RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Republikovy vybor, Jednatele

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Zamčeno
Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3335 poděkování
Dostal poděkování: 2912 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 30 zář 2019, 21:16

Pro jistotu žádám o přidání možnosti:
xOFFTOPICpořadí změní předsedající) požádání celostátního fóra o projednání projednávaného rozhodnutí v referendu
OFFTOPIC§ 8 Rozhodující hlasování při usnášení
(1) V rozhodujícím hlasování republikový výbor vybere jednu z následujících možností:

a) schválení jednoho nebo více nevylučujících se návrhů některého návrhu usnesení ve znění po skončení rozpravy, nebo ve kterém předsedající návrh poprvé zaznamenal, pokud o to kdokoliv do ukončení rozpravy požádá,
b) ukončení projednávání návrhů usnesení bez schválení usnesení, i když předsedající takový návrh postupu nezaznamenal,
c) předložení rozhodnutí celostátnímu fóru k projednání, nebo požádání celostátního fóra o projednání projednávaného rozhodnutí v referendu, pokud o to kdokoliv do ukončení rozpravy požádá,
d) odročení na jiný čas, nebo jiný návrh postupu, který předsedající zaznamenal.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27426 poděkování
Dostal poděkování: 20598 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 30 zář 2019, 21:37

V referendu, předložíme CF všechny navržené možné změny a nenecháme jim možnost je změnit?

Navrhuji tedy také možnost
y) předložení rozhodnutí celostátnímu fóru k projednání
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Petr.Tkadlec
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Daniel.Halamicek
Republikový výbor
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 98 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování

Příspěvek od Daniel.Halamicek » 30 zář 2019, 23:34

Vážení spolučlenové RV. Jak jistě víte, tento čtvrtek se má konat pravidelný RV konferenční hovor. Proto bych vás rád požádal, zda-li byste oproti běžné praxi mohli se vynasnažit zúčastnit se ho v co nejhojnějším, ideálně plném, počtu. Třeba se nám podaří malý zázrak v podobě nalezení konsenzu a vyhneme se dalším procesním patáliím a pomalu nekonečné debatě nad touto přetahovanou o velikost dílu jednoho společného finančního koláče.
Děkuji a protože věřím, že moji výzvu většina z vás vyslyší, navrhuji, abychom se ve čtvrtek svolali postaru na Mumble, neb Jitchi v takovém počtu má velkou pravděpodobnost zhroucení :-)
Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 01 říj 2019, 00:38

Já bohužel ve čtvrtek nemůžu, ale již nyní můžu říct, že podpořím návrh RP.

Marek.Necada
Jednatel republikového výboru
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8748 poděkování
Dostal poděkování: 5952 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 01 říj 2019, 06:49

Ve všech současných zaznamenaných návrzích jsem provedl nahrazení s/§ 3/§ 2/g, neboť odkaz na (nyní zrušený) § 3 byl zjevně špatně. Děkuji Petru Viletovi za upozornění.
Vojtech.Pikal píše:
30 zář 2019, 21:02
Jo, jsem vůl, 65.
Tak to by zase šlo.

Zaznamenávám návrhy na zařazení možností odkázání věci CF v běžném jednání a v referendu.

Hlasování zahájeno
jednatel dětského parlamentu Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 01 říj 2019, 08:57

Sarka.Altmanova píše:
30 zář 2019, 14:36
Milý Republikový výbore,

jak již Jakub avizovat výše, byl dnes na RP hlasován návrh na změnu rozpočtových pravidel, jehož výsledek předkládám po dohodě s RP a Martinem Šmídou (který byl dnes jako zástupce RV na jednání RP přítomen) ještě před schválením zápisu z RP - odkaz na schválený zápis sem doplním jakmile to bude možné.
Republikové předsednictvo
  • rozhoduje (na základě čl. 10 odst. 2 písm. g) stanov), že návrh změny rozpočtových pravidel projednávaný Republikovým výborem pod sp. zn. RV 44/2019 musí být usnesen většinou všech členů Republikového výboru,
  • předkládá, Republikovému výboru návrh na změnu rozpočtových pravidel v příloze, který nepředpokládá podstatné snížení rozpočtu žádného krajského sdružení, neobsahuje disproporce a navyšuje celkový objem prostředků pro krajská sdružení na úkor centrály, který je současně rozpočtově zodpovědný.
  • tato změna nabývá účinnosti 1.1.2020
Návrh byl přijat.
Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Jakub Michálek, Radek Holomčík, Mikuláš Peksa
Marku a kde je tato možnost, pro kterou jsem chtěl hlasovat?

Marek.Necada
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 01 říj 2019, 09:02

To je nový návrh usnesení, předložený po uplynutí doby pro navrhování, pročež jsem jej nemohl zařadit do současného hlasování. Pokud pro něj chceš hlasovat, hlasuj pro prodloužení doby navrhování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 01 říj 2019, 09:07

Marek.Necada píše:
01 říj 2019, 09:02
To je nový návrh usnesení, předložený po uplynutí doby pro navrhování, pročež jsem jej nemohl zařadit do současného hlasování. Pokud pro něj chceš hlasovat, hlasuj pro prodloužení doby navrhování.
Jejda, už to vidím, ty si tu dobu pro navrhování prodloužil jen o tři dny a mě to nějak nedošlo. Jsem žil v domnění, že jde o týden... :-) Tak já tam teda jdu ty hlasy nějak nasázet.

EDIT: A když nám to RP takto uložilo, tak nevyplývá z toho teď, že to budeme muset projednat tak jako tak?

Marek.Necada
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 01 říj 2019, 09:28

Petr.Tkadlec píše:
01 říj 2019, 09:07
EDIT: A když nám to RP takto uložilo, tak nevyplývá z toho teď, že to budeme muset projednat tak jako tak?
Vyplývá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Daniel.Halamicek
Republikový výbor
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 98 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování

Příspěvek od Daniel.Halamicek » 01 říj 2019, 12:52

Tak ani malé zázraky se nedějí každý den a již po odhlasování třetiny členů RV je jasné, že konsensus v této otázce je v nedohlednu a martyrium projednávání a hlasování jedné a téže věci bude pokračovat. Naštěstí opravdu nejednáme o něčem, na čem Pirátská strana by už zítra vstávala a padala.
Má představa, že by se ve čtvrtek večer při Mumble našla konsensuální většina ze všech členů, kteří by se vyslovili pro jeden návrh včetně možnosti podpory nejnovějšího návrhu od RP, a ostatní pak své dosavadní návrhy nebo jejich podporu stáhli, se ukazuje být z říše snů.
Osobně nechápu, co fakticky nedobrého, buď pro vaše kraje nebo pro centrálu, jakožto pirátský celek, vidíte mí milí kolegové, kteří hlasujete nějakým způsobem proti návrhu RP. Nic konkrétního jste tady nevyjádřili, když pominu Jitčin kosmetický návrh úpravy varianty od RP.
Tedy, protože v právě probíhajícím hlasování nemůže vyhrát a tím pádem býti hned do legislativy Pirátů přijata varianta od RP, zvítězit může jen prodloužení projednávání daného tématu a to buď v lepší variantě, že nyní nenajde dostatečnou podporu žádná změna a poté se bude řádně projednávat návrh RP, nebo zvítězí jakákoliv varianta, tím pádem se stane součástí legislativy, ale v podstatě hned ve stejném čase, co tato nová legislativa nabude platnosti, se začne projednávat její změna v podobě návrhu RP.
Vážení a milí kolegové, toto prestiži RV ve straně rozhodně nepřidá.
Že v této chvíli plně podporuji podobu změny navrženou RP je z mého textu, myslím, zřejmé a mé hlasování pro variantu 6 je zcela jasné. Bohužel musím zvažovat, coby zastánce změny rozpočtového rozdělení státního příspěvku i variantu 2, která má solidní naději na výhru. Jako bych neměl a neviděl v Pirátské straně dost jiných problémů k promýšlení, pro které se mi tímto krátí vymezený čas. :roll:
Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"

Zamčeno

Zpět na „Republikový výbor“