KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas.Zmuda
Krajský zastupitel
Příspěvky: 394
Registrován: 14 srp 2013, 09:50
Profese: zastupitel, projektový manažer
Bydliště: Jinočany
Dal poděkování: 398 poděkování
Dostal poděkování: 566 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Tomas.Zmuda »

Milan.Krch píše: 24 zář 2019, 11:57 já bych se zeptal všech kandidátů (jak na lídra tak na čelo), co by udělali "jinak" s SčK? (za předpokladu, že se dostaneme do koalice a vedení SčK) než poslední a předposlední vedení SčK.

Myšleno "jinak" = změna Piráti, co vlastně nabízejí?
1. Zlepšit politickou kulturu, spolupráce koalice bez urážení opozice a házení klacků pod nohy. Myslím, že není nutné, když opoziční zastupitel nebo zastupitel obce žádal o informaci pomocí zákona 106.
2. Nechal bych prověřit podezřelé DPP smlouvy, trafiky, analýzu potřebných míst a poté případně vyvodit důsledky (trestní oznámení atp).
3. Zabývat se dopravou na území SčK ve smyslu passportu vytížených komunikací zlepšení komunikace s KSÚS a obcemi, návaznosti, dostupnosti pro obyvatele. Vytvoření portálu na úrovni opravujeme.to, kde by jak občané, tak i obce nalezly informace o plánovaných opravách a stavbách.

Dalibor.Zahora píše: 24 zář 2019, 19:41 Otázka pro všechny kandidáty:

Po volbách může nastat situace, kdy budou karty rozdány následujicím způsobem
A) možná koalice ODS/STAN/Trikolora + Piráti
B) možná koalice ANO/ČSSD/KSČM/SPD + Piráti
Jiná koalice nebude realná, jaké by bylo vaše rozhodonutí jako zastupitele. Kterou koalici byste preferovali (třeba i nepřímou podporou) nebo byste volili opozici, bez možnosti ovlivňovat na kraji něco podstatného?
Obě varianty jsou děsivé, v prvním případě STAN bez problémů, ODS má problém se starými strukturami a lobbismem, ale u obou záleží na konkrétních lidech. Trikolora doufám, že se nedostane, ale i kdyby, tak záleží opět na lidech. Ale svým způsobem je to SPD s vlídnější tváří, nicméně nemohl bych být v koalici s někým, kdo je tvrdý euroskeptik, prorusky orientovaný, má sklony k extrémismu, fabulacím a ovlivňování společnosti pomocí strachu.
Druhá varianta je úplně mimo, kde bych odmítl koalici a soustředil se na pečlivou opoziční práci. Ani ze strany zmíněných stran si nemyslím, že by měli zájem s námi spolupracovat. Byl by to podraz jak na naše voliče, tak i z jejich strany na jejich voliče.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zmuda za příspěvek:
Milan.Krch


:arrow: zastupitel Středočeského kraje
:arrow: uvolněný předseda Komise pro ICT a digitalizaci
:arrow: místopředseda Výboru pro zdravotnictví
:arrow: člen RT informatika
:arrow: vedoucí KET IT a chytrý kraj SčK
Pirátský profil
tel: 607 258 445
https://zmuda.cz

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Petra.Smutna »

Ahoj, máme 29. 9., tedy den před zahájením volby, a já stále nevím, zda jsem splnila všechny podmínky kandidatury.
Profil na lide.pirati.cz již mám díky pomocí Klarky hotový, ale, zda jsem v Pice podepsala skutečně všechny vyžadován dokumenty, to nedokážu od počítače ověřit a nedostala jsem k tomu žádnou odpověď.
Myslíte, že byste mohli v úvodním příspěvků zkompletovat, kdo co dosud nedodal? Dekuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 2):
Simona.Luftova, Roman.Moravek
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Se zítřejší půlnoci končí doba pro navrhování lídra a čela kandidátky. Doba pro navrhování lídra bude ukončena a v pátek zahájeno hlasování, ale dobu pro navrhování kandidátů na čelo kandidátky (2 - 11. místo) prodlužuji do 7.10 23:59. Jak bylo avizováno v původním příspěvku, tak hlasování o čele kandidátky proběhne až po skončení hlasování o lídrovi. Tudíž ještě týden může doba pro navrhování bez problémů běžet. Na začátku týdne shrnu, komu chybí splněné podmínky kandidatury.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Marek.Rebicek, Jiri.Snizek, Milan.Zeleny, Petra.Smutna, Jan.Korbel

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Adela.Sipova
Senátor
Příspěvky: 47
Registrován: 15 kvě 2018, 18:09
Profese: Pŕavnička
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Adela.Sipova »

Tomas.Zmuda píše: 27 zář 2019, 10:15
Milan.Krch píše: 24 zář 2019, 11:57 já bych se zeptal všech kandidátů (jak na lídra tak na čelo), co by udělali "jinak" s SčK? (za předpokladu, že se dostaneme do koalice a vedení SčK) než poslední a předposlední vedení SčK.

Myšleno "jinak" = změna Piráti, co vlastně nabízejí?
Za mě by to bylo rozhodně snaha o co možná nejotevřenější a nejtransparentnější úřad. Také snaha o to, aby občané kraje lépe věděli, co kraj řeší a jaký to má na jejich život dopad, protože dnešní občan si středočeský kraj spojuje jen s korupcí u velkých zakázek a katastrofálním stavem silnic. Pak také snaha o podnícení větší a lepší spolupráce obcí uvnitř kraje, tak aby se lidem v kraji žilo lépe.

1. Zlepšit politickou kulturu, spolupráce koalice bez urážení opozice a házení klacků pod nohy. Myslím, že není nutné, když opoziční zastupitel nebo zastupitel obce žádal o informaci pomocí zákona 106.
2. Nechal bych prověřit podezřelé DPP smlouvy, trafiky, analýzu potřebných míst a poté případně vyvodit důsledky (trestní oznámení atp).
3. Zabývat se dopravou na území SčK ve smyslu passportu vytížených komunikací zlepšení komunikace s KSÚS a obcemi, návaznosti, dostupnosti pro obyvatele. Vytvoření portálu na úrovni opravujeme.to, kde by jak občané, tak i obce nalezly informace o plánovaných opravách a stavbách.

Dalibor.Zahora píše: 24 zář 2019, 19:41 Otázka pro všechny kandidáty:

Po volbách může nastat situace, kdy budou karty rozdány následujicím způsobem
A) možná koalice ODS/STAN/Trikolora + Piráti
B) možná koalice ANO/ČSSD/KSČM/SPD + Piráti
Jiná koalice nebude realná, jaké by bylo vaše rozhodnutí jako zastupitele. Kterou koalici byste preferovali (třeba i nepřímou podporou) nebo byste volili opozici, bez možnosti ovlivňovat na kraji něco podstatného?
Za mě asi spíše A), ale stále doufám, že variant může být více a to i bez Trikolory nebo SPD(z čeho vyplývá, že jsou možné jen varianty A a B?, já to nevím). U Trikolory se chci vyjádřit podrobněji. Klause jr. i sr. mám ráda jako osinu ..v oku. Zatím nevím moc s čím přijdou, i když si to samozřejmě umím představit. Sice mají jakýsi program, ale je zatím ve struktuře ("léčení příčin apod."), takže vůbec nevím, jaké by byly jejich priority při výkonu funkce, na které oblasti by se chtěli zaměřit apod, jaký by to mělo dopad na kraji. Jak to vypadá, když se utvoří jakás takás koalice, kde straší jeden zastupitel za SPD vidíme např. v Kladně. Koalici to velice oslabuje v krizových chvílích. samostatně tento zastupitel v koalici nezmůže nic, ostatní z koalice dokážou zvedat a někdy i realizovat některé své cíle, i když za cenu neustálých útoků od opozice. Je to asi hodně vysilující, ale za mě je to lepší varianta, než kdyby vládli lidé z opozice. Bohužel to takto někdy je. A vždycky záleží na konkrétních osobnostech a dojednaných dohodách. Asi totiž nikdy nenastane situace, že by rozvržení sil bylo lepší, bez rizika, že se piráti nějak ušpiní v koalici s populisty. A prospěcháři jsou podle ve všech stranách, o tom vůbec nepochybuju. A být v opozici je možné vždy.

Obě varianty jsou děsivé, v prvním případě STAN bez problémů, ODS má problém se starými strukturami a lobbismem, ale u obou záleží na konkrétních lidech. Trikolora doufám, že se nedostane, ale i kdyby, tak záleží opět na lidech. Ale svým způsobem je to SPD s vlídnější tváří, nicméně nemohl bych být v koalici s někým, kdo je tvrdý euroskeptik, prorusky orientovaný, má sklony k extrémismu, fabulacím a ovlivňování společnosti pomocí strachu.
Druhá varianta je úplně mimo, kde bych odmítl koalici a soustředil se na pečlivou opoziční práci. Ani ze strany zmíněných stran si nemyslím, že by měli zájem s námi spolupracovat. Byl by to podraz jak na naše voliče, tak i z jejich strany na jejich voliče.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adela.Sipova za příspěvek:
Jan.Prokop
Uživatelský avatar
Simona.Luftova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 28 led 2018, 22:52
Profese: učitelka na SŠ, koordinátor Erasmus+
Bydliště: Příbram
Dal poděkování: 449 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Simona.Luftova »

Dalibor.Zahora píše: 24 zář 2019, 19:41 Otázka pro všechny kandidáty:

Po volbách může nastat situace, kdy budou karty rozdány následujicím způsobem
A) možná koalice ODS/STAN/Trikolora + Piráti
B) možná koalice ANO/ČSSD/KSČM/SPD + Piráti
Jiná koalice nebude realná, jaké by bylo vaše rozhodonutí jako zastupitele. Kterou koalici byste preferovali (třeba i nepřímou podporou) nebo byste volili opozici, bez možnosti ovlivňovat na kraji něco podstatného?

Samozřejmě mohou nastat i jiné varianty, ale jde mi záměrně navodit nějaký model, při kterém nemusí být rozhodování jednoduché.

------------pod čarou------------
Během diskuze v PICE. zazněla od většiny výrazné vymezení s kým ne. Takhle od stolu se to říká celkem snadno, horší je to když vybírate mezi dvěma blbými řešeními.
Druhý postřeh z diskuze - přišlo mi většina kandidátů trpí rozšířeným syndromem "pražské pravicové kavárny", kdy je do politické aktivity probudil až nástup Babiše a Zemana. Předtím je stav politiky tolik neaktivizoval. Přišlo mi, že málo vidím reflexi toho, co vyneslo Babiše se Zemanem k moci, předchozí stav politiky a především sociální problémy téměř poloviny obyvatel (od exekucí po špatně placenou práci). Chápu, že možnosti kraje jsou v těchto oblastech omezéné, ale přehlížení těchto příčin i v naší krajské politice nemůže vést k dobrým výsledkům. Z toho důvodu budu zřejmě silně selektivní při výběru komu dát hlas.

Souhlasím, že výše zmíněné varianty nemusí být jediné, těch kombinací může být nakonec několik. Všechno bude záležet na tom kolik získáme mandátů a jaký bude náš koaliční potenciál. Nechtěla bych být v koalici, kde bychom měli menšinu a neměli možnost prosazovat náš program. Vidím to v Příbrami, kde jsou 3 strany v Radě, ale dvě z těchto stran mají jen po jednom radním a nic neprosadí, většinové ANO je naprosto převálcuje. Nechci abychom se ocitli ve stejné situaci, kdy by Piráti byli jen do počtu, to je lepší být v konstruktivní opozici.

Určitě bych nepodpořila variantu B). Nemohla bych být v koalici s SPD, komunisty, či ANO. U varianty A) by mi nejvíc vadila Trikolora, nevím jak bychom s nimi mohli najít programovou shodu. U stran jako je ODS a ČSSD by záleželo na případném personálním zastoupení.

Koment k pod čarou ...
Máš pravdu v tom, že politická situace se v posledních letech opravdu tak vyhrotila, že mnoha lidem už to nebylo a není jedno, začali být víc politicky aktivní a to je dobře. Lepší teď než nikdy. Zapojuje se i víc mladých lidí, což je super. Nemyslím si, že ti co zde kandidují by si neuvědomovali co stojí za vzestupem Babiše a spol.,i když všichni žijeme v nějaké té své sociální bublině. ;)

Co se týče těch sociálních problémů, souhlasím s tebou, že tyto věci se nedají ignorovat. Je důležité, aby se sociální a socio-ekonomické otázky řešili na všech úrovních, legislativně, prakticky a v součinnosti, tak jak je to na každé úrovni možné. Základ je kvalitní vzdělávání, které bude odpovídat požadavkům dnešní doby. Na školách musí být kvalitní kariérní a výchovný poradci, kteří umí dětem a mladým lidem opravdu poradit a podpořit je, hlavně v případech, kdy v tom selhává rodina. Zde se může angažovat obec i kraj, např. jako v Příbrami, kde školy dostanou finanční dotace na odborníky (psycholog, speciální pedagog, vedoucí kroužků, apod.), kteří mají pomáhat dětem a pomoc učitelům. Je také důležité, aby se opravdu nastartovalo nové financování škol (uvidíme jak to v lednu dopadne, kolik peněz Kraj nakonec pošle). Doteď si většina odborných škol držela každého studenta, bez ohledu jestli měl perspektivu školu dokončit, jen aby měli dost peněz.
Další prioritou by mělo být bydlení pro sociálně slabší. Děti by neměly vyrůstat na ubytovnách. Obce třeba i společně s krajem by měli podpořit výstavbu obecných bytů za přijatelnou cenu. Těch věcí je určitě víc. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Luftova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Prokop, Jana.Skopalikova, Roman.Moravek
Adela.Sipova
Senátor
Příspěvky: 47
Registrován: 15 kvě 2018, 18:09
Profese: Pŕavnička
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Adela.Sipova »

Milan.Zeleny píše: 19 zář 2019, 20:37 Ahoj všichni,

Měl bych pár otázek zejména pro reg. příznivce, kteří se rozhodli kandidovat do čela.

Jak se stavíte k legalizaci konopí v ČR?

Jaký máte názor na stejnopohlavní sňatky a celkově na LGBT komunitu?

Jak hodnotíte vstup Pirátských euro-poslanců do frakce Zelení/ Evropská svobodná aliance?

Předem děkuji.
ad a) nemám s tím zásadní problém. Na úrovní kraje je tato otázka irelevantní.
ad b) nemám s tím zásadní problém. Na úrovní kraje je tato otázka irelevantní.
ad c) Velmi pozitivně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adela.Sipova za příspěvek:
Jan.Prokop
Uživatelský avatar
petrchalus
Krajský zastupitel
Příspěvky: 136
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 243 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od petrchalus »

Ahoj,

prošel jsme si nezodpovězené otázky, a snažil se reagovat na všechny aktuální a podstatné, pokud jsme něco vynechal, kdykoli se zaptejte, a hodně štěstí všem kandidátům přeju.

Petr

Dalibor.Zahora píše: 29 srp 2019, 23:20 Otázka na čelo kandidátky tedy zní - souzníte s touto představou nebo ne?
ANO
Lenka.Kozlova píše: 30 srp 2019, 12:42 2/Budete se ucházet o jiné místo na kandidátce v případě, že nebudete zvoleni na čelo (lídra)?
ANO
S kterým tématem do voleb půjdete? Jaké v tom oboru vnímáte tři největší problémy?
Mým tématem je dlouhodobě oblast školství a sociální témata.
Hlavní problémy jsem popsal např. v chystaném článku do Pirátských listů https://docs.google.com/document/d/1cxo ... 7TgD4/edit

Kolik času chceš věnovat kampani?
Online několik hodin denně, pak fyzicky odpoledne a víkendy, i vybrané celé všední dny, dle plánu volební kampaně.
Milan.Zeleny píše: 19 zář 2019, 20:37 Jak se stavíte k legalizaci konopí v ČR?
Jsem pro a účastním se Million Marihuana March
Jaký máte názor na stejnopohlavní sňatky a celkově na LGBT komunitu?
Jsem pro a zajímám se o potřeby komunity.
Jak hodnotíte vstup Pirátských euro-poslanců do frakce Zelení/ Evropská svobodná aliance?
Dobré řešení situace po volbách.
Milan.Krch píše: 24 zář 2019, 11:57 prioritní věci, aby kraj byl viditelnou součástí životů středočechů
Kraj bude aktivně realizovat svoje záměry ve prospěch všech obyvatel, které bude i dopředu s nimi komunikovat, a i průběžně budou lidé moci participovat. Například síť poradenských center pro rozvoj lidí v jejich kariéře a dlaším vzdělávání, i v online verzi.
Jan.Korbel píše: 24 zář 2019, 19:53
1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Podporuju Piráty už víc než 7 let
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
Ano, za Piráty
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
Ne
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Jsem pro legalizaci konopí a dekriminilazice uživatelů všech drog.
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Omezit monopolizaci dotacemi malých subjektů, podpořit lokální a komunitní rozměr.
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
Problém je formalismus nástrojů ochrany práv, centralizace, komercionalizace umění.
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
U globálních hráčů internetu, a částečně i u veřejných subjektů vůči občanům.
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Svoboda projevu musí být co nejširší a pro hlídání hranice násilí co nejvíce nezávislé justice.
9. Co si myslíš o imigraci?
Je to přirozený proces po tisíce let, který je přirozeně částečně regulován státy, je to téma záměrně uměle vyvolané některými politiky, kteří ze strachu lidí pak těží hlasy ve volbách.
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
Super, pokud není možné si výsledek koupit.
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Montovna vyspělých ekonomik, nízká úroveň participace lidí na rozhodování o věcech co se jich týkají, podcenění klimatických změn, podfinancované školství.
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
To dělám
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Jsem v KET ke školství
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Ano, mnoho let, a inspiruji další lidi, aby se zajímali o Piráty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi petrchalus za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Milan.Krch
Monika.Kerkova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 13
Registrován: 26 úno 2019, 11:01
Profese: Consultant
Dostal poděkování: 43 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Monika.Kerkova »

Ahoj,

předkládám svoji kandidaturu na čelo (mimo lídra) kandidátky Pirátů pro volby do zastupitelstva Středočeského kraje v roce 2020.

Členkou Pirátů jsem teprve krátce, proto nejprve píši něco o sobě.

Pocházím z Příbrami, ale většinu svého dětství jsem prožila na Dobříši. Nyní žiji v Ohrobci na Praze - západ, kde jsem byla již podruhé zvolena do zastupitelstva obce a v minulém volebním období jsem byla i členkou rady obce (v současnosti již radu vzhledem k počtu zastupitelů nemáme) a finančního výboru.
Již od střední školy mě zajímala oblast financí, což mě vedlo i k výběru střední školy - Bankovní akademie, a.s., kde jsem studovala obor Bankovnictví a pojišťovnictví. Po maturitě jsem se rozhodla pro získání většího přehledu o finančních trzích, a tak jsem si na Vysoké škole báňské v Ostravě vybrala obor Finance. Po získání bakalářského titulu jsem si na Vysoké škole báňské v Ostravě pro své navazující magisterské studium zvolila obor Eurospráva, abych si rozšířila znalosti i v oblasti Evropské unie.
V rámci zlepšení svých jazykových znalostí jsem v rámci studia odjela na studijní pobyt Erasmus do Portugalska, konkrétně do Lisabonu, kde jsem po dobu jednoho semestru studovala na Universidade Nova de Lisboa. Jedním ze studovaných předmětů zde bylo Evropské právo, které mne nakonec asi nejvíce inspirovalo k následnému studiu oboru Eurospráva.
Během mého navazujícího magisterského studia (tj. od listopadu 2011) jsem již začala pracovat na Krajském úřadě Středočeského kraje na pozici Technik pro investiční činnost na Odboru finančním a investic, kde jsem měla na starost kompletní administraci veřejných zakázek zadávaných jak Středočeským krajem, tak i jeho příspěvkovými organizacemi. Tato pozice mi přinesla spoustu zkušeností a znalostí z oblasti zadávání veřejných zakázek.
Po úspěšném dokončení mého studia na Vysoké škole jsem nastoupila u stejné instituce na pozici Projektový a finanční manažer na Odboru regionálního rozvoje (tj. od května 2012). Má zastávaná pozice obnášela zejména kontrolu monitorovacích zpráv a schvalování žádostí o platbu příjemcům globálních grantů v rámci Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost (dále jen OP VK) z pozice Zprostředkujícího subjektu, dále také celkovou administraci globálních grantů v rámci OP VK spočívající v přípravě výzev, přijímání projektových žádostí a jejich následném hodnocení, přípravě výběrových komisí a následném schvalovacím procesu doporučených projektů orgány Středočeského kraje, aj.
Během mého zaměstnání jsem se rozhodla pro studium oboru MPA - Veřejná správa a samospráva krajů, měst a obcí u vzdělávací instituce Ústav práva a právní vědy, o.p.s. v Praze, kterým jsem si prohloubila znalosti v oblasti veřejné správy.
V květnu 2014 jsem nastoupila na Ministerstvo pro Místní rozvoj – Národní orgán pro koordinaci na pozici Metodik pro fondy EU. Díky této pozici jsem získala komplexní znalost Jednotného metodického prostředí pro aktuální programové období 2014-2020, kdy jsem spolupracovala na metodickém nastavení, které mj. zahrnovalo také metodické nastavení v MS2014+.
V roce 2017 jsem krátce pracovala v HiLASE Centre Dolní Břežany (spadající pod Fyzikální ústav AV ČR, v.v.i.), kde
jsem působila jako Administrátor projektu a získala jsem zde cenné zkušenosti v oblasti administrace projektů zejména z národních dotačních titulů.
Od června 2017 do srpna 2019 jsem působila jako Koordinátor evaluace na Magistrátu hl. m. Prahy v Odboru evropských fondů, kde jsem se věnovala především koordinaci evaluací Operačního programu Praha – pól růstu ČR, ale dále také např. zpracováním Výročních zpráv či revizí programu.
Pokud jde o mé zájmy, pak bych zmínila zejména chovatelství psů, myslivost, hudba, filmy a četba.

Na krajské úrovni bych se chtěla primárně věnovat oblasti dotací a regionálního rozvoje, kde nabízím své zkušenosti a přehled v této oblasti.

K položeným otázkám:
Jak se stavíte k tomu, že po případném zvolení (na kraj) se začnete prezentovat i na Twitteru?
Účtem na twitteru zatím nedisponuji, ale přijde mi jako vhodný nástroj vlastní prezentace.

Situace vypadá výhledově tak, že nám může být souzena koalice s pravicovými stranami (zřejmě STAN,ODS).
Hlavní úlohu Pirátů v této možné koalici vidím krom tradičních pirátský témat (transparence, etc.) v tom, že budou muset silně hájit sociální témata a související věci i nerepresivní přístupy a tak podobně. (kontext: varovný příklad brněnské koalice )
Otázka na čelo kandidátky tedy zní - souzníte s touto představou nebo ne?

Koalici mi v tuto chvíli přijde ještě předčasné hodnotit, bude také hodně záležet na programu jednotlivých stran. Každopádně je dle mého názoru takováto koalice asi nejschůdnější.


1/Hlasovali jste o kodexu kandidáta, přes to, že se teprve tvoří kodex, kterému bude tento krajský podléhat?
Ne

2/Budete se ucházet o jiné místo na kandidátce v případě, že nebudete zvoleni na čelo (lídra)?
Ano

3/Souhlasíte s tím, že by měl být ve volbě na čelo upřednostňován ten, kdo neuspěl ve volbě lídra?
Ne

Chcete být od roku 21 poslancem/poslankyní a budete se tedy hlásit i na čelní místa v následujících volbách a věnovat kampani hodně energie?
Ne

Otázku ještě rozšiřuju o kandidaturu ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 22. Budete kandidovat?
Pravděpodobně ano.

Monika
Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Kerkova za příspěvky (celkem 9):
Tomas.Zmuda, Jan.Korbel, Jan.Caha, Jiri.Snizek, Ivan.Sedek, Marek.Rebicek, Dominika.Michailidu, Roman.Moravek, Martin.Polak
Uživatelský avatar
Milan.Zeleny
Místní předsednictvo
Příspěvky: 91
Registrován: 04 lis 2018, 21:51
Profese: Zdravotník
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 375 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Milan.Zeleny »

Milan.Krch: já bych se zeptal všech kandidátů (jak na lídra tak na čelo), co by udělali "jinak" s SčK? (za předpokladu, že se dostaneme do koalice a vedení SčK) než poslední a předposlední vedení SčK.
To je samozřejmě dost problematická otázka. 3.-6.10. se teprve sejde resortní tým pro zdravotnictví, který bude řešit i krajský program. V tuhle chvíli můžu říct, že musíme mít na kraji, co nejvíce transparentní zdravotnictví a např. ve školství by bylo dobré, kdyby učiliště více kooperovali s firmami a podniky. Krátký výstup z posledního zasedání RT pro zdravotnictví:viewtopic.php?f=1287&t=48845. Pokusím se příští zasedání zpracovat a sepsat na fórum, abych ti mohl lépe a konkrétněji odpovědět.
Dalibor.Zahora: Otázka pro všechny kandidáty:

Po volbách může nastat situace, kdy budou karty rozdány následujícím způsobem
A) možná koalice ODS/STAN/Trikolora + Piráti
Tohle je zatím koalice, která se jeví dost reálně, ale za rok to může vypadat úplně jinak. Všechno se to bude odvíjet od celostátní politiky jednotlivých stran. Trikolora je teprve na začátku, takže tohle nemůžeme, tak dobře předpovídat. ODS je na vrcholu a STAN má v našem kraji asi nejlepší jméno. I přes ODS a Trikoloru bych byl pro tuto koalici, myslím si, že např. se STANEM máme dobré zkušenosti na různých úrovních politiky a byl by to dobrý koaliční partner.
B) možná koalice ANO/ČSSD/KSČM/SPD + Piráti
Pro tuhle koalici bych nemohl hlasovat. Bylo by to proti mým principům.

Milan Zelený
Zastupitel Středočeského kraje a Kutné Hory
+420 723 929 899
milan.zeleny@pirati.cz

Adela.Sipova
Senátor
Příspěvky: 47
Registrován: 15 kvě 2018, 18:09
Profese: Pŕavnička
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Adela.Sipova »

Jan.Korbel píše: 24 zář 2019, 19:53 Protože jsem narazil na pochybnosti některých členů ohledně kandidujících příznivců a sám cítím hendikep příznivců v tom, že je členové méně znají, rád bych se těchto příznivců zeptal, zda by mohli odpovědět na naši standardní sadu otázek, které pokládáme zájemcům o členství. Otázek je sice více, ale odpovědi by mohly alespoň zčásti rozptýlit obavy. Aktuální seznam otázek:

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Ad 1) Tato strana mi přijde jako nejméně závislá na externích vlivech. I když je v ní spousta různých osobností, každý se může vyjádřit svobodně a je mu poskytnut potřebný prostor. O jiných stranách neuvažuji.
Ad 2) Politickou nemám žádnou, aktivistickou asi spíše také ne, pokud mezi ně nepočítám účast na nějaké té demonstraci, podpis petic a debaty na sociálních sítích.
Ad 3) Jsem přesvědčena, že ne. S STB nic společného nemám. Co se týče represivních složek jako advokátka mám zkušenosti spíše z druhé strany. Trestní řízení určitě ne.
Ad 4) Nejsem proti legalizaci konopí. U ostatních drog bych byla opatrná, jakákoliv závislost je podle mě špatná. V této oblasti probíhá docela velký výzkum a pokusy s LSD, myslím, že v budoucnu se bude muset o těchto tématech víc mluvit. Já si na to názor průběžně tvořím.
Ad 5) Jsem pro přehlednou a transparentní dotační politiku. Mám docela slušné zkušenosti s dotacemi do životního prostředí. Proto můžu říct, že svůj smysl mají. Důležité je stanovit dobře dotační cíle. V dotacích velkým zemědělcům vidím velký problém, protože podle mě mají špatný dopad. Jsou výhodné pro velké firmy a pro malé a střední podniky nepřinášejí kýžený efekt. Pokud jde o průmysl, rozhodně mají smysl dotace do inovativních podniků (nemyslím tím inovativní toastový chléb). V tom naše země zaostává a hodně hrozí, že nám ujede vlak, v některých oblastech už dokonce ujel, jsou země , které nikdy nedoženeme. Bohužel z mé zkušenosti o dotace na inovace žádají spíše větší podniky, které by inovaci provedly tak jako tak, což je škoda. V tomto smyslu by byla vhodná lepší osvěta směřující k menším firmám. Protože chytrých lidí je u nás opravdu hodně. Je potřeba je podpořit.
Ad 6) V této oblasti mám spíše obecné informace.
Ad 7) Bohužel se domnívám, že bez hlubšího uvědomění osob, jejichž data mají být chráněna, směrnice GDPR nemá velký dopad. V praxi obyčejný člověk podepíše nebo odklikne cokoliv (všechny ty souhlasy), jen aby rychle dostal to, co momentálně chce. A o tom, že existují nelegální černé databáze nepochybuji. Z GDPR se stal strašák učitelek, rodičů, dětí apod., častěji dokonce výmluva úřadů, které oprávněně získaná data neumí analyzovat a smysluplně použít. Proto pořád dokola vyplňujeme tytéž informace v podáních úřadům, které nejsou schopny s nimi rozumně nakládat. Je to drahé a otravné. Tím samozřejmě nechci znevážit právo na ochranu soukromí a osobních údajů, právě naopak. Sem tam nějaká ta pokuta pro Google, byť se zdá velká, podle mě nemá význam. Kdyby si všichni opravdu chránili svá data, Google by to mohl zabalit. To se ale nikdy nestane.Dnešní situace je po přijetí směrnice určitě lepší, ale nevidím v tom finální řešení.
Ad 8) . Klíčový je pro mě respekt k jinakosti. Pokud jde o hanobení rasy a vyzývání k násilí, tak tam je to podle mě ale jasné, jde o trestný čin, tj. je to nepřípustné. Otázkou je, co je to hanobení rasy, co je to vyzývání k násilí. Jakékoliv výhrůžky, nejen násilím, ale třeba ztrátou rovné příležitosti je pro mě v civilizované společnosti neakceptovatelné.
Ad 9) Jsem solidární. Je naší povinností pomoct lidem v nouzi, v ohrožení života. A nemám problém s tím, když tu ti lidé zůstanou. Ráda poznávám jiné kultury, nemám z toho strach.
Ad 10) Na lokální úrovni ano, opatrnější přístup mám k celostátním referendum. K této otázce jsem se vyjádřila v PiCe.
Ad 11) Krátkozrakost vlády, lhostejnost občanů, nedostatek angažovaných lidí, strach se veřejně projevit. To vše je důsledek normalizace. A taky mě trápí nerovnost v odměňování žen, jejich nedostatek na vedoucích pozicích a naopak přebytek v hůře placených (zejména administrativních) pozicích a dále jejich znevýhodňování v souvislosti s péčí o rodinu. Trápí mě, že to muži nevidí jako téma, ačkoliv to má dopad na životy jejich matek, žen a dcer. Je to mrhání lidským potenciálem.
Ad 12)Ano, už tak činím.
Ad 13) Zapojila jsem se do expertního týmu zaměřeného na veřejné zakázky. Této oblasti se věnuji profesně.
Ad 14) ano, již více než rok.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adela.Sipova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Roman.Moravek
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“