Michal Dneboský - žádost o přijetí

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 6

Odpovědět
Michal.Dnebosky
Člen KS Praha
Profese: pojistná technika pojištění osob
Dal poděkování: 62 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Michal Dneboský - žádost o přijetí

Příspěvek od Michal.Dnebosky »

Ahoj pirátky a piráti,
Jak už všichni víte, tak se jmenuji Michal Dneboský (bez „v“), a k Pirátům mě cca před dvěma lety přivedl Viktor Mahrik při rozdávání Listů na Bořislavce. Protože jsem v té době znal z doslechu naše 4 původní zastupitele na MHMP, tak jsem si řekl proč to nezkusit a od té doby jsem už zůstal aktivním příznivcem, ačkoliv času na mé zapojení se není tolik, kolik bych si přál. Některé věci ale bohužel přicházejí, aniž bychom je mohli ovlivnit.
Na Pirátské straně se mi líbí hlavně její transparentnost a to, že si dokážeme stát za svým názorem, umíme ho prezentovat, zároveň se nebráníme konstruktivním nápadům a vylepšením. Zároveň dokážeme ocenit i kvalitní práci ostatních, pokud je v souladu s našimi názory a postoji. Abych to tak nějak shrnul, tak naše práce je za námi vidět a nemusíme se za ni stydět. Což by tedy mělo být samozřejmé, ale u většiny ostatních stran tomu tak není.
Když bych měl ještě alespoň stručně doplnit odpovědi na „klasické“ otázky:
1. Tady bych ještě vyzdvihnul princip přímého hlasování uvnitř Pirátů, do kterého jsem tedy ještě neronikl, ale přijde mi moc fajn. A též je super, že se nám (tedy kolegům v PSPČR) podařilo prosadit zákon proti kumulaci funkcí.
2. Nedokážu z lékařského hlediska posoudit rozdíl ve škodlivosti měkkých a tvrdých drog, nicméně pozitivní důsledky pro léčbu určitých nemocí byly minimálně u THC už podle mne jasně prokázány, tak s těmi nemám žádný problém. Navíc kriminalizace lidí a jeiich postih, který je leckdy větší než za neúmyslné zabití autem mi přijde až skandální.
3. Dotace mají stoprocentně smysl u neziskových projektů/organizací a to ať v sociální, kulturní nebo jiné příbuzné oblasti. Dotovat zemědělské koncerny, které dávají naší krajině co proto považuji za velmi špatné. Pokud podporovat nějaké zemědělce, tak na lokální úrovni s návratem k mezím a remízkům a zadržování vody v krajině.
4. Rozumím tom, že autoři musí mít za odvedenou práci nárok na odměnu jako jakýkoliv jiný podnikatel/zaměstnanec. Ale současné nastavení v ČR mi nepřijde ani jako dobré ani spravedlivé. Snažím se teď sledovat kauzu Filipa Smoljaka a jeho boj za spravedlivý přístup k dílu jeho otce, kde lze také nalézt spoustu zajímavých podnětů.
5. Nebezpečí v ochraně soukromí vnímám hlavně v globálním měřítku a to hlavně v digitální oblasti. Je až neuvěřitelné, kolik toho o nás vědí firmy jako Google aniž bychom to tušili. Ale pořád je to lepší než data tajně odesílaná přes agenty Čínské rozvětky maskované jako zaměstnance velvyslanectví po celém světě. Z toho se přiznán trochu obavy mám.
6. Tahle hranice vždy byla velmi tenká, ale v poslední době je to snad ještě více. Ať už je to vlivem přílivu migrantů do „západní“ Evropy nebo vystoupeními různých lidí s radikálnějšími názory. Za důležitou považuji osobní zkušenost, kterou nic nenahradí.
7. Jsem určitě příznivcem EU i v podstatě celé myšlenky spolupráce národů (nejen v rámci EU). Přes svoje mouchy, které jsou u takového uskupení pochopitelné přinesla evropská integrace především pozitiva. Rozhodně není řešením si hrát na nějaký CZExit a podobné nesmysly, které by nám nic dobrého nepřinesly.
8. Referendum je určitě nástrojem, který do demokratické společnosti patří a má v ní své místo. Velmi byse mi líbila možnost elektronické formy hlasování a to jak o závažných celostátních otázkách, tak i o těch lokálních. V papírové podobě si to nedokážu moc dobře představit jindy než ve spojení s jinými volbami vzhledem k nákladovosti. I proto jsem si oblíbil referenda na Pirátském fóru a doufám, že se do nich budu moci brzy také zapojit 😊
9. V současné době asi střet zájmů politiků, rozhazování peněz v době ekonomické konjunktury, kdy místo šetření na horší časy se za tyto peníze pouze kupují volební hlasy v podobě jízdenek na veřejnou dopravu pro vybrané skupiny obyvatel. Na lokálních úrovních to pak je propojení komunálních politiků s kontroverzními podnikateli, lobisty a developery.

To je tak ve stručnosti asi všechno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Dnebosky za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Hubackova, Antonin.Stogr

Tereza.Hubackova
Místní předsednictvo
Profese: pěstounka na přechodnou dobu
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 188 poděkování

Re: Michal Dneboský - žádost o přijetí

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Díky, Michale!
Tereza Hubáčková