[SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
  • Fórum slouží také jako archív zápisů ze schůzí a dalších náležitostí
Odpovědět
Klara.Kocmanova
Předseda místního sdružení
Profese: asistentka senátorky Adély Šípové
Dal poděkování: 750 poděkování
Dostal poděkování: 1257 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

mumble KS SčK 26.8. 20:00
stálý pad pro schůze: https://pad.pirati.cz/p/sck | zápisy ze schůzí: viewtopic.php?t=29429&view=unread#unread | https://jitsi.pirati.cz/sck
Přítomní: Jana Skopalíková, Štěpán Drtina, Marek Řebíček, Michal Hažlinský, Simona Luftová, Jan Korbel, Jiří Snížek, Martin Polák, Radek Černohous, Jan Lukášek, Josef Bouše
Omluveni: Klára Kocmanová, Jan Prokop
Zapisovatel: Dalibor Záhora
Ověřovatel:

1) Kontrola úkolů (stálý bod)
souhrnné info k akcím v bodě 5), jiné úkoly nebyly
Jana: není tu Klára, má někdo nějakou novou akci (Kladno ano 18.9. MS Kladno - sdílená středa)

2) Aktuální info ke členům, dobrovolníkům a Nalodění (stálý bod), přehledová tabulka: https://mrak.pirati.cz/f/226385
v Nalodění za poslední týden nikdo nový
Zase není tu Klára, tak odkládáme

3) Ověřování regP a souvislost s kandidáty
Jana: nevíme kdo to psal
Štěpán: taky nevím, asi počkat na Kláru, ověřování by měla dělat PMS nebo PKS
Jan Korbel: člověk se přihlásí na lide.pirati.cz jsou tam "dostupné funkce" a "požádat o ověření" - napíše to člověku kód, předsednictvo vyplní formulář, zkontrolovat podle fyzického dokladu (fyzicky se potkat), překopírovat 2. a předposlední číslo dokladu + kód k ověření
Budou se ověřovat nejen RegP, ale i členové
Vyřešit RegP, co budou chtít kandidovat - Honza Korbel se nabízí, že v okolí může dojet
Jana: návrh udělat si 15. 9. "kolečko", kde si to PKS a PMS vyzkouší navzájem

4) 2. setkání se Zelenými (Jiří Snížek)
Předseda středočeských Zelených se s námi chce znovu potkat ohledně senátních a krajských voleb. Věc řeší Štěpán Drtina kvůli senátním volbám. Z hlediska krajských voleb považuji případnou spolupráci se Zelenými za definovanou.
Štěpán: kontaktoval nás znovu předseda Sčk SZ, bude shcůzka, budeme průběžně informovat, starostka z Mníšku za SZ nechce v senátu kandidovat
Kladno - Horáček by měl přijít na zářijovou schůzi
Příbram - Simona: byli jsme na Dobříši a od místních jsme dostali nějaké tipy, tak je zkusíme oslovit (Štěpán podporuje další hledání kandidátů)
Kladno - Radek: Adéla Šipová, 7.9. máme schůzku se zájemci, měla by tam přijit, přijde i na schůzi 15.9.

5) Pirátské listy (Dalibor) - zjištění stavu v MS a tak dále
KH - Štěpán - máme rozdělené úkoly, články, podrobně ví Klára
Brandýs - Marek: textů máme dost, vybere je Patrick
Kladno - Michal - rozdělené zadání článků, textů máme dost (Jana posílejte články i na středočeský web přímo mě)
Ondřej: na web i FB až zítra nebo ve středu, dnes je tam nový podcast
Příbram - Simona: na starosti má Honza Trnka, v řešení
Kolín - Martin: všichni slibují, Kristýna Plašilová jeden článek (Piráti usnadnili občanům přístup k informacím), Jirka Snížek báseň a rozhovor o své osobě.
Benešov - také rozděleny články, v procesu

Termíny - Dalibor: ještě upřesním, bude mumble MO a bude schůzka s grafikem (grafiku pla - platí čím dříve, tím lépe
Krajská část - Ivan, Lenka + František - rozhovory, mozaika uprostřed (medailonky lidí - posílat Daliborovy 1-2 věty), souvisí s focením MS - jednotné fotky lidí
Distribuce a náklad - v řešení
Jirka: hlídejte rozpočet na KMO 200K, abysme ho nepřekročili
Ondřej: je možné případně navýšit? JIrka: ano, ale chceto plán, ne naposlední chvíli pod tlakem
Jana: nevěděli jsme, kdo bude co platit
Jirka: ano, nevěděli jsme, že budeme mít PR manažéra a hodně aktivit

Focení a spoty
Jana: jak ste na to s termíny na focení?
Benešov: asi 14. 9. nejlepší termín
Příbram: máme problém se sejít
Kolín- Jirka: u nás to nikdo neřeší EDIT: Polák já se lidí ptal ale nebyla odezva.
Brandýs: jsme flexibilní
Ondřej: odložil bych spoty, za dva měsíce udělat rovnou volební - ušetří se
Jana souhlasí, Simona, Marek a Jirka také pro, Štěpán ok
Příbram: co fotit na schůzi v Praze 15.9. nás tam bude nejvíc Ondřej: profilovky ano, ale chtěl jsem i lifestylovky s regionalním pozadí

Volná diskuze

X) plánované akce: (Klára)
25.8. MS Příbram - Dobříš - grilování
30.8. Strategický krajský den - 11:00-17:00, místo je stále v řešení, program šel členským newslettrem (možné dohledat v nalodění)
- 16:00-17:00 každý kraj by zde měl představit téma, kterým se chce profilovat
4.9. Setkání s Piráty v Dolních Břežanech - informace k založení MS Jílové - Jesenice
5.9. MS Kutná Hora - výjezdní schůze Čáslav
7.9. Schůze se zájemci o členství v PiCe
15.9. Krajská schůze (PiCe)
18.9. MS Kladno - sdílená středa
19.9. MS Mladá Boleslav - grilování (jídla)
20.9. Neratovice - posezení v hospodě, podrobnosti budou oznámeny včas
21.9. Ukliďme Svět, Ukliďme Česko - oficiální akce probíhá jednou za půl roku, teď bude mezinárodní den úklidu a zapojí se 150 zemí (potvrzeno - Příbram, Kutná Hora,Mladá Boleslav, Kolín se bude snažit zapojit, snad Kladno)
27.9. Akce (pub kvíz) v Berouně
Kralupy - v řešení
Říčany - v řešení (MS Benešov)
Vrané - v řešení
Černošice - v řešení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Milan.Krch
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
místopředsedkyně KS Středočeský kraj
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 5844 poděkování
Dostal poděkování: 2808 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek »

jitsi KS SčK 2. 9. 20:00
stálý pad pro schůze: https://pad.pirati.cz/p/sck | zápisy ze schůzí: viewtopic.php?t=29429&view=unread#unread | https://jitsi.pirati.cz/sck
Přítomní: Lenka Kozlová, Ondřej Petr, Jiří Snížek, Jan Lukášek, Michal Hažlinský, Jan Korbel, Jana Skopalíková, Klára Kocmanová, Martin Polák, Václav Kubaljak, Jan Prokop, Martin Kokeš, Pavel Kameník, Simona Luftová
Omluveni: Štěpán Drtina
Zapisovatel: Klára Kocmanová
Ověřovatel: Jiří Snížek

0) mimořádný bod - grilování Martina Kokeše
Martin se představil zde: viewtopic.php?f=447&t=48184
Václav: Chtěl by ses zapojit i do nějakého KETu?
Martin: Nekoukal jsem na celý seznam všech KETů, ale jak jsem psal na fóru, živím se tvorbou internetových stránek, takže dokážu pomoct v této oblasti.
Jan Korbel: Posílal jsem přes SZ na fóru jednoduchý úkol.
Martin: Ještě jsem si ho nevšiml, hned potom kouknu.
Jan K.: V tom případě by bylo dobré sledovat SZ na fóru, nastav si na to e-mail.
Martin: S tím mám zkušenosti, nastavím.
Jana S.: Přijdeš na krajskou schůzi, která je 15.9.?
Martin: Den předtím jdu na svatbu, uvidím, jak se to vyvede - zkusím to zvážit. Je to reálnější, než 7.9.
Jana S.: Čteš fórum? Zaujalo tě tam něco v poslední době?
Martin: Budu upřímnej, sleduju jen témata, která se týkají Kolína nebo SčK, ale tam už jsem taky dlouho nekoukl. Mám dost velkou rezervu.
Lenka: Můžu se zeptat, proč to nesleduješ?
M: V tuhle chvíli nevím, co bych tam měl sledovat. Možná by mi to Jirka Snížek dokázal nejvíc vysvětlit. Na fóru je strašně moc informací a já po pravdě nevím, co všechno bych měl sledovat. Nechám si to doporučit s ohledem na Kolín.
Jana: Sledování Kolína a SčK je nejlepší, až se zorientuješ, můžeš sledovat i vnitrostranické diskuze. Nesledovat jenom Kolín, ale i celý kraj. Je ještě nějaké další téma, čím by ses chtěl zabývat, nebo jak bys chtěl Pirátům pomoct?
M: Překonal jsem sám sebe a rozdával jsem noviny v Kolíně - pak mi ještě nějaké noviny zbyly a rozdával jsem je před hlavním nádražím. Někteří lidé za mnou chodili sami, to mě strašně bavilo. Takže kontakt s lidi.
Klára: Pokud tě přijmeme, jak si představuješ svoji činnost v Kolíně?
M.: Rád bych pořádal schůze v kancelářích coworking Kolín, posunuli bychom to na další úroveň. Hospody jsou taky potřeba, ale trochu bych to změnil. Pomáhal bych všema prostředkama, co budu mít.
Jiří: K fóru doporučuju minimálně sledovat alespoň jednou týdně newslettery, co posílá Štěpán.
M.: newslettery odebírám
Jiří: Jsou dva. Jeden každý týdenna fóru, co posílá Štěpán a jeden do e-mailu, co posílá jednou měsíčně Klára.
Jana S.: Četl jsi stanovy? A co se ti líbí/nelíbí na pirátském programu?
M.: Stanovy jsem četl, když jsem se hlásil do komunálek. Na programu se mi líbí, že se snaží víc digitalizovat stát, mám k tomu blízko a zajímám se o veřejné dění, takže Piráti jsou pro mě jednička. Vyloženě proti něčemu nejsem vyhrazen.
Klára: Mohl bys nám říct ještě něco k politické minulosti?
Martin: Zajímám se o veřejné dění, chtěl jsem pomoct v Kolíně. První, co mi přišlo k dispozici v Kolíně bylo ČSSD, jelikož jsem tam měl známé a kamarády, tak jsem se k nim přidal. Bohužel jsem se nekoukal na politickou minulost zvlášť v Kolíně, která byla hrozná. Postupně jsem si dal skládačku dohromady a zjistil jsem, že řeší jen dotace, takže se mi to přestalo líbit. Pak jsem to ukončil a dal jsem si chvilku od politiky pauzu. Po nějaké chvíli jsem koketoval s myšlenkou přímé demokracie, takže jsem pomáhal s grafikou SPD Kolín. Nicméně po několika vystoupeních místní koordinátorky, která byla kariéristka, jsem jí prokoukl a postupně mi docházelo, že ta strana má sklony k rasismu a fašismu, tak jsem přestal pomáhat. Členem jsem nikdy nebyl.
Lenka: Časové období?
Martin: 3 roky zpátky.
Lenka: Co to znamená?
Martin: ČSSD 2014, SPD 2016.
Lenka: Kdy jsi zjistil, že nechceš pomáhat SPD?
Martin: Před třemi roky.
Lenka: Jak dlouho jsi pomáhal?
Martin: Nebyla to intenzivní spolupráce, bylo to jen na určitou chvíli. Necelý rok.
Lenka: To je docela dlouho na to, aby člověk zjistil, že to jsou fašisti.
Martin: V tu dobu jsem nesledoval facebook, ani to, jak se prezentují. Neměl jsem kolem sebe lidi, kteří by mi to naznačili. Takže když mi to došlo, přestal jsem se nagažovat.
Lenka: V ČSSD jsi byl členem?
M: Ano, tam jsem platil příspěvek a kandidoval jsem v komunálních volbách.
Lenka: A jak jsi teda přišel k Pirátům?
M: Možná to bude znít směšně, ale Jirka Snížek se zná s jedním mým kamarádem, který je pořád v ČSSD. Já jsem říkal, že se mi Piráti líbí a že je škoda, že v Kolíně žádní nejsou, že bych se s nimi rád seznámil. Takže mě propojil s Jirkou Snížkem.
Ondřej: Můžu ještě doplňující dotaz - co konkrétně jsi jim dělal za grafiku?
M: Dělal jsem jim placky - návrh ve photoshopu.
O: co tam bylo za heslo?
M: Jenom logo.
Jan Lička: Který to byl rok?
Jan Lukášek:Pomáhal jsi jim ve volbách do PS?
Martin: Uplně bych to tak nenazval, pouze jsem jim pomáhal složit petiční stánek. Tam jsem se seznámil s tou koordinátorkou a došlo mi, že jí nejde o stranu, ale pouze o peníze a že je rasistka.
Lenka: Na tom petičáku mohli mít nějaké materiály, ze kterých jsi mohl poznat, o co jde.
Martin: Byly tam letáky o zrušení poplatku pro českou televizi...nic z hlavních bodů programu.
Michal Hažlinský: Jak často koukáš v televizi na zprávy, nebo jak často čteš celostátní noviny?
Martin: V tu dobu jsem to nesledoval, jsem za tu negativní zkušenost rád, protože v tuhle chvíli už to nedělám. Nehlásám "pravdu" dřív, než si informace ověřím nějakou literaturou, která má autora..
Simona: Kolik ti je let?
Martin: 31.
Jana: SPD vzniklo v půlce roku 2015, takže na začátku to ještě nemusela být taková hrůza.
M: Já vím, že vám to zní šíleně. Nečetl jsem informace. Rád bych pomohl veřejnosti pomocí techniky.
Michal Hažlinský: Už když SPD začínalo, Okamura jezdil s Le Penovou, stačilo otevřít novinky nebo jakékoliv zprávy a bylo to všude, proto jsem se na to ptal.
Martin Polák: Chtěl bych se Martina zastat. Je to klukovina. Je to dobrej kluk. Už jsem o tom informoval MO.
Klára: Přidávám se, ráda bych Martina za člena, v kampani hodně pomohl. Chtěla jsem abyste o tom věděli.
Lenka: Myslíte, že vám to v Kolíně prospěje, když to někdo vytáhne?
Martin: Kolín je Rakušanův. Pokud bude chtít někde kandidovat, můžou to na něj vytáhnout. Ale jako řadový člen.
Michal Hažlinský: Pro mě má největší váhu to, co říkají lidi, kteří ho znají.
Jiří: Já ještě k těm komunálním volbám - Martin byl jeden z prvních, který po oslovení při sestavování kandidátní listiny pro komunálky 2018 v Kolíně byl aktivní a hodně nám pomohl.
Jana: Znáte ho už nějakou dobu, ne měsíc. Můžeme to vzít jako mladickou nerozvážnost.
Martin: Je to na tom, jak to pojme PKS. Není to uplně dobrý, ale pokud by někdo šel do politiky a nikde předtím ve třiceti nebyl, tak je to taky divný.
Jana: A proč ho nepřijímá Kolín jako MS?
Martin: PKS musí dát dobrozdání...
Jana: doporučení přijetí a MS ho přijme?
Klára: Ano.
Jiří: Pravidla jsou pořád stejná, PKS doporučuje přijetí a do strany přijímá MS.

možnost odmítnutí registrace příznivce - úprava pravidel pro členy a příznivce - případný úkol pro naši zástupkyni v Republikovém výboru (Jiří Snížek)
anketa na fóru - mumble nebo Jitsi? (Jan Korbel)
souhrnné info k akcím v posledním bodě , jiné úkoly nebyly

2) Aktuální info ke členům, dobrovolníkům a Nalodění (stálý bod), přehledová tabulka: https://mrak.pirati.cz/f/226385
Za poslední týden v nalodění 1 nový dobrovolník (okres Benešov) - osloven

3) KET Bezpečnost (Jiří Snížek)
Rád bych, aby se Pavel Kameník, Marek Řebíček a Dalibor Záhora dohodli na tom, kdo bude vedoucí KETu pro bezpečnost. Klára prosí, aby až se dohodnou, napsali jí to.

4) https://stredocesky.pirati.cz/lide/ profily zastupitelů (Jiří Snížek)
Ti, co chybí (Michal, Marek J., Dominika, Patrick), už nějakou dobu bombarduju, ať dodají - ale stále nic. Tento týden jim to znovu připomenu (Klára).

5) Krajský program - obeslala jsem e-mailem zástupce KETů ohledně tvorby programu, jen připomínám, že do pátku by měly být dodány podněty a připomínky. (Klára)
diskuze na fóru zde: viewtopic.php?f=632&t=47978
Václav - jako garant školství jsem okomentoval, bylo to zohledněno, podle mě je tam vše, co jsme za SčK dali dohromady.

6) volební manažer (Jiří Snížek)
Rád bych informoval o "nečinnosti" PKS - PO chce dělat VŘ na všechny volební manažery pro celou republiku. V PKS jsme zajedno, abychom oslovili Ondřeje jako volebního manažera, takže se do té výzvy nezapojíme. Zde je prostor pro vaše připomínky:
Lenka: K tomu by se měl vyjádřit Ondra, ne?
Ondřej: Já vám s tím samozřejmě rád pomůžu, ale dozvěděl jsem se to tak nějak teď a neoficiálně, takže v rámci transparentnosti bych možná rád, aby VŘ proběhlo.
Jiří: Já k tomu dodám, že se můžeme zapojit, pokud chceš VŘ, můžeme tím projít, ale je to hodně práce.
Ondřej: Nerad bych s tím zatěžoval. Je tam deadline?
Jiří: 15. září. Pokud si teď řekneme, že chceme tu pozici, tak bychom to stihli.
Ondřej: Tak prosím o 2 dny, abychom se na to společně podívali, já ani neviděl ty podmínky.
Marek: Nepřišlo nám vhodný vytvářet konkurenci. Na Ondru jsme naladění a jsme s ním spokojení, mohli by se tříštit pohledy na věc.
Michal H.: Můžu se k tomu jenom zeptat PKS - máme dvě definovaný pozice - jedna je PR manažer, druhá bude volební manažer - Ondřej teď zastává jednu pozici a měl by zastávat druhou. Jak je tohle řešený?
Jiří: Ondra vykonává pozici krajské mediální spojky. Ověřuje se to, že 3 kraje se nedají zvládnout původní požadavek MO). Na volby by měl Ondřej ještě jednoho člověka k ruce - produkčního.
Jana: Neměli bychom to probrat na fóru? Zda chceme, jestli to bude Ondra anebo jestli chceme VŘ?
Jiří: Rovnou hlasování, nebo rozpravu, co myslíte?
Jana: Může to být členská nezávazná anketa, ke které PKS přihlédne.
Martin: Tohle by měla být věc PKS, já to nedokážu posoudit jako člen.
Lenka: Budeš posuzovat jenom to, jestli chceš, aby Ondra šel do VŘ, nebo jestli mu tu pozici dáme. Vzhledem k tomu, že to nebude pozice za 5 Kč, taky já bych ráda, aby do toho VŘ šel.
Jan Prokop: Měli bychom tam zmínit i tu pozici produkčního.
Jiří: Pokud bude hlasování, dal bych to závazně.
Martin: Věci jako odměny za mandáty se budou probírat až potom?
Jana: To už by mělo být v rámci VŘ.
Jiří: Dám vám mustr od PO do chatu.
Lenka: Vy si myslíte, jestli je vhodné nedělat VŘ?
Ondřej: Já bych ho udělal, v rámci transparentnosti.
Jana: Co by se stalo s pozicí PR manažera?
Ondřej: Moje zkušenost je taková, že v praxi děláš od rána do večera, zvlášť v ostré fázi kampaně.
...diskuze o pozicích...
Michal H.: Jsou dvě altenarnativy, které je potřeba zpracovat a dát na fórum - další pozice, nebo Ondřej jako pozice nad nimi.
Ondřej: Můžu si vzít na starosti složení týmu.
Jana: Odložíme to na fórum.
Ondřej: Další věc je celostátní volební koordinátor - je otázka, jak s ním budeme spolupracovat.
Michal: Takže volební koordinátoři budou pod ním?
Klára zjistí u PO.

7) odmítnutí registrace příznivců (Jiří Snížek)
MS, která budou ověřovat příznivce - budou moci regp odmítnout?
Jana: Nejde použít ideové nesouznění se stranou?
Jiří: Je tam podmínka znalosti programových bodů, ale naučit se program může každý,to není myšlenkový nesoulad. Rád bych do pravidel MS o registraci napsal i postup, jak je odmítnout.
Klára zjistí, zda jsou oficiální vyjádření strany, jinak to budeme muset protlačit přes Petru Smutnou do RV - pravidla pro příznivce.
Lenka: Myslím, že je to na KS - můžeme si udělat sami pravidlo, jaké příznivce chceme a jaké nechceme.
Jan Prokop: MS by si mělo rozhodnout, koho chce a koho ne.
Lenka: KS by mělo mít nějaké společné body, detaily ať si řeší MS.
Jana: Příznivci by měli vyplnit přihlášku a podepsat?
Klára: Vyplňuje se formulář na lide.pirati.cz

8) opakovaná výzva k nalodění (Klára)
Prosím všechny členy, aby se přihlásili do nalodění. Je to z důvodu odběru newsletterů - kdo není v nalodění, nebude mu chodit ani členský newsletter.

9) Piráti sází stromy (Jana)
PaRo - dostali jsme 28 500 Kč (druhý nejlepší projekt).
2 varianty - buď můžeme sázet stromy v Polabí, nebo sázet stromy ve městě.
Václav: Pokud kontaktujeme Lesy ČR, budeme muset vysazovat smrky, které budou do 30ti let odsouzeny k záhubě.
Diskuze
Jana kontaktuje Lesy ČR, podle podmínek se rozhodne, zda město, nebo celý pozemek.

10) Jitsi vs mumble (Jan Korbel)
Teď jsme na jisti asi potřetí, takže už můžeme zhodnotit, zda jitsi, nebo mumble. Mám nějaké technické problémy a nejsem sám.
Václav: Když jsme 2 na jedné wifi, tak jsou problémy i s mumblem.
Asi tři lidi se shodli, že občas někoho neslyší.
Martin: Mumble je šetrnější k datům a jsou tam lepší nastavení.
Michal: Obě ty aplikace mají jiná určení.
...
Jan Korbel udělá anketu na fóru

11) Jan Prokop - mumble mediálního odboru se odkládá, termín středa 4. 9. 20:00

4.9. Setkání s Piráty v Dolních Břežanech - informace k založení MS Jílové - Jesenice
5.9. MS Kutná Hora - výjezdní schůze Čáslav
7.9. Schůze se zájemci o členství v PiCe
21.9. Ukliďme Svět, Ukliďme Česko - oficiální akce probíhá jednou za půl roku, teď bude mezinárodní den úklidu a zapojí se 150 zemí (potvrzeno - Příbram, Kutná Hora,Mladá Boleslav, Kolín se bude snažit zapojit, snad Kladno)
18.10. - Vrané nad Vltavou
Kralupy - v řešení
Vrané - v řešení
Černošice - v řešení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 3):
Jan.Korbel, Klara.Kocmanova, Tomas.Zmuda
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.
Klara.Kocmanova

Schůze se zájemci o členství, PiCe Praha
7. 9. 2019 15:00
Přítomní členové: Jiří Snížek, Štěpán Drtina, Marek Řebíček, Jan Korbel, Klára Kocmanová, Jan Lukášek, Michal Hažlinský
Přítomní hosté: Jan Černý, Sámir Shanaáh, Monika Keřková, Lukáš Riegr, Jan Abrahám
Zapisuje: Klára Kocmanová

1) úvod a seznamovací kolečko
2) grilování
Sámir Shanaáh - představení na fóru: viewtopic.php?f=447&t=47437
představení: Rodinná firma;Pracuje v Arnice(ekologická organizace)- vedoucí fundraisingu, zkušenosti z Amnesty International; do politiky chce vtsoupit proto, že ji bere jako nástroj k zlepšování věcí, rád zlepšuje a tvoří, je prospěšný; případně by chtěl vstoupit do komunální politiky nebo být asistentem poslance; ráda bi s Davidem Hoslem vytvořili MS Beroun, až to půjde; proč Piráti? považuje Piráty za nejlepší možnost v politice, zastává hodnoty a předsvědčení; líbí se mu transparentnost a věcné jednání, pohodová atmosféra.
Štěpán: Měl jsi něco i se Zelenými?
S: Bratr byl poradce O. Lešky, já byl dlouhá léta příznivcem (vstoupil jsem na Praze 4, ale bydlel jsem v Berouně, nakonec jsme se nedohodli, naštval jsem se a odešel). Nejsem si jistý, jestli jsem byl člen, ale byl jsem tam asi rok. Chtěl jsem něco dělat, ale nikdo se se mnou nebavil. Chtěl jsem se zapojit v Berouně, ale s místním předsedou to neklaplo.
Jan K.: Jsi si jistý, že tě neevidují jako člena?
S: Ano, jsem si jistý.
Štěpán: -vysvětluje pozastavení členství-
Jan K.: Firma - léčebná kosmetika pro zvířata?
S.: šampóny pro psy apod.
JK: Proběhla schůzka v Berouně?
S: Ano, u Davida byla grilovačka. Přišel tam pán/kluk, se kterým jsme si povídali. Celkem jsme se sešli tři. Nebyli jsme si pánem uplně jistí, dopadlo to tak, že David ví, že jsem tu a 27. 9. uděláme akci v Berouně.
Marek: osvětluje situaci Králův Dvůr / Beroun.
S.: Rád bych se politicky rozvíjel, není jisté, že skončím v komunální politice, uvidíme, kam mě to dovede.
K: Je něco z pirátského programu, s čím nesouhlasíš?
S.: V zásadě se vším souhlasím. Rád bych prodiskutoval o autorská práva.
Marek: Uvažuješ o kandidatuře do krajských voleb?
S.: Pokud by přišla nabídka, asi bych ji využil.
Marek: Tp není nabídka, spíš, jestli o tom uvažuješ.
S.: O tom jsem nepřemýšlel, raději bych kandidoval v komunálních volbách. Ale klidně to zkusím.
Š: Kolik je v Berouně zastupitelů?
S.: To si nejsem jistý.
J: Rozprava ke krajským volbám poběží do konce září.
JL: Co legalizace konopí?
S.: Jsem pro legalizaci. Rád bych se o tom taky pobavil.
Jiří: Děkuji, na fóru to odhlasujeme a dáme vědět.

Monika Keřková: představení na fóru: viewtopic.php?f=447&t=46334
Mám vystudovanou báňskou univerzitu v Ostravě - finance a eurospráva, dále MPA na veřejnou správu a samosprávu měst a obcí; pracovně se už od VŠ dlouhodobě věnuji dotacím; od září jsem v soukromém sektoru; jsem zastupitelkou v Ohrobci (už druhé volební období - v prvním období jsem byla i radní, ale poté se p. starosta rozhodl zmenšit počet zastupitelů z 15 na 9 rada se zrušila); věnuji se dost komunální politice a snažím se tam být pro občany; ráda bych v tom pokračovala a věnovala se i krajské politice;
Jiří: Co tě přivedlo k Pirátům a proč se chceš aktivně zapojit do politické strany?
M: V ohrobci jsem byla na nezávislé kandidátce a politickou zkušenost mám, ale hodně špatnou - byla jsem čelnkou ČSSD, totálně mě zklamali a zjistila jsem, že jsou stejní, jako všechny politické strany (krom Pirátů) - myslí na své funkce, když v MS zjistili, že nejsem poslušný pejsek a mám své názory, přestali mě zvát
JK: Jaké MS?
M: Březová - Oleško; špatná zkušenost
JK: Upřesníš období?
M: Do léta loňského roku
Š: Kolik má Ohrobec obyvatel?
M: Trvale hlášených 1300
Marek: Pracovně jsi byla kde?
M: Krajský úřad, MMR, MHMP; momentálně Enovation
JK: Měla jsi v ČSSD nějaké fce?
M: Neměla.
JS: Moc nerozumím tomu, že ČSSD jsou více konzervativní, my jsme více ve středu
M: Když jsem tam byla, tak jsem zjistila, že jsme názorově odlišní.
Tomáš Černý: --nezachytila jsem otázku--
M: U nás si o všem rozhoduje starosta, takže se chlubí tím, že vše projednává s p. Michalíkem. Ale jakou komunikaci mají, to nevím.
Š: Je něco z programu, co se ti nelíbí?
M: Nic takového jsem neobjevila.
JK: Je nějaký KET, který ti sedí?
M: Nejvíc mi sedí dotace, které mají přesah uplně do všeho, třeba i do ŽP.
Marek: Mě není jasná ta osa. 6 let jsi byla v ČSSD, potom jsi byla nezávislou zastupitelkou.
M: Na kandidátce jsem se přiznala ke členství, ale byla to nezávislá kandidátka.
Klára: Proč zrovna Piráti? Četla sis programy jiných stran a rozhodla se pro ně?
M: Ne, ostatní strany jsem vůbec neřešila, věděla jsem, že chci k Pirátům, jsou mi nejbližší.
K.: Četla jsi stanovy?
M: Četla.
Š: Než se člověk stane členem, je třeba chodit na fórum - je to náš hlavní oficiální kanál. Co není na fóru, jako by nebylo - je třeba tam chodit pravidelně.

Hlasování o přijetí Moniky proběhne taktéž na fóru.

Jan Černý:
Zatím jsem se nepředstavil na fóru; v Úvalech u Prahy mám Spolek pro Úvaly, kde jsem předsedou - teď jsem jim oznámil, že bych se rád stal členem, takže si přečtu stanovy a představím se na fóru; pracoval jsem v T-mobilu; pracoval jsem v Asociaci pro mezinárodní otázky - byl tam např. i Jan Lipavský, takže jsem sledoval, jak pracuje; vždy jsem byl středový volič a postupně inklinuji ke středolevému vidění problematiky; o Pirátech mě přesvědčilo jednání k exekučnímu zákonu, myslím, že tam byl postoj Pirátů správný - má šanci tuto zemi někam posunout, co se týče programu tak souzním; co se týče mého zapojení - zakládal jsem spolek pro Úvaly v
r. 2014 - vše jsme si dělali sami, natáčeli předvolební videa; rád bych u nás na radnici zavedl transparenci a participaci občanů - lidi to moc nechápou, ale pokud se to zavede zeshora , tak by se to mohlo povést(Klára pozn. - Honza nám v eurokampani rozdával PirListy v Úvalech); v posledních volbách jsme skončili druzí - měli jsme mandátů, jsem opoziční zastupitel - v předešlém vol.obd. jsem byl předsedou kontrolního výboru, toho jsem se vzdal kvůli spolku; nyní jsem zastupitelem pro územní plán; co se týče mého zapojení do budoucna, pomáhal bych s programem - nemám ambice se zatím hlásit na nějakou kandidátku, rád bych ale kandidoval v příštích komunálních volbách
Š.: Kandidoval bys za Piráty, nebo za váš spolek?
JČ: Bylo by to pod značkou pro Úvaly, budu otevřený. Ale rád bych byl členem Pirátské strany. Mám tam nějaké členy, kteří názorově inklinují k jiným stranám. V městě je omezený rybník lidí, nerad bych to rozbíjel, na hodnotách se lokálně shodneme.

Jan Abrahám:
Pocházím z vesnice u Hořovic; dodnes jsem nebyl činný v žádné politické straně, toto je můj první krok - nejdřív jsem volil Unii Svobody, pak Zelené a pak vznikli Piráti; mám zájem o komunální politiku; vystudoval jsem ekonomickou školu; k Pirátům bych rád proto, že jsem nenašel jedinou kontroverzní část, která by se mi nelíbila - kompletně s ním souzním; pracuji ve strojírenské společnosti jako technik kvality dílů, které se nakupují; mám spoustu známých v místním sdružení Domeček - sociálně kulturní spolek pod záštitou města; v komunálních volbách bych příště rád kandidoval; v okolních obcích v posledních volbách dopadli Piráti dobře (krom naší vesnice); vysvětluje situaci na radnici v Hořovicích - Hořovická skládka (odpadky z celého SčK)

Lukáš Riegr:
Jsem z Mělníka; pracuji v ZŠ - manažer provozu (je to velká ZŠ) - papíry, personalistika, zaměstnanci; předtím jsem pracoval na MPO - jako hodnotitel projektů operačního programu, inovace, konkuremceschopnost; předtím jsem dělal v městských úřadech - Neratovice, Odolena Voda; studoval jsem v Ústí - fakulta sociálně ekonomická; teď jdu na doktorské studium; hraju fotbal, florbal; Piráty jsem si vybral - beru to jako symbol toho, že se Piráti zastávají slabších - souhlasím s kolegou ohledně exekucí, to je mi sympatické; je to strana bezúhonná, bez incidentů, je to fér; klade důraz na telchnologie, využití dat v rámci veřejné správy a zefektivňování procesů ve veřejné správě;
JL: Něco v konfliktu?
Lukáš: Program jsem četl pár měsíců zpátky, takže si nepamatuju do detailu, ale předpokládám, že ne.

3) představení a ukázka nejdůležitějších pirátských platforem
lide.pirati.cz - ověřování identity
fórum
stredocesky.pirati.cz

4) volná diskuze a ověřování identity RegP předsednictvem
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Korbel, Marek.Rebicek, Dalibor.Zahora
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
+420 733 765 433
Klara.Kocmanova

mumble KS SčK 9. 9. 20:00
Přítomní: Petra Smutná, Marek Řebíček, Martin Polák, Dalibor Záhora,Milan Zelený, Klára Kocmanová, Jan Korbel, Jana Skopalíková, Daniel Netušil, Jiří Snížek, Jan Lukášek, Michal Hažlinský, Ondřej Petr, Milan Zelený, Václav Kubaljak, Jan Čáha, Lenka Kozlová, Simona Luftová, Jan Lička, Jan Prokop (20:50), Štěpán Drtina (20:55)
Omluveni: Pavel Kameník
Ověřovatel:

možnost odmítnutí registrace příznivce - úprava pravidel pro členy a příznivce - případný úkol pro naši zástupkyni v Republikovém výboru (Jiří Snížek)
- možné odmítat pouze dlouhodobé trolly, které (ve městě) známe;
Petra pro, abychom podali pondět ke změnám - prosí konkrétní podrobnosti na příkladu z praxe
Václav - RegP není nositel pirátských myšlenek; ještě to tolik neznamená;
Lenka - znamená to např. to, že se nemůže přihlásit do primárek
Václav - neměl by pak projít ani primárkama
Jana - RegP není běžný člověk z ulice; pokud nás takový člověk poškodí, už to něco znamená
Petra - měli bychom najít cestu, jak odfiltrovat lidi od členství;
Václav - anonymové nemůžou psát všude, jen do některých sekcí
Dalibor - máme reálnou zkušenost, jeden člověk vystupoval jako RegP, autoritativně a nepůsobilo to dobře; nevidím důvod, proč si ty lidi pouštět tak blízko
diskuze
Dalibor zjistí další podrobnosti, Petra dá na RV, Jiří jí to napíše do vlákna

anketa na fóru - mumble nebo Jitsi? (Jan Korbel)
někteří preferovali jitsi, ale měli problémy s mobilním i desktopovým připojením - momentálně necháme mumble, časem můžeme opět otestovat
diskuze
Jan Korbel - návrh na koupení mikrofonu
Michal Hažlinský - záleží na použití - mobilní, nebo pro použití v PiCe?
JK - mohli bychom vozit na schůze a na jednání
Václav - ujasněte si dopředu, jaké jsou na to finance - může se pěkně prodražit
Jana - v Olomouci používají "kulatou věc", co funguje dobře - mohu se zeptat, co mají a kolik to stálo, je to vyzkoušené
Michal - jiná věc je v kontrolovaném prostředí a jiná do hospody, kde je ruch na pozadí
diskuze
Jana se zeptá v Olomouci.

souhrnné info k akcím v posledním bodě

Nalodění - 1 (Králův Dvůr)

3) Schůze Mělník (Jiří Snížek)
Dorazí Marcel Kolaja - v listopadu (Ondřej za úkol - propagace, plakáty; Klára zjistí, kdy má Marcel čas a Jiří pak vyhlásí datum)
Jiří - Musíme udělat schůzi v říjnu; kde? - Jiří vyhlásí anketu na fóru, kde bude říjnová schůze

4) cenzura na fóru (Jiří Snížek)
Jiří informuje, že Martin Kučera obeslal všechny moderátory na fóru - každý příspěvek od anonyma si musíme přečíst a poté je možnost ho zobrazit.
diskuze

5) Pirátské listy (Jana + Dalibor)
Informace o stavu obsahu a dalším vývoji
Připravte si náklad vašich lokálních mutací
Dalibor - stav - jednotlivá MS - Kladno 2 strany, KH 2-3 strany, Kolín - 4k znaků; Nymburk - medailonek s kontaktem; MB - rozpracováno; Benešov 2-3 strany, Brandýs, Příbram -s novinami počítáme- žádné zprávy; Černošice bez odezvy
Články posílat Daliborovi
Michalovi Chalupovi posílat až souhrně za celé MS
Roznos - kdo bude případně platit?
Jan Korbel - mohl by přispět mediální odbor
Jan Prokop - MS by měla zjistit rozpočet na místní roznosy, ale to šlo schválit dopředu
Štěpán Drtina - je shoda na tom, že MS si můžou rozhodnout, zda zaplatí roznos
Jana Skopalíková - v případě placeného roznosu, by pak dobrovolníci pouze rozdávali noviny na ulici
Dalibor - zaslat medailonky!

Petra pozn. - na RV se probíralo financování akcí v krajích - MO bude spolufinancovat celokrajské velké akce; během měsíce by se mělo specifikovat

6) Balíčky pro členy a merch pro dobrovolníky (Klára)
Všichni členové dostanou balíčky - Klára postupně všem zašle tabulku k vyplnění
7) Sedací vaky z použitých bannerů (Klára)

8) focení, TZ, průzkumy, náborová kampaň, animace (Ondra)
cca 1x za 14 dní budou probíhat vzdělávací programy pro ty, kteří se chtějí věnovat exekutivním fcím - Ondřej dá na fórum data a časy, kdy to bude probíhat - pouze pro Piráty!
Focení - termíny pouze Nymburk, Kladno a KH - Ondřej prosí, ať se všichni domluví na termínech a nahlásí Kláře
TZ - zavedeme týdenní reporty - na fóru uvedena jména lidí, kteří se budou Ondřejovi ozývat se situací z měst -kdo nesouhlasí, at nahlásí jiná jména
Cca za měsíc (maximálně 2) - všichni (i v MS - nutná kontaktní osoba) by měli být připraveni na nával nových lidí :)
animace - pro celé Střední Čechy?; týden na scénář
MO - průzkum priorit - cca za 2 měsíce, bude placeno centrálně;
(mohli bychom zpracovat průsečík priorit z komunálních voleb)

9) program schůze v PiCe (Jiří Snížek)
Závazné termíny
1)10:00 - vyhlášený začátek schůze, promluví Ivan Bartoš
2) 14:30 - 15:15 neformální diskuse s MH, domluveno s Ivanem a Štěpánem, Ivan kontaktuje MH
Nástřel programu na schůzi, který bychomm schválili jako PKS (Štěpán):
10:00 - 10:15: Úvodní slovo Ivana Bartoše
10:15 - 10:45: Představení a debata s uchazeči o první místo na kandidátní listině
10:45 - 11:45: Blok pro představení zájemců a zájemkyň o kandidaturu v čele kandidátní listiny (mohl by se představit každý potencionální zájemce, ne jenom ti, kteří mají 7 a více palců)
11:45 - 12:45: pauza na oběd
12:45 - 13:15: prostor pro volebního koordinátora Pavla Štěpánka
13:15 - 14:15: Prostor pro Ondřeje a Kláru
14:15 - 14:30: Pauza
14:30 - 15:15: Prostor pro kandidáty na senátora
15:15 - 16:45: Grilování kandidátů na čelo kandidátní listiny
16:45 - konec/začátek neoficiální časti

10) Piráti sází stromy - posun a MS (Jana)
Lesy ČR pořádají vlastní akci 19.10., v každém kraji se budou sázet stromy
PaRo - která MS se zapojí? Kutná Hora, Benešov, Kladno, Příbram,
podpůrný systém - kdo se hlásí, že nám ho pomůže vyrobit?/koupíme?
Jana obešle předsednictva MS + PKS

11) PKS a pan Kokeš - budete hlasovat? (Polák)
Jan Korbel a Jana by rádi viděli Martina osobně, takže hlasování bylo odloženo do doby, než ho potkají.
JK: Může o něm být založeno vlákno o hlasování.
Jiří: Martin K. je o tom informován

12) Dotazy k primárním vobám - existuje opravný mechanismus, je možno přihlášeného kandidáta neschválit v hlasování?
Jana: Podpora ještě neznamená, že kandidát bude nutně v čele - hlasování bude dvoukolové, takže méně známí kandidáti nemusí postoupit do druhého kola.

13) Různé

19.9. MS Nymburk - pirátský pub kvíz
21.9. Ukliďme Svět, Ukliďme Česko - oficiální akce probíhá jednou za půl roku, teď bude mezinárodní den úklidu a zapojí se 150 zemí (potvrzeno - Příbram, Kutná Hora,Mladá Boleslav, Kolín , snad Kladno)
4.10. - Kralupy nad Vltavou - U Kohouta
18.10. - Vrané nad Vltavou, dorazí František Kopřiva
Černošice - v řešení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Marek.Rebicek, Jan.Korbel
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
+420 733 765 433
Klara.Kocmanova

Krajská schůze 15.9.2019 od 10:00
Pirátské centrum Praha

přítomní: Ivan Bartoš, Patrick Zandl, Marek Řebíček, Jan Korbel, Ondřej Petr, Jiří Snížek, Milan Zelený, Štěpán Drtina, Vít Šnajdr, Ivan Šedek, Ivan Bartoš, Jana Skopalíková, Lucie Chocholová (Kladno), Martin Polák, Pavel Kameník, Matouš Vanča, Tomáš Zmuda, Dalibor Záhora, Jan Prokop, Daniel Netušil, Josef Bouše, Petra Smutná, Václav Kubaljak, Antonín Schejbal, Jan Lička, Michael Neuwirth (Jesenice), Michal Hažlinský, Lenka Kozlová, Jan Černý (Úvaly), Jan Čáha (online), Roman Morávek (online), Martin Kokeš (Kolín), Jan Jurik (online), Petr Tomáš (Říčany), Jan Lukášek, Petr Procházka, Jiřina Procházková, Adéla Šípová (Kladno), Marek Havránek (Benešov), Klára Kocmanová, Simona Luftová, Ondřej Horák, Hana Chalušová, Petr Chaluš (Benešov), František Kopřiva, Magdaléna Vilímovská (regP), Pavel Štěpánek
omluveni: Radek Černohous
zapisovatel: Klára Kocmanová
ověřovatel zápisu: Jan Korbel

10:00 - 10:15: Úvodní slovo Ivana Bartoše
10:15 - 10:45: Představení a debata s uchazeči o první místo na kandidátní listině
11:00 - 12:00 Blok pro představení zájemců a zájemkyň o kandidaturu v čele kandidátní listiny (mohl by se představit každý potencionální zájemce, ne jenom ti, kteří mají 7 a více palců)
12:00 - 12:15: Olga Richterová ke krajskému programu
12:15 - 12:45: pauza na oběd
12:45 - 13:15: prostor pro volebního koordinátora Pavla Štěpánka
13:15 - 14:15: Prostor pro Ondřeje a Kláru
14:15 - 14:30: Pauza
14:30 - 15:15: Prostor pro kandidáty na senátora
15:15 - 17:00: Grilování kandidátů na čelo kandidátní listiny
17:00 - konec/začátek neoficiální části

1) 10:15 - úvodní slovo Ivana Bartoše

2) 10:30 - představení a debata kanidátů na lídra

10:31 představení Jiří Snížek: viewtopic.php?f=406&t=48292#p632262
řeč - obecně o kraji; představení

10:36 představení Patrick Zandl: viewtopic.php?f=406&t=48292&start=10#p633145
řeč - představení; o kraji a úřadě; volební strategie

otázky:
Martin Polák: Bude vůle pro výkon fce přestat ve své práci?
JS: Přemýšlel jsem o tom, počítám s tím, že bych zaškoloval nějakého člověka (jsem živnostník) a já bych se věnoval kraji
PZ: Prosím vás, to je základní předpoklad u člověka, který chce kandidovat na lídra - ve volné chvíli to nejde dělat, to si neumím představit. Nesouhlasil bych s tím, abyste se nechali zvolit a pak za rok odešli do PS nebo kandidovali na prezidenta. Kraj je obrovská práce, za 4 roky se na kraji teprve zorientujeme - pokud chcete jít do kraje a do rady, tak musíte počítat s tím, že tam budete 12 let - bez toho je to podraz na nás všech i na voličích.
JAn Lička: Co budete dělat, pokud se nestanete lídrem?
JS: To záleží na více okolnostech; záleží, jak mě Patrick namotivuje a vtáhne do týmu; znám vás všechny, jak reagujete a jak držíte slovo; mám vás rád, tak do toho dám hodně energie; pokud nebudu, tak to upřímně nevím.
PZ: Pokud bych nebyl lídrem a dopadne to výpraskem, cpát se do toho nebudu. Rád bych pomáhal s organizací voleb, to by byla první věc. Pokud by byl odborný zájem, rád bych se věnoval školství.
Vítek Šnajdr: Kandidujete na hejtmana; podle jakých principů budete sestavovat svůj tým pro vedení kraje?
PZ: Těžké interní vyjednávání.
JS: Nebude to záviset jenom na nás, bude to na rozhodnutí nás všech - o vyjednávání v koalici, v radě a podle toho, co na nás "zbyde".
Václav Kubaljak: Probíhá diskuze o tom, co s fórem. Jak je to s vaší transparentností na fóru a jak s tím souzníte?
JS: Mám průměr příspěvků největší po Daliborovi, jsem tam dost aktivní, snažím se informovat veřejnost i o své činnosti v komisích v Kolíně.
PZ: Já si hodně všímám, že se Piráti rozdělují do 2 skupin; část lidí se baví na fóru a část osobně - vidím to jako krizovou věc. Je to výzva na nás všechny, aychom krotili emoce a bavili se víc věcně - já na sebe zveřejňuji v podstatě cokoliv, ale bohužel už se nedívám, jestli publikuju všechno všude.
Dalibor Záhora: S největší pravděpodobností nám bude souzena pravicová koalice - jak se postavíte k sociálním otázkám, které nebudou pro pravici koalice? Byli byste schopní vymyslet sociální cíl v rámci kraje?
JS: Můžeme přijít s něčím novým, ale já osobně nejsem odborník. Líbí se mi housing first, ale tolik o tom nevím.
PZ: Typicky, když chceme zlepšit školství, jsou tam nějaké věci dané a nějaké povinnosti - jako kraj můžeme nabídnout odborné pracovníky, kteří pomůžou sčk studentům hledat uplatnění, pomohou s problémy - to může zaplatit kraj. Jak to prodat v rámci koalice to už je těžké, na mnoho sociálních projektů peníze nebudou. Pravděpodobně si v jednu chvíli řekneme, že bychom to chtěli, ale nebudou na to prachy.
Jan Černý: Jak jednoznačně rozlišíte Piráty třeba od STANu? Na co budete klást důraz?
PZ: STAN je hodně konzervativní organizace. My jsme progresivní, rád bych, abychom objížděli města a ukázali progresivní technologie, to by mělo táhnout naše voliče.
JS: Souhlasím s Patrickem, že bychom měli ukázat, že umíme věci vyřešit. V komunální kampani jsem kritizoval Víta Rakušana, že kumuluje fce.
Petra Smutná: Co budete dělat, až se dostanete na úřad? Budete se teprve zaučovat, tak z hlediska programu?
JS: Na fóru budeme řešit, zda budeme pokračovat s těmi lidmi, co už tam jsou. Nezabíhat do provozních věcí, ale prosazovat a realizovat program.
PZ: Jako Piráti nemáme jeden jediný cíl, musí se zapojit čim dál víc lidí. Musí za námi být široká škála lidí, kteří na tom s námi budou pracovat. Nemůžeme si vybrat jednu silnici nebo dálnici, těch problémů je tam obrovské množštví.
Matouš Vanča: Jaká je kompetence v radě, kterou by se Piráti měli snažit získat?
PZ: Pokud vynechám post hejtmana, o kterém si myslím, že je značně rizikový, dal bych přednost tomu, abychom se na to mohli připravovat a učit - řekl bych, že velká priorita je školství, kde se hraje o budoucnosti země a mělo by se spolupracovat s Piráty ve sněmovně; další problematická záležitost je bezpečnost, kde kraj tolik pravomocí nemá, ale mli bychom a to dohlížet; dál ŽP a sociální sféra.
JS: Možná bychom mohli chtít kulturu, školství, zdravotnictví, třeba dopravu.

3) 11:03 představení kandidátů na čelo:
Jan Lička - viewtopic.php?f=406&t=48292#p632188
Marek Řebíček viewtopic.php?f=406&t=48292#p632229
Simona Luftová - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=60#p634662
Pavel Kameník - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=10#p633212
Tomáš Zmuda - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=20#p633493
Michael Neuwirth - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=80#p635075
Milan Zelený - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=90#p635156
Daniel Netušil - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=130#p635804
Lucie Chocholová - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=130#p635833
Martin Polák - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=140#p635888
Petr Tomáš - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=150#p636771
Petra Smutná - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=150#p636790
Jana Skopalíková - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=160#p637137

4) 11:55 Olga Richterová ke krajskému programu (sociální věci)
představení kraji; připomíná, že resortní tým řeší celou ČR, vyzdvihuje Kladno (Michala Hažlinského), že se ozval kvůli problémům na Kladně a mohli to řešit spolu; sdílení zkušeností (i z Prahy 10); povedl se krajský strategický den - skvělá sada prezentací a handoutů k dispozici (jsou tam uvedení autoři, takže se lze s nima spojit)

12:00 - 12:50 pauza na oběd

5) 12:50 prostor pro celostátního koordinátora Pavla Štěpánka
- objíždí všechny kraje, aby se ukázal, představil se a seznámil se s námi
- VoKo - nová pozice, není přesně určené zadání; během září a října budeme formovat náplň VoKo
- VoKo bude spadat pod volební výbor - pod Aleše Krupu; VoKo se bude soustředit na krajské volby, Lukáš Wagenknecht na senátní
- úloha VoKo bude u každých voleb trochu jiná - v senátních a eurovolbách bude pravou rukou volebního manažera; zachování dobré praxe
- v komunálních a krajských volbách - úloha propojení vol. manažerů, nastavení komunikační linky
- v čase mezi volbami - vyzobávat data výsledků voleb a kampaní - best practise;
- krajská kampaň - merch - Pavel by chtěl, abychom si vybrali merch sami jako kraj; jednotný vizuál kampaně; centrální tour - Ivan a významné osobnosti, aby podpořili krajské kandidáty
- jaké jsou naše představy o pozici VoKo? Nápady, podněty? Nastavení harmonogramu voleb
- během listopadu - evaluace kampaní
- poznatky z posledních krajských voleb (- jediné vyrazně odlišné jsou komunální volby, ostatní jsou si podobné) - osvědčilo se PirListy , neosvědčil se přehnaný outdoor

6) 13:02 - Marek Řebíček o volebním výboru
PKS rozhodlo o pětičlenném volebním výboru, který převezme od PKS zodpovědnost za financování, strategické směřování kampaně apod. kampaně - Za PKS Štěpán Drtina, za MO Jan Prokop, zbylí tři členové budou voleni KF (může být i RegP, ale většina by měla být tvořena ze členů)
Ivan doporučuje, aby lídr byl součástí všech aktivit a struktur

7) 13:06 prostor pro Ondřeje a Kláru
Ondřej - představení; měli bychom být jiní, než ostatní - tzn. kampaň je pořád - měli bychom mluvit už nyní o našich úspěších, vizích a cílech; SčK je hodně specifický, nejsložitější - polovina obyvatel v obcích, které mají pod 2k obyvatel - bude náročné objet celý kraj; přípravy na kampaň musí probíhat už teď - data; kontaktní kampaň - jak v Praze, tak v kraji - velká města, menší obce; merch - regionální výrobky; předměty, co nejsou jen na jedno použití,...strategické info

Marek upozorňuje - že běží jednání o volebním manažerovi

Klára - kampaň - je třeba začít pracovat už teď, sběr nápadů pro kampaň pro krajské volby - na mraku je dokument, je třeba už teď zamlouvat billboardy; merch - krajský merch s vlastním potiskem; recyklovatelné bannery s nalepovacím datumem; lavičky z palet může dělat Michal Trešl, ale nebudou zcela zdarma; je předjednaná pomoct pražských pirátů - rozdávání novin na nádražích, je možná pomoc pražských pirátů i v našich městěch
mapování, kde se rozdávaly noviny

Ivan Bartoš - 1. pirátská - Václav Židek -> všechny nákupy koordinovat s e-shopem, vytvořit databázi veřejných výlepových ploch ve všech obcích, nebát se investovat peníze i do kampaně

8) Představení kandidátů na čelo (později příchozích)
Adéla Šípová - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=150#p636676
Petr Procházka - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=80#p635047

9) 13:50 - grilování kandidátů na čelo
každý kandidát položí otázku na ostatní; odpověď v půl minutě:
Tomáš Zmuda: otázka na nečleny - proč nejsou?
Lucie Ch.: Má podanou přihlášku, časem by ráda
Petr T.: nasává atmosféru, snad časem
Micheal N.: Každá věc má svůj čas, záleží to i na Pirátech - je to pro mě důležité rozhodnutí
Adéla: V současné době RegP, vážím si toho, že mě zatím do členství nikdo nenutil - nemám to zcela ještě vyřešeno
Petr T.: Které téma by mělo v SčK zajímat všechny?
Petra S.: Minulost nám ukázala, že nejvíc táhne doprava - pokud bych byla na KÚ, tak bych šla lehce proti ní - módní vlna je zadržování vody v krajině; mapování míst, kde je třeba udělat znovu mokřady.
Michael: Co považujete za největší riziko pro ČR?
Milan Z.: Že se nám zastaví školství, na tom podle mě stojí celý stát - je třeba dělat progres.
Jan L.: Ve veřejném prostoru postrádám ochotu k diskuzi a kompromisu.
Daniel N.: Bojím se toho, že bude pokračovat vláda jedné strany - že ANO bude sosat z ostatních stran, potenciálně ještě Trikolóra.
Marek: Zamýšlím se nad privatizací veřejné správy, střet zájmů Babiše je vidět ve veřejné správě.
Simona: Nezájem a skepse vůči tomu, co se veřejně děje; problém je, že se občanská společnost hodně štěpí, je hodně protichůdných názorů, než aby se spojili pro jeden cíl. Pak jsou ještě skryté věci, které jsou opomíjené a podfinancované - školství, sociální věci.
Pavel K.: Devastace celé ekonomiky - hodně rostou mzdy, ale neodpovídá to produktivitě práce - ve skladech pracují migranti za minimální mzdy, jsou ubytováni v nevhodných prostorách.
Jana S.: Velké riziko v životním prostředí - vysychání půdy apod.
Lucie Ch.: Školství - problémy nevyřešíme, pokud nebudeme mít vzdělané a kultivované lidi.
Petra: Opakované zklamávání se a uzavírání se do vlastních ulit, což vede k rozpadu společnosti.
Petr P.: Blbá nálada a neschopnost společnosti se sofistikovaně informovat a mít přehled. Rozpad společnosti vidím jako velké riziko nejen pro naší zemi.
Adéla: Lhostejnost; probém je ve školství, ohrožování obecných zásad, plíživé ohrožení nezávislosti justice; největší problém je, když mají občané strach, že nemohou věci změnit - pokud začnou o věcech víc přemýšlet, je to na dobré cestě
Tomáš Z.: Riziko vidím ve směřování naší země na východ;
...
Martin Polák: Se kterou stranou si nedokážete představit koalici na KÚ?
Tomáš Z.: Šel bych stejnou cestou, která byla definována ve volbách do PS.
Petr T.: ANO, KSČM, SPD
Martin P.: Bude vyjednávat vyjednávací tým, ale SPD a KSČM je mimo hru.
Michael: ANO, SPD, Trikolóra.
Milan: ANO, Trikolora, SPD, KSČM
Jan L.: --nestihla jsem zachytit, pardon--
Daniel: ztotožňuji se s povolební strategií, co jsme měli v Benešově - extrémistické strany a lidé, co se pojí s korupcí
Marek: KSČM, SPD, Trikolóra
Simona: lidé, co jsou spojení s korupcí, nebo sedí ve firmách a dozorčích radách
Pavel K.: SPD nikdy; pak jsou strany, kde bych řešil personálie - KSČM a ANO
Jana S.: povolební strategie, zbytek záleží na lidech
Lucie Ch.: SPD, ANO, KSČM - v současném nastavení ANO
Petra: dvě roviny, můj názor a mantinely povolební strategie; nepředstavitelná spolupráce s jakoukoliv stranou, která nedovolí rozkrýt finanční toky, audity atd. - musí být možné otevřít úřad a pracovat podle našich (pirátských) hodnot
Petr: Pro mě důležitá osobní rovina a pak to, co odhlasuje KF
Adéla: SPD, u ostatních si nejsem jistá, zda bychom se nedostali do virtuální reality - záleží, kdo bude zvolen a Piráti by měli být schopní jednat i s komplikovanými osobnostmi z jiných stran.
Milan Zelený: Jak lidi donutit, aby vůbec ke krajských volbám přišli?
Jan L: Důležité vědět, co můžeme opravdu změnit, co pod kraj patří a ukázat lidem, že se jich to týká - např. hlavní silnice jsou kraje, krajské nemocnice,...
Daniel: Kvalitní prací na zastupitelstvech ukazujeme, že to jde dělat jinak, další věc je v kampani ukázat, co se tam teď děje špatně - např. že některé dotace nejsou v pořádku.
Marek: Nemáme šanci změnit celkovou volební účast - ale musíme našim pirátským voličům, že je třeba přijít i k těmto volbám.
Simona: Kvůli nízké účasti je třeba ukázat našim voličům, že pracujeme na radnicích, komisích, výborech. Mít zájem o lidi, necpat jim to jen před volbama.
Jana: Osobní kontakt a komunikace.
Lucie: Viditelná odvedená práce a dobrá kampaň.
Petra: Děláme to co říkáme. Neříkat co my, ale co vy na to. Bavit se s lidmi.
Petr: Mělo by se začít z vrchu.
Adéla: Čitelný program, ze kterého bude jasné, že Piráti myslí na obyčejného člověka. Mluvit s dětmi, i když ještě nejsou voliči.
Tomáš Z.: Nárazově počet voličů nezvýšíme, je třeba aktivizovat naše voliče. Bude důležité aktiviovat naše dobrovolníky, kteří se už přihlásili a i v nejmenších obcích dát najevo, že krajské volby jsou důležité.
Petr T.: Voličcké jádro, příznivci, prvovoliči, vzdělaní senioři. Specifika kraje, který je rozdílný.
Martin.: Souhlasím s Petrem P. Aktivizace voličů - řešíme to každý rok.
Michael: Abychom vystoupili ze sociální bubliny, je třeba oslovit další skupiny, další generace. Vím, s čím se setkávám kolem svých vrstevníků a to je třeba rozbít. Piráti jsou kompetentní strana, je třeba zbavit se image mladých ajťáků. Je třeba najít co nejvíc průnikové téma.
Jan Lička: Vaše ideální vize, jak by organizačně měl kraj vypadat v době, až budeme z politiky odcházet?
Daniel: Moje vize je taková, že v budoucnu kraj bude transparentní, otevřený lidem, lepší spolupráce s obcemi - komunikace.
Marek: Struktura kraje za 30 let - dvě možnosti - buď jako Bavorsko (kolem Berlína, vize a koncepce), nebo zrušit SčK úplně.
Simona: Za 30 let už třeba kraj nebude, problémy v kraji jsou různorodé. Přála bych si transparentnost, zmenšit rozdíly ve školách, zlepšit vybavení, modernizovat.
Pavel: Ochrana přírody a přírodních zdrojů, zlepšení dopravní obslužnosti, vytvoření nových pracovních příležitostí.
Jana: Zlepšení ježdění za prací, příroda - dost vody, zdravotnictví, vzdělání. Řešení se bude hledat postupně, jak budou problémy přicházet.
Lucie: Všem občanům by měla být poskytována kvalitní a dostupná veřejná služba (ve všech oblastech).
Petra: Politici na kraji by měli přijmout pirátský způsob uvažování.
Petr: Krom MB Praha vcucne každé ráno celý kraj - měl by být v budoucnu více politicky sepjatý s Prahou.
Adéla: Středočeši nebudou chtít ani potřebovat jezdit do Prahy - vše si zařídí na místě (pokud možno elektronicky), budou mít kvalitní a dostupné služby (zdravotní péči, kulturu). Do Prahy pojedou jen jako do skanzenu.
Milan: Zrušení nebo sloučení kraje bych bral až jako poslední možnost. Přál bych si, aby nám lidé neutíkali do jiných krajů, hlavně do Prahy.
Michael: Vymýtit korupci a byrokracii.
Martin: Kraj by měl být dobrý hospodář a dobrý přítel občanů. Oni tvoří tvář kraje.
Petr T.: Velký rozvoj měst, aby lidé jezdili i opačným směrem, než do Prahy.
Tomáš Z: Kraj by měl radit obcím, společně řešit problémy.
Jan L.: Každý problém je zároveň výzvou. Je možné komunikovat s úřady elekronicky, propojovat službami. Vše dostupné z domova.

10) Michal Horáček - pouze návštěva
představení
představení kanidáta na senátora - Cyril Koky

Ivan - úvodní slovo, představuje Petra Fojtíka (ve volebním výboru) schází se s ním Štěpán Drtina, který má na starosti senátní volby za PKS
Petr Fotjík - představení (politický analytik na klubu Pirátů)

Cyril Koky (obvod 42, Kolín)
představení - viewtopic.php?f=406&t=48190#p635949

Štěpán: Čemu by jste se v senátu chtěl věnovat?
Cyril: Bylo by víc možností - výbor pro zdravotnictví a sociální oblast, výbor pro kulturu, výbor pro obranu a bezpečnost, samospráva
Štěpán: Uvažoval jste, do jakého klubu by jste vstoupil?
Cyril: Určitě do senátorského klubu 21.
Hana Ch.: Pokud se stanete senátorem s podporou Pirátů, co budete dělat?
Cyril: V Kolíně máme silné STAN a lídra p. Rakušana, takže všichni ostatní mají těžkou pozici. Potřebujeme hlasy i střední a starší generace. Kontaktní kampaň, komunikace přes sociální sítě - to se musí zlepšit. Pomáhat v různých projektech, měla by fungovat senátorská kancelář - kontakt s lidmi.
Matouš V.: Váš obvod je levicová bašta - budete s tím v kampani nějak pracovat? Senát má zákonodárnou iniciativu,...nestihla jsem
Cyril: Sociální akcent se v Kolíně vyskytuje, ale kampaň se musí nějakým způsobem připravit. Mohl bych nastřelit jeden zákon - nelíbí se mi, že dlouhodobě nezaměstnaní lidé připravují stát o nemalé prostředky - úřad, který je eviduje, by je měl rekvalifikovat a maximálně se postarat o to, aby se dostali do práce. Týká se to především mladých zdravých lidí.
Cyril: Zákon o sociálním a dostupném bydlení - pokud ho sněmovna schválí, ten je určitě třeba.
Michal Hažlinský:--situace na Kladně--
Cyril:--komentuje--; zanedbaná bytová oblast (podle něj na vině bývalý a současný primátor)
František K.: Senát je ústavní pojistka, ale i ve sněmovně jsou kluby často štíplé na liberálně konzervativních tématech. Jsme jediní, kdo jsou jednotní v těchto otázkách: hodnotové věci, které mě zajímají - jak se na to díváte? Obecné referendum, legální samopěstování a nakládání s konopím a manželství pro LGBT?
Cyril: Referendum - pokud nebude drahé a pokud bude téma, jsem obecně pro, aby se lidé vyjádřili. Manželství pro stejnopohlavní páry - na tuto oblast nejsem expert, vím, že to manželství funguje, ale nevím, zda je to průchozí sněmovnou - ale měli bychom jim to umožnit. Nemám však dostatek informací. Konopí - v tomto tématu nejsem nijak kovaný, abych se mohl vyjádřit.
Michal Hažlinský: Měsíc zpátky za námi přijela Olga Richterová, která se o to téma zajímá. Pokud budete mít podporu Pirátů, můžeme se sejít a všechno probrat. --uvádí do situace na Kladně --

11) 16:00 pokračování v grilování kandidátů do čela:
představení Petr Chaluš - viewtopic.php?f=406&t=48292&start=160#p637178

Marek Ř.:--Položí 5 jednoduchých otázek, rozdává papíry, odpovědi budou anonymní--
....vyhodnocení odpovědí (velice tristní)
...
Simona L.: Kumulace funkcí - jak byste řešili tuto situaci v budoucnu? V příštích volbách?
Daniel: Momentálně jsem neuvolněným radním, do budoucna bych se řídil kodexem kanidáta, takže vylučuji dvě uvolněné fce. Opustil bych radu města a přenechal ji dalšímu Pirátovi. Pokud bych byl neuvolněným, tak myslím, že se to stíhat dá - kvůli své fci radního jsem si zkrátil úvazek v práci, mohl bych si ho zkrátit ještě víc. Mým cílem je udělat pořádek v Benešově, ale hodně věcí se musí řešit na kraji.
Marek: Jsem opoziční zastupitel, zastupitelstvo je jednou za 2 měsíce. Pokud bych se stal krajským radním, v komunále bych kandidoval, ale neusiloval bych o členství v radě obce.
Pavel Kameník: Může se stát, že se dostaneme na uvolněné místo - ukončíte svůj pracovní poměr?
Lucie: Ano, s tím nemám problém.
Petra: Já jsem na to připravena, ano.
Petr P.: Ano.
Adéla: Byla bych schopna zvýšit nebo snížit podnikání, není to problém.
Simona: Jsem připravená, že bych v práci skončila, pokud by mi byl nabídnut post radního.
Marek: Jsem spolumajitel ve firmě, kterou řídím, takže jsem schopen se plnohodnotně věnovat uvolněné fci.
Daniel: Já bych samozřejmě ze zaměstnání odešel.
Milan: Jsem student, takže při nejhorším kombinované studium.
Michael: Taktéž svobodně podnikám a mohu si to pohodlně upravit.
Jana: Jsem doktorand, takže bych to mohla také uložit.
Petr: Ano.
Petr T.: Budu mít svobodné povolání a svůj čas si budu moct upravit podle sebe.
Martin P.: Já s tím nemám žádný problém.
Lucie Ch.: Zajímalo by mě, pokud se zadaří a dostanete se na výkonnou pozici radního ve své oblasti, co by byla první věc, kterou byste se ve své práci chopili?
Petra S.: Zajímala by mě oblast náměstek hejtmanky pro ŽP a zemědělství - zkontaktovala bych KET, R. Holomčíka a D. Balcarovou a zahájila uvádění do praxe věcí, které by souvisely i se sněmovnou.
Petr P.: Seznámení se s týmem.
Adéla: Také, seznámení se, navzání komunikace s lidmi, co tam pracují. Změna vedení je vždy problematická.
Martin: Jaké smlouvy jsou podepsané v poslední den minulého fčního období.
Petr T.: Audit zdravotnických zařízení řízených krajem.
Petr Ch.: Služby pro občany v kraji, spokojenost.
Jana: Propojení tématu napříč republikou - propojit KETy, sdílení zkušeností.
Michael: Co nejrychleji a nejlépe poznat stávající agendu, zabezpečení kontinuity, nastudování pravidel hry. V další fázi řešit nové věci.
Milan: Seznámení, atd.
Daniel: Analýza atp, souhlasím - ale hlavně začít co nejdřív. Na úřadě vše trvá déle, než si myslíte. Rozklíčovat externí smlouvy a vše, co tam doteď bylo.
Marek: Budu se opakovat, získat odbornou část úřadu na svou stranu.
Simona: Já říkám to samé, co řekli ti přede mnou.
Pavel: Zanalyzovat stav, který tam bude, vyhodnotit, případně přistoupit ke změnám, které by měly probíhat postupně.
Petra S.: Co hodláme dělat s bezpečnostními riziky?
Petr: Informovat, sofistikovaně. Snažit se vzdělávat, bojovat proti zahlcení fake news.
Adéla: Nezájem a lhostejnost občanů - navrhuju komunikovat o demokratických zásadách, využívání práv - žádat si o informace, hlídat zakázky, snažit se apelovat na zastupitele a námi zvolené osoby.
Lucie: Zanedbané školství - já osobně to vnímám tak, že učební obory jsou zanedbané, na úrovni kraje se toho dá dělat dost.
Pavel: Zanedbání krajiny - kraj může působit na územní rozvoj obcí; vydávání stavebních povolení; řešení komplexním způsobem.
Simona: Pasivita lidí - jako učitel se snažím podporovat projekty z kraje na středních školách, zvyšuje to zájem a povědomí
Marek - privatizace a střet zájmů - politická angažovanost
Daniel - vláda jedné strany - zapojení
Milan - umět spojit věci do souvislostí - kooperace firem s učňáky, apod.
Michael - východní směřování - obranu vidím v tom, že dokážeme lidem vrátit důvěru v politiku a věci veřejné; poctivou prací, politikou bez korupce a klientelismu, s kompetencemi
Jana - ŽP - dá se zamezit legislativním úhlem pohledu; dotace na zelené střechy, využití dešťovky apod.
Petr Ch.: učňáky - řešení je podívat se na to v kraji jako na celek a říct si, že střední škola je ještě od toho, aby se lidi hledali - takže to udělat flexibilní a dát jim možnost přecházet
Petr T.: nesmíme rezignovat na podporu mezigenerační paměti; podpora všech projektů, které ukazují přínos a hodnoty demokracie; lidé se o ní dnes nebojí
Martin P.: Středočech - zodpovědnost za kraj
Petr P.: Jak si představujete svoji roli v kampani? Já už jsem jich pár zažil, aktivně budu objíždět minimálně okres Nymburk - výlep, komunikace, v koordinaci s pořádanými akcemi se zúčastňovat plánovaných akcí.
Adéla: Jsem v tom nováček, ale jsem připravená se zapojit aúčastnit se akcí v mém regionu (Kladensko).
Petra S.: Musíme zvládnout komunikovat s obyvateli malých obcí.
Lucie: Trochu jsem vypomáhala u eurovoleb; kontaktní kampaň mě velmi bavila. Debaty byly podnětné a inspirativní, tomu bych se ráda věnovala.
Pavel: Žádnou kampaň jsem ještě neabsolvoval, ale jsem ochotný se zapojit do jakýchkoliv aktivit. Měli bychom fungovat jako tým, který lídrovi vysvětlí oblasti, ve kterých by se nemusel orientovat.
Simona: Jsem připravená kampani věnovat veškerý svůj čas. Nevím přesně, co se děje na Kladně, ale vzájemným propojením a podporou si můžeme vzájemně pomáhat. Také upřednostňuji kontaktní kampaň.
Marek: Lídr by měl procestovat celý kraj, zbytek čela by mohl mít regionální odpovědnost. Osvědčilo se přijít na veřejné akce , mluvit s lidmi, vytěžit do maxima - napsat o tom reportáž, pochválit organizátory atd.
Daniel: Jsem připraven tomu věnovat značnou část svého času, kontaktní kampaň nejen na území Benešovska, ale i jinde.
Milan: Už jsem pomáhal v kampani dvakrát, je hodně důležité navštěvovat vesnice. Minimálně v našem okrese, během roku bude dobré objíždět celý kraj.
Michael: V eurovolbách jsem pomáhal, jsem připravený věnovat tomu tolik času, kolik bude potřeba. Při své práci jezdím po celých středních čechách, jsem k dispozici.
Jana: Mě baví nejvíc kontaktní kampaň, hlavně rozdávat PirListy, to mi jde. Nemám problém na akci udělat fotky, napsat o tom reportáž.
Petr Ch.: Mám zkušenosti ze senátní kampaně, mám kontakty na vesničky ze senátního obvodu. Je dobré být vidět, bavit se s lidmi na ulici, komunikovat. O víkendech si dát stánek ke stánkařům. Na akce je třeba velká příprava, aby to klaplo.
Petr T.: Mám nějakou zkušenost z kampaní. Příští rok budu mít čas, rozdávat PirListy se šarmantní ženou pomáhá.
Martin Polák: Mám zkušenost z kampaně, vychytat merch.
Adéla: Jaký máte názor - patří kolo na silnici?
Martin: Pokud je zřízena cyklostezka, je třeba ji využít a nesmí se na silnici - ale já nesouhlasím, myslím, že kolo na silnici patří.
Petr T.: Spoustu cyklistů jsem odvezl v závažném stavu, v SčK jsou dvoustopá vozidla obecně problém, následky bývají fatální. Jsem za to, aby bylo více oddělených cyklostezek.
Petr Ch.: Měli bychom podpořit cyklisty.
Jana: Já na kole nejezdím, nemám na to vyloženě názor. V Praze je problém s elektrokoloběžkami - patří na silnici, ale jsou tam nebezpečné.
Michael: Nepatří, jen na silnici druhé nebo třetí třídy.
Milan: Souhlasím
Daniel: Jsem pro co nejvíce cyklostezek v SčK. Některé silnice mají vyšší hustotu aut, tam bych byl radši, aby se nejezdilo na kole. Na vedlejší silnici s tím nemám problém.
Marek: V obci na silnici patří, mimo obec je to nebezpečné. Preferoval bych cyklostezky.
Simona: Nejsme Holandsko, svoje děti bych na kole jen tak na silnici nepustila. Cyklostezky, ale je to hodně finančně náročné.
Pavel: Jsem pro cyklostezku, ale na vedlejší silnici bych to neřešil. Každý by měl zvážit, zda je rozumné v této dopravě na hlavní silnici jezdit.
Lucie: Kolo je vozidlo, takže a silnici patří - ale já radši jezdím na cyklostezkách. My jsme byli jako příspěvková org. kraje postaveni před to, aby koordinátor cyklostezek vymyslel, kudy povedou - my jsme oslovili město, které mělo taky svého cyklokoordinátora a našlo se řešení. On totiž to město znal. Na tom se ukázalo, že komunikace kraje a obce je nutná.
Petra: --zapisovatelka nezachytila myšlenku--
Adéla: Na kole jezdím do práce, cyklodoprava pro spoustu lidí není důležitá, chápu, že pro záchranáře je to těžká otázka. Jenom jsem chtěla zmínit, že v Nymbursku není problém dojet na kole do práce; z hlediska elektrokol je to i další způsob, jak pomoci i seniorům někam se dopravit zdravým způsobem; je to otázka zvýšení bezpečnosti, je to podle mě důležitá věc.

Otázky z publika:
Jan Prokop: Pokud se nedostanete do čela, budete kandidovat na chvostu?
Všichni, krom Michaela ano.
Michal Hažlinský: Kdo by se profiloval v sociální oblasti?
Adéla, Simona, Petr Chaluš, Lucie, Pavel K.
MH: Jak vidíte priority kraje v této oblasti?
Petr Ch.: Vyloučené lokality, solidarita; komunitní projekty
Pavel: Vyloučené lokality, mám spoustu negativních zkušeností od policie; domácí násilí - v tomto ohledu se hodně málo dělá
Adéla: Vím, jak těžké je pro mnoho lidí, když přijdou o domov. Bydlení je zásadní věc, kterou by se měla sociální sféra zajímat. Bezdoplatková zóna - vypuzení bezdomovců odněkud někam, to není řešení - v této oblasti by kraj měl iniciovat spolupráci všech měst. Azylové domy, bezdomovci, městské byty.
Michael: V jiných západoevropských zemích to funguje celkem dobře - komunitní domy, prevence - mohli bychom se poučit.
Simona: Důležité je podle mě podporovat neziskovky a organizace, které v těchto lokalitách pracují. Učit se ze zahraničí - děti mají komunitní centrum, kam mohou chodit.
Lenka K.: V našem programu je přímá demokracie. Jakou vidíte souvislost s krajem?
Marek: Na rovinu nevím. Líbí se mi obecní referenda. Nevím, zda by kraj mohl metodicky vést obce a informovat... V obecním referendu je třeba se zamyslet nad zákonem - v obci pod 20k obyvatel je třeba sehnat 20% lidí, aby referendum mohlo proběhnout.
Michael: Přímá demokracie a obecná referenda jsou nejlepší nástroj, kde se rozhodujeme pocitově. Na to není objektivní odborná odpověď. Ale řešit tímto způsobem otázky, které vyžadují odbornost - to pak vede k věcem, jako je brexit.
Simona: Referendum je dobré na obecní úrovni, ale nevím, jak by to mohlo fungovat na kraji. To záleží na konkrétní věci. Ale čím větší dosah, tím jsem spíš proti referendu.
Pavel: Jsem pro přímou demokracii, ale co se týče referenda, tak kraj je nejvyšší územní celek, kde bych byl ochoten ho podpořit.
Lucie: Obecní referenda určitě ano, ale na úrovni kraje si nedokáži představit témata, kde by potenciál referenda byl plně využitý.
Petra: To téma by mohl být středočeský pražský okruh ve chvíli, kdy bude ujasněná trasa - to by mohlo být téma, které bude lidi zajímat. Vtáhnout lidi, ať se podílejí a mají povědomí o kraji. Sami se pak začnou zajímat a povídat si o tématech.
Petr: Celokrajských témat, na které by mělo smysl referendum dělat je málo (např. rozpad kraje) - ale zapojení lidí je ta forma přímé demokracie, kterou si pro kraj dovedu představit.
Adéla: Na území kraje může být několik témat - zdravotnictví, školství - jsem pro to, aby občané byli zapojení. U referenda na celostátní úrovni jsem skeptická, záleží na tom, jak se položí otázka. Na krajské úrovni jsem pro.
Daniel: Jde o nastavení pravidel referend. Pokud bude malé procento rozhodovat o tak početném kraji, nemusí to být dobře. Ale jsem pro to, aby obecné věci rozhodovali občané.
Milan: Souhlasím, je třeba nastavit, aby hlasovalo co nejvíc lidí. Na úrovni kraje jsem pouze pro obecní referenda.
Jana: Jsem pro referenda na všech úrovních. Měli bychom se s tím naučit pracovat jako společnost, aby se občané rozhodovali na základě relevatntních informací. Participativní rozpočet mi přijde skvělý.
Petr Chaluš: Možná existuje i něco měkčího mezi referendem a participací. Každý občan by mohl snadno přispět do diskuze kraje.
Petr T.: V Říčanech probíhalo referendum - nakonec občané nepřišli. V budoucnu už tam nikdo nebude ochoten žádné referendum absolvovat (získalo podporu, ale je neplatné).
Martin P.: Všichni mají pravdu, kraj je slon z porcelánu. Budoucnost bude taková, že kraj se rozpadne na menší subjekty. Nejde jen o referenda, ale o setkání s voliči. Pokud kraj svolá jednání ve 13:00 v Praze o Mělníku, debata je deformovaná, to vidím jako problém.
Jiří Snížek: Mám poznámku, mrzelo mě, když Martin ve své řeči napsal, že se v Kolíně nepostaví kandidátka v roce 2022. Rád bych nabídl svoji pomoc. Pokud "odejdete" z MS na kraj, bylo by skvělé si za sebe najít náhradu.
Petra: Toutu věcí se zabývám, jako předsedkyně MS MB - ve chvíli, kdy se objeví někdo, kdo bude MS MB schopen táhnout, já rezignuji.
Hana Ch.: Jak vidíte propojení v rámci Pirátů?
Martin P.: Role kraje je klíčová v tom, že v současné době kraj pod vedením ANO podporuje obce s vedením ANO. My to musíme rozbít, aby kraj byl pro všechny.
Petr T.: Podle mě je důležité se do zastupitelstva vůbec dostat, situace bude zamotaná a pozice obtížná. Když se podíváte na vývoj v SčK, je to divočina.
Petr Ch.: Zvládnout komunikaci. Struktura by měla fungovat. Na kraji je to skrytá politika - zastupitelé nejsou vidět, to bychom mohli změnit.
Jana: Kraj je poslední mezičlánek, který ještě nemáme. Měli bychom komunikovat i vertikálně a zapojovat další kraje, sdílet know how, best practise a informace.
Michael: Souhlasím. Angažmá Pirátů na krajské úrovni je důležité, hlavně do budoucna. Když Piráti budou mít dostatečné zázemí, udrží se, proto považuji krajské volby za velmi důležité.
Milan: Může se stát, že skončíme v opozici - obecní zastupitelé by měli řešit s krajskými, co se v kraji řeší a ukazovat a vysvětlovat to lidem - přes obec vysvětlovat, co se děje na kraji.
Daniel: Kraj s s obcemi občas nebaví, takže pokud tam bude někdo z Pirátů, lépe se dostanu k informacím.
Marek: Je na nás vidět, jak málo toho o kraji víme. Na kraji v zastup. klubu bude fungovat vzájemná komunikace a dlouhodobá podpora MS. Vzdělávat pirátsvo v tom, co kraj vlastně dělá. Spojnici mezi krajem a PS nevidím jako tak důležitou, jako kraj a obec a kraj a MS.
Pavel: Nejdůležitější je spolupráce s Prahou. To je, myslím, nejdůležitelší kraj, jelikož všechno máme provázané. Komunikace oběma směry, nahoru i dolů.
Lucie: Dnes už to zaznělo, že největší úskalí je neschopnost komunikace s malými obcemi. Pokud Piráti budou na kraji, tato pozice se může významně posílit.
Petra: Některé věci mezi krajem a obcí se prolínají.
Adéla: Komunikace mezi krajem a obcemi, vyžaduje to ale čas a je těžké si ten čas najít. Na pirátském fóru by se dal najít způsob, jak tu komunikaci pak reálně provozovat.
Petr P.: Nejdůležitější je komunikace a informovanost obyvatel. Kraj o sobě nedává vědět.
Štěpán: Budete se ucházet o jedno ze tří míst ve volebním výboru?
Martin Polák: Podle mě je to u nejvyššího čela morální povinnost.
Petr Ch.: Zvážím.
Jana: Já bych nejprve ráda věděla, na jakém místě čela skončím, pak se případně hlásím. Neměli by tam být nejvyšší čelní kandidáti.
Michael: Pokud bude někdo lepší, nevylučuji.
Milan: Ne.
Daniel: Neuvažuje.
Marek: Ne.
Lucie: Neuvažuji nad tím.
Petra: Jsem v RV, budu vás jistit odtamtud.
Adéla: Nevím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 5):
Jan.Korbel, Marek.Rebicek, Stepan.Drtina, Milan.Zeleny, Ivan.Sedek
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
+420 733 765 433
Klara.Kocmanova

mumble KS SčK 16. 9. 20:00
stálý pad pro schůze: https://pad.pirati.cz/p/sck | zápisy ze schůzí: viewtopic.php?t=29429&view=unread#unread
Přítomní: Jan Čáha, Jan Korbel, Jan Lukášek, Jiří Snížek, Klára Kocmanová, Marek Řebíček, Martin Polák, Milan Zelený, Štěpán Drtina, Ondřej Petr, Lenka Kozlová, Josef Bouše, Simona Luftová, Radek Černohous, Jan Prokop
Omluveni: Jana Skopalíková
Ověřovatel: Jiří Snížek

schůze v Mělníku - kontrola stavu příprav (Jirka Snížek)
schůze bude v Mělníku v neděli 3. listopadu od 14:00 bude přítomen i Marcel Kolaja, Klára má za úkol zamluvit vhodný prostor, Ondra má za úkol poté udělat propagaci

V nalodění 6 nových, všichni kontaktováni

3) Schůze v říjnu (Jiří Snížek)
anketa k místu konání viewtopic.php?f=276&t=48521
schůze bude v Berouně

4) Ustavující schůze MS Jesenice - Jílové
23.9.: Sejdeme se v 17:00 v obci Petrov (asi 4km na západ od Jílového u Prahy) a odtud půjdeme společně na Geometrický střed Čech, kde se schůze bude konat.
3.10. bude schůze v Jílovém, schůzi navštíví místní Zelení, iniciativa Jana Čáhy

5) Poslední možnost editovat společný program pro krajské volby! (Klára)
Deadline je 19.9.

6) Výzva pro MS k vyplňování tabulky, kterou rozeslala Klára
nespěchá, ale průběžně vyplňujte a pošlete zpět Kláře

7) volná diskuse
Ondřej Petr - dnes ráno odešla TZ ke včerejší schůzi, natočeno dalších 5 dílů podcastů, Jan Lička rozhovor v rádiu Patriot.

Martin Polák - Co případ Kokeš?
Jiří Snížek - včera se viděli s Janem Korbelem a Janou Skopalíkovou, vyhlásíme hlasování.
Jan Korbel - Zadal jsem mu nějaký úkol, měl by to mít brzy hotové.

Lenka Kozlová - Prosba, aby v případě, že PKS zakládá jednání, kde má být usnesení, aby tam byla i možnost "ukončení jednání bez usnesení".
Štěpán + Jiří - Na to je tam možnost "zdržet se".
Lenka - Pokud se hlasuje o několika usneseních, jedna z možností by měla být "ukončení návrhu bez usnesení". Nejde o osobnostní hlasování.
diskuze, vše pochopeno, Jiří souhlasí.

diskuze o možném duelu mezi kandidáty na lídra - zorganizuje Martin Polák?

19.9. MS Nymburk - pirátský pub kvíz
20.9. Neratovice - posezení v hospodě,18:00, Restaurace na Koupališti
21.9. Ukliďme Svět, Ukliďme Česko - oficiální akce probíhá jednou za půl roku, teď bude mezinárodní den úklidu a zapojí se 150 zemí (potvrzeno - Příbram, Kutná Hora,Mladá Boleslav, Kolín, Kladno, Benešov)
23.9. Ustavující schůze MS Jesenice - Jílové
3.10. schůze MS? Jílové
Černošice - v řešení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Marek.Rebicek
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
+420 733 765 433
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 3364 poděkování
Dostal poděkování: 2483 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel »

OFFTOPICFórum to neumí, ale za ten nedělní celodenní zápis zvedám i palce u nohou :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 3):
Marek.Rebicek, Klara.Kocmanova, Jiri.Snizek
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Petr.Prochazka
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Dal poděkování: 519 poděkování
Dostal poděkování: 610 poděkování

Příspěvek od Petr.Prochazka »

zápis ze schůze MS Nymburk 19.9.2019

Zapisovatel: Petr Procházka
Ověřovatel: Jiřina Procházková

Přítomní: Petr Procházka, Jiřina Procházková, Martin Martin, Pavel Kvíz, Vojtěch Lukavec
Hosté: Ondřej Petr, Klára Kocmanová, Vít Karásek, Daniela Válková, Dita Urbanová, Tomáš Bureš
Omluvení: -

Program:

17:00 Zahájení schůze.
Zahájení a přivítání členů proběhlo na ulici při přípravě na fotografování členů MS

17:10 - Fotografování členů MS - Ondřej Petr - exteriéry Nymburka
Přesun do prostor parku Pod hradbami, fotografka Zuzana vybrala několik lokalit a do 18:30 probíhalo fotografování a volná diskuze s SČK PR manažerem Ondrou Petrem.

18:00 - Zhodnocení stavu a činnosti MS - Čajovna Na Valech - Petr Procházka
Z rozpočtu MS Nymburk byl zakoupen dataprojektor, který bude využíván za účelem pirátských kvízů, přednášek a dalších akcí. Je odsouhlaseno případné zapůjčení jiným MS, nebo na jiné pirátské akce. Správcem projektoru bude Petr Procházka.
Debata nad pirátskou identitou a ověřování členů. Zjistilo se, že nikdo z MS Nymburk nemá oprávnění ověřit jiného člena, zřejmě proto, že nikdo z nás ještě není ověřen. Všechny pokusy selhaly a proto skrz Kláru požádáme PKS o ověření Petra Procházky, který poté ověří identitu ostatních členů MS.

18:30 - 1. Pirátský kvíz - Čajovna Na Valech - Petr Procházka, Jiřina Procházková
24 otázek z 8 okruhů + bonusové otázky. Vzhledem k drobné časové tísní byla koncepce kvízu upravena, účastnily se 4 týmy. Vítězem se stal Tomáš Bureš + Vojtěch Lukavec. Podklady ke Pirkvízu odešleme Kláře Kocmanové pro případné využití v jiných kvízech v rámci kraje. Pokud bude zájem, můžeme se těchto kvízů jako moderátoři zúčastnit i jinde.

20:30 - Závěr a volná diskuze
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvky (celkem 5):
Marek.Rebicek, Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Stepan.Drtina, Martin.Martin
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 5844 poděkování
Dostal poděkování: 2808 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek »

mumble KS SčK 23. 9. 20:00
stálý pad pro schůze: https://pad.pirati.cz/p/sck | zápisy ze schůzí: viewtopic.php?t=29429&view=unread#unread
Přítomní: Jiří Snížek, Josef Bouše, Martin Polák, Tomáš Zmuda, Jana Skopalíková, Michal Hažlinský, Jan Prokop, Dalibor Záhora, Jan Korbel, Klára Kocmanová, Lenka Kozlová, Jan Lukášek, Marek Řebíček, Jan Čáha, Václav Kubaljak, Simona Luftová, Ondřej Petr, Jan Lička
Omluveni: Štěpán Drtina, Milan Zelený
Zapisovatel: Jiří Snížek
Ověřovatel:

říjnová schůze v Berouně - kontrola stavu příprav
6. října od 14:00 Pivovarská restaurace Berounský medvěd (Jirka Snížek)
úkol pro Jirku - navrhnout program schůze a případně dát info MS
listopadová schůze v Mělníku - kontrola stavu příprav (Jirka Snížek) - sháním prostor (Klára)
schůze bude v Mělníku v neděli 3. listopadu od 14:00 bude přítomen i Marcel Kolaja, Klára má za úkol zamluvit vhodný prostor, Ondra má za úkol poté udělat propagaci
stránka KETů na web (Jan Korbel)

Za poslední týden 2 noví nalodění, oba z okresu Kladno. Jeden oslovený, druhému zaslán krajský newsletter, vše předáno do tabulky.
Pro info - zapojila jsem se do týmu "opravíme nalodění" (je tam i Jan Korbel:), už s tím nějakou dobu externě pomáhám, sleduju ztráty apod. Nalodění se přetvoří ve srozumitelnější a uživatelsky přívětivější. Očekáváme lepší výsledky. Pokud by se někdo chtěl připojit s jakýmkoliv tipem, ať se mi ozve. Díky :) Klára

3) KET na webu (Jiří Snížek)
Jan Korbel - na webu by měla být přehledová stránka
Honza si to dal do úkolů

4) Pirátské listy - stav a financování (Dalibor)
korektura hotovo - Benešov, Kutná Hora; Brandýs si dělá korekturu sám
celokraj - se ještě tvoří, 4 listy už jsou hotové
Dalibor pošle rozpracované listy Honzovi Korbelovi, který je nahraje na mrak
Jiří - je potřeba určit rozpočtové omezení
Dalibor - rozpočtové omezení má určit PKS
Simona - má smysl investovat tolik peněz do novin? Roznášela by noviny sama.
Ondra - soustřeďte se na roznos a rozdávání listů osobně a placený roznos bychom zaplatili jen zkušebně
Václav Kubaljak - zaplatil bych roznos jen v jednom referenčním okrese
Dalibor - obsahově noviny nejsou v průměru žádná sláva
Vašek navrhuje, abychom si v tom případě noviny roznesli sami a věnovali se tvorbě kvalitního obsahu do dalšího čísla
Jan Prokop - jít před krajské fórum se dvěma usneseními - 1) pouze náklady na výrobu 2) 1 + příspěvek MS na placený roznos
Dalibor - mělo by se přispívat na distribuci pouze MS, které vytvořili vlastní mutaci
Jan Lička - souhlasí + MS mají vždy možnost si platit distribuci ze svého rozpočtu
Dalibor - tento týden budou noviny vysázeny, příští týden půjdou do tisku, je potřeba relativně rychle schválit záměr
Jana - je možné schválit záměr v referendu. To trvá kratší dobu než klasické jednání.
Ondra - pokud se nebude platit distribuce, udělal bych zkušební placený roznos do 1000 schránek ve městě a do 1000 schránek na vesnici, což by stálo méně než 5000 Kč.
Dalibor ve spolupráci s Ondrou zítra předloží konkrétní návrhy, o kterých bude hlasovat krajské fórum.

5) blacklist

6) Sjednocení PR a Volebního manažera - jak bude řešen plat ? - Josef Bouše
Jiří - čekám podklady od volebního výboru
Lenka - pokud nebude výběrové řízení na volebního manažera, bude to proti paragrafu 6 Pravidel hospodaření
Ondra - nemusím podepisovat novou smlouvu, stačí dodatek ke smlouvě, kde bude definovaná pozice volebního manažera a jeho odměna
Marek - pobavme se o tom na schůzi v Berouně

27.9. Akce (pub kvíz) v Berouně - mělo by dorazit 10 lidí, pouze posezení, PUB kvíz bude v zimě
27. 9. Schůze MS Kolín
29.9. Schůze Benešov - Zlatá hvězda
3.10. schůze MS Jesenice - Jílové
8.10.2019, 18:00 zasedání MS Brandýs nad Labem - Stará Boleslav Hospůdka U Mikeše,
Černošice - v řešení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Klara.Kocmanova
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.
Klara.Kocmanova

Ustavující schůze MS Jesenice - Jílové
24. 9. 2019 17:00 Petrov, Ďáblův vrch

Přítomní: Jan Korbel, Roman Morávek, Jan Čáha, Štěpán Drtina, Michal Trešl, Petr Syrový, Kristýna Čáhová, Jiří Brůžek, Michal Macek, Václav Šístek, Ondřej Petr, Klára Kocmanová

1) Jan Čáha - úvodní slovo:
"Jsem moc rád, že jsem se sešli na tak pěkném místě. Chtěl bych poděkovat všem, kteří dnes dorazili, hlavně kolegům z Kutné Hory a Prahy 12. Poděkování patří také Honzovi Korbelovi, který vše okolo založení MS zprostředkoval a Romanu Moravkovi že dorazil i s rýmičkou. Věřím, že Pirátská strana bude v nasledujících krajských volbách ve Středočekém kraji úspěšná a bude tak moci kontrolovat a ovlivňovat dění v našem kraji. Rád bych vás ještě pozval na první schůzi MS Jesenice - Jílové, která proběhne v Jílovém u Prahy 3.10. od 17:00."

2) Tajná volba předsednictva
Volební komise: Štěpán Drtina, Michal Trešl, Klára Kocmanová
Volební komise dohlédla na průběh tajné volby. Volba proběhla prostřednictvím lístkové metody.
Vyhlášení výsledků:
Předseda - Jan Čáha, 3x PRO.
1. místopředsedou - Roman Morávek, 2x PRO Romana, 1x PRO Jana Korbela.
2. místopředsedou - Jan Korbel, 2x PRO Jana Korbela, 1x PRO Romana Morávka.

3) Nové předsednictvo pověřuje Jana Korbela, aby požádal AO o administraci nového MS.

4) Volná diskuze
Michal Trešl gratuluje novému předsednictvu a zve všechny přítomné na neformální schůzi do Černošic, která proběhne v pondělí 7.10. od 18:30h.

KF hlasovalo o založení MS Jesenice - Jílové zde: viewtopic.php?f=406&t=48621
Rozprava proběhla zde: viewtopic.php?f=406&t=48462.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 6):
Stepan.Drtina, Marek.Rebicek, Jan.Korbel, Jiri.Snizek, Jan.Prokop, Roman.Moravek
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
+420 733 765 433
Odpovědět

Zpět na „Schůze KS Středočeský kraj“