přijmat, jen musí fungovat nějaké kontrolní mechanismy, které určí zda je dotčený imigrant opravdu v nouzi. Druhá část imigrace je ta "ekonomická". Pokud náš stát není schopen zajistit například dostatek doktorů, pak je imigrace těchto lidí přínosem pro fungování státu a schvaluji ji. Co se mi nelíbí, ale kapitalismus tyto podmínky vytváří, je přijmání migrantů na "špatně placené pozice" - do montoven, na stavby apod (převážně z východu). Co se týče bezpečnostních hledisek, tak ty nevnímám nijak zvlášť důležitě, protože pokud se nepletu, tak současná migrační politika ČR je tak složitá, že sítem potenciálně nebezpeční migranti neprojdou.

B) Jsi pro prolomení právního principu presumpce neviny v případě podezření z diskriminace, schvaluješ zavedení institutu hromadných žalob?
Presumpce neviny by měla být zachována všude. OFFTOPICjen by bylo dobré zrychlit soudy :) V právu se moc neorientuju, ale z logiky věci mi přijde rozumnější pokud se jedná třeba o žalobu spotřebitelů na nějakého výrobce, tak podat jednu hromadnou žalobu je mnohem efektivnější (třeba i z hlediska zahlcení soudů) než několik individuálních.

C) Jak se díváš na zrušení povinných maturit z matematiky a na záměr rušit víceletá gymnázia?
Zrušení povinné maturity z matematiky schvaluji. Obecně nemám rád nějaké výstupní zkoušky, studenti by měli být hodnoceni průběžně. Když už ale maturita musí být, tak ať si student vybírá z předmětů které chce. Škola by neměla sjednocovat studenty, aby všichni měli po výstupu stejné znalosti, ale měla by rozvíjet to, čemu se student opravdu věnuje. Možná by to byla až moc radikální změna, ale klidně bych vypustil i povinnou maturitu z českého jazyka. OFFTOPICi přesto, že bych byl rád, kdyby kultura v ČR vzkvétala, tak nevidím důvod proč by měl umělecký kovář rozeznat jednotlivé literární formy Víceletá gymnázia - tady jsem dost na vážkách. Byl bych rád, kdyby se nějak pracovalo s nadanými studenty, ale nemyslím si, že tomu právě víceletá gymnázia pomohou. Spíše bych jim nabízel třeba individuální výuku.

D) Jak chceš získávat nové/aktivovat stávající členy Pirátské Vysočiny?
Tohle je dobrá otázka na kterou ti asi taky úplně neodpovím. Po téměř dvouleté zkušenosti uvnitř Pirátů mám pocit, že cílené zaměření na získávání nových členů/příznivců se dá například jen před volbami. Udržet pak tyto lidi aktivní je ale mnohem větší problém. Opět ze zkušenosti ale vím, že pokud o sobě dáváme vědět (ať už politickou činností nebo třeba aktivitami jako Ukliďme Česko), tak se lidi ozvou sami a má to tu výhodu, že jejich aktivita bývá dlouhodobější. Proto bych nerad vyloženě plošně hledal lidi do našich řad, ale nechával je ať nás mají šanci oslovit na různě tématických akcích a sociálních sítích. Na podobnou otázku jsem odpovídal Míši - viewtopic.php?f=416&t=48593&start=50#p638698 "Konáním kulturních akcí s ohledem na rozpočet. Například FSF nás nestojí nic, Vyosení když se podaří udělat správně, tak taky ne. Dále klidně nějaké výjezdní debaty na konkrétní téma. V Třebíči se nám osvědčilo debatovat s veřejností například nový územní plán. Takže najít místní "problém", seznámit se s ním a nabídnout řešení ve spolupráci s místními občany."

Zajímalo by mě,jak by každý kandidát vyjádřil v hesle,co je podle něj nositelem Pirátské myšlenky.
Svobodná, digitálně propojená společnost přece :) - já bych k tomu ještě doplnil informovaná a neunáhlená.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 6):
Blanka.Lednicka, Milan.Dadourek, Jan.Brizdala, Hana.Hajnova, Zdenka.Liskova, Veronika.Nguyenova

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 879
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 782 poděkování
Dostal poděkování: 1599 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Ivan.Muzik píše: 01 říj 2019, 19:55 Ahoj,
protože kandidují i nováčci, zajímal by mě (a možná nejen mě) postoj kandidátů k následujícím tématům:

A) Měla by ČR přijímat imigranty podle kvalifikačních kritérií a hledisek bezpečnostních (tedy podle rizika teroristických tendencí a potenciálního transferu chorob) anebo akceptovat kontingenty na bázi kvót?
B) Jsi pro prolomení právního principu presumpce neviny v případě podezření z diskriminace, schvaluješ zavedení institutu hromadných žalob?
C) Jak se díváš na zrušení povinných maturit z matematiky a na záměr rušit víceletá gymnázia?
D) Jak chceš získávat nové/aktivovat stávající členy Pirátské Vysočiny?

Díky za odpovědi.
Ivan
Ahoj,

A) Česká republika není sama o sobě schopna řešit problém migrační krize. Konkrétní opatření musí koordinovat Evropská unie v komunikaci s jednotlivými členskými státy. Nemůžeme se tvářit tak, že se nás to netýká, do debaty o řešení problémů musí Čeká republika aktivně vstoupit právě na evropské úrovni. Nevidím řešení v pouhém stanovení rozdělovacich koeficientů. Migrační krize se musí řešit s ohledem na bezpečnostní a zdravotnická kritéria.

B) Presumce neviny je běžnou součástí právního státu. Pro zodpovězení otázky na institut hromadných žalob nemám k tomuto tématu dostatek podkladů, abych na to mohl zaujmout názor.

C) Rušení státní maturity z matematiky je chybný krok ve chvíli, kdy již byla takto zavedena, školy byly nuceny měnit své školní vzdělávací programy, žáci si účelně vybírat semináře zaměřené na přípravu k maturitě z matematiky apod. Číst, psát a počítat jsou základní lidské schopnosti, které má ovládat jedinec v moderním světě. Matematická gramotnost je velice důležitou schopností, která je pro člověka důležitá například v souvislosti s finanční gramotností apod. Víceletá gymnázia chci rozhodně zachovat, aby nebylo nikomu bráněno v rozvoji nadání.

D) Posílením mediální činnosti krajského sdružení a pořádáním společenských akcí i např. tématických workshopů a seminářů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Pavel.Knezik, Zdenka.Liskova
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 879
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 782 poděkování
Dostal poděkování: 1599 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Ondrej.Tuma píše: 01 říj 2019, 22:19 Přidávám otázku Veroniky Nguyenové z grilovačky:
Zajímalo by mě,jak by každý kandidát vyjádřil v hesle,co je podle něj nositelem Pirátské myšlenky.
Prosím kandidáty o odpovědi.
Nositelem Pirátské myšlenky je každý člen, registrovaný příznivec, podporovatel a každý občan, který ctí principy demokracie, právního státu a svobody slova. 🙂
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvek:
Zdenka.Liskova
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 879
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 782 poděkování
Dostal poděkování: 1599 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Milan.Dadourek píše: 02 říj 2019, 08:12 Ahoj,

včerejší grilování bylo náročné. Pro mne z něj vyplynulo, že mě bude mrzet, ať už kterýkoliv z uchazečů skončí pod pomyslnou čarou. Ale nějak to holt dopadnout musí. Doufám, že se tím žádný nenecháte odradit, protože všichni máte co přinést a Piráti vás potřebují všechny.

V čem bych ještě potřeboval pomoci, je jistější rozlišení kandidátů na předsedu. Zdá se mi, že všichni působí přesvědčivě, umí komunikovat, zvládnou koordinaci týmu i vedení porady, nepochybuji o schopnosti vpravit se do věcí a naučit se, co bude potřeba... Proto kandidátům na předsedu pokládám ošoupanou otázku: "Co si myslíte, že můžete nabídnout v PKS jiného oproti ostatním?"

Abych se mohl rozhodnout, jestli nejlepší předseda bude ten, kdo hodně pije, hodně jí, a nebo hodně kouří. :lol:
OFFTOPIC(Jasně, můžu si doplnit, že Honza všem sestaví vzdělávací plán, Blanka sestaví rodokmen a Pavel jim to neprolomitelně zašifruje :mrgreen: ..., ale třeba mi napovíte něco jiného.)
Ahoj, jelikož tvůj příspěvek trochu zavání vymezováním se vůči ostatním kandidátům, nebudu na to reagovat. 🙂 Nekandiduji proti nikomu (není to volba Zeman vs. Drahoš, Babiš vs. Antibabiš apod). Každý máme své silné a slabé stránky jinde a to by měli posoudit volitelé, nikoliv kandidáti. 🙂
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Knezik, Zdenka.Liskova
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 879
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 782 poděkování
Dostal poděkování: 1599 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Milan.Dadourek píše: 02 říj 2019, 11:31 Tak po výměně nějakých mailů jsem došel k tomu, že bych měl zopakovat svoji otázku z grilování na kandidáty na předsedu, páč jsem ji zformuloval tak úžasně, že ji asi nikdo nepochopil... :oops:
Tedy: chtěl jsem upozornit, že předseda má vyšší odpovědnost za vedení jednání KF, jeho průběh a částečně za to, aby to lidi bavilo - proto mě zajímalo, jestli v tom máte nějaký nápad - změnit formát, upravit termín, prostě cokoliv, co by podle vás přispělo k dobrému fungování KF
OFFTOPIC
PS O něco podobného mi šlo u toho PKS - co byste chtěli vnést do počáteční diskuse, na co myslíte, že by se na programu nemělo zapomenout - totiž body do programu samozřejmě může navrhnout každý člen PKS, ovšem předseda má opět o něco vyšší míru odpovědnosti v tomto směru .... ale tím už nechci zdržovat. Však vás to někoho potká v praxi :lol:
Vidím důležitost a potenciál ve větší aktivizaci členů. Piráti jsou stranou, která vzniká odspodu a přijde mi užitečné si jít naproti a konat výjezdní jednání KF v obcích, odkud jsou naši členové a příznivci, abychom se mohli navzájem víc poznat, zjistit odkud kdo pochází, jaké problémy řeší u sebe v obci a dát tím jasně najevo, že si vážíme práce každého našeho člena a příznivce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Knezik, Hana.Hajnova, Milan.Dadourek, Zdenka.Liskova
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Pavel.Knezik
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 477
Registrován: 08 lis 2018, 06:37
Profese: IT Administrator
Bydliště: Pelhřimov
Dal poděkování: 581 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Pavel.Knezik »

"Co si myslíte, že můžete nabídnout v PKS jiného oproti ostatním?"
Jestli mohu, tak tu otazku chapu trosku jinak. Ne jako vymezovani, ale neco kvalitativne vlastniho co doplni
ty ruznorode lidicky co se dostanou do predsednictva.

Proto rad odpovim.

Myslim si ze ja budu doplnovat ostatni cleny predsednictva v dlouholetych zkusenostech z technickeho oboru.
(a nevadi mi vzit do ruky zbijecku)

A ted na sebe prasknu par veci ktery moc nesirim ;).

Jsem dlouholety akvaristicky nadsenec ktery je vasnivy chovatel trpaslicich krevet. (ne nejsou na jidlo)
Plus nejaky cas jsem hral poker a pomahal hracum s nastavenim mysli a produktivitou ;).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Blanka.Lednicka, Zdenka.Liskova
Uživatelský avatar
Pavel.Knezik
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 477
Registrován: 08 lis 2018, 06:37
Profese: IT Administrator
Bydliště: Pelhřimov
Dal poděkování: 581 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Pavel.Knezik »

Tedy: chtěl jsem upozornit, že předseda má vyšší odpovědnost za vedení jednání KF, jeho průběh a částečně za to, aby to lidi bavilo - proto mě zajímalo, jestli v tom máte nějaký nápad - změnit formát, upravit termín, prostě cokoliv, co by podle vás přispělo k dobrému fungování KF
Tady si me vazne dostal. Ja prepnul do legislativni roviny a zacal premyslet jak ty procesy zmenit a jak je to s ohledem na stanovy a jednaci rad atd.
a co se da vylepsit.

Ale ted uz tu otazku chapu.

Kdyz jsem vstupoval k piratum tak me zaskocila pavucina legislativnich nastaveni, ktery jsem uprime nepredpokladal.
Rikal jsem si, ze to nemuze byt preci slozitejsi nez u dobrovolnych hasicu. A k memu prekvapeni bylo a je.

Je mi jasne ze to ma sve opodstatneni. Pokud, ale clovek nema moc silu a motivaci tim se prokousavat tak ho to odradi.
A to mam potvrzene i z vnejsich zdroju. Dostavam odpoved: "jasny ale na me je to moc slozite"

Je to asi o duvere a trosku to tem lidem usnadnit. Proto bych rad do budoucna poradal nejake workshopy, ktere by vnesli svetlo do legislativy piratu.
(jak ridit schuze, jak hlasovat, co kdy jak kde se registrovat a na co davat pozor)
Clenove co jsou u piratu dlouho to maj v malicku, ale novacci? Nemyslim si.
Informace by se meli sirit ozdhora dolu ale i nahoru.

Poslouchat, naslouchat. Nemluvit k lidem ale s lidmi.

Pro me naprosto desive jsou zkratky, moje technicka mysl si pod tim nedokaze nic predstavit a budu tedy vzdy brojit proti zkratkam.

Nebo kdyz na schuzi sedi novacci a nekdo rekne: Budeme postupovat podle organizacniho radu. (pro nas znale asi normal, jak to ale berou oni?)

Dobre to ted rekl Šídlo v pondeli, schuze by nemeli pripominat schuze SVJ. A to at na foru nebo nazivo.

Tak jsem asi odpovedel neodpovedel ;)

Dodam jen:

Vize bez akce je snenim, akce bez vize je nocni murou.

edit://
Ted me doslo pokud musime na legislativu poradat skoleni mozna by bylo opravdu zahodno pozastavit se nad tim jak je to nastavene
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Ivan.Muzik, Zdenka.Liskova
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Vážení,

zde je nahrávka grilování kandidátů 1.10
Klikni, nemusíš stahovat, lze pustit přímo.

Samotné grilování začíná v 6:30 minutě představením kandidátů. (Zkusím napsat stručný obsah.)

Jediným kandidátem, kterému se nepodařilo se připojit je @Jakub.Smid a tak si Jakube projdi nahrávku, zápis a odpověz na otázky zde písemně.

Dnes se pokusíme to dát na YouTube kraje. A budeme vás informovat.

Prosím všechny kandidáty, aby dodali závěrečné řeči. Rozprava dále běží. Zítra započne volba lídra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Jan.Brizdala, Blanka.Lednicka
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“