KF LBK 11/2019 Koalice pro volby do krajského zastupitelstva 2020 - ROZPRAVA

Moderátoři: Předsedající, Odbor LbK - administrativni, PKS Liberecký kraj, KoKS Liberecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Administrativní odbor
Příspěvky: 900
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: Scrum Master
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 952 poděkování
Dostal poděkování: 823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF LBK 11/2019 Koalice pro volby do krajského zastupitelstva 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Vážení Piráti a naši příznivci,

zakládám tuto rozpravu, abychom se pobavili o tom, zda je pro nás výhodné vytvořit pro volby do kraje koaliční kandidátku, či nikoliv.
Na Zasedání krajského fóra v Jablonci nad Nisou, 28.9.2019, představili Josef Šedlbauer (Zelení) a Štěpán Matek (KDU-ČSL) svoji vizi koaliční kandidátky pro volby do kraje.
Pro úplnost uvádím, že reakce na možnost umístění lidí/odborníků ze zmíněných stran na naši/pirátskou kandidátku byla negativní.

edit 191008

Rozprava se týká následujících usnesení:
1) KF schvaluje jednání o volební koalici do krajských voleb 2020 ve složení Piráti – Zelení – KDU-ČSL
2) KF schvaluje jednání o volební koalici do krajských voleb 2020 ve složení Piráti – Zelení
3) KF schvaluje samostatnou kandidátní listinu Pirátů do krajských voleb 2020, kandidátka bude složena výhradně ze členů a příznivců Pirátů.

Lhůta pro navrhování o koalici je do 15. 10. 2019 21:00.
Čas na rozmyšlenou do 17. 10. 21:00
Rozhodující hlasování od 20. - 24. 10. 2019 9:00.


edit 191009 (O. Kolek)

Rozprava o koalici ve volbách v r. 2016 (tehdy šlo o koalici se Zelenými a Změnou).
Volební řád České pirátské strany

"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: KF LBK 11/2019 Koalice pro volby do krajského zastupitelstva 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od Martin.Rejman »

Helčo, děkuji za založení diskuse. Existuje tedy konkrétní návrh, o kterém jednáme (a následně budeme hlasovat) ?

Pokud nikoliv, prosím někoho z PKS o doplnění návrhů v rozpravě. Rovněž bychom se asi měli usnést na tom, jak se bude vyjadřovat podpora jednotlivým návrhům ... nebo jestli se bude na závěr hlasovat o všech návrzích, které budou vzneseny (udělal bych to tak, že návrhy budou samostatné příspěvky, které lze podpořit palcem). Případně díky za upřesnění procedury např. Honzou Tempelem :-)
Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: KF LBK 11/2019 Koalice pro volby do krajského zastupitelstva 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od Martin.Rejman »

Podávám tedy (asi zřejmý) návrh usnesení:
Do krajských voleb v roce 2020 budou Piráti kandidovat samostatně, kandidátky bude složena výhradně ze členů a příznivců Pirátů.
Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Administrativní odbor
Příspěvky: 900
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: Scrum Master
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 952 poděkování
Dostal poděkování: 823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 11/2019 Koalice pro volby do krajského zastupitelstva 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Jinou nabídku koaliční spolupráce jsme nedostali ani neučinili, nebo? @Ondrej.Kolek

"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF LBK 11/2019 Koalice pro volby do krajského zastupitelstva 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jen bych doplnil, že není negativní umístění odborníků na naši kandidátku, jen sklidilo negativní ohlas koalice v konfiguraci Piráti+Zelení+KDU. O něco méně negativně Piráti+Zelení. A dokonce zazněly návrhy na Piráti + odborníci odjinud, ale na nekoaliční kandidátce.

Osobně jsem pro poslední zvolenou verzi, kterou považuji za nejlepší pro růst potenciálu strany a jejich členů. Stručně: lépe v koalici sami za sebe než v "páce" koalice u vlády. Příkladů vydírání takovou koalicí máme hned celou řadu od Prahy až po pohraničí. Pak Piráti přihlížejí zcela nepirátským aktivitám za příliš vysokou cenu.

Pokud někdo má chuť na delší verzi. Můžu později více rozepsat :-)

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 11/2019 Koalice pro volby do krajského zastupitelstva 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Ahoj,
už jsem to řekla na KF v Jablonci, mně ten nápad proti srsti nebyl, spíš naopak. Mohu mít výhrady ke KDUČSL, nicméně musím uznat, že mé výhrady k nim jsou na krajské úrovni poměrně bezpředmětné. K zeleným výhrady nemám nějak zásadní, dva z nich znám z dřívějška osobně (J. Šedlbauer a J. Baxa) - a nemám důvod za ně nedat politickou ruku do ohně. :-)

Osobně se mi nabídka koalice líbí i proto, že patřím v tomhle trochu ke skeptikům. Nemyslím si, že bez nějaké nadlidské snahy dosáhneme v tomhle kraji jen tak na 15 procent. Osobně se spíš bojím opaku. Starostové dostanou lehce přes čtyřicet (snad lehce!) a my se s tím zbytkem popereme o zbytky. Tohle nejsou parlamentní průzkumy. Ráda bych se pletla, nicméně já už něco podobného jednou viděla (a poté, co jsem se přestěhovala, mám to štěstí to sledovat naštěstí už jen z povzdálí). Cestou, jak se tomu postavit, by mohla být kvalitně postavená koalice (založená na dobrém programu a kvalitních lidech). Nemusela, mohla. Ono i po té koaliční cestě je třeba vyřešit několik otázek, na kterých to může shořet - i v mých očích. Jen bych to hned nezavírala.

Neříkám, že jinak to nejde. Určitě jde. A jo - asi bychom to zvládli i sami, pokud nemáme personální nouzi o kandidáty. Rovnou ale říkám, ne jen tak nějaké kandidáty. O ty, kteří se o problematiku kraje zajímají a chtějí na té úrovni něco dokázat. Tah na branku mě zatím od nikoho z nás nezasáhl, nicméně to neznamená, že není. Dost možná mě jen míjí! Ve vláknu k primárkám jsou ale reakce poměrně chladné (a to i od toho, o kterém se na zulipu spekuluje jako o lídru), nemám z čeho jiného vycházet.

Občas se prostě bojím (a na KF to na mě občas tak subjektivně působilo), abychom tu pirátskou značku nechránili i před dobrými (nebo minimálně nadějnými) nápady. Tolik asi zatím za mě.

PS: A @Vaclav.Zidek, až najdeš čas, rozepiš se i tu. Já se v tom na té nejmenované sociální síti nějak ztratila... :-)
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Uživatelský avatar
Zbynek.Miklik
Krajský zastupitel
Příspěvky: 59
Registrován: 13 bře 2018, 12:37
Profese: poradce, školitel - veřejné zakázky
Bydliště: Turnov
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 178 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 11/2019 Koalice pro volby do krajského zastupitelstva 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od Zbynek.Miklik »

Ahoj,
nápad na koalici se Zelými se mi líbí. Vidím několik témat se kterými bychom jednak zasáhli voliče a zároveň (což je pro mně ještě důležitější) prostě dávají smysl a chybí.
Vidím jako vhodné dvě varianty:
1. Piráti + odborníci
2. Piráti + Zelení

Důležitý by byl v případě č. 2 název koalice, který by musel odrážet hlavní roli Pirátů.

Spolupráce s KDU se mi nelíbí z více důvodů. Nevidím tam takový programový průnik. Některé konzervativní postoje a zásady KDU na celorepublikové úrovni jsou myslím pro Piráty nepřijatelné (alespoň pro mne určitě).
Na místní úrovni jsem se setkal s lidmi, kteří mně nepřesvědčili a v komunálních volbách v Turnově získali KDU něco málo přes 2% hlasů.

K tématu, které představil pan Šedlbauer a k jeho osobě. Nakládání s vodou je vhodné jako jedno z hlavních témat nikoli ale to jediné hlavní, protože v tom případě "zezelenáme moc" :) a naše značka bude příliš potlačena.
K osobě pana Šedlbauera nemám výhrady. Připadá mi jako odborník a vhodná osoba v rámci koaliční spolupráce (první dojem).

Toliko za mne :).
Uživatelský avatar
Petr.Jenik
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 143
Registrován: 25 říj 2014, 08:27
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 259 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 11/2019 Koalice pro volby do krajského zastupitelstva 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od Petr.Jenik »

Ahoj všem,
jsem proti uzavírání předvolební koalice. Nevěstí to nic dobrého.
ad KDU: neumím si představit, jak bych vysvětlil homosexuálním kamarádům a voličům, jak se spojuji s někým, kdo je posílá do pekla za to, že mají rádi toho, koho mají rádi. Přínos "značky" KDU vnímám spíše jako zápor a nikoli klad.
ad Zelení: nerad bych abychom dopadli jako v Mostě. Propůjčíme jim značku Pirátů, pojedeme společnou kampaň a oni naoplátku pojedou "kroužkovací" kampaň a spláčeme nad výdělkem. Navíc ani ten přínos nevidím nijak závratný. Ba naopak bychom si mohli uškodit. Jak se navíc ukazuje v České Lípě, kde vznikla podobná společná kandidátka (Živá Lípa - bez účasti Pïrátů), tak po volbách (ač to navenek nevypadá), jedou všichni sami na sebe a obávám se tak, že by se nám to mohlo hodně vymstít.
Nikol.Geltnerova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 16
Registrován: 11 zář 2019, 18:13
Profese: Účetní
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: KF LBK 11/2019 Koalice pro volby do krajského zastupitelstva 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od Nikol.Geltnerova »

Ahoj. Ztotožňuji se s většinou. Nebude pro nás přínosem mít na kandidátce lidi z jiných stran.
Co vím, tak to nedělalo dobrotu a třeba na obci jsem tuto zkušenost viděla na vlastní oči. Myslím, že se tím ukáže, co piráti umí, když do toho půjdou sami za sebe. Věřte, že to není až tak těžké zvládnout tuto roli.
Lukas.Vondrak
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 5
Registrován: 25 lis 2018, 18:42
Profese: Strojař
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: KF LBK 11/2019 Koalice pro volby do krajského zastupitelstva 2020 - ROZPRAVA

Příspěvek od Lukas.Vondrak »

Okénko "Podržtašky"
Ahoj, včera jsem byl na "mamblu" a docela jsem se nestačil divit. Já jako spíše dobrovolník než člen, co by měl právo něco říkat, musím reagovat na návrhy nějaké "Koaly" s SZ potažmo KDU. Včera jsem byl, mimo jiné, rozdávat guláš v LBC, což je vlastně perm.kampaň... Byl jsem u kampaně do PS, komunálky vJBC a EP...vždy pod Piráty. Nechápu proč by neměla mít strana svoji kandidátku na Krajdy! Včera, co jsem poslouchal Tomáše Martínka, tak mu musím dát za pravdu. Na nějakou koalu se nám, podle mě, voliči i dobrovolníci můžou vykvajznout. Argument,že potřebujeme někoho kdo "to umí " kdo ví kam se tam chodí čůrat, je blbost. Taky se sháněli do voleb PS lidi co "to umí" co tam byli? Ne. Já myslel, že Piráti, tam nebo tam,to jdou ohlídat ne? A ne vemte někoho, kdo ví, jak se to dělá. Vršek kandidátky přece nebudou žádný "lamy". Co nevím, se zeptám. Co neumím, se naučím. Já,jako prostý nosič vody, jsem za pirátskou kandidátku. Kampaň pro KDU se mi dělat nechce....a myslím, že nebudu sám. Okénko Podržtašky končí :)
Btw: sorry za hrubky, jsem strojař ne učitel češtiny.
Držte (prosím) kurz!!
Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“